V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

anitab
27. črc 2011

@dankakk aha, z tvojho popisu to vyzera, ze lekarka diagnostikovala tvojmu malelu zvyseny svalovy tonus, spravne? zvysene svalove napatie by sa malo same pozvolna uvolnovat asi cca do 3. mesiaca, ked urci lekar, musi sa pomoct cvicenim...toto je uz asi ina tema 🙂 netrufam si povedat, aky ma vplyv nosenie v satke na toto, je mozne, ze prilis dlhe nosenie by nebolo vhodne (myslim tym niekolko hodinove denne) no dietata by mohôo reagovat na to skor podrazdene...ja si nemyslim, ze je nutne sa satkovanie uplne vzdat, mozno len zvazit dlzku trvania... 😉

dankakk
27. črc 2011

@anitab presne to, zvýšený svalovy tonus... Hej, presne tak sme sa rozhodli, nas sa veľmi rad nosí, tak budeme pokračovať, len menej.

emjee
28. črc 2011

@afiserova https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...
„Znemožňuje dýchanie“
Vyvrátené výskumom z r. 1999 na Uni-Kinderklinik v Kolíne, podrobnosti tu http://www.uni-koeln.de/pi/i/2000.127.htm

@dankakk to vypinanie - moj krpec tak spi doteraz 🙂 a je ok, nic mu nie je
nech ti ani nenapadne nosit v satke od seba, ak nosit od seba, tak jedine v klbku na rukach, ale podla mna lepsie bude nadalej ho nosit v satke, ved v satke nema vystrety chrbat, ale prave taky spravne zagulateny

dankakk
28. črc 2011

@emjee to nieee, nenosila by som ho v satke naopak- ani si nejdem predstavit,čo by taka poloha spravila s klbmi. A čítala som aj o klokankach a o noseni v nich, takze nie. Len ona nám dovolila len jednu polohu na nosenie- dieťa je chrbátikom ku mne, hlavička skoro na klucnej kosti, jedna ruka vedená cez medzinozky dlanou az na hrudnik a druha cez hrudnik a fixuje rucky dole... A pokruteny je jak paragraf :( ale nenosime ho tak. ach, uz sa pomaly budem báť chytiť vlastne decko:(

emjee
28. črc 2011

@dankakk uf, ani si to neviem predstavit tu polohu 😝

emjee
28. črc 2011

@dankakk skus prestudovat clanok od annag na konci tejto stranky https://www.modrykonik.sk/forum/tema/dakujeme-a...

dankakk
28. črc 2011

@emjee vďaka, idem ;)

monr
28. črc 2011

@afiserova neboj, ľudia sú zvedaví, netušia o čom nosenie je, pýtali sa aj mňa. potom si zvykli. ty sama najlepšie vieš, či nemá hlavičku zaborenú v tvojej hrudi, ale pekne nabok, aby mohla dýchať. takže pokoj

vavrenka
28. črc 2011

kocky, plis, poradte, kotra viete - mala je vlemi placliva, nevie sa upokojit - terz ma 6 tyzdnov, laktacna poradkyna nam odporucila viazat ju do satky do kolisky, aby bola v klbku, vraj to je upokojujuce, len hanka tam reve ako sialena, neporadite nejaky iny, upokojujuci uvaz?

prsky
28. črc 2011

@vavrenka ono nosenie v satke dietatko upokojuje, ked je aj mamina kludna..upokojit ma totiz nosenie a telo na telo, nejde ani tak o uvaz..ale ak jej nevyhovuje koliska, skus nejaky vertikalny uvaz, ja pouzivam najcastejsie kriz s kapsou vnutri, da sa dotahovat /daj si vyhladavat na youtube, je tam par navodov aj po cesky/

emjee
29. črc 2011

@vavrenka niektore deti kolisku neznasaju (moj celkovo neznasal vodorovnu polohu), skus uviazat zvislo, napr. kriz s kapsou dnu http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/17/3Mc...

vavrenka
29. črc 2011

@prsky
@emjee
kocky, dik, asi je fakt jedna vec- vseobecny princip, co take deticky ako ta moja potrebuju a druha vec- ze nie vsetky to maju radi. mam ju teraz na zvislo a je ttichunko.viazem, tak ostane.
inak, som trochu sklamana z dydimky - vlny s hodvabom, je nejaka divna, musim stale dotahovat, velmi povoluje - a to bola sialene draha ☹ ☹ , co je ale fakt, super chladi, oproti inym satkam sa menej potime, . ale dydimka jonas - to som teraz zacla pouzivat je super. ako ju uviazem, tak ostane. a perfektne sa viaze. nezuzle sa, robi sa snou omnoho komfortnejsie ako s tou s hodvabom.

mexx
29. črc 2011

Mne teraz kamoska slubila poslat na skusku hodvabnu didymosku, myslim, ze ceresnove kvety ma. Mali ste niektora? 😕 Ze aka spokojnost. Ked tu citam od @vavrenka dost nespokojnost a sklamanie, nech viem, ci do toho vobec ist alebo nie. 😨

vavrenka
29. črc 2011

@mexx podla mna sa neriad, ja som v satkach zaciatocnicka, mozno to chce len cas a zamilujem si ju 😉 , ta hodvabna s vtakmi - tu som veelmi chcela, taky nesplneny sen 😉 myslim, ze je to iny typ dydimky ako moje vlny s hodvabom, takz e tasatka moze byt uplne ina. ked ju budes mat vyskusanu, plis, daj vediet, aka je

mexx
29. črc 2011

No ved uvidim. Nejak do dvoch tyzdnov by som ju mala mat doma, vyskusam, a uvidim, ci sa mi bude pacit. Vyzorovo sa mi celkom pozdavala (teda zatial len na fotkach), lebo je to presne ta ruzova a zelena, aku zhanam zvlast na satky, tak toto je taka fajn kombi. 😀 A hodvab ma laka vyskusat, ci je ozaj taky "luxusny", ako sa hovori. Tak uvidim. A to som dost zvedava aj na dlzku, je to 6-ka velkost, 5-ka mi je dost kratka na tie zlozitejsie uvazy a 7-ka ellevillka zas uz dost dlha, tak dufam, ze tato 6-ka bude akurat. 😅

emjee
30. črc 2011

@vavrenka moze byt, ze hodvab je smyklavejsi, a preto ti uvaz povoluje - teda len teoretizujem, lebo hodvabnu satku som neskusala, ale mam doma hodvabnom vlnene body a to je take "klzke" 😀

vavrenka
30. črc 2011

@emjee 😀 dobre prirovnanie 😉 , nevzdala som to, lebo ta satka je vyzorovo fakt krasna a nadherne vzdusna, ak sa naucim dobre dotahovat, proste ak sa s nou naucim robit, tak to bude fajn. mono to fakt bude tym hodvabom, len skoda, ze to povoluje az po uviazani a psotupne, cize musim dotahovat na viackrat, priebezne. ale urcit, ked bude hrozne teplo, tak pouzijem tuto satku..

afiserova
31. črc 2011

@monr
@emjee Díky za odpověď. Potřebovala jsem se ujistit, že vše ok. Znáte to, sebevětší blbost několikrát zopakovaná a mně to začíná hlodat, jestli jako na tom fakt něco není.... 😠

afiserova
9. srp 2011

Holky, zase já...jen jestli nemáte nějakej trik či vychytávku na úvaz kříž s kapsou uvnitř. Většinou se mi dost rychle povolí horní lem kapsy, co drží hlavičku. Ne úplně, ale povolí a svou funkci neplní už tak dobře. Na co si mám dát bacha u vázání? Nebo je potřeba ho prostě pravidelně dotahovat? Připadá mi to jako docela opruz rozvazovat, protože to jde prakticky o to skoro celý to vázat znovu...
A ještě: existují nějaký kurzy na složitější úvazy pro starší děti např.? Úvazy na záda, asymetrické apod.?
Předem díky za odpovědi.

emjee
9. srp 2011

@afiserova ja som to robila takto: pruh cez brucho, konce prehodit cez ramena, dotiahnut co to da (pozor na pripadne pretocenie na ramenach) az potom vytvorit kapsu a vlozit do nej dietatko a dotiahnut a zaviazat
kurzy sa robia (neviem co presne je ich obsahom, ale myslim, ze aj so zlozitejsimi uvazmi by ti mali poradit) - branakdetem robi kurzy urcite, ale myslim, ze aj na nosenideti sa nieco take najde - pripadne skus najst vo svojom blizkom okoli nejaku skusenejsiu nosicku alebo poradkynu, ktora by ti helfla
ale ja som dala double hammock podla youtube 😀 takze da sa aj cisto z videa, treba len trpezlivost 😉

afiserova
14. srp 2011

@emjee Díky za odpověď. Zkusila jsem a je to trochu lepší. Taky jsem si pořídila druhý šátek (Šanami) a váže se mi mnohem líp než Storch, je delší a pružnější a celkově pohodlnější, skoro ho necítím. Takže asi záleží i na šátku. Chci se ještě zeptat - jak perete? Normálně "na čtyřicet" nebo nějak speciálně ve speciálním přípravku?

sjuzocka
15. srp 2011

Ahojte, mate niekto skusenost s bundou MaM 3v1 ? tu co by mala byt nepremokava, v pase ma gumu...???

wieruss
18. srp 2011

Ahojte, chcela by som sa poradit... rozmyslam nad kupou nosica/ satky pre babenko ked sa narodi, kvoli tomu, ze mame hafana a ja ho nechcem ukratit o prechadzky po luke a lese, tak by som sa chcela opytat co je podla vas najlepsie pre babenko uplne od narodenia na nosenie? Dakujem moc predom za radu 🙂

prsky
18. srp 2011

@wieruss od narodenia je naj satka, potom okolo 2-3m sa da prejst na hociktory nosic..aj ked su nosice, co sa tvaria, ze su od narodenia a niektore maminy aj v nich nosia, tak ja som nemala dobry pocit z nosenia novoska v i ked ergonomickom nosici. zalezi vsak aj na velkosti babatka, ked sa narodi 4kg, tak nie je v nosici az tak utopene, ale i tak lepsiu podporu da satka, v ktorej sa da aj koliskovat. nosic (konkretne manducu) vyuzivam az ked babo drzi aspon trochu hlavicku...striedam podla nalady satku s manducou 😉

wieruss
18. srp 2011

@prsky dakujem a mohla by si mi poradit konkretne aku satku a tiez ci to nie je tazke sa naucit uvezovat ? 😅 lebo som pozerala zas ze su satky pruzne a nepruzne a 150 druhov....

prsky
18. srp 2011

@wieruss kazdemu vyhovuje ine, najlepsie by bolo si satky "omakat", baby z nosime.sk robia prezentacie, pripadne niekde v MC mozno nieco organizuju. Ja mam storchenwiege leo natur, som spokojna - je to pevna satka, vhodna na celu dobu nosenia - v satke nosim rada doma, nosic mam na von (ked maly nechce byt v kociku alebo ideme so psami ci na vylet do lesa). Teraz dost frcia ellevil a oblubene su tiez didymos indio. Na youtube su navody na viazanie, treba poskusat s babikou, alebo aj len tak nasucho, nie je tazke sa naucit viazat, kazda mame aj tak oblubeny 1-2 uvazy 🙂. Pripadne ak by si sla na nejaku prezentaciu, tam ti ochotne poradia. Pripadne ti poradia "nosnice" v tvojom meste (skus najst temu bab z okolia ZA, mozno tam nejaku ochotnu najdes). Ak chces nosit radsej v nosici (ze aby mohol aj manzel), tak na zaciatok kupit elasticku a po 2-3 mesiacoch prejst potom na manducu alebo iny ergonomicky nosic (tiez je fajn si ich vyskusat, ktory ti sadne).

emjee
19. srp 2011

@afiserova na satke je stitok (aspon na mojej), prala som iba na 40 a s detskym pracim prostriedkom

@wieruss tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... mam popisane vyhody aj nevyhody jednotlivych nosicov

lalitagopi
22. srp 2011

Ahojte, máte niektorá skusenosti, že sa niektoré deti nechcú nosiť v šatke? dceru som odnosila v pohode, ale drobca, ked uviažem, tak vypleští oči, tvári sa vemi utrápene a po chvíke začne nešťastne plakať. nemyslím si, že by som mala problém s viazaním.

denisocka
22. srp 2011

@lalitagopi daj mu čas,mojmu a tiež zo začiatku nepačilo. aky robis uvaz?ja som musela KsK,kedže obaja neznašali kolisku (a pekne mena 🙂