V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
5. srp 2010

co ja viem, mala som 3 rozne india, dlzky boli kdejake, napr. 3,7m malo s cipom 393cm, takze didymos to robi asi +/-. nespoliehala by som sa na to uplne, radsej dat premerat, ked moze ist o cm 😉

taanak
5. srp 2010

ahojte, ani som sa nemusela pytat a hned som nasla aj odpovede 😉
Vybrala som si satku storchen... a este sa rozhodujem nad dlzkou.
@bambusko takze odporucas skor 4,1 ako 4,6? (mam velkost cca 40)

Inak pri dcere som pouzivala Manducu a urcite ju budem pouzivat aj teraz. Maleho som doteraz nosila v elastickej satke MaM ECO, @brisilda mozno to by bola alternativa pre teba, je pruzna, ale nie velmi (je zo zmesi konope a bavlny). Ale nech sa vyjadria skusenejsie nosicky, ja som zaciatocnicka 😉

denisocka
6. srp 2010

@taanak urcite storcha 4,2 .on bude mat 4,5m urcite aj viac. A ak mozes,tiez pytaj premerat a poslat najdlhsieho ak bojis

lenki33
6. srp 2010

uz som tu 100rokov nebola 😀
dlzka- didy, storch a hopp uvadzaju vsetky rovnaku dlzku a to bez jedneho cipu, t.z. ked si satku polozite a odmeriate jednu stranu, ta jedna skosena sa nemeria
cip ma dlzku cca 20-30cm, cize to je ta dlzka ktoru si treba "priratat" k dlzke satky, ale v konecnom dosledku vam ten udaj asi nic extra nepovie
storchy maju vsetky rovnaku dlzku, po oprani sa nezrazia, naproti tomu didymosy su strihnute ako im prislo pod ruku a treba si na to dat pozor, niektore su aj o 10cm dlhsie ako maju byt a niektore kratsie aj 5cm (dve take mam doma 😒 ) takisto je spotreba latky rozna ako pri uvazoch tak aj pri druhu latky (napr batoh uviazem s didy vlnami vel 2 ale s indiom velkost 2 ani nahodou)
pri koliskach je spotreba latky vacsia ako ked je dieta na stojaka, takisto treba pamatat na to ze v zime je dieta aj mama vzdy viac oblecena ako v lete
a ano aj ja uviazem vselico s 3,7m satkou,ale bezne napr na KsK pouzivam 4,2 prip 4,7 (resp 4,1 a 4,6m didy a storch maju rozne dlhe satky bez cipu ale tym ze je rozne dlhy cip, tak konecna dlzka je rvonaka, ak teda didymos zase nestrihol barsjak 😅 )
cize storch staci aj 4,1m ale didymos radsej vel.6 /4,7,/
po oprati je satka vzdy "scvrknuta" po chvili nosenia povoli a natiahne sa tak cca o 5-10cm

bambusko
6. srp 2010

@taanak ak viazes kolisky v ksk, tak storch 4,1m moze byt ltt 😒 asi by som si to radsej odskusala nazivo, j a snou viazem ksk zvislo. zo zaciatku - kolisky som viazala do 9-10m , mal asom 4,6m, ale ostavali mi dost dlhe cipy

mam eco je taky prechod medzi elastikom a pevnou satkou, mne sa paci - len zase musis viazat ksk a je uzsi ako pevne satky

taanak
6. srp 2010

baby, dakujem za odpovede, este si necham chvilku na rozmyslenie, ale asi sa priklonim k tej dlhsej, kedze nie som ziadny chrustik ☹
A este co sa tyka materialu, tie storchy by ste brali skor pasikove alebo jednofarebne? Pasikave su take veselsie, ale jednofarebne by mali byt jemnejsie. Co je lepsie?
Dakujem za odpovede 🙂

lenki33
6. srp 2010

@taanak neviem co myslis pojmom jednofarebne 😅
pruhy su najhrubsie, leo je tensi a ta bio rada je najtensia- inak naaadherne ziarive farby
ja mam pruhy aj lea som mala, moja skusenost je taka ze pruhy su fakt aj na tazke dieta, leo na to taky dobry nie je
ale viem ze su baby co maju lea na cele obdobie nosenia, ze v nom nosia aj tazke dieta a v pohode, asi je trosku aj rozdiel medzi farbami, napr tyrkysovy leo sa mi zdal porovnatelne hruby s pruhmi, natural bol uplne tenky, jemny
ale to su fakt ze mini rozdieliky, ktore pocitis az pri viachodinovom noseni
takze moje odporucanie je ze si vyber tu co sa ti paci 😉

bambusko
6. srp 2010

@taanak ako pise lenki, vyberaj, co sa ti paci 🙂 mam rada pruhy, lebo pri kazdom uviazani vyzeraju inak 😵 na ann esu vsetky mozne farby, takze sa nehodi k nicomu a hodi ku vsetkemu 😀 jednoducho je to satka, co je vyrazna a je ju vidiet. niekto ma rad menej napadne veci. za seba som rada, ked je nosenie vidiet na daleko 😎

sulky
6. srp 2010

baby, mate niektora skusenosti s tou prvou slovenksou satkou?Myslim ze @emjee davala link, ale nevidela som ziadnu odpoved.
Je mi sympaticke, ze je to slovenska vyroba 🙂

mamusia
7. srp 2010

Baby a ktora je podlaVas lepsia,ak mate skusenosti Hoppediz,alebo SaNaMi?

bambusko
7. srp 2010

@mamusia hoppediz 🙂 sanami tie najlacnejsie su riedko tkane, budi to sice dojem vzdusnosti, ale na nosenie je dolezita pohodlnost pre nosica - satka sa pri dlhsom noseni nema zarezavat, povolovat- a to, aby sa satka dobre dotahovala uplne na telo a pevne dieta podoprela. tie bambusove neviem, mozno niekto ma skusenost

mneme
7. srp 2010

@mamusia hoppediz som nikdy nemala, ale sanami som testovala. az ked som si kupila storcha, pochopila som ten rozdiel. sanami ti da vyzrat kazdu nedokonalost uvazu, nie je pruzna (aj pevne satky su totiz tkane tak, ze jemne pruzia, aby sa pohodlne viazalo). to "moje" sanami bolo pozicane od svagrinej, ktora satku kupila a potom vobec nenosila, a myslim si, ze tato znacka moze menej odhodlanych nosicov odradit 😉

mamusia
7. srp 2010

Cize ale aj tak najlepsie by mali byt tie storchy? Bo ja som praveze chcela tensiu,ked sa babo narodi v aprili a potom akurat pride leto..........ci hoppediz je tiez vpohode?

bambusko
7. srp 2010

tensia satka nie je zarukou vecsieho pohodlia v lete. precitaj si predchadzajucu stranu 😉

sussanah
7. srp 2010

ahoj holky, prosim o radu. Co oblekate vasim prckum na nohy/chodidla, kdyz je tak pomerne chladno jako dnes? Kdyz byl mensi na jare, tak jsem si ho davala pod mikinu, ale dneska, kdyz mm nemel mikinu, mel maly ponozky, puncochy a jeste babylegs a nohy a chodidla mel uplne zmrzle po 2h prochazce ☹ Kapsu vylozene nechci, on je jinak pomerne horkokrevny, na tele a jeste navic u mm je teply az spoceny, jen ty ledove nohy. Nejaky tip? Nosime v ergu

monr
7. srp 2010

@sussanah moja mala dnes v šatke nohavice, ponožky, topánočky, a na tom kúsku, čo jej vykúkali nohy, tak mala návleky, boli sme tak asi 2 hodinky, a ešte k tomu pršalo, a v pohode.

@mamusia hoppom, storchom, diddym iste nič nepokazíš. Ja mám tiež storch a som spokojná. 😉

sussanah
7. srp 2010

@monr tak ja nevim, asi je maly horkokrevny na tele a zmrzlina na nohach ☹

emjee
7. srp 2010

@sussanah ja som davala (ked este krpec nechodil) boticky Manymonths http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

sussanah
7. srp 2010

@emjee diky, to vypada docela dobre 🙂

divoska
8. srp 2010

jeeej to je dobre. este ze vas skusene nosicky mame, to by ma v zivote nenapadlo ze take existuju. by som brala este sede a modre napriklad 🙂

sulky
8. srp 2010

chcete niekto tie Manymonths navleky? Budem objednavat z tejto znacky veci do eshopu,tak by som ich prihodila 🙂
@sussanah , @divoska ?

taanak
8. srp 2010

@lenki33 ,@bambusko este raz dakujem, tymi jednofarebnymi som myslela vzor Leo 🙂
a asi zoberiem annu 4,6 m, tak potom dam vediet, ako sa nam dari viazat. 😅
Inak, dnes sme boli s malym na vyletiku 1x v hviezdickovej manduce a super. Ked som ho malickeho skusala davat do tej novorodeneckej vlozky, tak sa mi to moc nepozdavalo 😒 Tak uz pekne dorastol a mozeme pouzivat aj Manducu.

divoska
9. srp 2010

@sulky mne sa velmi pacia, ale kedze neviem ci mi v tom potom maly bude chciet byt a ako casto budem nosit von, ci vobec, tak pre mna zatial netreba. musim najprv zistit co a ako ;)

ilijanka
9. srp 2010

ahojte, ak by ste mali záujem, tak predávam šatku didymos takú fialovo-modrú veľkosť 4.7m- kuk bazár 😉

viliatko
9. srp 2010

@emjee sice reakcia po vyse tyzdni, ale ta dorka ozaj nema chybu. 100 bodov, uz som aj zazdielala🙂)

Inak prave sa nahodne preluskavam diskusiou a orientujem, od februara chcem satkovat drobceka, aby som mohla velkeho brata nonstop nahanat ako doteraz 🙂
vdaka vsetkym za doterajsie tipy a rady.

milvasik
9. srp 2010

Ahoojte, tak som presla z latkoviek na chvilu sem, lebo vazne uvazujem o satke. Teda cakam babo v novembri a chcela by som nejaku satku, ak som dobre pochopila, su elasticke a pevne? Ktora je lepsia? Tiez by som bola rada, keby ste mi poradili nejaky link na e-shop, teda ktora konkretna je asi naj. Tiez neviem ako je to s velkostou, ja meriam 164cm,59kg, tak neviem, ci sa podla toho da vybrat. Chcela by som si usit aj liliputi tai-mei, ale na zaciatok sa mi zda najvhodnejsia satka. Co vy na to? Dakujem vam.

mneme
9. srp 2010

@milvasik na zaciatok je naozaj najvhodnejsia satka a urcite pevna. dobry vyber satiek najdes uz vo vacsine latkarskych obchodov 😉

nyc
10. srp 2010

ahojte, nepredávate niekto Ergo baby carrier nosič po svojom dieťatku?

ivanajelinek
10. srp 2010

Ahojte 😉 Som tu nova tak mam par otazociek... Od kamosky som dostala satku Didimos, je to dobra satka? Babo sa nam narodi koncom septembra, mate niekto skusenosti s nosenim aj v zime? Dakujem..

vitaka
10. srp 2010

Nemáte tu prosím typ na zdravé nošení dítka....a hlavně pro maminku s bolavými zády! 🙂
zaujala mne manduca či ergo....nebo taky od liliputu, ale nějak nevím, co je pro mne vhodné...jsem menší a macatější postvy 🙂 163cm 70kg.
Měla jsem možnost vyzkoušet si na sebe jen Manducu...ale měla jsem pocit, že se mi rozjíždějí popruhy na ramenou...a tak nevím jak by mi sedělo Ergo, prý to je vyloženě na spíše ramenaté lidi....tak vůbec nevím?? poraďte