V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
9. zář 2009

verul skoda tej bundy, do M sa este nezmestim ☹

mneme povolis popruhy ale nechas ich zapnute, spustis si dietatko nizsie tak, aby malo pusinku v urovni bradavky, vytasis prsko, napchas do pusinky a ides 😀

sue
10. zář 2009

Veruli, no ja už šatku kupovať nebudem 😅 mne stačí tá bunda 😅

Blka, my sme nosili tak nejak...asi od dvoch mesiacov...alebo možno 5-6 týždňov, už si to presne nepamätám, ale mal isto menej ako 5kg... novorodeneckú vložku sme používali asi dva týždne, potom sme už fičali bez nej. Upratovanie v nej je super, ja som ju používala aj pri cvičení... ja som teda cvičila a Macik bol na mne... a dojčenie tak ako popísala Emjee... sranda to bola, my sme sa dojčili v treskúcej zime na Chopku keď mal Macko 3mesiace 😅 potom sa priznám, že som si dala na Kamennej chate čaj s rumom, aby som doplnila energiu 😝 😀

blka
10. zář 2009

Hm, tak vidím, že každé mimčo je jiné a ve vložce se mu buď líbí nebo ne. A co nosítko liliputi? Je i pro tak maličká miminka? Já se do toho Brna snad rozjedu 😀 . Ještě se mi líbí i marsui http://www.isatky.cz/marsupi-plus/marsupi-plus-... ale je jenom do 10kg 😒

sue
10. zář 2009

Blka, určite by som si všetko vyskúšala... nedala by som na rady niekoho... veľa záleží aj od postavy nosiča... nedávno sme mali od Eriqe požičaný nejaký nosič (názov si nepamätám 😔 ) a ja som s ním bola maximálne nespokojná (tlačil ma bedrový pás, mackovi to odstávalo na chrbte, zle sa mi to doťahovalo, tlačili ma popruhy) ale Eriqe sa zas ten nosič viac páčil ako mdc - vysvetľovali sme si to tým, že ona je drobnejšia a podľa skúseností je mdc skôr pre väčšie baby,prípadne chlapov ako pre útle žienky... takže radím odskúšať všetko čo sa dá 🙂

dahlia23
10. zář 2009

ja som si skúšala ergo od známej v MC, bolo to super, ale ešte skúsim manducu, tú má ďalšia kamoška.
baby, nosili ste niektorá dieťa v mdc počas tehu? dcérka má dva a pol roka, nosiť na rukách ju nevládzem, lenže pešo do mesta neprejdeme. teda, tam možno hej, ale naspäť nie. tak som rozmýšľala, že tú mdc kúpim už teraz a využijeme aj pre druhé, len neviem, či je to možné počas tehu.

sue
10. zář 2009

Dahlia, v tehu asi nie, lebo pás by ti tlačil na vbruško...

blka
10. zář 2009

Aha, tak manduca pro mě asi nebude. Fakt to chce vyzkoušet, ale je otázka, jestli chlapa překecám, aby se mnou jel do Brna 😔

martina46
10. zář 2009

ja som zas mala ergo a to mi nesadlo, na chbte mi chybalo viac si malu pritiahnut k sebe a aj na bruchu mi cosi vadilo, uz neviem co.... no proste potvrdzujem len to, ze vsetko si treba vyskusat, je to prilis vela penazi na na taky risk.
dahlia, ja teraz nosim malu v satke a v podaegi, v nich to ide, lebo si vsetko mozes latku uviazat aj vyssie, tiez s mei tai. no ja planujem si pozican nosic liliputi, som zvedava, no tiez ho asi moc neotstujem kvoli brusku aj ked este by to na chvilu slo 😀

emjee
10. zář 2009

mini anketa pre manducarky: pri noseni na brusku nosite popruhy zapnute klasicky alebo prekrizene? ja nosim prekrizene, mdc mi tak uplne perfektne sadne, len preto sa pytam, ze zatial co som videla manducarky tak vsetky mali popruhy zapnute normalne

sue
10. zář 2009

Emjee. normálne 😉 a mdc mi perfektne sedí 😀

monr
10. zář 2009

kočky, dorazilo mi beco, ešte sa vetrá na balkóne, vonia novotou.
skúšali sme ho s malou, obzerala sa okolo seba, ešte musím podoťahovať popruhy a cez víkend skúsime nosič vonku. 🙂

kili
10. zář 2009

emjee, ja tiež normálne

emjee
10. zář 2009

my sme dnes v polovicke prechadzky prehodili mdc z bruska na bok, lebo sa chcel pozerat kam ideme 😀

aleachim
10. zář 2009

kili, že jsem tak zvědavá, jak nosíš ty? Dvojčátka, to si moc neumím představit. Jinak já nakonec vybrala beco a prochodili jsme s ním Vysoké Tatry i Slovenský ráj a na některých žebřících jsem měla celkem strach. Jo a Luca zdolala svou první dvoutisícovku.

kili
10. zář 2009

aleachim, gratulujem Lucke k prvej dvojtisícovke 😀

ja nenosím naraz, jeden je na chrbte druhý v kočíku. alebo keď ideme dvaja, tak nosíme každý jedného 😉

aleachim
10. zář 2009

kili, tak to jo, to je i praktické. Já totiž nosím Lucku na břiše a na zádech batoh, a je to pěkná zátěž, tak jsem si to nedovedla představit. 😀

bambusko
10. zář 2009

dnes mi kamoska referovala, ako niesla svoju takmer 2r dceru na vylete v satke. povedala, ze je to uplne super, lepsie nez babyvak aj krosna a lutovala, ze to nezistila skor. chvalila hlavne to, ze sa nieslo pohodlne, mala dobry pocit z telesneho kontaku a ked mala zaspala, bola dobre podopreta, takze nebola ovisnuta ako v krosne 🙂

miri.b
10. zář 2009

ahojte, nosim v manduce a sedi mi perfektne, pruhy mam klasicky, ale manzel sa stazuje, ze ked nosi /to bolo 2x/, tak ma otlacene panvove kosti-nesedi mu, on je totiz strasne chudy 178/58, takye ako som sa docitala, tak asi len potvrdzuje pravidlo, ze mdc nie je pre utlych 😉

verulka
10. zář 2009

em, ja tiez nromalne, lebo ja casto davam dole/hore..ale mala som, hlavne zo zaciatku prekrizene, kedze som nechapala ako to podotahovat, aby som si zapla to spojitko..potom uz v pohode 😉

kili
10. zář 2009

miri, no ehm, 178/58 chlap, tak to si neviem predstaviť, ten musí byť otlačený aj s gumy na teplákoch 😅

verulka
10. zář 2009

kili nahodou, moj muz, mal roky 175cm a cca 57kg( rifla velkost 27 😎 ) teraz je uz "vyzrany na cca 65 😉 ale primdc mu nic nevadi 😉

kili
10. zář 2009

aha, no, možno si to len neviem predstaviť 😅

aleachim
10. zář 2009

teda, to si taky neumím představit, měřím 178 a když jsem vážila 55kg (teď o 10kg víc a cítím se skvěle), tak mi šichni říkali, že jsem jak smrtka. U chlapa si to nedokážu představit ani náhodou.

mneme
11. zář 2009

emjee, normalne. ale tusim vyskusam skrizit, lebo este stale mi satka pripada viacej friendly k mojmu chrbatu ako mdc 😉

lamarika
11. zář 2009

emjee: my nosíme normálně páč mám poměrně široký ramena, takže mi tak sedne 😉

Jo a jen rada pro maminky, který s nosítky začínají. Když vám ten váš poklad nebude chtít v nosítku ze začátku být, tak to zkuste tak, že si ho tam dáte nahatýho (jen v plíně) a vy budete v podprdě. My ze začátku měli problém a tohle nám strašně moc pomohlo 😉 Teď už je malej v manduce nejspokojenější 😀

alfomilka
11. zář 2009

jeeej, dobra rada

chcela by som vas poprosit, nie je niekto zo Senca ochotny mi pozicat nositko, ergo alebo manducu, ci liliput na 5 minut?
Nech si to skusime, lebo uz netusim, kde to skusit. Nachadzam take len na internete a v normalnych obchodoch su len take klasicke nosice a ja mam take uz 3, teda babyvak, proti ktoremu je maly totalne, lebo ma chudacik reflux a chce byt hore. a 2 take trapne klasicke, nevhodne nechcene dary 😒 .

emjee
11. zář 2009

dnes sme skusali mdc na chrbate - absolutne som nebola schopna si ho tam presunut sama, musel mi pomoct mm, vydrzali sme tak 5 minut a koniec - mne to bolo absolutne nepohodlne - vpredu som mala pas na pase, ale vzadu ma to tlacilo do zadku a celkovo som sa nevedela vystriet, akoby som musela kompenzovat naklad tym, ze sa zhrbim - proste bolo to cele divne, ani matejovi sa to nepacilo a dole ho tiez musel davat mm, sama by som to nezvladla

kili
11. zář 2009

emjeee, to chce prax 🙂

dorotka
11. zář 2009

emjee skuste neskor.
ja som teda otocila patu naprvy raz ale asi vycitila moje obavy a nechcela tam byt. alebo bola na to este mala.
potom som skusila asi o mesiac a uplne super vobec jej to nevadi.
ja mam tendenciu sa predklanat ked zaspava

erinka83
12. zář 2009

Holky, chci malou nosit, ale myslela jsem, že bych zašla do obchodu až s n po poroduí, abysme to mohli vyzkoušet...Zatím přemýšlím mezi šátkem a ergem...Ale kdo ví, kdy se tam pak dostanem a já bych ji chtěla nosit co nejdřív... Tak nevím, no... Nemám s tím žádný zkušenosti, ale přijde mi pro to malý miminko, že je lepší šátek?? Zkoušela jsem projít diskuzi, ale je tu toho strašně moc 😅