V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
5. dub 2011

@denisocka to je na porazenie, vsak 😀

@michaela80 ako seba 😉 ja by som dala body (najlepsie termoregulacne), ponozky, teplaciky, klobucik alebo tenku ciapku, do batohu tensiu mikinu pripadne navleky keby sa ochladilo

@shira_ mne zvycajne navazia v lekarni priamo do 100g krabicky a to mam tak na 10-15 lanolinovani, mozno by si z toho kila mohla ponuknut @miskatn nevie zohnat 😉

miskatn
5. dub 2011

@shira_ ja som sa pytala priamo v obchode, ked som brala tie merino veci, vraj v lanoline stacia len tie gatuse, kuklu a body netreba, ved tie nemusia byt vodeodolne ... ja som si kupila na vlnu sampon ImseVimse, nie lanolinovu kuru a vsimla som si, ze tam je tiez trocha lanolinu ....

to je pravda, ze ten lanolin nemozem v lekarni kupit, uz som sa v Bratislave pytala v dvoch a tvaria sa, ze nevedia, co to je... kolko ta v lekarni stalo 1kg?

@emjee dakujem 🙂

denisocka
5. dub 2011

@emjee 😀 hej je. a pocuj,kukličky sa nosia len v zime,na jar a nie v lete ?

shira_
5. dub 2011

@miskatn ja som to len objednala, neviem kolko bude stáť ale suroviny nie sú drahé. oni sú vždy štedrí ku mne, ponúkali mi pred porodom pol litra ricínového oleja, nakoniec som ich ukecala na 30ml 😀 ked by si chcela rada pošlem, ale ozaj neviem kedy, hovorili že to budú objednávať až ked sa nazbiera viacej vecí- surovín pre lekáreň. ja to chcem na tie gaťuše. inak pokukujem aj po látkovkách, len je to pre mňa zatial španielska dedina 😲 nemám až tolko času poriadne prečítať tú tému, len pár strán a to bolo ako v cudzom jazyku 😕 potom by som lanolín využila asi viac.

emjee
5. dub 2011

@denisocka ja by som davala kuklu furt 😀 ale babka je proti, ze je to moc teple 😀 su zimne aj letne verzie kukliciek, ta co mam ja je podla mna dost tenka, v zime som na nu davala este druhu ciapku

lubinka26
6. dub 2011

ahojte. potrebujem poradit. ergo alebo manducu? nosili ste taketo male deti v nosici? o satke uz nechcem pocut, skusala som, nejde to. v okolo ani ziadne kurzy viazania, tak pojdem do ergonomickeho nosica. dakujem

michaela80
6. dub 2011

@emjee vcera som ju mala vonku a na nozky som jej dala merino boticky ale stale som mala pocit ze jej musi byt zima...pod tym mala termo pancusky...bolo inac iba 6 stupnov...

denisocka
6. dub 2011

@lubinka26 je hlupost napisat že so šatku nie . vizat sa da aj bez kurzu a nosič,obe su dobre,treba vyskusat,alebo kupit podla toho,odkedy to chceš, nateraz ti treba manducu,ergo je od 5m

zuzanockamt
6. dub 2011

@lubinka26 a aku satku si mala? ... na zaciatok treba elasticku, tu uviaze kazdy a ziadny problem tam nie je, ja som mala na zaciatku s pevnou problem, kupila som si elasticku a po 4 mesiacoch som presla na pevnu a je to vsetko OK a mam aj manducu

janette4
6. dub 2011

@zuzanockamt do akej váhy sa používa elastická šatka?Ja si chcem kúpiť rovno pevnú,lebo malý má síce len 2mesiace,ale takmer 6kg,tak si nie som istá,či by bola pre nás ešte vhodná.

janette4
6. dub 2011

@lubinka26 a tá kamoška,čo si ju od nej mala požičanú,ti to viazanie neukázala?

zuzanockamt
6. dub 2011

@janette4 ja som ju pouzivala do cca 8 kg, potom to uz nebolo moc pohodlne, to mal nas Jurko 4 mesiace

janette4
6. dub 2011

@zuzanockamt takže mi je fakt lepšia hneď tá pevná.

lubinka26
6. dub 2011

@zuzanockamt mam pozicanu pevnu. uvazy viem spravit, ale neviem tam malu dat spravne, resp. podotahovat a mala sa velmi hneva a place a nechcem trapit aj ju aj seba 😒 v tomto som nesikovna 😒 mala ma 6tt a uz ma 5600g, takze elasticku sa mi neoplati kupovat a nosic som aj tak nejaky chcela lebo chodievame casto do Tatier, teda sme chodievali 🙂
@janette4 vcera bola u nas, som myslela a tesila sa, ze mi to ukaze a vsetko bude ok, ale dve sme sa pri davani malej do satky spotili 😖 😲 netusim, ako si tam davala svoju malu... 😕

lubinka26
6. dub 2011

a teda odporucate mi manducu pre moju krpanu?

denisocka
6. dub 2011

@lubinka26 pogoogli - manduca, liliputti, beco ... 😉

denisocka
6. dub 2011

@lubinka26 inác,na všetkom treba makať ,aj sa tie uvazy naučit a naučit sa dotahovat,je normálne že si to na prvy krat nezvladla najlepšie,ale zavrhnuť šatku pre jeden nepodareny pokus ? skus viazat vertikalne,ked ti nešlo do kolisky

emjee
6. dub 2011

@michaela80 u vas je nejaka kosa 😝 u nas je okolo 15-18 stupnov 😉 ja chodim von v tricku, krpec v body, teplakoch a tenkej mikine

michaela80
7. dub 2011

@emjee od utorka sa takto ochladilo..teraz je 10 stupnov

lubinka26
7. dub 2011

@denisocka ja som to neskusala len raz. dvakrat mi v tom dokonca mala zaspala,ale tie nervy, ake som prezivala, ci v tom je dobre.... proste tu satu uz nechcem ani vidiet. mozno ked bude mala vacsia.
ma niekto aj liliputi? boze, najprv som sa nevedela rozhodnut medzi ergo a manducou a teraz sa neviem medzi manducou a liliputi :D hlavne uz nieco potrebujem, mala ma sice iba 6tt, ale ma 5600g a 57cm. a mna strasne bolia krize :(

denisocka
7. dub 2011

@lubinka26 ja som mala všetky tri,pozri mi do albumu,ak chceš nosit už odteraz,tak manduca alebo liliputi farebne rainbow. ak chceš nosit v ergu,treba ti do toho extra dokupit vložku,čo mne prišlo neprakticke 😉 to je akoby si malu položila v ergu do vankuša. no alebo Beco

lubinka26
7. dub 2011

@denisocka asi kupim liliputi roundabout 🙂 velmi sa mi paci a najlepsie vyjde cenovo 🙂 pozeram, ze si ho mala az den 😀

zuzanockamt
7. dub 2011

@lubinka26 ale liliputi vraj nie je moc dobry pre tazsie deti, aspon co som pocula skusenosti ... ja mam valibuka, tak som radsej volila manducu

denisocka
7. dub 2011

treba kupiť všetky,jak ja a vyskušať 😀

lubinka26
7. dub 2011

@zuzanockamt hej, citala som. ale mysleli neskor, ze take tazsie 2 a viac rocne deti.

@denisocka no by bolo najlepsie, ale na to nemam ☹

denisocka
7. dub 2011

@lubinka26 ved ani ja 😀 kupim,predam..kupim,predam ... ale ak,tak manducu kup 😉 ,kludne aj použitu z bazaru

michaela80
7. dub 2011

@lubinka26 ja som mala liliputi bol fajn mala mi v nom krasne spinkala, v satke mi tak rychlo nezaspi..teraz mam dohodnute beco tak som zvedava co to bude...

zuzanockamt
7. dub 2011

@lubinka26 na manduce mi vyhovuje, ze sa daju prekrizit pruhy na chrbte, nosim len tak, zda sa mi to pohodlnejsie ... nas krpec vazi cca 9,5 kg a ma 80 cm a takmer 7 mesiacov ... liliputi mi pride taky "jemny", alebo ako to nazvat, pri nasom krpcovi by som sa bala, ze ma to bude tlacit na pleciach alebo v pase ... ale kebyze mam tabulkove dieta, tak asi kupim ten

denisocka
7. dub 2011

mne ukazuje teplomer 30st v tieni,asi sa pokazil ........... oprava.druhy ukazuje 21st v tieni,takže jeden je určite pokazeny

denisocka
7. dub 2011

@zuzanockamt mala som liliputi a poviem ti,manduca je oproti nemu jemna 😉