V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

natama
14. črc 2008

Ahojte, my zatim zkousime vazat na zada jen na doma, ven se s tim nejak nemuzu odhodlat, nejak se mi nelibi, ze na nej neuvidim. No, zatim mi na brise tezky neprijde, tak mi to nevadi.
Jaky uvaz na zada vazete? u batohu mi prijde, ze mu pak asi moc nepujde pretahnout kus satku pres hlavicku, kdyz by usnul... jak to resite?
A ted se mi nekolikrat stalo, ze kdyz nosil manza a ja cely den nenosila nebo jen malo, tak mi pekne bolely zada, kdyz radne nosim, nic neboli 😀

kili
14. črc 2008

natama, toto som už niekde čítala, že keď nenosí, tak ju bolí chrbát, že bude musieť mať kôli tomu ďalšie dieťa 😀

lenki33
15. črc 2008

natama ja na chrbte nosim celkom dost
batoh - je najrychlejsi, dieta je najvyssie, takze dobre vidi co robis ty, napr varenie, vyuzivam hlavne doma
jordan- pre mna najpohodlnejsie, ked ideme na dlhu prechadzku
kriz s kapsou chrbat - ked predpokladam ze bude spat, tam mu viem ten pruh pretiahnut cez hlavicku, raz sa mi to podarilo aj pri batohu ale neviem ako 😀
v tomto poradi je aj obtiaznost, batoh je najjednoduchsi. co robi dieta mozes najviac kontrolovat v batohu, aspon ja ho viazem tak ze mame hlavy uplne pri sebe

haluskacz
15. črc 2008

natamo, jestli ti noseni na zadech v satku prijde neprakticke, co zkusit zauvazovat o nejakem jinem nositku, co ma kapucku na spani? Kontakt s ditetem se da resit zrcatkem - bud se da koupit silene drahy primo k tomu urceny, nebo proste nosit u sebe normalni maly zrcatko (coz delam ja)

lili03
15. črc 2008

Já se rozhoduji mezi ergem, manducou a šátkem. Chtěla bych nosit hned od narození. Při představě, že se miminko 2x před procházkou pokaká a já ho budu muset vymotávat a zamotávat do šátku, bude pro mě asi pohodlnější ergo nebo manduca 🙂 A to nepomýšlím na to, kdybych ho potřebovala vyndat rychle někde venku. Já vím, když se to člověk naučí, asi je to pak už rychlé, ani jsem to nezkoušela, takže nemohu z vlastní zkušenosti soudit. Ale protože ergo i manducu doporučují už od narození a jejich nandavání je pohodlné, můžu se střídat s přítelem a tak...
Jen se chci ale zeptat, jaký je mezi nimi rozdíl? Narozené miminko se prý nemá nosit vertikálně, aby hlavička netlačila na páteř, ale v manduce je prý nějaká vložka - ta řeší tento problém? V manduce se prý dá nosit jen vertikálně. V ergu pak i jako ve vaku, ale zase se ta novorozenecká vložka musí kupovat zvlášť (což by nebyl problém). Nebo jsou i jiné rozdíly? Hodí se skutečně tato nosítka pro narozená miminka? Díky moc 😉

kili
15. črc 2008

lili, pre úplne malé bábo je najlepšia šatka, a keď chceš nosiť v kolíske, tak je najlepšie pružná šatka a keď sa ti dieťa aj 10x pokadí pred vychádzkov, vyťahuje sa a dáva zas späť z kolísky ľahšie ako z nosítka, keďže tú šatku máš vlastne uviazanú ti a dieťa tam len dáš dnu a von 😉 . Niekde bolo také chutné video, skúsim náisť, tam uvidíš, že to nieje zložité, ani keď to robí chlap.

kili
15. črc 2008

wauw, ja som to našla rýchlo 😲

tak tu to je

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
kili
15. črc 2008

podotýkam, že to viazanie mu desne dlho trvá, to ti určite bude trvať kratšie.

katy1979
15. črc 2008

to video je super.
už sa teším ked budeme mať druhé budeme potom meniť satky ako deniska 😉

vikinka27
15. črc 2008

lili, nepokaka sa ti v satke, ked budes bezplienkovat 🙂 😉

kili, tatino suprovy, uz som ho preposlala dalej...

denisocka
15. črc 2008

katy 😀 ale vieš že mám chuť na dalšie ,lutujem že som nenosila od narodenia 😒

lenki33
15. črc 2008

opytam sa este tu,ma niekto tu bundu suse´s kinder?? vazne nad nou uvazujem, ale neviem aku velkost 😕

listicka77
15. črc 2008

Lili, na mimi ta nosítka fakt moc vhodná nejsou. Manduca - ta vložka v ní - řeší je to, aby nožičky nebyly moc roztažené a dítě bylo výše, ale je to normální vertikální nošení. A ta novovložka v ergu je taky divná - prostě tam dítě šoupneš v takové jakoby zavinovačce. Jestli si to můžeš dovolit, tak vřele doporučuju koupit elastický šátek, ten se váže super a není na tom moc co zkazit a později uvidíš, jestli budeš chtít další šátek nebo nosítko.

listicka77
15. črc 2008

Tak jsem pár dní nosila v dvojitém kříži v Didy s keprovou vazbou a dneska jsem se vrátila k Moby, kříž s kapsou venku a je to o tolik pohodlnější! Ten elastik prostě nikde netlačí, neškrtí, je to super. No ale zas jsem se v něm mohla uvařit... 😝 I když ono jde asi taky o to, že kříž s kapsou je pohodlnější než dvojitý kříž, že jo... No říkala jsem si, jestli už nepřesedláme na pevný šátek, ale ještě ten elastik užijeme...

Jo a zkoušela jsem poprvé batoh a na první pokus to snad nebylo nejhorší. Budeme ještě ladit.

denisocka
15. črc 2008

lenka,neskušala si sa pýtať v diskusii na www.nosenideti.sk ?určite ich tam niekto má - opýtaj sa v teme pltkáme jen tak,alebo založ novu 😉

martina46
15. črc 2008

listicka,
kolko ti vazi mala? my sme museli prestat pouzivat elastik v 3 mesiacoch, leno mala sa strasne vrtela. satka ju nevedela dobre udrzat.

listicka77
15. črc 2008

Marti, necelých 7 kg. Ale je fakt, že občas se vyvrtí - vyndá ruce. Dneska to bylo v poho, hodně spala, nikam se nedrala.

lenki33
15. črc 2008

deni hodila som ten dotaz aj tam, aj mam odpovede, ale pytam sa aj tu lebo je to palka za tu bundu, tak aby som sa trafila vo velkosti,lebo tie rozmery su nejake divotvorne 😔

denisocka
15. črc 2008

jáj lenky-a kolko ťa to víjde ? už si niekoho našla?inač je tu ztema niekde ako dopraviť tovar z USA bez cla cez polsku agenturu.si ti čítala?

lenki33
15. črc 2008

nad tym usa som uvazovala ale co ked bude treba riesit reklamaciu, nepoznam firmu kam posielam peniaze, a keby som to clo a dopravu mala platit tak ma to vyjde o 500-1000 SKK lacnejsie?? dufam ze ma to vyjde do 5000 SKK

denisocka
15. črc 2008

uf,5000 - to by som musela byť zaryta nosička,ja ešte vôbec neviem čo bude v zime,hadam aj sanky postačia 🙂

lenki33
15. črc 2008

ja som nad tym tiez dooost uvazovala, minuly rok som nosila manzelovu alebo otcovu bundu, odhliadnuc od toho ze som miestami vyzerala ako bezdomovec, tak som nosila hlavne na bruchu, teraz predpokladam ze budem nosit viac na chrbte.Svoju zimnu bundu vhodnu na nosenie zvonku nemam, cize by som musela nieco take kupit a zaobstarat si nejako zateplovaciu kapsu, ktora sa mi teda vobec nepaci, plus dufam ze z tej suse bundy vyuzijem aj jednotlive casti zvlast. Okrem toho tato bunda sa mi paci, mam charakternych nosenim nadsenych rodicov, takze ju zaplatim z penazi, ktore dali malemu darom, aby sme mu nieco kupili 😉

mucilienka
15. črc 2008

lenki,
ja som tuto bundu hodila ako link pre baby z USA, mam tam svagrinu.. ale videli tu bundu prvykrat.. ja by som ju tiez chcela.. nevies, kde ju kupit?

mucilienka
15. črc 2008

myslim tym v USA.. kopec veci tam vyjde lacno... aj legsy.. napr.

valka
15. črc 2008

kocky, mali by sme to nejak vymysliet...uz viem o dalsich 2 (okrem mna a vas) co nad nou uvazuju....vyssie som davala aj link, co som zistila, ze je najlacnejsia...

mucilienka
15. črc 2008

valka, ja som link prehliadla..

bambusko
15. črc 2008

kili, ten chlapik z videa, co si dala odkaz je 100-bodovy 😀 keby som to videla pred polrokom, tak si na satku urcite trufnem. predstavujem si, ako sa do toho viaze moj drahy + ta ciapka k tomu 😀 😀 😀 krasne je to 🙂

mucilienka
15. črc 2008

vaaalka, coooze?! a to je aka stranka?

valka
15. črc 2008

ako aka?