V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
23. srp 2009

Majdula, radsej nauc viazat manzela satku 😉 pre tak male babo je urcite najlepsia a nie je to problem. Moj chlap tiez zo zaciatku na satku frflal a chcel nejaky nosic ale teraz ma aj on radsej satku. Myslim, ze ziadny nosic ani beco, nepodoprie spiace dietatko tak dokonale ako satka

kili
23. srp 2009

ja som dnes bola v sade janka krála a na tom jednom ihrisku v zadu bol jeden otecko so šatkou (neskôr to pokazil, keď tam dal dieťa tvárou do predu), jedna mamina s indiom a jedna s mdc, ŽIADNA klokanka 😵

mexx
23. srp 2009

Baby, zaujimalo by ma este, nakolko sa da spolahnut na tie rozne velkosti satiek? 😕 Teda podla tabulky by sme napriklad to Indio potrebovali zrejme velkost 7 (my sme s muzom obaja dooost velki) 😅 - a vynurala som na nete jedno Indio, ktore ma velkost 6. Tak by som chcela vediet, ci je to velmi velky rozdiel v praxi... 😕 Ja na taketo veci nemam odhad, ale skor by som si nechala rezervu, a podla tych tabuliek na nosime.sk by som urcite skor chcela sedmicku...

eriqe
23. srp 2009

myslim, ze uz sa vdaka netu dostava do povedomia spravne nosenie a zdrave nosice 😵

zitaje
23. srp 2009

Kili, mna dost prekvapuje, ze niekto kto ma satku, viaze tvarou dopredu - to sa da vobec? 😒
Mexx, my sme tiez obaja taki povacsi, a mam Indio 6, najlepsie vyskusat. 😉 Myslim ze podla tabulky by som tiez potrebovala 7, ale v pohode sa zmestim aj do 6.

emjee
23. srp 2009

mexx aku mas velkost oblecenia? ak 46 a menej, tak ti urcite 6 postaci

zitaje ta vsadka k bunde na zimu v tvojom albume - to si si robila sama?

emjee
23. srp 2009

zitaje da sa - vola sa to tusim budha a uz som aj ja videla nazivo takto uviazane dieta, no podla mna je to nepohodlne

bambusko
23. srp 2009

zita, aj ja som tak videla ☹ dvojity kriz a v tom vopchane dieta tvarou dopredu

mneme
23. srp 2009

kili, ja som minule videla v hainburgu chlapa - slovaka, sameho s dvoma detmi - vacsie dievcatko a maly chlapcek v satke tvarou vpred 😒 zeby ten isty, alebo len chlapi blbo viazu? 😕

kili
23. srp 2009

tvárou dopredu som už viackrát niekoho stretla 😔

zitaje
23. srp 2009

emjee - mama mi to sila, podla nejakeho navodu myslim na nosenideti, ale uz sa nepamatam. Uplne jednoduche, zaklad je kupit vhodny zips, taky ktory zapnes do zipsu bundy, a vlastne je to takmer obdlznik dole s gumickou, aby tam nefukalo, zatepleny, super nam ta vsadka posluzila, vrele odporucam. 🙂

emjee
23. srp 2009

zitaje aj som si myslela, ze len taky obdlznik v primeranej dlzke a zips 😀 musim pred zimou poriesit, mam sice kapsu, ale v treskucej zime to bude chciet nieco viac 😀

eriqe
23. srp 2009

ja som tiez videla a dokonca na konferencii o prirodzenom rodicovstve v dvojitom krizi dieta tvarou dopredu a je to potom dost podobne klokanke, lebo to dieta uplne visi za rozkrok ☹

bambusko
23. srp 2009

emjee, tiez som si sila vsadku do kabata, podla fotiek od valky. ja som nasila nove zipsy po oboch stranach

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kili
23. srp 2009

eri, jo, to dieťa som videla aj ja, a vieš, koho to bolo? dieťa jabrunko 😀

zitaje
23. srp 2009

emjee 😀 Tak to je dost srandovny uvaz. 😀 Ale dobre, ved preco nie, ale obavam sa, ze vacsinou su tie deticky tvarou dopredu dost inak. ☹
A inak ja som kapsu ani nemala, len deku som si prehadzovala cez malu, a na vsadku prislo hlavne preto, ze mne bolo zima v rozopnutej bunde 😅 , mala bola v pohode aj pod dekou. 😉

kili
23. srp 2009

to ja ale žalujem 😅 😝 😀

kili
23. srp 2009

nie, budha je OK, to čo som videla ja je, že dieťa normálne vysí ako v klokanke za rozkrok

eriqe
23. srp 2009

Kili tento rok som nebola, ale minuly rok to urcite nebola Jabru, lebo ta bola skoro cely cas v mokoshope, bola som tam s nou 😉

mneme
23. srp 2009

baby, a neposluzil by na zimu nejaky uplne simple fleesovy tunel? zatial si neviem celkom predstavit, ako budem nosit v zime 😕

kili
23. srp 2009

eri, však tento rok som nebola ani ja, bola som minulý rok, však sme sa stretli, a ja som nenapísala, že to bola jabru, ale jej dieťa, nosil otec. sa mi s tým aj priznala, ale odôvodnila, že na chvíľku to nevadí

bambusko
23. srp 2009

dobry je este taky tunel z deky, to sa natiahne cez dieta a na chrbate si to mozes stiahnut na krize

kili
23. srp 2009

ale mne sa to proste prieči aj na chvíľku, to potom radšej ten budha

eriqe
23. srp 2009

len je ten problem, ze niektore firmy ten uvaz normalne maju v navodoch, napr. pri vatanai som to mala, viem, ze aj moby, aebo ina elasticka satka ho ma 😖

emjee
23. srp 2009

bambusko celkom tomu nechapem a hlavne neviem sit 😀 ale nieco vykoumam

zitaje
23. srp 2009

flisovy je malo. Ja som mala celu mensiu flisovu deku, poskladanu na neviemkolko...
Tunel ma myslim bambu, ale to len ak sa zapnes potom este do bundy, alebo na prechodne obdobie.

eriqe
23. srp 2009

vidis, tak jej chlapa som si nevsimla, tak tam muselo byt viacej takych ocinov, lebo ja som videla nejakeho neznameho
Inak na prvu zimu podla mna uplne staci vacsia bunda, aspon mne stacila, zapla som ju az nad malu, tak si vacsina ludi myslela, ze som este tehu a ani nevedeli, ze je tam babo.

emjee
23. srp 2009
terqa
23. srp 2009

ahojte, mam taku malu otazocku... zvykne si aj dieta neskor na nosenie v satke? totizto nevedela som zohnat satku a teraz, ked ma maly 4 mesiace a 5,5kg, neviem, ci ju kupit, ci sa mi to este oplati...