V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
28. únor 2010

a ked das ten centimeter, a potom uviazes - nedrzi? inak batoh je len na kratsie nosenie, na dlhsie nosenie na chrbte su lepsie uvazy, napr. double hammock

ikke
1. bře 2010

tak aj my sa odvcera nosime 😅
zatial trenujem primerane dotahovanie, lebo bud mam pocit, ze je maly v satke priduseny, alebo ze je moc volne, alebo ze ma prilis ohnuty chrbatik... 😝 hlavne ten chrbatik - je to v koliske normalne? 😕
a este - ako vlastne ma novorodenec v koliske (koliska v krizi s kapsou) lezat? vodorovne alebo krizom(hlavu nad 1 prsom...)?

emjee
1. bře 2010

ikke ja som teda v koliske nenosila, lebo M. nechcel, ale co som kukala tuna http://vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5 (napr. koliska v ksk) tak je to individualne - moze aj lezat aj polosediet, hlava byva asi nad prsom len na dojcenie si ho posunies nizsie
ten zagulateny chrbatik je podla mna uplne v poriadku, aj v zvislej polohe ma mat zagulateny chrbatik

bambusko
1. bře 2010

ikke, jeeeeeeeeej 😅 gratulujem a tesim sa, ze nosis 🙂 popozeraj tu

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

bambusko
1. bře 2010

kaleilah, skusala si aj takto?

https://www.youtube.com/watch?v=P_aqoolqF4M

ja som viazala batoh takto - ten zaciatok, zabalenie a presunutie na chrbat 😉

https://www.youtube.com/watch?v=iFPbjd7YoSI
emjee
2. bře 2010

nosicky poradte ako mam ist na krpca - zvladam ho vyhodit na chrbat a tym sme skoncili 😝 mece sa ako divy, taha ma za vlasy, nevladzem ho uviazat (ltt uviazem batoh, ale to mi je na dlhsie nepohodlne),
dnes doobeda som ho vobec neuviazala, poobede mi pomahal mm, naviazali sme batohokapsu (druhy link od bambusko) ale v polovicke cesty (isli sme na vychadzku) som krpca aj tak musela previazat dopredu, zosmykoval sa mi dole (poloha ako pri manduci, dufala som, ze v satke bude vyssie, aby videl cez plece), vytiahol si ruky a potom sa uz aj nahynal dozadu, takze som musela previazat 😝
chcela by som nosit na chrbte, lebo na bruchu uz mi je dost tazky a hlavne nevidi, ale fakt neviem ako 😅 manduca na chrbat mi nejako nesedi 😅

mneme
2. bře 2010

emjee, zvlastne, ze to pises, ja som dnes konecne prvykrat obstojne uviazala batoh a slecna sa po 30 min. zacala tak mykat, ako keby mi chcela vyliezt hore po chrbate. nakoniec jej prdelká vyskocila z kapsy a cely popruh skoncil na krku 😖 chvalabohu to bolo doma. na batohokapsu som po dnesnom zazitku nenabrala odvahu 😝

inak mne je mdc na chrbate pohodlna, resp. o dost pohodlnejsia ako batoh 😉

emjee
2. bře 2010

so samotnou mdc nemam problem, len je dost nizko a neviem ho dat vyssie 😅 a obcas ma ten bedrovy pas tlaci do zadku 😀

lamarika
3. bře 2010

Tak musím nahlásit svůj úspěch. Už se konečně neškrtím 😀 😀 😀 Ale malýho mám tedy pekelně nízko 😝

emjee
3. bře 2010

lamarika gratulujem 🙂

ja som dnes zase prisla o hrst vlasov 😢 a to som zacala viazat s ciapkou na hlave 😀 lenze moj sikovnicek ju hravo dal dole a trhal vlasy o dusu 😝 😅

denisocka
4. bře 2010

ahojte , tak konečne sa tu zachvílku zas pridám.
planujem kupiť Storcha lea cafe - a mam otazku do pléna . už som mala lea v dlžke 3,6 ked mal Simi 9mes a stačilo na jednoduchy križ, na konika či uväzy na chrbte. dlhšia neprichadza do uvahy,preto chcem aj teraz 3,6 aj pre maleho. myslíte ze spravím KsK - nosím 38vel. 😝

no a ja blba,zas poškulujem po manduce čokoladovej,možem zato že taka krasna farba? Ergo som predala .... ale chcem sa opýtať,už mi z hlavy vyšumel nazov toho krásneho nosiča,čo ma kvietky v predu , niečo na B???? 😅 dajte rady ...

luthien.k
4. bře 2010

Deniska, to to krásné nosítko je Beco 😉

denisocka
4. bře 2010

Tak,presne! Po com sa predava?a je pohodlne? Som na mobile,nejde mi googlit

ant
4. bře 2010

denisocka, toto nositko muzes mit i na slovensku pres babynositkateckask nebo pres ceskou verzi obchodu, je nelen krasne ale aj prijemne na noseni

morgan
4. bře 2010

My jsme si Beco koupili a pohodlné je, sice jsme ho zatím moc nevyužili, ale koupě nelituju. A design je fakt krásnej 🙂

denisocka
4. bře 2010

A cena?furt som na mobile.je lepsie nez manduca?

monr
4. bře 2010

denisocka 139 eur, som kupovala v septembri. a cenu som kuk, tak je aj teraz.
ja ho mám, tiež som spokojná.

lamarika
4. bře 2010

denisecka: manduca i beco má něco do sebe a asi těžko říct co je lepší. Myslím, že beco víc vyhovuje útlejším ženám (nosičům) a manduca má zase zvětšovací zádička, takže tam malé miminko není ztracené. Asi spíš záleží, který design nosítka se ti líbí víc. Manduca základní řada stojí okolo 101 euro a limitovaná edice okolo 115 euro

emjee
4. bře 2010

dnes som nahodila ciapku na zavazovanie 😀 a double hammock - pohodicka, sedel si krasne vysoko, ale musela som si ciapku nechat 😀 asi sa budem musiet dat vystrihat na par mm 😝 😀

bambusko
4. bře 2010

emjee, to si co za ciapku nahodila? matejovu? ci si si vyrobila speci uvezovaciu 😀 a mas moj obdiv, dh som neuviazala ani raz 😒 pritom decko v klude lezalo a cakalo

emjee
4. bře 2010

ciapku - moju zimnu lyziarsku 😀 len som sa dobre potila pri vareni obeda 😀 tak urcite to nebolo uviazane uplne dokonale, ale drzalo to 😀 aj ked ku koncu uz zacal mlady pan vymyslat a naschval sa naklanal dozadu, skusal, co uvaz vydrzi, tak som ho radsej vyklopila 😀

denisocka
5. bře 2010

http://www.amazon.co.uk/Beco-Butterfly-2-Argyle... tu je nejake lacne,len tie krajšie rafby su po 95lb

ináč,ešte mi odpovedzte,pri konf.velkosti 38 mi bude stačiť na KsK Storch leo 3,6 - v reále s cipami 4,1???

denisocka
5. bře 2010

no z beca nič, pre chalana kvietkate ee , a tak radšej podumem,či manducu alebo patapum

lamarika
5. bře 2010

denosocka: Ještě je otázka od kolika měsíců chceš dítě nosit. . . Patapum je až od 5 měsíců a ty zádečka se mi zdají dosti krátké, ale možná je to jenom můj dojem 😉

denisocka
5. bře 2010

jaj,tak na začiatok chcem šatku, nosič neskor 🙂 možno od 4-5mes. ale asi pojdem do manduci zas,alebo zas do erga??? alebo skusim todler patapum hned

bambusko
5. bře 2010

deni, s 3,6m annou uviazem ksk vertikalne na koncoch aj s 13kg junakom 😉 som 38/40. aj do kolisky sa mi raz skusobne podarilo, ale to bolo ltt. myslim, ze ti bude stacit. a rodis v lete, tak to nebudete ani naobliekani, v zime potom tiez bude dost na nosenie pod bundou 🙂 najcastejsie som aj tak viazala dvojity kriz, je vzdusnejsi a netreba prevezovat pri vyberani a vkladani

denisocka
6. bře 2010

že babmu? ja si tiež myslím že stači. a anna bola aj tak hruba,ja mala 4,2 .

ma tu niekto lea 3,6 aby mi ho zmeral od cipu k cipu?

myzma
6. bře 2010

ahoj, deniska, moj leo storch 3,6 ma od cipu k cipu cca 409 cm 😅 som normalne prekvapena, meranie bez druheho cipu vychadza na 371 cm (samotny cip 38 cm)

myzma
6. bře 2010

a este....

moja velkost je 36/38, teraz po porode skor riadna 38 😅, ksk urobim uplne v pohode, zostava mi dost latky na koncoch, skoro i na dvojity uzol, maly ma cez 6 kg...

podla noriem na nosime.sk by sa uväz ksk pri mojej velkosti a dzke satky nemal podarit, ale je to uplne v pohode 😵

dokaz? moja fotecka v profile 😀

jaandy
6. bře 2010

denisocka
podla mna ti ti bude stacit 😉 mne to stacilo aj pri konf. velkosti 42 s malym mimi 🙂