V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
3. lis 2008

kde to bolo? ja som to nejak nenasla...

indy
3. lis 2008

no veru na doma by sa nam to hodilo hlavne ked potrebujem nieco upratat. Uz to studujem na nosenideti.cz, je to tam celkom dobre vysvetlene tak uvidim ci na to nazbierame odvahu 😀 Potom dam vediet ak sa na to odhodlame 🙂

valka
3. lis 2008

a nasla 😀 ale pravdu povediac neviem...pri hoppedize pri kazdej koliske bolo napisane, ze kym nie su klby v poriadku,nesmie sa pouzivat uvaz koliska 😨

audreyd
3. lis 2008

baby, vy ste balili naširoko? 😕 ja teda moc ee 😖

valka
3. lis 2008

audrey, no ked pouzivas latkovky, tak je to vzdy nasiroko...hlavne popolinky a im podobne...nie? teda ja mam ten pocit, ze je to nasiroko...

eriqe
3. lis 2008

presne, pokial balis do tvarovanych plienok, balis nasiroko 😉

audreyd
3. lis 2008

no my sme nemali hneď od začiatku látkovky, ale adeli mala aj tak vždy tie nožky rozčapené ako žabka, tak sa mi to zdalo total zbytočné pariť ju ešte aj v abdukačných plienkach...

verulka
3. lis 2008

audrey, ja len sporadicky, v 6t bola kontrola dobra..teraz kedze latkoky ficia, to uz neriesim..inak aj ja som cumela na to v dietati 😕

mouse
3. lis 2008

Ahojte, vcera sme boli na USG noziciek, prisli sme s malym v satke a v nohavickovych plienkach babylucy a hned sme zavalili ortopeda otazkami... Latkove tvarovane plienky vyhovuju baleniu nasiroko, tie babylucy urcite. Co sa tyka uvazu, vertikalne jedine s nozickami nasiroko, teda ten uvaz, co sme pouzivali na zaciatku - newborn hug hold - nie je velmi vhodny. Kolisku iba ak je vylucena dysplazia a aj to iba na pol hodinku denne... Kvoli chrbatiku.

valka
3. lis 2008

no a teraz bud mudry...podla maliarikovej v koliske moze byt cely den 😨 aky to je hug hold?

venonna
3. lis 2008

hug hold vyzera podla mna ako KsK vonku, nie? 😕

martina46
3. lis 2008

dievcata, trosku va, tu skocim od veci s otazkou.
dnes som stretla v bratislave v dubravke - OD saratov maminu s babom v bordovom ergu (dufam, ze to bolo ergo).
nebola to niektora z vas?

valka
3. lis 2008

no ale potom nechapem, preco nebol vhodny...ved nohy nasiroko su...

lenki33
4. lis 2008

no mne sa ten hug hold moc nepaci, tam sa mi fakt zda to dietko nejake pokrutene 😖

nasiroko som nebalila ale my sme skoro od narodenia v KsK a v latkovkach,
nechcem nejako znevazovat pani Maliarikovu, ani som necitala ten clanok, ale povedat len tak jednou vetou je babyvak nezabranuje sirokemu baleniu??!!! 😕 no nezabranuje dieta tam narvete aj nasiroko zabalene,ale mne prisli celkom logicke argumenty o tom ze ked je nasiroko balene, tak tym ze su nozicky tlacene k sebe sa vytvara pakovy efekt a na klbiky to ma velmi zly ucinok. V kazdom pripade ani pani maliarikova ani tie infos co som tu napisala ja sa neopieraju o nejaku serioznu dlhodobu studiu. A kazdy si to musi zvazit.

Ozaj weroni a peknu fotku mate v pase, ale nemas ju nejako naopak?? Ved Esterka mala byt na chrbte, nie???? 😕 😀

A ja uz chcem indioooo, inak baby my uz sa doma vobec nenosime, len vonku a len na chrbte (jedine do mesta ho nasilim davam dopredu) ked zacne chodit co je tak za mesiac, tak uz nebudeme nosit vobec 😢

eriqe
4. lis 2008

ale co by ste cakali od pani Maliarikovej ked jej patri obchod s babyvakmi 🙂 Mna velmi sklamal ten jej jednostranny clanok o noseni 😠

audreyd
4. lis 2008

všetky články má aj na svojej stránke. ja jelu poznám osobne, ona nie je zlá. propaguje to, čo praktikuje 🙂 určite ešte nevyskúšala šatku 😀

verulka
4. lis 2008

cafte, presne, ona je zastanca vakov 😉 asi nenosila viac hodin denne 😀
mata- to bola isto certica- bolo to babo paradne velke? ona byva v karlovke a ma bordove ergo 😉
lenki, neboj, bude aj druhe a nosis dalej 😀

eriqe
4. lis 2008

Verul, ona nosi obe svoje deti. V tomto ju obdivujem, lebo s vakom odnosit dve deti, ktore nosi este teraz. Uff a tiez ju poznam osobne 😉

eriqe
4. lis 2008

a teda urcite nosila viac hodin, lebo tiez nemaju kocik

verulka
4. lis 2008

eri 😕 fuuuha, a nema ani krivy chrbat 😅 to si neviem predstavit 😝 ako nic v zlom, mne pride tiez mila 😉

audreyd
4. lis 2008

veru nosííí!!! samka už nie, ale dlho ho nosila, do troch rokov určite! julku ešte teraz nosí... je to moja suseda 🙂 robila som s ňou dokonca aj rozhovor 😵 verul, je to také drobučké žieňa, určite nemá ani 50kg 😉

verulka
4. lis 2008

no vsak uz aj erika pisala..ja len nechapem ako to zvlada vo vaku 😝 mna islo uz pri tych 7kg rozdrapit...mne brutal vyhovuje viazat na obe ramena 😉
audrey, ako satka? kde sa nachadza?

audreyd
4. lis 2008

verulka, šatka je niekde medzi PO a TN... min. týždeň mi volala aďa z nosime.sk, že posiela. tak som ju poprosila, že nech to našteluje tak, aby prišla začiatkom tohto týždňa (od stredy sme boli fuč), nech nemusím bežať na poštu. a ja naivka som si myslela, že príde včera 😖 tak uvidíme, či dnes 🙂

valka
4. lis 2008

dievcata, ja viem, ze ste uz o tom pisali, ale neviem to najst...ma niektora indio cervene alebo mandarinkove? ako to vyzera v reali? tak ako na obrazku alebo nie?

audreyd
4. lis 2008

valka, ja budem mať mandarínkové, potom zreferujem 😵

valka
4. lis 2008

super, lebo kamoska nad nim rozmysla alebo teda nad cervenym...tak sa pytala...

lenki33
4. lis 2008

a ja budem mat cervene, ale nic nezreferujem, lebo sa tu rozsiruje nejaka cerveno indiova mania 😀 este ze byvate vsetky inde

weroni
4. lis 2008

lenki no ja mám práve pocit že ste tu skoro všetky Trenčanky 😀

ináč ani ja teda nechápem ako pani Maliariková dokáže tak dlho nosiť vo vaku, ale je fakt veľmi milá, sem-tam prehodíme nejaký mail o AP a nosení 🙂
Len dúfam že sa nenahnevala že som jej naposledy napísala že sme museli prejsť na šatku lebo pri toľkom nosení ma z toho bolel chrbát

😒 ale ja kúpu babyvaku vôbec neľutujem, myslím si že na tie prvé týždne bol fajn a určite ho ešte využijeme ako napríklad Lenka písala RS - pri viazaní na bok - alebo bihan pri rýchlom prepravovaní kedy neni čas viazať šatku 🙂
baby večer hodím tie foto z toho batohu na chrbte, včera sme zase zaspali pri dojčení s malou obe 😀
a konečne som oprala šatku včera len ešte neuschla tak som ju vyvesila von ešte dúfam že bude čoskoro suchá cítim sa ako bez nôh a bez rúk asi budem musieť poriešiť aj ja ešte jednu šatku aby som ich mohla právať lebo takto sa to nedá 😀

lenki33
4. lis 2008

weroni, tak dufam ze ta dalsia satka nebude cervene indio 😠 😀
trencanky sme tu myslim tri a rovnake satky nemame 🙂

kkaattkkaa
4. lis 2008

No, musim sa priznat, ze ta otazka v Dietati pani Maliarikovej ma povod u mna. Neda mi to pokoja este aj teraz, hoci o nasho Matuska uz nejde. Ked sa ma podchvilou spyta nejaka "cakatelka" ci satku uz odmalicka a ako, neviem jej s kludnym srdcom odpovedat.
Ked sme zhanali nositko, napisala som vtedy vsetkym predajcom satiek a babyvakov (tie ergonomicke som vtedy nepoznala) a pytala sa na nazor ohladom :
nosenia novorodenca vertikalne, sirokeho balenia a kolisok.
Podla toho sme si chceli vybrat aj nositko.
Odpovede boli, ako to povedat, vskutku pozoruhodneeee. A niekedy aj protichodne.
A ja som vtedy mala fakt obavy z toho nosenia, lebo som nacitala literatury az, az. (A zacala som asi nespravne pani Kiedronovou a jej nevertikalizovanim az do 9 mesiacov).
A co vy, ako ste novorodeniatka nosili ? Nemali ste pritom obavy o ich chrbatik, pripadne klbiky ?