V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
2. dub 2008

kili - vidíš,teba som chcela - ja som nevedela že máš dvojičky,v šatke vidieť len jedno 😀 , juj ale su zlatý-ale cipana,taký malinký sa narodili,muselo to byť ťažké 😖 ,ale hlavne že su už z toho von ...a ako ich oboch nosíš v šatke? 😀

duskaf
2. dub 2008

Kočky, malú sme dnes zas chceli trošku navyknúčť na manducu, ale hrozne zúfalo tam plače, stále sa neviem zbaviť pocitu, že jej to príliš doširoka ťahá nožičky a to sa jej nepáči.

fiona_morton
2. dub 2008

viki: no vsak ja uz taky zacinam premyslet, jestli neni na case trosku rozviklat zidlicku;))

kili
2. dub 2008

deni, oboch ich nenosím. No ťažké je to stále a asi aj stále bude, teda s Adamkom 😔

papaya
3. dub 2008

Holky prosím vás,nemáte nějaký tip,jak si hodit dítě do erga aby se mu neshrnulo oblečení nahoru? Hugoušovi se to vždycky zasekne od ty záda a má pak třeba svetr vyhrnutý až do podpaží. Když jsem sama,blbě se mi to vzadu stahuje zpátky 😒

kili
3. dub 2008

pap, a to ho tam dáš, keď je zapnuté?

papaya
3. dub 2008

nen,když ho mám rozepnuté,jeden popruh mám na rameni a oba volné, hodím tam raubíře,utřepnu,urovnám tu látku vzadu,hodím druhý popruh na rameno,dotáhnu a zapnu. No a výsledek je príma sedící dítě s vyhrutým trikem

denisocka
3. dub 2008

baby, a čo MEDLEY???? je to šit či dá sa?

mumumu
3. dub 2008

Pap, já nasazuju na záda tím způsobem, že si ho posadím na bok, držím si popruhy, jeden navlíknu na rameno (na straně toho boku), přehopsám ho na záda a nahodím druhý popruh, dotáhnu, zapnu. A na tom boku se mi celkem daří mu ty hadry urovnat. Je to taky na tom dvd. Já zase nedovedu vrazit dítě do Erga na zádech přímo, to by asi spadlo po hlavě na zem, jsem střevo.

Denisočka, já měla od Medley před 2,5 lety nepružný obyč. šátek, nic moc, ale byl i levný. Ale teď mají úplně jiný sortiment, řekla bych, že podstatně lepší a asi bych si vybrala. Mám od nich Mei Tai.

kili
3. dub 2008

pap, to som moc nepochopila, ale nevadí. Ja som vymyslela, že na chrbát budem dávať asi tak (ešte som to neskúšala, tak to môžte otestovať), že nahodím dieťa normálne ako do predu, ale z uvolnenými popruhmi, zapnutý je aj ten spojovník medzi popruhmi a potom prevlečem ruku popod popruhy a takto dám dieťa na chrbát, ten spojovací popruh vlastne drží, aby dieťa nevypadlo.

denisocka
3. dub 2008

mumumu-ja chcem od ruky a väčšina žien nenapíše o tom šatku nič-niekedy len-predam modru babyšatku,tak uvaž .... no MEDLEY taku zelenu akoby s listami mylsím,našla som inzerát za 800

mumumu
3. dub 2008

Denisočka a není někde vyfocený na
http://www.medley.cz/babysatkyy.htm
nebo
http://www.mimishop.cz/medley/index.php
???
Že by sis tam o něm něco víc přečetla...

papaya
3. dub 2008

😀 😀 😀 Kili já zase nepochopila ten tvůj postup 😀 ale dělám to přesně jak mum (akorát ona to popsala srozumitelně 😉 )
já si budu muset pustit to dvd,protože mám problém i s nošením na boku. Zkoušela jsem dneska vázat šátek na bok a to už vůbec ne,mám ho na to dlouhý 😖 ten šátek je super na menší dítě,ale na 10kilovýho bobka už je lepší rozhodně nosítko

denisocka
3. dub 2008

no šatka je neaktuálna 😖

lenki33
3. dub 2008

Ja mam doma medley z kanafasu, stala 890 a kupovala som ju este ked som bola tehu, prave preto ze bola najlacnejsia a nevedela som ci ju vyuzijem alebo nie. Teraz uz kupujem tretiu satku a este mame patapum a planujem aj meitai 😀 takze nosime o106. Medley podla mna nie je zla, aspon na take domace nosenie, dost pruzi a tak objima babo, velmi jej pomohlo zanosenie. Druha vec je ze pratim zosedla a ostala taka dost nepekna, ja mam modru. Takze nevyzera nic moc, ale doma ju nosim,aspon mi nie je luto ked ju maly ovracia 😅

denisocka
3. dub 2008

lenki- prave uvažujem nad medley alebo niečo do 1200 cca, ked mi už vrátili dan 😀 😀 😀 , a mmanžel mi ukazuje či som normálna ked už máme manducu...ale mne by občas šatka vonku viac bodla ( a mám dojem že menej cítim maleho v šatke ako v manduce) a mandzúca sa zas zíde do prírody a tak ,na nakupy..... joj,šak dakto mína na sunare,dakto na kočíky..a ked my kočík bojkotujeme tak ja dumem nad šatkou 😀

denisocka
3. dub 2008

a čo medley hawai modry pružok.-dá sa či šit?

denisocka
3. dub 2008

alebo šanami orange ?

kadea
3. dub 2008

denisocka tak radsej sanami ako medley, si myslim.

lenki33
4. dub 2008

Denisocka, tak ked si pevne rozhodnuta pre satku, tak uz chod do nejakej poriadnej. Ja som brala medley lebo som nevedela ci vobec budem satkovat. Ved pokukaj recenzie podla mna storch alebo didy. Ja mam este elaroo, na tu tiez nie su bohvieake recenzie ale podla mna je dobra, ked ju dobre uviazes a hlavne je najtensia (na leto)

eriqe
4. dub 2008

mne tiez viac vyhovuje satka na dlhsie nosenie ako nosic (manduca), lebo satka predsa len ma vacsiu plochu - na preciach, tak mi je ovela pohodlnejsia. Ale pri mojom grcovi budem potrebovat aspon dve 😅

denisocka
4. dub 2008

baby dík za rady,no ak by som nšemala maducu tak storch je moj,ale manducu mám tak už by som to doma nevysvetlila 😀 .jedine že by som nejak na nu zarobila ..ale ako ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,neviem,aj dnes som si maleho utišila až v šatke,ale ja mám taku domacu 😀 z postelnej obliečky,takže hovno pruží 🙄

haluskacz
4. dub 2008

kili, ja nahazuju na zada tak, jak pises, akorat ten spojovnik mam rozepnuty a zapinam az potom dite drzim jednou rukou na zadech, navlecu ruce do popruhu a zapnu.

denisocka
4. dub 2008

takže asi vatanai 😀

lenki33
4. dub 2008

Uvazujem, ze si na leto kupim este mei tai, kvoli tomu ze sa mi to zda vzdusnejsie ako satka. Ake s tym mate skusenosti??
Chcela by som to z krasnenositko.cz nie to tradicne ale to tvarovane, napiste prosim nejake referencie
Ale zaujimalo by ma aj ake mate skusenosti so satkou v lete, myslim leto ked je fakt 30 stupnov

tlapicka
4. dub 2008

lenki: nase mala se vubec v satku nenechala v lete nosit, takze z myho pohledu bych na leto nechtela nic co je na telo. nerikam, ze se nenechaji nosit vsechny deti, chci jen rict, ze existuji i takove, ktere se nenechaji 🙂

vikinka27
4. dub 2008

deni: ja mam sanami a nie je to nic moc... tiez uz som avizovala, ze chcem na narodeniny novu, ale este rozmyslam aj nad nosicom.. no uvidime... 🙂
recenzie na www.nosime.sk si pozerala?

inak, dnes sme boli vonku aj s kocikom - desne fukalo, neodvazila som sa ho niest... najpv mi zaspal v babyvaku, prelozila som ho do kocika, kym siel kocik pekne rovno, spal. akonahle som zmenila rytnus: 20 m dopredu, 20 m dozadu, zobudil sa a koniec... tak som si ho zase zobrala ku sebe...
poobede dtto. to som musela virgat kocik hore-dolu aby vobec mal zatvorene oci. skonstatovala som, ze vacsinou mamicky chodia s kocikmi pohodovo na prechadzky... tak ja chodim ako pretekar...
a potom mi vsetci chvalia, ako rychlo som schudla po porode: no bodaj by nie: denne nosim 6 kg skoro cely den a ked je nahodou v kociku, tak este aj to mam spicove posilovanie ruk 🙂

denisocka
4. dub 2008

viki,no ja s kočíkom to same 😠

kili
4. dub 2008

halus, no mne by to tak asi nešlo, neviem, som v tomto dosť lavá, ten spojovník je ako poistka, keby sa dieťa náhodou moc vrtelo