V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

pavly
14. bře 2009

Ahojky holky
já k vám "nepatřím", svoji malou nenosím-alespoň zatím....
Mám problémy se zádama,takže se snažím nic nenosit,ale s malou se tomu jaksi nevyhnu a tak se vás jdu zeptat,existuje něco, v čem bych mohla malou rychle někam poponést-třeba jen na pět minut nošení - tzn. určitě se nechci složitě do něčeho zavazovat a nechci do toho investovat hodně peněz,protože bych to chtěla jen jako nouzovku-než ji poponést třeba pro rohlíky do večerky v ruce,tak vzít ji v něčem....
Koukala jsem se na netu,viděla jsem třeba dva pruhy látky spojené do kola, přehodí se to křížem a hotovo-je to dobre,nevite?
Prostě budu ráda,když něco poradíte, něco by se mi hodilo,ale jak jsem psala,nehodlám malou nosit dlouho a nechci do toho investovat nějak příliš mnoho...
PS:mám doma babyvak a v tom se nosit nechce

Děkuju

bihan
14. bře 2009

Pavly, nechce sa nosiť v akej polohe? v sede? Lebo ak sa nechce nosiť v ľahu, tak ma to neprekvapuje. Podľa mňa by ti na krátke trate babyvak úplne stačil, keď ho požiješ na bok
http://www.nosenie.sk/obrazky/foto/tesco5.jpg

pavly
14. bře 2009

ahoj bihan,děkuju za odpověď
ta fotka je přesně to,co by se mi zamlouvalo, já mám tento:
http://www.i-kram.cz/66-Nositka-klokanky/2758-R...
vak a s ním mi to prostě nejde.Buď jsem na to malá,nebo to neumím dobře nasadit,ale spíš bych řekla,že je tam moc té látky na šířku a nějak mi přijde,že to nejde upravit,když to stáhnu,tak se pomalu škrtím a malou mám stejnak až pod břichem (mám jen 156cm).
Takže toto chci právě vyměnit za něco,co by líp vyhovovalo-asi myslím,že jiný vak by nám seděl líp-věděli byste který,je toho tolik!

PS-určitě ji nedávám do lehu, musí mít přehled, je to pozorovatel 🙂

martina46
14. bře 2009

pavly, urcite ring sling, da sa utiahnut presne na mieru. ja ho teraz hodne pouziva m a budem este viac.

sueanek
14. bře 2009

pavly - dle meho neskormneho nazoru je prave babyvak, neseny pres jedno rameno, neco, co zadum extremne neprospiva. Nositko rozlozi vahu ditete na OBE ramena, takze se nekrivis jako paragraf. Co bys rekla tomuhle?
https://www.modrykonik.cz/_gallery/6983/6983_25...
Vazani jednoduche, ceny mirne (zatim 🙂, je to skladne a pekne 😎

mysinka
14. bře 2009

Ujujuj, už jste viděly novou limitku se lnem? Indio tis? 😵 😵 😵 😅

sonulah
14. bře 2009

mysi, viděly, no a? šátků mam doma dost a vím to................. další nepotřebuju...............2 šátky mi stačí.............3 nepotřebuju................2 nám stačí................se mi vlastně nelíbí.............. co s nim...............další šátek nepotřebujem.................. 😀

sonulah
14. bře 2009

ale vážně, mě se asi víc líbí ta rumělka, navíc teda vlna je můj oblíbenec 😵 naštěstí Jáchym nemá rád růžovou 😉

olinka6226
14. bře 2009

jeeej sue take mei tai chcem aj ja 😀 kde sa da zohnat ten vzor?

martina46
14. bře 2009

to mei tai nie je doma site? 🙂

sonulah
14. bře 2009

to šije lakme (donedávna v ruce!!!!) 🙂

janis8
14. bře 2009

oplati sa kupit pre 9. mes drobca navleky babylegs? desing socks su uz davno uzke..

bihan
14. bře 2009

Mne prídu design legs širšie ako babylegs.

sueanek
14. bře 2009

Devcata, vazate nekdo kapsu s krizem (kapsa vevnitr, pro svisle noseni) s kratkym satkem tak, ze dite ma uzel pod zadeckem? Tj. konec v teto fazi: http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...
Je to stabilni?
Mne totiz prijde, ze pokud neni uvaz dotahnut do teto faze http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs..., ze se proste uzel zpod toho zadecku vysmekne...

bihan
14. bře 2009

neskúšala som, ale možno klokan by bol istejší, ak keď tam by tiež nebol uzol fixovaný.

martao
14. bře 2009

na babyvaku sú veľké kolieska, cez ktoré sa prevlieka koniec látky, tak to dobre drží

zitaje
14. bře 2009

Sueanek, ja som mala jeden cas pozicanu satku dlzky 3,6m, a kedze som velka zena s baculatym babatkom v zimnom obleceni, KsK sa mi dalo uviazat prave len tak, ako pises. Da sa to, ale su tam dve podmienky:
1. deco sa nesmie moc mrvit a vyskakovat, lebo sa vysmykne
2. musi byt veeeelmi podsadeny zadocek, co moja ma tak ci tak, lebo sme tak naucene a tak nam je pohodlne, cize nozky vyslovene do M.
Ja som takto chodila rano do skoly so starsou, co je u nas skoro hodinova vyprava aj s nakupom a s cestou domov, a ok. Pripada mi to super uvaz na leto, lebo nehreje dookola - ale prave z toho dovodu som ho uz potom nepouzivala, lebo boli mrazy a bolo mi tak zima. No a teraz uz kratku satku nemam. ☹

sueanek
14. bře 2009

bihan: Zkusim, dik.

zitaje: Dosla jsem ke stejnym zaverum. Nicmene u nas je potiz s bodem 1 - jak Svista neni utesnena, temi dvema pasy (co pres ni davam, kdyz vazu KSK s dlouhym satkem), tak sebou mele a ruzne hopsa - fakt z toho mam blby pocit, ach jo.

zitaje
14. bře 2009

Alebo potom este si to viem predstavit pre vacsie, teda starsie dietko, ktore ma nejaky pud sebazachovy a aj ked sa vysmykne, tak sa aspon ciastocne zachyti, napr. moje drobatko v lete. 😎

zitaje
14. bře 2009

Joj, a este sa vam musim vsetkym pochvalit, aky kusok sa mi v piatok podaril: musela som ist zastupovat do jazykovej skoly, v ktorej ucim, a nemal mi kto postrazit malu, tak som oducila trojhodinovku (2 hodiny aj 15 minut) so Sofuskou v satke! 😀 Kedze este nechodi, nemohla som ju polozit na zem, len obcas na chvilu na stol... Narocna bola az posledna polhodinka, lebo Sofuska dostala kecavu a studenti ju museli prekrikovat, ale bolo to super, pripadala som si ako indianka Konceptu kontinua. 😎

sueanek
14. bře 2009

zitaje: V patek se mnou byla Svista taky na prednasce 🙂 Studenti meli nastesti pochopeni...

verulka
14. bře 2009

janis, podla mna su oboje skoro rovnake..teda ja ich mam a nevidim rozdiel..mne s apodarilo konecne kupit za par korun vacsie stucky- presne ako BL aDS len sirsie a myslim aj dlhsie 😉

martina46
14. bře 2009

verul, kde si kupila? 🙂

zitaje
14. bře 2009

Sueanek, a ty to bezne praktizujes? 🙂 Teda chodis s malou na prednasky? Ja som bola prvy krat takto pracovne, a uprimne povediac som si pripadala trochu nevhodne, ale mozno su to len moje strachy. Zas som mala iba 4 studentov, takze to bolo take komorne, co bolo fajn. A ked sme to zvladli, bola som nadsena. 🙂

sueanek
14. bře 2009

zitaje: Kdepak. Tohle byla vyjimka - ve stredu jsem se nahodou dozvedela, ze jsem mela v utery rano prednasku a v patek v poledne mam cviceni. A nejak se mi nepodarilo sehnat hlidani... Navic nemam pocit, ze by to Svistu nejak obzvlast bavilo - koukat hodku a pul na ty same obliceje 😖

zitaje
14. bře 2009

No, Sofusku to praveze celkom bavilo, citila sa ako doma, my sme mali iny problem - ona totiz uz nevydrzi v satke tak dlho. 40 minut cesta tam, potom 2 a stvrt vyucko, a dalsich cca. 40 minut domov, to je na nu moc. Ona teraz celkom aktivne lezie a stavia sa a objavuje vsetko mozne, takze my sa normalne nosime tak max. 1,5-2 hodiny. Takze som jej musela stale vymyslat program: na stol, schovavat sa pod satku, kluce do ruky, potom ked som potrebovala byt pri tabuli tak do satky, potom zase von, kym studaci citali, pucila piskotky, potom aby mi neusla zo stolicky, zase do batoha atd...

sueanek
14. bře 2009

zitaje: Tak to je teda opravdu vykon, co popisujes! Presne ten multitasking, co zvlada zena, a muz ne 😎

martina46
14. bře 2009

no zitaje 😕 😕 😕

olinka6226
15. bře 2009

baby co mam robit zalubila som sa do hodvabneho india elypsy ale ta cenaaaaa a dalsiu satku fakt nepotrebujem mam hoppa delhi a storcha alberta pomooooooooooooooc

martina46
15. bře 2009

Olinka,
predať hoppa a storcha a hor sa do hodvábu 😉