V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

meleri
5. únor 2010

lolitko

dají se sehnat i levnější verze manducy, tuším firma Liliputi má taková nosítka, a nosit se v tom podle mě dá dlouho...malý má 14 měs. a nosím ho v manduce...s šátkou nám to taky nešlo, proto jestli chceš zkus nějaké to nosítko..nic nemusíš omotávat, a barvy to má většinou takové klasické..

keziah
5. únor 2010

Lolitka, ja som kupovala papatum todler, ale to je asi az od takych 7 mesiacov. Je trosku menej univerzalny ako manduca ale da sa zohnat aj v velkej britanie cez ebay a o dost lacnejsie ako u nasich predajcov. Syn mal v case nakupu necely rok, to rozhodlo. Ak bude este dalsie babo, dokupim elasticku satku, nech mam babo cv com nosit aj prvych 6-7 mesiacov.

emjee
5. únor 2010

lolitka mam manducu, mala som tkanu satku hoppediz a mam tkanu satku didymos - vsetky spominane su podla mna super - ano cena je vyssia, ale my napr. takmer vobec nepouzivame kocik (som rada, ze som kupila len bazarovy, lebo mi tu aj tak stoji), to co som ja dala za manducu a satku (druhu nepocitam, lebo tu som predala dalej), tolko niektore zeny daju za polovicku kocika 😀 (staci si precitat zopar tem o kocikoch, tym samozrejme nechcem nikoho urazit, je to kazdeho vec, do coho vrazi prachy)
mne sa tato investicia oplatila - maly ma o tyzden rok a stale sa pravidelne nosi, tak doma ako aj vonku, rozmery manduci su stale ok, v manduce sa da nosit do 20 kg, satka zvladne dokonca este viac, mame doma zive striebro a ver, ze sa ochotne necha nainstalovat do manduci / satky, nez by mal sediet 5 minut v kociku
a tie omotavacky su len sila zvyku - na namotanie stacia 3-4 minutky a ze su otrasne farebne ladene - ponuka je taka siroka, ze si podla mna kazda najde tu svoju farebnu kombinaciu - len didymos ponuka 50 zakladnych farebnych kombinacii, plus kopec limitovanych edicii, tak ak si niekto z tohoto nedokaze vybrat, tak tu uz ja neporadim

emjee
5. únor 2010

ale samozrejme su aj lacnejsie varianty, napr. spominany liliputi nosic, neviem kolko stoji taky african carrier, bondolino, beco, ... treba trosku pobrowsovat, ja mozem odporucat len to, co mam sama odskusane

mneme
5. únor 2010

lolitka, ver, ze moje 8-mesacne babo udrzim v pokoji jedine v satke alebo manduce 😉 je pravda, ze vybava nas nestala ani zdaleka tolko, co som vrazila do pomocok na nosenie, ale povazujem to za tu najlepsiu investiciu, ktora sa mi kazdodenne vracia 🙂

emjee
5. únor 2010

mneme a mas aj kocik? lebo aj to je "bezna" vybava 😀

mneme
6. únor 2010

emjee, ok 😀 kocik mam, ale trojkombinaciu zdedenu za tak symbolicku cenu, ze este stale nas to nosenie vyslo "drahsie" 😉

luvie
6. únor 2010

pro holky (i kluky), které chtějí nosit v šátku a neví jak na to:
http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5
http://www.babysatky.cz/index.php?option=com_co...

určitě tam najdete, to co potřebujete právě vy, jen hledat 🙂

A malá anketka:
Jak často v šátku dítko nosíte, co v něm dělá a jak často šátek perete?

mneme
6. únor 2010

luvie, ked bola mensia, nosila som ju v satke cca. 3-4 hodiny denne (nie vkuse), vacsinou v nej meditovala alebo spala. teraz su dni, kedy nenosim vobec, inokedy ked si to vyzaduje tak cca. 1 hodinu doma (pri domacich pracach). a ak satku pouzivam ako prepravny prostriedok, nosim ju 2-4 hodiny denne. najma pozoruje okolie, ked je unavena, zdriemne si.
cca. do 5 mesiacov som satku prala asi 2x tyzdenne kvoli refluxu, teraz periem raz za uhorsky rok 🙂

emjee
7. únor 2010

ked bol mensi, nosila som dennodenne aj 3-4-5 hodin (aj vkuse 😀), chodili sme tak na prechadzky, ked potreboval tak spal, inak pozoroval okolie
teraz uz nesatkujeme tak intenzivne, resp. ked je uviazany, tak na vsetko vidi a vsetko docahuje a tak stojime pri kazdej skrinke, ohmatkava, rozobera, stuka vypinacmi 😀 a tak 😀 uz len cakam, kedy zmizne sneh a lad z ciest, aby sme mohli zase vybehnut polahky aj von

no a kedy som ju naposledy prala uz ani nepamatam 😀 periem ked mi smrdi 😀 ked bol mensi, tak kvoli grckaniu castejsie, teraz naozaj raz za uhorsky rok 😀

johanka.
9. únor 2010

zdravim satkarky, ja tiez satkujem, aj ked som to nejak velmi cielene neplanovala, ale mala si to vyziadala, odmieta spat v postielke aj kociku, dokonca aj ked ju tam spiacu polozim, hned je hore. Tak sme nabehli ma taky mod, ze cez den spi vylucne v satke a v noci so mnou v posteli, to jej uz vyhovuje. Ma niekto podobne skusenosti? Ak hej, ako ste naucili dieta spat aj inde?

Tiez som sa chcela opytat: Miska je velmi zvedave babo, a ked ju mam v KsK, a je este bdela, ide si hlavu vykutit, len aby co najviac okolo seba videla. Mate niekto skusenosti s nosenim deti v satke tak, ze su tvarou napred? Mam nejake navody, ale tiez som citala, ze sa to zas nejak neodporuca, lebo babo je z toho prepodnetovane. Pripadne kedy sa da zacat nosit na chrbte? Odtial je vraj tiez lepsi vyhlad, Ked drzi hlavicku? Ked uz vie sediet?

johanka.
9. únor 2010

A este k ankete: nosim vzdy, ked cez den spi, to je tak 4-5 hodin denne, ako sa zadari. V satke spi, kym nespi, tak sa vacsinou nervozne mrvi a snazi obzerat. Prala som po mesiaci nosenia 😝 - som sa bala, ci mi stihne cez noc uschnut, a ako ju uspim, ak nie. Ale uschla 🙂 tak asi budem prat castejsie, lebo mala stale ozuzlava okraje.

luvie
9. únor 2010

Díky holky, vidím, že to máme podobné 🙂

Johanko, mně malá taky ožužlává okraje, pořád jí je oddělávám, ale ona je prostě šikovná a vždycky si něco k žužlání najde 😀

sonice
10. únor 2010

ahojte dievcata, dnes sme sa prvy raz satkovali - je to skvele. Uz asi 1,5 nosim maleho v nositku, ale boli ma z neho chrbat a maly je v nom taky cudne pokrceny. Satka je naozaj perfektna.
Neviete niektora dobry odkaz na vlastnorucne usitie mei tai? chcela by som ho usit ostatnym clenom rodiny, ktori sa boja viazania satky. dakujem

sonice
11. únor 2010

emjee, velmi pekne dakujem

bertica.h
12. únor 2010

Ahojte.

Predávame čierny Babysling,keby ste ho niektorá chcela,tak za 700kč🙂

Je málo používaný,uplne ako nový 😉

Ked tak si pisnite do IP.

Díky

maco
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
angetha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
15. únor 2010

akoze nic proti, ale tato tema je na diskutovanie a v poslednej dobe tu su len same inzeraty 😅 ved si to dajte do bazaru, kto chce kupit si to tam najde

emjee
15. únor 2010

johanka mne krpec odmietal kocik do 10 mesiacov - v podstate sme nabehli na kocik az ked padol prvy sneh a kedze su stale zalahy, tak kocikujeme, ale uz sa neviem dockat kedy zase rozbalime nosenie naplno aj vonku

emjee
15. únor 2010

motylikovy didymos, jake fajnovucke http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/sondermo... 😵

klaudia74
15. únor 2010

To je pekné. 😵

tymothy
15. únor 2010

Emjee, to jsi sem raději neměla ani dávat - už pomalu začínám slintat a tlouct se do hlavy, že jsem si koupila ty ryby...

myzma
16. únor 2010

to emjee: krasne vzory 🙂 ale budem sa vytesovat najmä z lea, zajtra by mi mal dorazit 😵 😵 😵

barica
16. únor 2010

ahoj holky, potrebovala bych poradit, nemate nektera zkusenosti s tim, ze kdyz nosite, tak ma pak ditko "otlaceny" zadecek? ja jsem to porad resila jako opruzeninu, i jsem to svadela na latkove plinky, ale v tom to neni, zkusila jsem ji dat do satku i papirovku a stejne ma pokazde po satku zadecek cerveny, fakt jako by otlaceny, nosim v krizi s kapsou uvnitr, nevite co s tim? kdyz ji pak necham cca 1h rozbalenou, tak zacervenani zmizi, jenze na to neni pokazde cas... s nosenim se mi kvuli tomu skoncit nechce...

johanka.
16. únor 2010

emjee, som rada, ze nie som jedina s nekocikovym dietatom. Vsetci len neveriacky krutia hlavou, ked poviem, ze v kociku mala nechce byt, obcas si pripadam ako neschopak, co ani ukocikovat dieta nevie. Takze treba len pockat, snad sa to spravi samo.

Mne sa na tej stranke paci ten didymos s listkami, blatter natur.

barica: moja je tiez otlacena od plienky, ked ju vyberiem zo satky a rozbalim, ale nejak som sa tym netrapila, zacervenala nie je.

johanka.
16. únor 2010

hm, aj ked... prave rozmyslam... v 10 mesiacoch to babatko bude uz asi riadna baba, a dovtedy ju budem cez den uspavat len v satke?! 😲 hmmm, snad sa na ten kocik alebo postielku nauci skor 😔

myzma
16. únor 2010

dievcata, dnes som poprvy raz riadne nosila maleho v ksk zvnutra, myslim, ze som to zvladla dost dobre, ale ked mam maleho na rukach, ci ked som ho mala v satke, jeho chrbatik nie je gulaty, resp. vidim, ako sa mi telicko toci do jednej strany, cim nie je chrbtica rovna, akoby sa stracal.... je to casty problem u "novosatkarok"? mam mesacneho syna, mozno to bude tym v kombinacii s nedotiahnutym uvazom latky cez jeho chrbat... ale ako hovorim, maly ma taku polohu, i ked ho mam len tak na rukach, opreteho o seba, tvarou ksebe i od seba.... nemame pritom ziadne tazkosti s chrbticou...

emjee
16. únor 2010

barica aj moj krpec je otlaceny, ale nejako to nevadi - tebe to vadi? ma to moc? mozno je prilis natesno?

johanka hodis na chrbat a zaspi aj tam - moj ma v roku len necelych 10 kil a v pohode este zvladam nosenie na bruchu

myzma ked ho uviazes musis mu dat nozicky do spravnej polohy - chytit za paticky a kvazi podvihnut, zadocek mu padne nizsie - ked mas spravne nozicky a uvaz je akuratne dotiahnuty, tak by nemal byt problem s chrbtom (nemusi byt uplne gulaty ak sa krpec o teba opiera rucickami - odtlaca sa)