V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sueanek
9. led 2009

kili: Bajecne 🙂 Kterej to je?

kili
9. led 2009

sueanek, čo ktorý je?

audreyd
9. led 2009

aha, tak toto je bihanin úväz? 😕 včera som ho viazala a ani som nevedela, že je to ono 🙂 dík 😉 len mám dlhé konce a blembajú mi okolo kolien ☹

kili, vyzerá to dobre! 🙂 nešmýka sa ti z ramena ten šál? 😕

kili
9. led 2009

aud, no však som písala, že áno, tak uvidím, že čo, teda mala som ho fakt len na to fotenie, tak ani neviem, že či to nebolo skôr, že som furt hýbala rukami.

eriqe
9. led 2009

Kili parada, hned som si predstavovala seba ako sme niekde von a ja dam dole sal a viazem 😀 Snad to bolo len tym dvihanim ruk, lebo tento uvaz nie je moc dobry na nejake mavanie rukami 😉

sueanek
9. led 2009

kili: Jestli samko, nebo adamko 🙂

kili
9. led 2009

Samko 🙂
teraz som ho tak mala a v pohode 🙂 , len teda som si ho dvakrát pretočila na tom rameni a bolo to super 😵
teraz prišla mama, tak sa jej spýtam, či je vôbec ochotná ísť takto ovešaná deťami 😒

bambusko
9. led 2009

som nestihla napisat, ze tipujem samka ☹ dlho som fotky obzerala 😝

dudri
9. led 2009

nechce sa mi precitat tolko str. 244
Pytam sa niekto ma Manducu? ako ste spokojne?

povodne chcela by som kupit babysatku, ale teraz mam 6.mes.babo -velke, babysatka lepsie nosit od narodenia babo,hej

Raz som pozicala kamaratke klokanku. Katka sa neciti dobre ako nesvoje. aj mne boli krize. len 2x niekolko min. 🙄

vopred dakujem za radu 🙂 😉

bambusko
9. led 2009

dudri, klokanka je nepohodlna pre nosica a nevhodna pre dieta. manduca a ergo su nosice aj na dlhsie nosenie, polrocne dieta si mozno bude musiet zvykat na nosenie postupne. vecsinou zabera, ked sa pohybujes alebo ides rovno vonku. ja mam ergo, dievcata tu maju aj manducu, kazdemu sadne nieco ine, dobre je vyskusat. skus kontaktovat cez ip olinka6226 a dohodnut sa s nou na vyskusani 😉

kili
9. led 2009

čaute, tak sme doma z výletu a...
najprv mama nechcela, že ona bude držať v rukách alebo bude behať, tak chvíľku S. naháňala, ale keďže sme si chceli normálne pozerať kachličky, tak ho nosila a potom, keď sme už išli do inej predajne, tak si zobrala A. do manduci a ja S. takto, ale teda nič moc a po chvíľke ma taaaak bolel bok, jak nikdy. Chvíľku som sa to snažila zvládať, tak už som ho mala taký ubolený, tak som skúsila si dať S. do stredu a bolo to hneď lepšie, ale chvíľku trvalo, než ten bok prestal bolieť, ale potom už to bola pohoda 🙂 . Neviem, či sa mi ho nepodarilo dať dobre, keď sme boli obaja naobliekaný alebo ako 😕

sonulah
9. led 2009

kili a jak na tebe okolí koukalo, když si jako správná alternativní matka odvázala šálu, zavěsila na ní dítě a šla nakupovat? 😕 😀

kili
9. led 2009

ja neviem, ja som na okolie nekukala 😀 , ale tam v celku nikto nebol, pozerali sme kachličky 🙂
ale taká vtipná príhoda, keď moja mama ešte nemala manducu ale S. na rukách, tak k nám prišiel predavač (alebo ako ho mám nazvať) a sa pýta, že či nám môže nejak pomôcť, no a moja mama, že zobrať dieťa, ste mali vidieť, jak zdrhal 😀

kili
9. led 2009

ale myslím, že by nikto nepovedal, že je to šál, teda neviem, či poznajú šatky, možno si niektorý ľudia aj o normálnych šatkách mysla, že sú to šále 😀 . Ja som si to teda zauzlovala už doma, takže som si len pretiahla ten kruh cez seba a to ešte pri aute. Len teda ten môj šál ma na konci také tie trásne, tak aj šátkarovy by to bolo jasné, že to šatka nie je.

sueanek
9. led 2009

kili: S tim prodavacem to je dobry 🙂)

Jinak ta Indie, co jsem tu uz zminovala, ze se s ni ted vztekam, ma na koncich trasne 😀 Sala nebo satek, to je jedno, hlavne kdyz to plni ucel, ne? 🙂)

martina46
9. led 2009

nam sa jedna pani raz vyjjadrila k satke (tusim to bala vtedy inak) ze ci je to rucnik 😀
a jeden znamy, ze co to mam za uterak 😀 😎
ked niekedy nosim v ring slingu, tak na ten bok tto mam dost citlive, musim malu dost dobre nastelovat, aby sa mi nosilo pohodlne.

kili
9. led 2009

marti, mňa teda bolel druhý bok, nie ten, na ktorom S. sedel
ale predpokladám, že to bolo najmä tým, že som si to doma uviazala na veľkosť ja tričko a S. pančušky a body a keď som mala ja hrubý sveter a on na tom ešte tepláky, sveter a bumdu, tak už to proste bolo moc a preto bol zle a ten bok bolel. Doma som s ním bola pár minút a v pohode a tam ma doslova ten bok bolel snáď do minúty-dvoch 😝

verulka
9. led 2009

ja mam zase obrus 😀
dudri, presne ako bambu napisala, ja amm zase manducu, ergo mi nesedelo 😉 a je uuplne super 😵

olinka6226
9. led 2009

verul tusim si ju s niekym vymenila 🙂 na fotkach som videla tu petrolejovu 😉 😉 no u nas moj muz kazdemu rozprava o zazracnej deke co ukludni maleho. rozumejte deka=satka 😀 najprv ked zahlasil ze vytiahni deku tak som nechapala o com toci. az ked dodal a daj si maleho na chrbat mi doslo ze mysli satku.

audreyd
9. led 2009

náš tato to nazval "to je zase čo?!" 😅

petusaaa
9. led 2009

olinka, aj moj muz satke hovori deka 😀 akurat tu beha s malym v satke a pije pivo 😠 ho uci od mala. 😅 ale aspon su obaja ticho 😝 😀

venonna
9. led 2009

petusa, super fotto ako MM satkuje 😉 musim ju ukazat tomu mojmu 😀

bambusko
9. led 2009

petusaaa, ci pana, normalne mi zdvihlo tlak 🙄 ze deka! mlady pan este nevidel ten girasol, co som mala v juli na zacvik 😝

u nas som vsetkych vzdelala, satka je satka, ergo je ergo 🙂

petusaaa
9. led 2009

ozaj, mozem v satke sediet, aj ked mam maleho na bruchu v ksk?ci mu nejak nozicky nemozem zlamat 😅
a este jedna otazka. mam vlasy pod lopatky, ako si viazete vlasy, ked mate malych na chrbte?

petusaaa
9. led 2009

bambusko, deka je pre mojho manzela ako nieco svate, on miluje deky. u neho je to pochvala 😉 inak by ju nenosil 😉 aj teraz ma maleho v satke a uznal, ze to neboli "vyhodene peniaze" ako mi tvrdil 😵 😵 😵 aj ked svojim sposobom 😠

olinka6226
9. led 2009

moj uz spi. odvcera vsetci traja trpime pri oducani od dudla. on tym ze on prisiel a my tym, ze to dava vyrazne najavo. vcerajsia noc bola strasna. dufam, ze dnes sa aspon trosku vyspim. rano idem do roboty 😒 cez den bol v pohode, podvecer umrncany tak som ho nosila, zaspal na mne, ked som ho zlozila zobudil sa potom dal o 8 asi 10 minutovy vystup s revom a nepomahalo nic, ked som k nemu sla tak ma bil tak som ho nechala a o chvilu skusila znova upokojit no a potom zaspal. tak som zvedava. snad to bude lepsie ako vcera. ked uz sme sa na to dali,tak to dokoncime.

bambusko
9. led 2009

aspon nemusel menit na € 😀 sveta deka, to je ono 😅

petusaaa
9. led 2009

olinka to ma caka? 😲 😕 🙄

bambu 😀 som ta upokojila? tlak ok?

bambusko
9. led 2009

petusaaa, super, nemusim si varit kavu 😎 sediet mozes v pohode, ked to malemu nevadi. nas to nema rad, iba ak na hojdacke alebo predvcerom na sankach - este teraz ma boli kostrc 😠

oli, to ste mali nejak zafintit s tym cumlom. ema svoj hodila do serbla, ja som ho akoze vyliala do wc a este som jej ukazovala, ci ho vidi a ona videla, aj ked tam nebol 😀 cisarove nove saty. al erevnebol, len trosk afnuk-fnuk. a alica si svoj rozhryzla presne na stedry vecer a nahradny sme nemali, ani nebolo kde kupit, tak si vianoce odrevala - dala par vystupov 😀 a dnes je znej hotova herecka 😉 este som pocula take, ze ist hodit z mosta do rieky alebo dat na okno pre bociana, aby doniesol babetko

kili
9. led 2009

petussa, ak ti jeho nohy pri sedení zavadzajú, alebo sa bojíš, tak mu môžeš dať nohy "na medveďa", že má vlastne nohy natiahnuté popri tvojom páse a celé mu ich schováš pod šatku. Tak je super aj nosiť teraz v zime vonku, lebo mu ich zohrievaš 🙂