V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
21. srp 2008

bambusko to mas pravdu - je to nejake virusove 😀
inac ta tvoja inka ma nejak zacina namotavat 😅 😀 este inac obcas zavaham ze ci si nemam predsa len toho cerveneho lea objednat - ach uz nech mam tu annu doma lebo budem furt vahat 😀
pozicaneho budem mat tyrkysoveho lea - aj ten vyzeral krasne an fotkach 🙂 😝 😀

bambusko
21. srp 2008

ja uz som obzerala tie kratke satky, paci sa mi hoppediz florenz

http://www.babys-heile-welt.de/store/images/l-f...

a nasla som aj krasen mei-tai

http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=...

anezena
21. srp 2008

bambusko, to uz mi manzel nedovoli,
kupila som red castle, ked mal maly asi tri tyzdne, potom som chcela babyvak, teraz zase patapum a manzel uz mi vynadal, red castle som dnes predala, chvalabohu, a povedal, ze nech uz nevymyslam 😀

weroni
21. srp 2008

bambus to je norska stranka?

bambusko
21. srp 2008

hej, norska, som uz pozerala aj kurz norskej koruny 😀 3,70-3,80 ale len pre zaujimavost

weroni
21. srp 2008

bambu 😀 no ja idem zalomit papa bru nocku, 🙂

eriqe
21. srp 2008

nosenia na zvislo sa neboj Weroni, ja tak nosim malu od jej 6 dna. Ja som nosila KsK vo vnutri, tam sa da dobre utiahnut a cez hlavicku este pretiahnut pas. Takze hlavicka netlaci na chrbticu. Moja mala kolisky neznasala ani na rukach nie to este v satke.
Bambusko to mei tai je krasne. Ja akurat spekulujem, ze si ho idem asi usit po tej skusenosti ako mi Rut vcera vyskocila z batohu na chrbte

martina46
22. srp 2008

Erika, tebe vyskočila Rut??? 😲
A ako si to zvládla, zachytiť a tak? Čo sa stalo, predpokladám, že uviazaná bola dobre, to má takú silu? Táňka je tam zatiaľ bezpečne pevno, hoci má ručičky von.

bambusko
22. srp 2008

eriqe, nesranduj 😕 to ja sa na ten chrbat uz ani neodvazim

weroni
22. srp 2008

eriqe to fakt ti vyskocila? Ty kokso to ako?
Mne sa to zvisle nosenie paci v KsK ako pises len sa troska obavam ale pomaly ma presviedcate 🙂 Inac baby tie satky su take vzdusne ze ked mi zaspinka a pretiahnem cez nu satku alebo vonku aby na nu nesvietilo slnko tak moze dychat? 😅

valka
22. srp 2008

weroni, aj my sme nosili malu od asi 2m...ale pouzivam dvojity kriz - lepsie sa mi manipulovalo s malou...

weroni
22. srp 2008

valka a aku dlhu satku mas na dvojity kriz? ja budem mat 4,6 m - to staci vsak?

valka
22. srp 2008

jasan...dokonca je to dost dlhe na to, aby si jej potom prikryla nohy proti slnku a zaviazala si to vzadu...

valka
22. srp 2008

ked bola hore, som jej hlavicku zvykla obcas pridrzat, ale do 20 min zaspala a potom som ju supla pod jeden pruh...
inak ten uvaz sme pouzili aj na kojenie ako kolisku - dala som ju tam horizontalne a bolo...

lefika
22. srp 2008

weroni, ja mam 4.6m a bola mi dlha aj na KsK...proste vacsi problem ako uviazat bol s tym, kde pozakladat tie pretrcajuce kusy latky 😉

eriqe
22. srp 2008

no ona mi normalne sa vyhopsala, ale bola som prave nad gaucom tak skocila rybycku. Ja som ju akurat utahovala, takze este nebola riadne naviazana ☹ a teraz si proste uz netrufnem ju viazat sama. Tak rozmyslam, ze si idem usit mei tai.
4,6 je dost dlha neboj Weroni este budes spekulovat co s trciacimi cipmi 😉 a ze ti treba kratsiu 😀

bambusko
22. srp 2008

eriqe a co? bol rev? mala ok?

eriqe
22. srp 2008

mala ok, ani plac nebol. Lebo ona je hrozny vymyselnik a pokial si nieco urobi sama tak neplace. Teda pokial to nie je nejaky hrozny pad ako pred dvoma dnami ked spadla z postele 😒 v polospanku. Stihla preliezt zo svojej postielky cez celu nasu postel a tam sa strepat na koberec

weroni
22. srp 2008

ach jaj tie deti nam teda obcas pripravia chvilky...

eriqe ved ked si vies usit mei tai tak ja by som nevahala 🙂

bambusko ako ste sa skamaratili s inkou? 🙂

lenki33
23. srp 2008

spevneny batoh

https://www.youtube.com/watch?v=u3BFvehgky0


tymto sposobom vysadzam D. na chrbat aj ja asi od 3m, a vacsinou aj zakoncujem na tibetana ako v tomto videu. Najviac mi dieta pripada "utiahnute" v Jordan alebo v KsK na chrbte tam ho viem tak uviazat ze je uplne zapadnuty 😉
eriqe nechcem ti brat iluzie, ale mne mei tai nepride o nic bezpecnejsie ako satka, okrem toho aj napriek tomu ze D. uz sam sedi asi mesiac aj viac, stale mi to pride skor na kratsie nosenie, lebo to tak neobopina ako satka, ako mei tai je fakt super, ale hlavne kvoli manipulacii, vizazi a lahkosti aspon pre mna 😉

blumka
23. srp 2008

no baby, tak ja som to riskla a kupila beco...o dva tyznde ho budem mat doma. tak som zvedava...ma porazi ak sa tam Terezke nebude pacit 😅...ale nadej umiera posledna 😅 😀

kili
23. srp 2008

lenki, ale eriqe nemá problém v tom, že by jej z batohu vyskočila, keď už je uviazaný, ale pri tom viazaní. Toto trvá ešte dlhšie, takže o to horšie. Ale batoh je to fakt pekný, ale neviem, či by som to zvládla, ja mám krátke ruky a nedočiahnem za seba ☹ . A mne Samko tiež vyvádza, keď si ho dám na chrbát, on neleží tak pekne na mne ako na tom videu to dieťa, on si vždy na mňa sadne ako na kona a niekedy začne aj skákať, ako na koníkovi 😀 . To sa mi stalo aj pri dávaní na chrbát s mdc

natama
23. srp 2008

caute, zdravim po delsi dobe, zrovna chci poprosit o radu, jak na ten batoh, pac mi to porad nejde a ona je tu o nem zrovna rec 🙂
eriqe, teda to je sila :-/ Rut je dobra kaskaderka 🙂
ja radsi prave kvuli tomu taky vazu jedine nad gaucem, desne se u toho mele, nohy dava k sobe misto aby je roztahnul, taha mi za vlasy, no des. nakonec to sice nejak domotam, jemu se tam libi, ale nejak to nejsem schopna nahore poradne dotahnout, takze to am hodne volny do stran. Pri nosen me za chvili zacnou bolet ramena, je to tim, ze to mam blbe uvazany, vas z batohu ramena nebolej?
To na tom videu to vypada super, ale takhle v klidu mi tam fakt nevydrzi...

eriqe
23. srp 2008

presne ako vravi Kili, mne Rut nevydrzi to viazanie, preto som viazala vzdy batoh na chrbat, lebo je to rychly uvaz, ale na Rut je aj ten pomaly 😅 Iba kvoli tomu som zacala rozmyslat nad mei tai. Mame sice aj manducu, ale mne az tak nesedi a nechcem ju az velmi prestavovat, lebo je to nositko proste manzelove 😀 a on je o dost vacsi ako ja. No vyskusam to mei tai

bihan
23. srp 2008

Ja sa na nosenie na chrbte asi nikdy nedám 😅 Sára je tiež šidlo a nechcem, aby mi vyskočila ako Rutík 😝 Navyše mi príde, že to strašne dlho trvá a nevyhovuje mi ten "batohovitý" efekt.

Erika, z čoho to ideš šiť mai tei? Na ebay som také "home made" videla za cca 32 doláčov.

eriqe
23. srp 2008

idem to sit z bavlny, mam vela zbytkov latok tak som same zvedava co vymyslim. Nasla som zopar strihov na nete a popruhy na pleciach si chcem riadne vypolstrovat. Mam aj lanovu latku co tkala este moja starka, ale neviem ci by to nebolo az prilis tvrde. Tak stale len spekulujem 😅

lenki33
23. srp 2008

hmm, no Danu sa mi tiez na chrbte vie dobre trepat, podobne veci ako pise natama, vacsinou ho poriadne pritiahnem nedovolim sa mu moc hybat neviem, proste sa mi ho vacsinou dari spacifikovat, a nie je to ziadne kludne dieta. Cim castejsie ho na ten chrbat davam tam viac spolupracuje,proste ja mam pocit ze to chce cvik, ale jasne, ze mi to nejde vzdy, ked si mi sadne na chrbat tak ho musim dat uplne dole a zacat od znova,ale batoh je super v tom ze fakt mi to trva asi pol minuty kym ho uviazem. Ja teda na ramenach neskladam ale len zatocim 😉

bambusko
23. srp 2008

jasne, ze sme sa s inkou hned skamaratili 🙂 chodime spolu aj hopsat na trampolinu 😀 len tak zlahka. super na satke je este to, ze sa da aj v pohode predklonit a zohnut, s vakom alebo ergom treba dieta pridrziavat

janis8
23. srp 2008

eriqe preco ti manduca nesedi? je to tym, ze si nizssej postavy alebo ti vadi zapinanie? citala som, ze mensim zenam vadi aj ten vykroj dole na manduce

eriqe
23. srp 2008

Janis v manduce nie je problem. Ale potrebovala by som si utiahnut este jeden pas a potom by ho manzel musel zase povolovat. Tak ho vacsinou nechavam tak a potom mi nesedi uplne dokonale.