V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lolitka08
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
2. pro 2009

😀 preto mam aj manducu 😀
ale proti gustu ...

mneme
3. pro 2009

manducarky, odkedy ste vasim dietkam rozzipsovali mdc (vek + kg)?

emjee
3. pro 2009

mneme nepamatam presne, ale zhruba v 8m / 8kg

papajka7
3. pro 2009

baby ak by mal niekto zaujem,tak predavam indio ultramarinove 4,1 je krasne zanosene 😉

lamarika
3. pro 2009

mneme: v šesti měsících/9,5kg

hanam
4. pro 2009

ahojte, chcela by som sa spytat najma tych ktore pouzivate ergo nosic. na nosime.sk som si precitala o nom zopar veci a aj tu. Nikde som vsak nenasla rozmer hlavne ide o vysku. a este k cene, neviete kto este ponuka takyto produkt? na nosime .sk sa mi zda dost drahy. nekupovali ste si niektora tento sruh nosica aj v zahranici?

hanam
5. pro 2009

chodi sem niekto halooo 😉

katka.carska
5. pro 2009

Hanam-nedavno mi to posielala kamaratka
http://www.nositka.cz/srovnani-nositek.htm

hanam
5. pro 2009

dik katka. a co by ste odporucili viac ergo alebo manducu, vraj ta je prijemnejsia

emjee
5. pro 2009

hanam asi vyskusat, kazdemu sadne nieco ine
ja mam manducu a som spokojna (ergo som neskusala)

emjee
5. pro 2009
https://www.youtube.com/watch?v=uxKYKO8OjSE


to vsetky deti su pri viazani take flegmaticke? lebo moje teda nie 😝 nemate niekto link na uvaz na chrbte s dietatom, ktore nevydrzi sekundu v klude?

matilko
6. pro 2009

ahojte, dlho som tu nebola, nezvládam dočítať, ste neuveriteľne ukecané... 🙂 zháňam info k Becu, máte niektorá? Ako ste spokojné?

monr
6. pro 2009

matilko, ja mám beco, spokojná som náramne. Najviac mi vyhovuje ten pás medzi mnou a mimi, ľahko hodím na chrbát, malá je v ňom spokojná. Jedine tá látka je taká montérková, ale zatiaľ mi to vôbec nevadí.

matilko
6. pro 2009

čo znamená montérková???

monr
6. pro 2009

montérková: taký typ, z ktorého je ušité pracovné oblečenie. 😉 teda aspoň na dotyk

matilko
6. pro 2009

u toho druhého z 18:40 som ani nedúfala, že to maminka doviaže 😀

matilko
6. pro 2009

monr, takže pevná bavlna? to mi vyhovuje 😉

monr
6. pro 2009

opísané priamo z beca.
shell: 100 % cotton, padding & trims:100 % polyester

pastuska
6. pro 2009

Baby, poraďte akú šatku kúpiť, mám doma jednu, ale je hrozne hrubá a hrozne dlhá, s tou nezvládam nič, preto bol malý len v babyvaku a v manduce. Ale v lete rodím, malý bude mať dva roky, tak najradšej by som šatkovala...asi elastickú by som chcela, poraďte mi niečo. Ja som dosť nízka, mám tak 165 cm, tak asi nie nejakú dlhú. A som ľavá na úväzy, to ešte bude horor 😀

matilko
6. pro 2009

pastuska, mám leo storcha 4,6m, som velmi spokojná, viaže sa s ním dost dobre, je fajn aj pre začiatočníkov

emjee
6. pro 2009

bambu dik 😀 mam doma to posledne, len v mensom vydani 😀 😀 😀

pastuska top v tejto teme su didymos, storchenwiege a hoppediz, ale kuk na testy satiek, napr. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testova...

pastuska
6. pro 2009

Ďík emjee, ale už mám z toho všetkého chaos, keď to čítam 😀

emjee
6. pro 2009

tak potom jedine vyskusat 😉 uplne najlepsie este pred kupou 😀

kaleilah
7. pro 2009

Ahojky, jdu se poradit 😉 koukala jsem na nosenideti.cz, je tam bazárek, přemýšlim o šátku kterej bych mohla mít jak na malou,tak i na staršího, co by jste mi doporučily? nikdy jsem nešátkovala a ani nevim co se šátkem, tak nějaký rady/typy? a je blbý koupit použitej šátek? právě nechci moc investovat, když nevím jak bude vyhovovat. 😉 a ještě do jakýho věku se dá nosit 😉 co třeba Storchenwiege leo? 😉 😅

bambusko
7. pro 2009

kaleilah, kupit zanosenu satku je dobra volba 🙂 storchenwiege leo patri k tym najlepsim satkam 😎 nosit mozes, pokial unesies a dieta sa chce nosit 😉 mam 23m syna, nosim ho vecsinou vonku kvoli rychlemu transportu, ale cez vikend teplotoval, idu mu ocne zuby a o toho chytil od starsej dcery virozu, tak sa len lepil na mna, znovu som ho po dlhom case nosila v satke, ukludnil sa a ja som si po x-ty raz gratulovala, ze satku mam

navody na viazanie a odkazy s videami su tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kaleilah
7. pro 2009

bambusko, díky 😉 zatím tak pojukávám, jestli bych to vlbec zvládla 😉 Pořád se rozmýšlim jestli šátek nebo manducu...vyhovovalo by mi kdybych si mohla šátek zkusit, stejně jako to jde u manduky- si jí vypůjčit. A měla bych ještě jednu otázku, podle čeho mám zvolit délku šátku? 😉

blka
7. pro 2009

Kaleilah, já mám šátek ráda. Mám elastický, takže délka 5,5m. Nedovedu si ale představit, že ho beru s sebou do obchoďáku a tam se začnu motat, cancoury tahat po zemi,... V tom je praktičtější nosítko. Navíc si myslím, že pro malou budeš používat úvazy, na které potřebuješ delší šátek a pro malého by ti stačil kratší. Uděláš nějaký úvaz a budeš mít za sebou x metrů šátku.
Záleží, kde chceš šátek/nostítko hlavně používat. Pokud doma, hlasuju pro šátek, pokud i ven, hlasuju pro šátek pro malou a nosítko pro malého, pokud třeba nevydrží v kočárku.
Moc jsem ti neporadila, co 😀