V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

haluskacz
12. pro 2007

tiki,
taky si ji muzes dat jako na bricho, popruhy kolem ni chytnes jednou rukou vepredu oba (takze je tam uzavrena) a cely si to posunes na zada (nejlepe v predklonu). Mezi tim si prendas jeden popruh a strcis do nej ruku, pak ji nasunes do druhyho a "dohopsas" si to. Takhle se prendava z bricha na zada a ja to tak vetsinou delam, i kdyz normalne davam na zada (nebo si to ergo taky dam spis na bok).

ronie
12. pro 2007

jojo to je pravda-fakt co mám ergo tak mě míň bolej záda 😎 Ono to člověka nutí zapojovat ty správný svaly a chodit rovně 🙂

tiki
12. pro 2007

Halus, diky, taky to nejak vyzkousim...

orisek1
13. pro 2007

Ahoj holky,
pořídili jsme nosítko ergo a jakožto začátečnice mám několik dotazů:
- jak mimčo teď v zimě při nošení venku oblékáte? Připadá mi, že na bříšku se malej hodně zahřeje ode mě, naopak nožičky mu trčí ven, tak nevím, jak ho navlíct, aby se ty teplotní rozdíly vyrovnaly.
- nosíte mimčo pod rozepnutou bundou nebo na bundě?
- jak často máte mimčo v nosítku/v šátku doma - zdá se, že jak malej okusil nošení, tak skoro nechce být venku. Nevím, jestli si mimčo samo naznačí, že má potřebu volného pohybu, nebo to mám nějak regulovat???
Děkuji předem za odpovědi 🙂

ronie
13. pro 2007

orisku- já oblékám-bodýčko s dlouhym, teplý ponošky a bačkůrky, dlouhý teplejší tepláky a kabátek. Ale nosim pod manželovou bundou, takže to zapnu přes Oliho a je v teple. Jinak jsou používat i návleky na nožky, ale Oliho všechny škrtí 😅 A takhle sme většinou stejnak zpocený-zvlášť když jdem i do nějakýho krámu a tam je přetopeno-bych je bacila, maj tam snad přes 30 st. Doma nenosim vůbec-přeci jen ještě sám nesedí, tak chci ať pěkně posiluje a cvičí na dece. A nosim jen v krizi, což bývá večer před koupáním, když se musí vydržet do 7h a Oli jak ho položim tak řve. Tudíž vyjímečně půl h večer 🙂

haluskacz
13. pro 2007

orisku,
nosim pres bundu a budu si porizovat kapsu MaM, aby pri delsim pobytu venku Vasek opravdu neprochladl. Jinak oblekam navleky na nozky a pres ne teple kalhoty s vnitrni fleecovou vrstvou, dvoje ponozky a teply boty. Nahoru tricko s dlouhym rukavem a podle teploty vrstvim mikiny, pripadne i svetr, navrch bundu.

k noseni doma: cim je vetsi, tim min. Jednak uz se chce sam pohybovat (ted, kdyz chodi, uz nosim opravdu jen obcas) a jednak je uz na me dost tezky. Takze proste kompromis mezi jeho potrebou a mymi moznostmi. Ted je to v pohode, kdyz chce nosit, tak si rekne. Kdyz chce ven, tak si taky rekne. Kdyz byl mensi, delala jsem to spis intuitivne.

tiki
14. pro 2007

Orisku, ja nosim pod bundou, kdyz je to na dyl, kdyz je to na chvili, tak klidne navrch. Kdyz je fakt zima, dam ji navleky (ty origos nas taky tlaceji, tak davam ustrizene detske podkolenky tou spodni ustrizenou stranou nahoru), na to dupacky a jeste teplaky nebo manzestraky, to podle toho, jestli jdeme "na slusne" ci ne. A dostali jsme takove super backorky z prave ovci kozesinky, ty si nemuzu vynachvalit.
Nahoru ji toho moc nedavam, jen tak mikinu a bundicku.
Jinak si myslim, ze si dite fakt rekne, ze uz ho to noseni nebavi a chce lozit po zemi, to se neboj 🙂 . Aspon Zdisa se zacne vzdycky desne vrtet a vehementne dobejvat ven...

papaya
19. pro 2007

Holky ahoj, vážete psl některá šátek na záda? Já to dneska konečně poprvé zmákla (za asistence manžela),ale mám z toho smíšený pocity 😅 Představovala jsem si,že to bude pohodlnější 😖 Navíc Hugo se vyklání do stran snad ještě víc než když ho mám vepředu. Sice takhle mám volné ruce,ale zase jsem se podvědomě předkláněla pořád dopředu (mám bobky jestli to mám dobře uvázané,aby mi nevypadnul).
Jaký úvaz vážete? Tlapičko u tebe jsem viděla kříž,to ses naučila sama? Mě to přijde dobrý tak vykloubit si ruce 😅 Jo a ještě Hugo přišel na to,jak se na těch zádech zabavit - tahá mě za vlasy 😝 tak mě napadla otázka,proč ses nechala ostříhat na krátko,jestli to s tím nesouvisí 😉 😀

papaya
19. pro 2007

Jo a ještě jsem měla jeden dotaz - máme od ségry půjčenou krosničku na nošení a já teď řeším jak mu do toho oblíknout nohy,ať mu není zima. Kombinézu má totiž jen ke kotníkům. Objednala jsem si ovčí vlnu,že mu upletu bačkůrky,klidně i vyšší až na stehna,přes to bych mohla ještě spíchnout nějaký návleky z flísu,co by se nahoře stahovaly gumičkou...myslíte že to bude stačit? A nahoru pod kombinézu teplej svet a body s dlouhým,nebo ještě mikinu?
Hugo už si sedá,jen čekáme až v tom bude fakt jistej a nebude přepadávat,počítám,že po novém roce bysme mohli vyrazit na první výlet a to ještě asi teplo nebude 🙄 no...mohlo by 😀

předem děkuju za všechny rady,tipy jak na to 😉

haluskacz
19. pro 2007

papayo,
myslim, ze na ty nohy je to dobrej napad, ja mam odzkouseny navleky a pres ne ty teply kalhoty. Kdyby byla jo kosa, tak mozna na ty nohy navrstvim jeste jednu vrstvu. Snazim se davat ponozky s delsimi naplety a taky uvazuju, ze mu udelam vlnene backurky s dlouhymi naplety. Ale zase nevim, jestli by stacily, mozna by to chtelo udelat je nejak dvouvrstve. Treba pres tu vlnu jeste fleecovy potah nebo tak neco. Jinak mu davam vyssi vyteplene boty. Ale po delsim pobytu venku, kdyz ho mam pres bundu, ma ty nohy studeny. Tak prave premejslim, jak ho vic zateplit.

Nahore bych ti do krosnicky doporucila vic ho nabalit, protoze od tebe se neohreje a sedi, nehejbe se. A radsi davam vic tensich vrstev nez nejaky tlusty svetr. Takhle se to da lip regulovat.

tlapicka
19. pro 2007

papayo: uprimne jsem na noseni v satku na zadech rezignovala. zkousela jsem vsecko mozny. je mozny, ze jsem se to nenaucila, nevim, ale kazdopadne jak rikas, mala se vyklani jako blazen, pracovne tomu rikame netopir. no a jak se hejbe, tak se to shrnuje a ona se tak nejak vysoukava. kdyz na zada, tak uz jen s krosnou. na satkovani na zadech jsem se tesila, ale opravdu me to zklamalo. s tim oblikanim moc neporadim, jelikoz eli oblikam normalne vzhledem k tomu, ze ji vypoustime do terenu, kde se zahreje. spis ji davam delsi kalhoty, aby prekryvaly boty. no a pod to navleky, pripadne teply puncochy. no a ty vlasy, castecne by se to dalo oznacit za duvod ostrihani, nutno dodat, ze moje klasika je jezour. loni jsem to nechala narust na svatbu a vedela jsem, ze to pujde dolu (bordel doma, slozita udrzba, elino nasili) tak vsecko dohromady. dycky jednou za 3 roky dostanu zachvat na dlouhy, jak mi to naroste, tak se nastvu a zase striham.
jo a loni v zime jsem mela vymakanej system kalhot s tapakama na noseni, takze jsem davala dupajdy, pres to takovy bavlneny kalhoty s tapkama a na to fleesovy tapkovy katata a presto takovy windstoprovy "kozacky", ty byly az po kolena, takze to bylo v pohode. az do chvile, nez jsme sli v mraze na hory v beskydech na cely den, to byla promrzla na kost.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
papaya
19. pro 2007

holky díky za reakce
já jsem měla v plánu punčocháče,vlněný podkolenky na stehna,kalhoty od kombinézy a flísový návleky na to.myslela jsem,že by ta ovce mohla zapůsobit značně termo.ale jak to tak vidím asi to budem používat spíš až na jaře nebo jen na chvilkové výlety. Právě že jsem to ale chtěla třeba na půldenní výlet do Beskyd 😀 Kapsa je u nás mimo,na tu krosničku bych to asi nenavlíkla.
Ješět mám pro něj beranový bačkůrky,s kožíškem uvnitř,ale jsou mu zatím velké.

Lištičko název netopír je trefa do černého 😀 Právě já když viděla tu fotku na houpačce,myslela jsem,že šátek na záda používáte běžně,nebo to na té fotce aspoň tak vypadá 😉 Důvody ostříhání chápu,já bych nejradši byla plešatá,údržba mě otravuje,navíc začínám šedivět a nevím co budu dělat,barvit se mi nechce,je to moc práce 😝 Takhle na krátko jsem byla "za mlada" asi 3x,už do toho ale nejdu,moc mi to neslušelo 😉

škoda,že když jsem kupovala šátek ještě nebylo ergo,nebo jsem o něm nevěděla,teď bych šla asi do něj,ale už ho kupovat nebudem

gedren
19. pro 2007

Pap prodej satek a kup ergo, ne? ;)

papaya
19. pro 2007

Gedren mě to napadlo,ale je tu několik ale - na menší dítě mi přijde praktičnější šátek,na to větší budeme asi využívat krosničku když už jí máme. Navíc já se už několik týdnů snažím prodat svůj první šátek a pořád nic,já na to prodávání věcí nějak nejsem 😅
....ale zkusit bych to mohla že jo 😀 .......holky nechcete některá quatemalskej šátek? fakt krááásnej! 😀

cecil
19. pro 2007

Pap, to jsi mě nepotěšila, já taky jednou zkusila uvázat na záda, no nic moc teda. Taky jsem si říkala, že to chce asi natrénovat, ale jaksi se mi do toho nechce. 😅
A to Ergo je fakt tak dobrý, jak tu všechny chválíte?

johanda
19. pro 2007

Cecil to si piš, že ergo je fakt tak dobré 😀 . Úvazy na záda mi taky nikdy nešly, hodně nosím i doma a s děckem na břuchu je těžké cokoli dělat. Na zádech si Jo lebedí a chrápe jedna radost.
Ještě poznámka k vlasům - já mám dlouhé a Johanku zajímají jen pokud je mám v culíku - stahuje mi gumku. Takže s ergem na hřbetě vlasy nosím rozpuštěné, byť si je kolikrát přiskřípnu do těch popruhů nebo spon.

kili
19. pro 2007

ja som na chrbát viazala batoh a bolo to v pohode, ale vonku by mi to nešlo, možno s autom. Robím to tak, že dám šatku na postel, Samka dám na ňu, potom si nad neho ľahnem chrbtom a pritiahnem k sebe, ďalej si to už viete domyslieť.

tlapicka
19. pro 2007

johando, to je fakt eli mi taky sundavala gumicku, rozpusteny mi tahala. Ty nepelichas, kdyz mas tak dlouhy vlasy? ejvic me stvalo, jak se vsude valely chuchvalce a ten odpad ve vane... no des...

papayo, posilam ip🙂

johanda
19. pro 2007

Tlapi, nepelichám, jen nějak šedivím 😒 . Manžel ale říká, že bude mít doma za chvíli modrookou blondýnu. Jinak rozpištěné vlasy Johanku nezajímají, jenom ty gumičky.

haluskacz
19. pro 2007

hehe vlasy jsem si nechala po dlouhe dobe narust a dost nerada bych se s nima loucila. Obdobi, kdy me za ne Vasek tahal, je pryc, ale ja porad ze zvyku vlasy vazu do culiku a jeste do takovyho bobku. Neumim to popsat - provliknu gumickou a pak jeste jednou ohnuty zpatky, udela se z toho bobek a to, co leze ven, uz neni tak dlouhy. Rozpoustim je jen pri zvlastnich prilezitostech a na noc. Gumicku mam navlecenou na ruce a okamzite po probuzeni Vaskem vlasy svazu, protoze by mi po nich jinak slapal. Ja totiz vstavam zhruba hodinu...

tlapicka
19. pro 2007

kdyz ma clovek dlouhy vlasy, tak se musi kazdej den cesat, ne?

tiki
19. pro 2007

Papayo, pokud jdem na dyl ven a je zima, tak dam Zdise dospoda ponozky a navleky, na to dopacky, na to teplaky nebo manzestraky a navrch kozesinove backurky. Ty jsme nekde nahodou podedili, nevim, kde se daji sehnat, ale je to pravy beranek a od te doby ji nemrznou tlapky.

Jinak jsem vyzkousela poprve dat ditko do erga na zada a je to super, zvladla jsem to bez problemu bez asistence kohokoli jineho. A Zdisa z toho mela desnou psinu, hlavne kdyz jsem si hodila vlasy dozadu 🙂 . Ale nosila jsem ji tak jen doma, ven bych se fakt jeste bala ji mit vzadu bez dozoru. A prislo mi, ze ani nevim, ze na tech zadech neco nesu. Teda ja to skoro nevim ani na brise, pri vaze naseho ditete 😉

haluskacz
19. pro 2007

no teoreticky ano 😀

ja se priznam bez muceni, ze se kazdej den necesu, protoze na to nemam cas. Ale kdyz jdu mezi lidi, tak se ucesu 😀

johanda
19. pro 2007

hehe, kdy já se naposledy česala. To je výhoda dlouhých vlasů - nemusí se česat, ne?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
papaya
19. pro 2007

holky a nevíte jestli Lusinta půjčuje ergo na vyzkoušení? našla jsem tu možnost i jinde,ale přeci jen Lusinta je Lusinta 😀
p.s. já se nečešu už léta,hřeben vůbec nemám...výhoda krátkých vlasů 😀

cecil
19. pro 2007

Pap, Ergo jde půjčit? Přece jen to nestojí málo.

PS : taky nemám hřeben, ale když mi to přeroste jako teď, tak to někdy přelítnu, ale nejelepší hřeben jsou prsty! 🙂

eva265
20. pro 2007

Papayo, Lus ergo pujcuje. V pondeli mi ho posilala a uz se na nej nemuzu dockat.