V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

ali_ali_1510
25. led 2010

Ahojte, ja som si zatial poziciala elasticku Hoppediz a chcem vyskusat ako nam to pojde. Nasa mala ma 3m a 5kg, vzala som elasticku lebo zevraj to je jednoduchsie, ked som doteraz ziadnu nemala. Dnes sme to vyskusali 1.-krat a bolo to celkom o.k. Uväz kriz s kapsou sa jej celkom pozdaval, az na to ze jednu stranu oslintala. Ale v koliske nechcela byt,mala som pocit,ze ju to obmedzuje ☹ neviete mi nejako poradit, ide mi o to, ze mala mi zaspava na rukach a niekedy uz nevladzam a tak som si myslela, ze koliska by bola vhodna na spanie, teraz ale neviem. dik za vsetky rady.

emjee
25. led 2010

ali ali nie kazde dieta chce byt v koliske (moj teda nechcel ani na rukach ani v satke), mozes nosit aj vertikalne, treba len zafixovat hlavicku, aby jej nekinkala

vevoncek
26. led 2010

ja by som kúpila od niekoho šatku nemusí byť nová môže byť aj používaná, lebo nová sa mi zdá byť dosť drahá a ešte neviem či by som ju využila na nete som našla najlacnejšiu za 50 euro to sa mi zdá byť veľa za kus látky asi je to nejaká špeciálna látka ale nebolo by mi ľúto vyhodiť za to peniaze keby som vedela na 100% že ju využijem nosenie v šatke sa mi páči ale či sa bude aj synovy ťažko povedať

emjee
26. led 2010

vevoncek dietatko sa nosi celych 9 mesiacov v tvojom brusku - nosenie v satke u neho evokuje "znamy pocit", takze satka je podla mna dobra investicia
precitaj si recenzie satiek na nosenideti.cz a nosime.sk a vyber tu naj pre teba a dietatko az potom pokukaj netove bazare 😉

monr
27. led 2010

kočky, poradíte? dostala som šitú kapsu, horné poporuhy sú kratšie, dolné dlhšie, ako si to mám uviazať?

katka.carska
27. led 2010

aj ja by som poprosila radu - nosili ste niekto male miminko v satke aj v zavinovacke ? Ako na to ?

emjee
27. led 2010

monr moja kapsa (original) ma len dva popruhy, ktore sa prekrizia za chrbtaom a prevlecu cez bocne putka a potom na chrbte zaviazu
neviem si celkom predstavit ako to mas ty, ale skus: horne popruhy zaviazat za krkom, spodne popruhy bud prekrirzit za chrbtom a potom uviazat na bruchu alebo jeden zo spodnych popruhov prevliect popod horne popruhy a zviazat s druhym spodnym

katka.carska myslis klasicku zavinovacku alebo taku specialnu do satky (autosedacky)?

papajka7
27. led 2010

monr,tak tie horne kratsie popruhy zaviazes okolo ramennych popruhov satky alebo nosica,a dlhsie okolo pasa 😉

monr
28. led 2010

kočky vďaka, nemám tam pútka preto som sa pýtala. vyskúšam oba spôsoby, uvidím, ktorý sa osvedčí viac. ešte raz vďaka.

macekova
28. led 2010

Ahojte,

ja mám elastickú šatku Moby a keďže som ju dostala darom nebola k nej tá brožúrka ako viazať. Viem si ju uviazať tak, aby som malinkú mala klasicky vpredu. Neviete mi poradiť nejaký link na ďalšie úväzy s touto šatkou ???

Ďakujem za odpovede.

kaleilah
28. led 2010

macekova já všechny úvazy vždycky hledám na youtube 😉

macekova
28. led 2010

kaleilah .... no ja youtube moc nepoznám ako funguje .... čo píšeš do vyhľadávača ??? .... a to sú tam videá ako sa to viaže však ???

sariana
28. led 2010

ahojte, dakujem za rady ohladom dlzky satky 🙂 teraz uz len zistujem, kde by sa mi ju podarilo kupit nejako vyhodne, kedze som ju zatial v inzeratoch nenasla...ale este mam chvilu casu, tak pokukam, ci sa nahodou nevyskytne, ak nie, tak kupim asi novu, uz sa zacinam na nosenie tesit 😀

luuca2
28. led 2010

Ahoj holky. Chtěla bych znát Váš názor. Původně jsem uvažovala, že si pořídím šátek a budeme vázat, ale nějak se na to necítím. A jako kompromis jsem našla nosítko Mei Tai a nebo Alpino (www.medley.cz), ale nevidím v tom skoro žádný rozdíl. Je možné v tomto nosítku nosit miminko 2 měsíce staré? Co myslíte, že je lepší pro miminko a pro mě? Díky za názory.

emjee
28. led 2010

macekova kuk napr. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... s elastickou satkou musis robit take uvazy, kde ma dietatko aspon 2-3 vrstvy satky na sebe

luuca2 - neviem ti poradit rozdiel, ale od medley radsej nic 😉 (citala som zopar recenzii tak na satky ako aj plienky od nich)

mneme
28. led 2010

luuca, podla tych obrazkov je alpino nosic s popruhmi na klipsy, na mei tai sa popruhy viazu. zda sa mi, ze oba nosice su vhodne skor pre deti, ktore uz same drzia hlavu.

mneme
28. led 2010

vlastne ako tak pozeram na tie navody na viazanie, tak sa tvaria, ze alpino je aj pre mini mimi a da sa zaviazat aj do kolisky 😕

tymothy
28. led 2010

To Alpino je prý jediný slušný výrobek od Medley....osobně jsem ho ale neviděla. Na rozdíl od mei tae podle některých fotek vypadá, že má polstrované popruhy přes ramena.
A co třeba nosítka patapum nebo liliputi?

majka79
29. led 2010

tak se přidávám k majitelkám šátku, pořídila jsem pro mě a Lukyho Storch Ulli
šátek je pěkný zdá se mi teda dost tuhý, ale musím přiznat, že je to první, který držím v ruce, věřím, že změkne
chtěla bych se poradit v čem ho nejlépe vyprat, dočetla jsem se na něm na 60 st. a bez aviváže
co byste mi doporučili aby se u nás měl šátek dobře?

lul
29. led 2010

ahojte, mam 6kg prcka, ktory sa chce stale nosit na rukach, uz mam krize "v haji" rada by som si niecim pomohla. pomozte mi, co je najlepsie? manduca? nosic ergo? satka? obycajny nosic? hlavku este sam nedrzi... dakujem za kazdu radu 🙂

tymothy
29. led 2010

Majko, já Storcha peru v normálním prášku, jaký mám po ruce. Je celobavlněný, tak snese ledascos. 😉 Pokud bys mu chtěla dopřát luxusnější péči, můžeš zkusit něco bez optických rozjasňovačů. Dost holek pere šátek i v oříškách.
Neboj, určitě vám za chilku změkne - jestli tomu chceš napomoct, můžeš ho zaplétat do vánočky nebo z něk udělat Lukymu houpací síť nad postýlkou. 😉

mneme
29. led 2010

majka, ulli je krasny, to bola moja druha volba 🙂 neboj, satka nosenim zmakne. ked mne dorazila, dost som sa pobavila na tom odporucani, ze ju mozeme dat na nasu oblubenu pohovku a "usediet" si ju do makka 😀 ja moju annu periem na 60 stupnov normalne v pracke ale bud v ekoprostriedku alebo lovele, lebo moja dcerka velmi rada ozuzlava okraje 😉

lul, tazko je poradit, pretoze kazdemu vyhovuje nieco ine. satka je najvariabilnejsia, ale nie kazdemu sa chce viazat. nosice su prakticke, ale vacsinou ich mozes pouzivat iba na vertikalne nosenie, niektore su vhodne aj babo, ktore este nedrzi hlavicku. tiez zavisi od toho, nakolko to s nosenim myslis "vazne". ci chces aktivne nosit alebo len obcas pocicikat. manduca aj ergo patria k top ergo nosicom, daju sa zaobstarat aj lacnejsie (napr. liliputi). neviem co myslis tym "obycajnym nosicom", ale urcite dbaj na to, aby v nom malo dietatko nozicky nasiroko do tvaru pismena M, zadocek vo vyske kolienok alebo vyssie. ja som zo zaciatku nosila v satke, ale len vo vertikalnych uvazoch, kolisku som ani raz nevyskusala. ked mala dcerka 5 kg, zacala som ju nosit aj v manduce, teraz to striedam podla nalady a potreby. takze ty by si 6 kg babo pokojne mohla nosit aj v nosici. ak sa nevies rozhodnut, mozno by bolo dobre najprv si pozicat satku aj nositko a rozhodnut sa podla toho, skus napr. pozriet sem http://www.nosime.sk/sk/poziciavanie/

lul
30. led 2010

mate skusenosti so satkou piccolion baby sling? dakujem 🙂

emjee
30. led 2010

lul skusenosti nemam, ale podla obrazkov si nemyslim, ze je to zrovna "satka" - je to len zosity pruh latky, ktory si na seba navlecies = musis kupit spravnu velkost a aj tak ti to nemusi dokonale sediet, lebo to nebudes vediet dotiahnut ako normalnu satku, plus sa da nosit iba na boku - pre mna z toho vyplyva maximalna nepohodlnost

emjee
30. led 2010

nosicky mate niektora onbag? vyuzivate? alebo skor nejaku ladvinku?

majka79
1. únor 2010

všem kteří mi tu poradili patří můj dík 🙂 šátek jsem díky Vám vybrala dobře Storch Ulli je náš kamarád, původně jsem ho chtěla jen na poponášení na boku a třeba na batoh na záda, který se nám tedy ještě nepovedl, protože Lukáš je živé dítko a asi to chce čas, ale nakonec se nám to oběma zalíbilo hlavně kříž s kapsou na břiše mě mile překvapil je mi mnohem pohodlnější šátek než Manduca, ta chudinka už od minulého týdne visí v předsíni 😀
celou dobu co ji mám si myslím, že je to to nej co jsme si mohli pořídil a najednou.....na zádech se Lukášovi nelíbí protože je moc nízko a nevidí přeze mě, na bok mě popruhy nevyhovují na břicho super, ale to je šátek také
snad moje zkušenost nenaštve příznivce Manducy patřím k nim dál i já, ale teď se kamarádím víc se šátkem

khamoro
5. únor 2010

Ahoj holky,
moc bych chtěla poprosit o radu. Mám doma skoro 10ti měsíčního chlapečka a jsem v 12tt. Malého jsem od malinkata nosila (podle jeho nálady, střídala se nám období, kdy bojkotoval kočárek s obdobími, kdy ho miloval). Teď ty nálady pokračují, takže bych potřebovala nosit občas i nadále. Nevíte o nějakých stránkách, kde bych našla nejvhodnější úvazy pro těhu. Úplně na začátku jsem ho nosila na břiše v manduce, ale to mě tlačilo, pak chvilku vyhovovala manduca na zádech, ale ani to nakonec nebylo pohodlné. Asi na měsíc jsem kvůli bříšku nošení úplně vzdala, ale kupy sněhu a neprohrabané chodníky mě nakonec dovedly zpět k šátku. Zatím ještě vyhovuje nošení na břiše v kříži s kapsou ven, ale nevím, jak dlouho to vydrží. Něco mi říká, že teď bude období vyžadování nošení, tak chci zjistit, jak to vzhledem k těhu dělat co nejšetrněji.
Děkuji moc za jakékoli rady

eriqe
5. únor 2010

Khamoro, ja som nosila cele tehu. Len som striedala satku za manducu. Najskor sa mi najlepsie nosilo v manduce na chrbte s pasom dost nizko, ako brusko podskocilo, tak sa dalo aj na pase nosit a vo vyssom tehu uz len v satke na chrbte v batohu s uzlom nad bruskom, tak som nosila este v den porodu a pohoda. Len sa teda musis popasovat s nosenim na chrbte 😉

khamoro
5. únor 2010

eriqe, v tom mi právě přišla manduca geniální, že jsem malého dostala na záda v klidu a bez cizí pomoci, ale se šátkem nevím nevím... Máš na to nějaký fígl?

lolitka08
Odpověď byla odstraněná
Zobraz