V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

diduska777
30. srp 2010

Ahojte maminky. Ja satkujem s malou takmer od mesiaca a chcela by som si kupit nosic. Rozhodujem sa medzi ergom a manducou. Mala som ich teraz obe pozicane a skusala som, ktore mi je lepsie, no i tak sa neviem rozhodnut. Ergo co som mala bolo starsieho modelu a nebolo mozne zo rozopnut a pouzit na bok ale sedelo mi uplne super, nebolel ma chrbat ani krize aj pri dlhsom noseni, no zda sa mi, akoby to bolo malej kratke a male. Na svoj vek je dost dlha a najprv si v ergu stale vytacala hlavicku dohora no potom uz iba sem tam (v manduce ani raz). Manduca bola super v tom, ze mala tam bola skovana, krasne sa dojcila, co v ergu bolo trosku horsie, akoby si nevedela tak opriet hlavku, bola super aj na bok, len mi az tak dobre nesedela, tlacili ma plecia a ten pas na bedrach sa mi stale posuval smerom nadol a na chrbte hore. Nesedelo mi to tak dobre ako ergo. Som nizsia a utla a vecer ma trochu boleli krize, citila som sa ako znova tehotna (ked chodi s vytrcenym bruskom a prehnutymi krizami). Poradte mi prosim, na co mam viac dat, chcem aby sa mi dobre nosilo, aj nabok (co som v ergu neskusala), aj dojcilo a aby aj malej dobre sedelo. Spinkala dobre v oboch, bola kludna a spokojna, nezdalo sa mi ze by sa v niektorom citila zle... Ergo pas mi bol dlhsi ako na manduce a mala som ho viac pokrceny ale aj tak lepsie sedel... Dakujem pekne za vas nazor a rady.

sussanah
30. srp 2010

@diduska777 Ja mam ergo, manducu jsem zkousela jen v obchode, ale vubec mi nesedela na zadech, kdezto ergo uplne stoprocentne. Ja osobne bych dala prednost tomu, co ti sedi lepe a v cem se ti mala lepe nosi a po cem te neboli zada. Vem v uvahu, ze kojeni v nositku je otazka uz opravdu jen par mesicu, odhadem v roce uz pres den asi moc kojit nebudes. S tim, ze v ergu neni tak mala schovana, na to asi neco je, ale to ja beru jako vyhodu, protoze treba muj maly se nosi s rukama pres popruhy (uz tak od 8m) a muze se otacet na obe strany zcela volne, vyhovuje mu ta volnost. Obecne ergo treba neni pro mensi mimco, coz manduca je, ale kdyz uz ma ta tvoje skoro 8m, tak bych volila dle pohodlnosti. Bude mene kojeni, zato tezsi dite 😉

emjee
31. srp 2010

@monr no k odbornikovi mam este daleko 😀 teraz uz stiham ju mat zauzlovanu, nosim vacsinou v mdc, satku pouzivam uz len na ukludnenie, ked je mrzuty alebo nevie zaspat

@janulka04 myslela som liliputi meitai 😉 ale co sa tyka manduci je to skoro rovnaky system ako meitai (meitai je taky stred medzi satkou a nosicom podla mna), takisto nosis dietatko priamo na sebe, v mdc sa da nosit na bruchu, chrbte aj na boku a zvladne to nahodit fakt kazdy (aj manzelia 😀)

janulka04
31. srp 2010

@emjee a myslis, ze je dobry aj re trojmesacne dietatko? Alebo kupit baby nosic a potom prejst na Manducu v 5.mesiaci? 😕
ja to naozaj potrebujem nejako vyriesit, mam male skolkarky a denne vynasam kocik hore dole....navyse vzdy najprv konstrukciu a potom podvozok, lebo nemame vytah a byvame na druhom, ale tu su tie poschodia vyssie 😝 . mam problemy s kolenom a ked to takto vlacim a potom male este po obede, ze ci nejdeme sa prejs? ach jaj, nici ma to ato mam celkom lahky kocik 😔
tak by som potrebovala take nositko ☹

emjee
31. srp 2010

@janulka04 praveze meitai je az pre vacsie deti (od 4-5m)
pre mensie deti / novorodencov je najvhodnejsia satka, ale dobre posluzi aj manduca (ma integrovanu novorodenecku vlozku) alebo ergo (novorodenecku vlozku treba dokupit zvlast)

janulka04
31. srp 2010

@emjee dakujem, to naozaj je az od4.mesiaca? lebo vsade som citalatak od 3.m 😕
tak potom vyzera manduca ako vitaz,satku sa bojim viazat 😔

diduska777
31. srp 2010

Sussanah, dakujem za odpoved. To ergo bude asi najlepsia volba. Dala som si vsetky za a proti a vyhralo ergo 🙂

sussanah
31. srp 2010

@diduska777 tak at se vam dobre nosi 🙂

diduska777
31. srp 2010

@sussanah Dakujem 🙂

divoska
3. zář 2010

no tak dva pokusy o kolisku s kapsou vonku odkladam na neskor 🙂 . maly evidentne nema rad nove veci hned zacne mrncat. alebo ja sa to musim naucit viazat poriadne aby tam bol tak pekne zaobleny ako ma byt. aj vam decka prve razi vrcali ked ste ich tam dali? akonahle som mu pichla hlavu dovnutra tak sa zacal bat asi.

ivika18
3. zář 2010

@divoska zkus kolíbku ve dvojtém kříži, jde pěkně dotáhnout jak potřebuješ 😉

emjee
3. zář 2010

@divoska matejko nema rad prikrytu hlavicku, v koliske som nenosila vobec (raz som skusala), hned som nosila vertikalne - ale treba skusat po troskach, on si zvykne a bude sa mu pacit

divoska
3. zář 2010

@ivika18 @emjee dik baby skusim. pediatricka povedala ze vyslovene kolisky nazaciatok. a vy ste tiez tusim vraveli tak sa toho drzim, a hentu viazal ten typek na youtube tak reku skusim zacat tou. ale tusim teda idem rovno skusat ine teda ;) inak este som si vsimla ze sa mi na rukach stale vystiera, tak musim najst nejaku fintu ako ho dat do klbka.

ivika18
3. zář 2010

@divoska mi malý taky nechtěl být v kolíbce, ani v tom klubíčku na rukách, taky jsme nosili vertikál v KsK uvnitř hned od začátku, když to dobře uvážeš, tak tak můžeš nosit i novoška

fibi
3. zář 2010

@divoska moja naj kolíska bola táto

https://www.youtube.com/watch?v=Q5FGwFAF5_o

dá sa super doťahovať 😉 A toto tu asi všetci poznáte však? http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

divoska
3. zář 2010

@ivika18 inak zacinam asi nechapat, lebo ja ze vertikalne su uplne ine, a vertikalnu kolisku s kapsou /predpokladam ze to je KsK/ nikde nevidim, existuje na to navod?

fibi
3. zář 2010

@divoska KsK je kríž s kapsou 😉

divoska
3. zář 2010

@fibi dik ;) aj za ten druhy link, pre mna velmi uzitocny. len co som chcela trenovaciu babiku tak ju furt nemam, tak som teraz mierne ulaknuta ze neviem ci budem cakat a trenovat potom na nej alebo zas skusim s malym 🙂

ivika18
3. zář 2010

@divoska jak psala fibi, kříž s kapsou, takže buď vertikál v KsK :

https://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs

nebo kolíbka

divoska
3. zář 2010

ten sa mi inak fakt lubi, dakujem damy, budem referovat ako sme pochodili 🙂

fibi
3. zář 2010

@divoska ty si si kúpila trénovaciu bábiku? 😕 Kľudne trénuj s vlastným krpcom, neboj, deti sú z gumy - ako hovorí jeden kamoš 😀

divoska
3. zář 2010

@fibi neeee ;) chcela som pozicat od manzelovej netere taku staru ale zabudli ju doma ked sem isli. hej to mi aj pediatricka povedala ze ci sa akoze bojim vlastneho dietata, no pri beznom manipulovani nebojim, ale je pravda ze okolo mna male deti nikdy neboli tak na taketo pokrocile ukony uz som opatrnejsia 🙂 hlavne ked vidim ze sa mu to nezda

emjee
3. zář 2010

@divoska koliska je horizontalna, vertikal je "v sede" (v uvodzovkach, pretoze to nie je sed)

lucik106
3. zář 2010

a máme šatku- super, nemám síce cvik vo viazaní a malá je čertivá posledné dni ale vyskúšali sme asi 2 uväzy a celkom dobre sa s ňou pracuje, len ešte musím nacvičiť doťahovanie, keby mi tak mal kto ukázať... neviete či v Poprade sú nejaké kurzy viazania???

janulka04
5. zář 2010

@emjee ahoj, chcem ti moooc podakovat 😉
nasla som z druhej ruky Hoppediz satku...za necelych 30€ a uz len cakam,kedy pride, dakujem velmi za rady, hadam nam to pojde a aj mala bude spolupracovat 😉

prsky
5. zář 2010

baby, idem si po radu aj ja. dcerku som prve tyzdne nosila v babyvaku a potom sme presli na manducu. teraz by som tiez rada pouzivala manducu, ale pre zaciatok by som rada satku. uvazujem o elastickej, kedze ju planujem pouzivat max 3-4 mesiace, ale dam si poradit. mala som pri Lale kratke indio ice (3,17m), ale nevyhovovalo mi, lebo sa dala uviazat v podstate len zakladna koliska a ja chcem mat zatazene obe plecia (hlavne ak druhe babo bude chciet byt tiez na mne pomaly nonstop, ako chcela byt Lala). co mi odporucite? dakujem 🙂

sussanah
5. zář 2010

@prsky Ja jsem nosila do tech 4-5m (doma asi do 6-7m) v elastickem Moby, nosila jsem pozdeji hlavne KsK a v pohode jsem uvazala. Spokojenost maximalni, obcas v nem byl i kdyz uz mel asi 7,5kg a satek neni vubec proveseny, urcite pouziju i na dalsi mimi.

xmata
5. zář 2010

ahoj, mohla bych zkušenější maminky požádat o radu? malého nosím v manduce a chtěla bych i v zimě. uvažuji nad koupí Mam kapsy a nejsem si jistá, jaký je až rozdíl mezi těmi třemi verzemi. kterou byste mi doporučily?

monr
5. zář 2010

@prsky ja som mala elastik liliputi, spokojnosť náramná. Dokonca v prípade núdze zvládne aj teraz naviazanie. 😀

@xmata, asi by som brala deluxe, porovnať ti ich síce neviem, len z toho, čo som čítala. Ja mám doma robenú, nemá síce tú vrchnú nepremokavú vrstvu, ale teplučká je dostatočne.

busni
5. zář 2010

@prsky ja som nosila tiez v moby, podla mna na uplne male dieta naj satka 😉 dobre sa v nej da zaviazat ksk a tym mas zatazene obe plecia. moja Lulu sa strasne vela chcela nosit a takto v satke sa vzdy upokojila a spala aj 3 hodiny. nosila som ju v nej cca do 6 az 7 kg, potom zacalo byt teplo a ta satka je dost dlha tak to bolo nepohodlne, tak som presla na didymos s primesou lanu, ta je super, ale podla mna az na vacsie dieta. ked budem mat zas raz novorodenca, urcite zacnem s moby elastickou a az potom prejdem na pevnu. 🙂