V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vavrenka
14. říj 2011

@romcovaklarka uplne presne ako pises. nosic je ako dalsia vrstva obelcenia, ak mas bundu do ktorej babo zapnes, ma ciapocku a nieco na zateplenie krku, aby mu nefukalo, tak super 😉 , usetris peniazky. mne uz sa mala pomaly nezmesti do mm bundy, takze preto som investovala. inak by som neriesila a zimu by sme odchodili v mm bunde.

vavrenka
14. říj 2011

@mamusia ked chcem malu nosti doma, aky uvaz by bol najlepsi?

monr
14. říj 2011

@vavrenka dvojitý kríž (môžeš mať stále na sebe a vkladáš a vykladáš podľa potreby, a dotiahneš keď treba)
ja som na doma dosť používala KsK, bo dĺžka nestačila na dvojitý, alebo klokana vpredu

emjee
14. říj 2011

@strapco13 @feb13 odpovedam tu, aby sme hentam neodbocovali od temy - ja som nosila od narodenia v satke, v manduce az neskor, lebo sme ju neskor kupili, ale nevidim problem v noseni v ergonomickom nosici aj od narodenia - ked ho dobre ulozis a dobre dotiahnes - a kedze uz mas skusenosti s nosicom, fakt nevidim problem

emjee
14. říj 2011

@monr to je zaujimave, mne dvojity kriz spotrebuval menej latky ako ksk 😀

emjee
14. říj 2011

@matja dalsou nevyhodou ked uviazes na svoju zapnutu bundu je, ze ked sa budes chciet vyzliect alebo aspon rozopnut (v obchode, na poste, ked prides domov) budes musiet odviazat babo

jolinka
14. říj 2011

ahojte baby chcem sa spytat, co davate detom pri noseni {mam manducu} na nozicky v zime?
teraz davam na punchochy este 2 termoponozky ale aj tak ma studene nohy ked ho doma vybalim. este ho omotavam dlhou dekou... 😒 zimny overal mam bez zakrytia noh, teda mam este jeden s uzavretymi nozkami ale nie je zase susiakovy len typ "chlpatka.

vavrenka
14. říj 2011

@monr ty si poklad, si vsade tam, kde to potrebujem 😉 🙂

feb13
14. říj 2011

@emjee Dakujem, ja mam taku vlozku co je anatomicky tvarovana, je dost pevna, aj z boku, aj zozadu, vyskusala jom si ju s plysovym zvieratkom a zdala sa mi dobra. Tak uvidim potom s realnym dietatom ako to bude, ale ja by som v tom tiez nevidela problem... len som sa zlakla ze ma vsetci tak zacali presviedcat, ze to nie je vhodne...

emjee
14. říj 2011

@jolinka davala som mam merino boticky, pod to pancusky a ponozky, prekryla kapsou na nosenie resp. bundou

@feb13 a aky mas vlastne nosic?

feb13
14. říj 2011
monr
15. říj 2011

@emjee vidíš, ja som dvojitý kríž neuviazala, mala som leo 3,6 (reálne malo cez 4), a dvojitý kríž sa mi stále na dĺžku nepodarilo naviazať tak, aby som bola spokojná. teraz čo mám hopp, tak klasik 4,6 a dvojitý kríž v pohode, malá občas do polohy kolíska v 2K a spí ako dudek 😀
@vavrenka 😀
@jolinka ako písala @emjee , tak super sú tie merino boty, alebo fajn sú aj vlnené botičky saling.

mamusia
15. říj 2011

@vavrenka ja zasa preferujem doma nosit na chrbte,aj ked spi krpana,aj ked je hore a nosim ju 😉

romcovaklarka
26. říj 2011

Ahoj holky, zase jdu pro radu. Jaké byste doporučily návleky na nožičky, aby měly volné - neškrtící lemy a přitom nepadaly. Měla jsem návleky Design Socks, ale malý má hodně tlusté nožičky a nahoře na stehýnku ty lemy měl hrozně vytlačené. Takže jsem mu pak dávala nějaké svoje, ale ty mu zase samozřejmě padaly.

paula_1
26. říj 2011

@romcovaklarka kukni par stranok dozadu som davala foto 🙂 mozno sa ti to bude pozdavat. aj ked to moc na paradu nie je 😀 😀

paula_1
26. říj 2011

@romcovaklarka joj ina diskusia to bola 😀 😀 tuto to je: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bezplenkov...

romcovaklarka
26. říj 2011

@paula_1 Aha, díky moc a já projela asi deset stránek a pořád že nic 😀 No to by možná šlo. A to jsi mu ustřihla punčocháče? A máš to nějak zaobroubené?

paula_1
26. říj 2011

@romcovaklarka ano obycajne pacuchy som postrihala. najpr mi to bolo luto lebo to boli nove pancuchy a dokonca to bol dar, no ale potom si zas hovorim ze by ich nenosil a co potom s nimi. tak som ich posmykala a som nadsena! 😀 😀 a lemovat sa mi to nechce... leniva som na to 😕 a zatial to drzi. len som nechala uzky ten pasik na boku.... urob si najprv mensiu dieru - tu vies popripade zvacsit 😎

vrn
26. říj 2011

AHojte, chcem sa opytat na chrbtovu opierku Manduce. Kupila som Beco a mam problem ze 6-tyzdnova dcera si este nedrzi pevne hlavicku ale ma 60 cm a uz jej trci von..... stale si ju odtahuje tak ju musim podopierat 😒 ako je to u manduce, nemali ste podobny problem? Aka velka je tam chrbtova opierka? (da sa to nejako odmerat?)
Starsia 3-rocna dcera je tam uplne v pohode, paci sa jej aj mne sa dobre nosi.

sussanah
26. říj 2011

@vrn ahoj, mam stejne stareho syna a ergo, ale jeste v nem nenosime, Osobne si myslim, ze na nositko je jeste brzy u takoveho skrcka. Sice u manducy je tusim novorozenecka vlozka a i ergo ma novorozeneckou vlozku, ale spis se doporucuje pockat do doby, nez si mimco udrzi pekne hlavicku samo, tj do cca 3m. Osobne uz se teda nemuzu dockat, starsiho syna jsme nosili hodne 🙂
Na takove mimi je fajn satek, tam je hlavicka pekne podpirana.

denisocka
27. říj 2011

http://kamsdetmi.sk/aktivity-pre-maminky-a-tehu... ake pekne uvazy -xixiiixi

co to je za zmena nazvu temy?

vrn
27. říj 2011

@sussanah Ja ju nechcem nosit zatial dlhodobo, len ked doma potrebujem nieco robit a place tak ju supnem do nosica. Satka mi nevyhovovala tak som ju posunula dalej. Ale dnes este vyskusam nosic, mozno som ju tam nedala dobre. Pozerala som vsak ze Infantino ma ovela dlhsiu chrbtovu opierku, mozno teraz budem pouzivat ten (mam pozicany).

sussanah
27. říj 2011

@vrn na chvilku to asi nevadi, ja myslela, ze to chces mit misto kocarku, protoze na dlouhe spani atd bych jeste do nositka fakt nedavala. Ale chapu, ja mam tentokrat stesti, maly je uplne zlate miminko, sam si rekne ze chce spat a sam si usne vkocarku na terase 😵 Pokud mas pujceny nejaky jiny, tak zkus ten, ono je to fakt jen otazka 2-3m maximalne a mala bude pevna 🙂

vrn
27. říj 2011

@sussanah dnes som to skusila s clonou proti zlemu pocasiu (predlzi chbtovu opierku) a hlavicku som jej este vypodlozila malickym vankusikom aby sa nemohla zaklanat dozadu ale radsej si ju polozila na mna. A bolo to ovela lepsie 😉 Mala hlavne vecer je uz o 7 unavena, ale po kupani a papani nechce zostat v posteli, musim este nakrmit a vykupat a uspat starsiu dceru tak malu supnem do nosica a fungujeme. Cez den zaspi pri kojeni, alebo v kociku v pohode.

sussanah
28. říj 2011

@vrn pokud je to kazdy den jen vecer na chvili, tak bych to asi zasadne neresila, hlavne ze jsi schopna u toho fungovat, je to nekdy zaber s 2 detmi 😉
Vypada to, ze mame uplne stejne stare deti, kdy se to mala narodila? Muj v nedeli 11.9.

vrn
28. říj 2011

@sussanah Moja vo stvrtok 8.9.

vavrenka
29. říj 2011

@monr ahojcek, ze mi poradis aj teraz? 😉 hladam nejaky dobry nosic- mame ergo, je super,len bedrovy pas mi nevyhovuje, zapina sa az v pase zozadu a v predu ho mam polonovu kost a vadi mi to trochu pri chodzi a som dost prehnuta. a potrebujem striedat satku s nosicom. premyslala som nad manducou - ta nova je fajn,len kym sa vsetko nasteluje, tak clovek strti nervy a neda sa odstranit ta vlozka. ake je beco? je pohodlne, fajn atd? mala ma 4m, od kolkych sa v becu da nosit? myslim realne - dvojtyzdenne ani mesacne babo by osm tam isto nevopchala 🙂 🙂

vavrenka
29. říj 2011

@monr 😀 😀 😀 ja ta najdem asi pri kazdom vyhladavani 😀 😀 este ma zaujima ergo sport - ake je? ako som ti uz pisala- mam kalsicek ergo a tam mi trochu vadi ten bedrovy pas.. a hladam nieco prip. na leto, ked je velmi horko. ake je ergo sport a beco na leto? dakujem. ja si ta uz asi budem paltit ako osobnu poradkynu 😉

ivendimk
30. říj 2011

Ahoj, osobně mám z vyzkoušených toto pořadí šátek, manduca (neustále užívaná x hodin denně, a to už 13 měsíců, u prvního dítěte tak 14, kvůli břichu), bondolinno, ergo.

O tom, proč ne klokanky bylo sepsáno moře argumentů, přidávám jeden od České pediatrické společností, jejich stanovisko www.cpsjep.cz/cz/dokumenty/Noseni_v_satku.doc

monr
30. říj 2011

@vavrenka 😀 😀 😀 😀 no takto, mala som beco, na malé dietko bolo super, bolo aj pohodlné pre mňa, nosila som v ňom rada, v podstate išlo z domu až keď mala malá 2 roky, bo som chcela vyskúšať niečo iné, tak som vymenila za ergo sport. Ergo má tak ako si písala dosť veľký ten bedrový pás, mne je tiež menej pohodlný ako bol beco. Ale z tých, čo som mala možnosť vyskúšať (ergo sport, beco a boba), tak najviac ma oslovil Boba nosič.
Ak máš tú možnosť, (vidím, že bývaš pri Blave), tak isto si choď vyskúšať viacero typov nosičov, a čo ti najlepšie bude sedieť, je úplne najideálnejšie.
na leto je teplo asi v každom nosiči, ergo sport má na chrbte také kvázi vetranie, neviem ako to nazvať, či to pomáha na vetranie je ale otázne, beco je z látky ako monterkovina, nosí sa v ňom super, ale cez leto tiež potivé.
takže rada, skúsiť čo najviac typov a uvidíš, v čom vám bude najlepšie, 😀