V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mysinka
18. únor 2009

Kili, on ho má už půl roku 😅 😀

kili
18. únor 2009

tak som si uviazala zas S. do DH a tiež super, ani som nepotrebovala zrkadlo, ale teda ruky má vonku, ale však nevadí 🙂 a uplatila som ho ovládačkou od TV 😀

bambusko
18. únor 2009

ovladac je dobry motivator, esteze mame jeden stary nefunkcny 😀 a dolezite je, aby nebol verejn epristupny, potom strac ana atraktivnosti. stvete ma s tym dh, mala by som to nastudovat 😒

kili
18. únor 2009

tak S. obhrýza ten origoš 😠 , čo na tom, že mu ho hneď zoberieme, už je celý ohlodaný. na atraktivite stále nestratil 🙄

kili
18. únor 2009
angelik
18. únor 2009

kili, pekni ste 🙂

sonulah
18. únor 2009

kili, pěkně ti vyšly oba pokusy 🙂

lenki33
18. únor 2009

kili, ste frajeri 😎
baby mne ten DH za prve moc nejde a za druhe lezie na nervy, uviazat to doma je relativne v pohode /aj ked teda stale mam v tom tie prsia ako africanka, ale uz je to lepsie 😀 /
ale vonku nemozne, kazdy uvaz som zatial zvladla bez vlacenia koncov po zemi ale DH teda nie 😒
ostanem ja pri batohu aj tak sa mi zda ze po viac ako hodinovom noseni je to jedno, zataz je rovnaka

papajka7
18. únor 2009

baby aj vam sa stava,ze v batohu vam dieta tlaci kolienkami na chrbat? 😒 teraz neviem ci to viazem zle.tento tyzden sme mali manducu a maly mi v nej pekne spinkal ale ked som ho dala dole ta mal zamrznite rucicky aj nozicky pouzivate doma ked vam zaspinkaju deticky neaku kupsu alebo ako ich udrziavate v teplucku?

zitaje
18. únor 2009

Mna v batohu mala netlaci do chrbta, tak neviem.
A stava sa vam, ze sa vam v batohu odkrvuju ramena? Zle viazem? Obcas mam pocit, ze mi odumiera rameno, je to dost neprijemne. Kym nosim batoh len doma (bundu mam len na nosenie vpredu), da sa to, ale ide jar - teda aspon dufam.

martina46
18. únor 2009

my sme DH prestali viazat, bo tanka to psychicky nezvlada - strasne dlho mi to trva 😀 😅
batoh:
tlacenie kolien do chrbta je, ak je dieta uviazane vysoko v kombinacii este s nie prilis odrastenym drobcom, proste tie stehenne kosti su kratke, tlacia tym padom a ak aj dieta robi psie kusy, ako vypinanie sa na chrbte nosica, tak to duplom.
odumieranie ramien je zial casty jav, ja patrim tiez medzi obete 😖 a preto nosime v batohu iba kratko, uspavanie a kratke vybavenie zalezitosti v domacnost, kedy je potrebne mat dieta spacifikovane.
niektori silni nosici ale batoh zvladaju.
tu nejde o dobre alebo zle uviazany. ja som vyskusala vsetky "recepty" na kvalitne zhrnutie - naskladanie popruhov na ramenach a smola...... este jedna malickost, ked ma dieta ruky von zo satky, vtedy je pohodlnost na ramenach dost slaba....

zitaje
18. únor 2009

Hm, v batohu ma ruky von vzdy, este s nimi aj sermuje, vyklana sa... Mata a viazes este nieco ine na chrbat? Alebo len batoh?

martina46
18. únor 2009

zitaje, toto je hlavny problem, neda sa ti aspon obcas uviazat s ruckami von? aby si poznala rozdiel (alebo si tak pred casom neviazala?)
na chrbat zial nic ine. istu dobu som bola nadsena s DH, ale ked som zacala mat s ramenami ten isty problem ako u batohu, ostala som sklamana 😒 ale tiez je to sposobene rukami von 😖
teraz najviac nosim v mei tai a v podaegi, to sa chystam este vypolstrovat ramena a potom by to mohol byt pre mna idealny nosic.
mali sme aj ergo, ale na chrte sa mi ho nepodarilo uspokojivo utiahnut, manducu som neskusala, no oba nosice pre nas e - e, lebo tanka musi vidiet cez plece!!! 😉 😀

zitaje
18. únor 2009

Mne sa neda uviazat batoh s rukami dnu, lebo ho neviem tak pevne dotiahnut... Tym ze na to poriadne nevidim, tak nechcem moc tahat, aby ju to nerezalo niekde pri krku.
A mei tai netlaci? Sofidlo uz ma skoro 10kg, tak sa obavam toho, ze keby som si aj usila, ked to nebude z nejakej dobrej satky, bude rezat. Inak mei tai si chystam usit uz od leta. 😀

bambusko
18. únor 2009

zita, ani mne sa nedari dat ruky dnu, ak aj ano, za chvilu ich vytiahne. ale mna to nejako zvlast netlaci. nosit vpredu je pohodlnejsie, ale da sa zvladnut aj batoh. a mam pocit, ze prave indio ma tie okraje zasite tak, ze tlacia viac ako storch. aj maleho som raz tak pritiahla navrchu indiom, ze mal pasik na krku

martina46
18. únor 2009

Áno, s tlačením na krku môže byť problém, aj Táňka tam mala odtlačok ☹ no možno by pomohlo, nechať za krkom viac nazberanej látky. Utiahnuť až tak drasticky netreba, hlavne, keď sú už naše deti také veľké, tak to tak nevadí.
Aj mei tai ma zvykne tlačiť, ale raz áno, raz nie, podľa toho, ako utiahnem, Táňa musí byť na mne napučená a proti tlačeniu na ramenách sa mi osvedčilo nahadzovanie štýl ako podaegi, teda najprv vziať malú zabalenú popod pazuchy v mei tai, urovnať pruhy na ramenách a potom zaviazať dodatočne tie okolo pása. A popruhy treba polstrovať, najprv som myslela, že stačí, keď budú širokoké, ale po čase ma to tlačilo na určitý bod na ramene. Potom ani nemusia byť také široké.

jannca
19. únor 2009

Holky, nedaří se mi koupit žádný pěkný didymos - indio z druhé ruky. Pořád mě někdo předbíhá ☹

sueanek
19. únor 2009

martina46: Co je to "podaegi"? Hod mi k tomu prosim nejaky link, kde zjistim podrobnosti, dik.

jannca: No, aspon vidis, ze ses rozhodla pro skutecne dobry satek 😉

sonulah
19. únor 2009

jannco, máš čas, hledej, hledej... třebas vyjde za 14 dní limitovaná edice a ty nakonec koupíš novej šátek za dobrou cenu 😉

bambusko, prosim tě, ty máš mamabuterfly - nosíš v něm i na zádech? jak se to oblíká? a je přibližně jedno, v jaký vejšce dítě je uvázaný? jde mi o to, jestli bych v tom mohla nosit v manduce i v šátku a stejně to tak nějak pasovalo....

sue, doufám, žes už k netu připojená někde v Plzni 😉

sueanek
19. únor 2009

sonulah: Si pis. Lochotin 🙂 Mala spi na balkone - miluju balkony! - a ja si tu varim caje a pipkuju... bajecne! Doma bych mela puzeni uklizet nebo tak neco, tak to tady teda rozhodne nemam 😀

sonulah
19. únor 2009

super! hm, my máme balkony dva a dítě mi tam ještě nespalo, někde se stala chyba.... ☹

jannca
19. únor 2009

Holky, tak kdyby se tak stalo, tak honem ppisněte sem nebo na IP. Dííííííky

kkaattkkaa
19. únor 2009

u batoha je problem v tom, ze celu vahu dietatka drzite len tym dvomi pruhmi na ramenach,
ked chcem viazat batoh, davam si na ramena satku dva krat(chce to ale dlhsiu satku):

https://www.youtube.com/watch?v=DK7iVFUzjxQ

Inak viazem Kapsu,
-dietko sedi v troch pruhoch
-vaha sa rozlozi medzi ramena a bedra

Ked ma Matusko slabu chvilku, viazem to...asi sa to vola Jordan-z toho neutecie

Po vymene satky za lepsiu, sa to ale velmi zlepsilo, zalezi aj na tom.
Syncek ma cez 12 kil, v pohode je este nosenie tak do 90 minut.

Mei-tai sa u nas neujal, ani druha vylepsena verzia, cez desat kil sa mi v nom dlho nosit nedalo. Na poponasanie je vsak super- ale uz sme ho aj tak poslali prec.

kkaattkkaa
19. únor 2009

Maminy, nie ste niektora z Močenka alebo okolia ?
Nepoznate niekoho nosiaceho odtamtud ?

martina46
19. únor 2009
sonulah
19. únor 2009

holky, nechci provokovat, ale DHčko zvládne fakt i malá holka..... 😉 doslova 😀

http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...

sonulah
19. únor 2009

a ještě koukam na totok, jestli tu nemá někdo roupy nakupovat:

Storchenwiege Leo Délka: 4,6
Popis: Prodám storchenwiege leo modrý-navy 4,6 m,jen 3xpoužitý.
Cena: 1.500,00 Kč
Místo:
Email: dashing (zavináč) centrum.cz Tel:
Datum zadání: 16.02.2009

mi to přijde dost dobrý.....(cena je ok, šátek je krásnej, to vím...😉)

lenki33
19. únor 2009

sonu to s tym DH ako narazas na mna 😠 🙄 😀 😀 😀

zitaje
19. únor 2009

Mata, tak az teraz som to pochopila - to podaegi je vlastne satka, z ktorej v strede trci obdlznik, ze? Je to lepsie ako meitai? Ty si si z toho Timbuktu kus ustrihla a prisila?
Katka, tie dve vrstvy satky na ramenach, to posobi fajn, zajtra vyskusam a zreferujem. Len ja mam pocit, ze moje satky su obe take hrubsie... Ja mam take hrube Indio, ze vsetky ostatne India, co som kedy videla, su o kus tensie. Este aj Anna je tensia. Ale zas aspon dobre drzi a nemam pocit, ze sa vyderavi a pod, ako pri tych tenulinkych. 😎

sonulah
19. únor 2009

lenki, znáš to pořekadlo o "potrefený huse"? 😀