V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
10. lis 2008

mouse, jo to je ona 😉

fibi
10. lis 2008

koľko metrov treba na ušitie ring slingu? Ak 3,5m odstrihnem na šatku na batoh, ostane mi ešte 1,15 m zvyšku... Bude sa z toho niečo dať urobiť? Alebo si mám nechať dlhšiu šatku pre prípad že priberiem?

valka
10. lis 2008

ahojte, tak toto vam musim napisat...
svagrovci maju rocnu dcerku martinku a este k narodeniu sme im kupili satku...ale nepouzivali ju, (ze ich malej sa v nej nepaci)...tak ju pozicali sesternici...ona teraz ma 3 mesacneho syna a nosi ako diva...no a minuly vikend, sme mali na starosti tuto malu dcerku...dali nam ju do nosica (taky turisticky) a isli sme na vylet po meste...a stretli sme tam tu sesterku, ktora mala aj satku aj taky home made nosic, tak nam pozicala tu satku, lebo v turistickom sa nosilo strasne zle...tak si martinku uviazal do dvojiteho kriza a ona...cuduj sa svete taka pokojna (a to uz sama chodi)...
no a tento vikend sme boli znova u nich a svagrina mi hovorila, ze mala sa strasne cez tyzden niecoho dozadovala a trhala jej tricko...no ale ona uz nekoji...tak ze co? a potom mala zbadala v rohu satku, chytila ju a prisla za mamou a ukazovala jej, ze nech si satku uviaze...😀
takze asi zacinaju nosit, hoci len po dome....a ze dalsie dieta urcite nosia od zaciatku... 😀 😀 😀

eriqe
10. lis 2008

Fibi myslim, ze baby na nosenideti spominali, ze staci 1,5m na sling, ale podla mna by stacilo aj menej aspon sa ti to nebude plandat pomedzi kolena
Jeeej Vali, to je super. Nech jej to "vynahradia" aspon teraz

bihan
10. lis 2008

Valka, to je fakt zlaté 😵 Ľudia sa tak strašne boja nosenia a keď to raz skúsia, tak sa ho nevedia vzdať 😀

verulka
10. lis 2008

valka, skvele 😉 a bihan to vystihl.aludia sa boja..aj ja som sa ala ako cert kriza 😝 ale nie preto, ze sa mi na to "nauci"- to mi bolo janse hned, ze to tanm nehra rolu, ale som sa bala, ze ho pokrivim aq ze mi odide chrbat 😀 proste klasika 😀

certica
10. lis 2008

mne inac chrbat odchadza 😝 , ale to nebude hl. pricina...
valka, tak to je gol 😀

valka
10. lis 2008

kocky, ja tiez uz zacinam citit chrbat..teda hlavne krk...nejak sa slabo vystieram ci co...takze na vianoce si ideme skusit kupit ergonomicke vankuse a dufam,z e to pomoze...

eriqe
10. lis 2008

vankus urcite pomoze, ja mam spaldovy z ba - zivice a neviem uz bez neho spavat, tak ho vsade vlacim so sebou, ale na krk si davaj pozor pri viazani, aby si nemala popruhy pri nom radsej viac na pleciach, aspon ja som si vsimla, ze ma potom bolieval chrbat a mala som aj migrenu

valka
10. lis 2008

eriqe, teraz nechapem..maju byt popruhy na pleciach dalej od krku alebo blizsie?
a co to foto ciapocky? 😀

certica
10. lis 2008

valka, ja som pochopila, ze dalej od krku a blizsie k pleciam, resp. na pleciach.
jtu konecne ako tak opadla hmla, ze ideme na vzduch a mlady pan mi necakane zachrapal na prse 😠 , tak ho uz necham pospat

valka
10. lis 2008

certi, to ste potom vyssie ako my...v starom meste este stale hmla ako v sude 😝 ale ideme von...nech sa mala prevetra...

katzi
10. lis 2008

ahoj holky, nestíhám číst celou diskuzi -omlouvám se. Ale chci se zeptat jestli je tu někdo kdo má zkušenost s šátkem- mám holčičku 1,5 měsíce, je malinká cca 4kg a chtěla bych ji nosit v šátku. Mám nacvičené různé úvazy - myslíte, že musím vázat jen do úvazu kolíbka aby byla v leže, nebo že můžu i do úvazu kapsa do sedu? V návodu píšou, že kapsa je od 4 týdnů, což už máme, ale platí to i když je takový drobek?

venonna
10. lis 2008

katzi, kludne ju nos v krizi s kapsou, zakladom je dobre poutahovat a dbat na spravnu polohu dietata, napr. deti s refluxom sa nosia vertikalne od narodenia 😉

katzi
10. lis 2008

venonna, díky. No nevím jestli máme reflux, ale blinkáme o 106 🙂

venonna
10. lis 2008

no vidis, tak sa to mozno v satke zlepsi 🙂

katzi
10. lis 2008

no kéž by 😉

venonna
10. lis 2008

ozaj erike, valka, toto mozno bude uvaz pre vas:
http://s159.photobucket.com/albums/t134/crystal...
som na to dnes nahodou nadabila, skusim aj ja, ked sa mala vyspi... 😉

wanda007
10. lis 2008

verul, to som zvedava, kedy k tebe susesbunda dorazi, ja som si ju objednala pred tyzdnom z nosime.sk, este cakam. Tam je to asi na objednavku, ked mi bude mala velkost L, tak neviem, ako dlho este potrva, kym bude moct mrznut a prist martin na koni. Vyjde to lacnejsie z USA ako z nosime?

venonna
10. lis 2008

baby a toto vam tu nemozem nedat precitat 😵
http://www.vedomematerstvi.cz/news/nas-milenec-...
nepripomina vam to weroni? 😀

valka
10. lis 2008

vennona, skvely uvaz...to by bolo super na leto...nebudeme potrebovat ziadne tricko...😀

wanda007
10. lis 2008

ven, nielen weroni, vsetky sme divne 🙂

wanda007
10. lis 2008

a bambusko by povedala "cudne" 😀

bambusko
10. lis 2008

wanda, vyryvas??? 🙄 😀

eriqe
10. lis 2008

Valika slubene fotky
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/oblece...

este raz dakujem za prelozenie

bambusko
10. lis 2008

eriqe, kraaasne 🙂 ciapka aj vlniaky, uz sa aj ja musim zase dokopat k ihliciam. ked s mojim usoplenym mraucadlom sa momentalne nic neda ☹

valka
10. lis 2008

eriqe, kraaaaaaaasna...ja sa pohravam s myslienkou, ze urobim predsa len salovu ale tak, ze sa bude zavazovat az zahlavou...
robila si presne podla navodu alebo si menila pocet ociek? krasne jej sedi...upplne ze do riadnej zimy a vetra...

audreyd
10. lis 2008

aj ja chcem takú krásnu čapinku pre adeli ☹ čo už so mnou, keď mám obe paprčky ľavé 🙄 naša suseda od naproti super štrikuje, no keď ja ju táááááááááák nemusím 🙄 😝

lenki33
10. lis 2008

ten uvaz co sem dala venon sa da vyuzit aj keby ste chceli nosit 2 deti, vpredu to je ako KsK 😉
ta fotka pri clanku vyzera ako dcerka terere z nosenideti.cz 🙂
ja nie som cudna to ti ostatni 😎
a erika, si az trapne sikovna 🙂

olinka6226
10. lis 2008

valka prave som si to ulozila do oblubenych s nazvom letny uvaz bez tricka 😀