V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dannynka
14. kvě 2009

vejinka-dakujem mooc idem vyskusat 😉

vejinka
14. kvě 2009

dann vela stastia 😉 ja sa tiez iden namontovat do slingu a ked sa mali zobudi idem trenovat 😀 😀 😀

dannynka
14. kvě 2009

veji-tak tiez drzim palce 🙂 😉

matilko
14. kvě 2009

Ahojik, idem sa k vám ukľudniť 🙂 malá mi proste v šátku nebude a basta, je mi z toho akosi smutno 😢 kupovala som Leoška asi pred mesiacom a ona ho bojkotuje. Keď vidí, že ho beriem, začne sa usmievať, je v pohode, ale do kolíbky ju ani nedostanem, pritom nám to už celkom šlo. Plače jak keby som ju rezala, no a v KsK už tiež nechce byť, prepína sa do luku, zakláňa, pritom ešte nedrží poriadne hlavičku.
Máte nejakú radu, ako to prekonať? Dať šatku pauzu, alebo častejšie motať a skúšať? Už mi v ňom nezaspala ani nepamätám a to bolo vždy tak krásne... 😢

sonulah
14. kvě 2009

matilko, jako bojkot nošení se mi to nezdá, když se raduje, že šátek bereš....
co s ní děláš - jste v pohybu? 🙂

majdula
14. kvě 2009

Ahoj nositelky,

mam dotazek. Dnes jsme byli v Brane a zkousely (na moji mamince) Ergo, Manducu a Beco. Kazde ma nejake vychytavky, ktere ostatni nemaji, nicmene nakonec jsme se rozhodovaly mezi Manducou a Becem a vylozene jsme si strihly a koupily Beco, tohleto:

http://www.becobabycarrier.com/item.asp?id=8&wh...

Ale chci se zetat, co je podle vas lepsi, Beco nebo Manduca? Porad jeste to totiz muzu vymenit. Moc prosim o radu, mne prijdou super vsechny tri nositka 😅

matilko
14. kvě 2009

soni, ja ju húpem, natriasam, plácam po dupke, spievam, povídam si s ňou, neustále chodím, húpem sa v kresle a stejne reve jak na lesy ☹ predtým mala hrozne rada KsK, to som si ju vždy vzala na záhradu a porobila čosi a teraz plače aj tak... mala som problém zobrať prádlo zo sušiaka, aby nás nepočula celá ulica, lebo to by ľudí utvrdilo v tom, že šatka je trápenie dieťaťa... 😠

martina46
14. kvě 2009

hej, este k tej taske na kolieskach (som uplne zabudla, ze som o nej pisala 😅 ), to je fakt parada, vyzera to mozno divne, ale jedina prekazka su schody a to sa da zvladnut. uz som viezla aj strasne tazky nakup a skoro som to nepoznala, u cinanov sa daju kupit celkom lacno, fakt odporucam 😉 😉 😉

sonulah
14. kvě 2009

matilko, tak to ti neporadim ☹

majdulo, sama sis vlastně odpověděla - nejlepší je to nosítko, který ti nejvíc vyhovuje 🙂 já mam manducu, jsem spokojená, nic jinýho jsem ale neměla možnost vyzkoušet, možná by se mi ergo/beco zdálo lepší

bambusko
15. kvě 2009

zienky, ktore mate novu manducu, je na nej tiez uz vrecko ako na ergu?

dorotka
15. kvě 2009

bambusko ides kupovat manducu?

dorotka
15. kvě 2009

matilko skus par dni prestat a ked nepomoze vyskusat po stvrtom mesiaci vtedy sa deti velmi menia a jej sa zacne v satke znova pacit
a hlavne ju tam davaj iba vtedy ked sa ti pyta na ruky
mozno chce byt viac na posteli aby sa mohla hybat

bambusko
15. kvě 2009

dorotka, nie, len idem dat jednej mamine skusit ergo a sa mi mari cosi, ze uz aj manduca ma to vrecko 😕 lebo mozno bude manducovy typ 🙂 svagrinej na jesen budem kupovat manducu, na nu mi to nejako viac sedi, neviem preco, lebo ja by som nemenila

viviktorka
15. kvě 2009

bambusko, ja som kupovala asi pred dvoma mesiacmi a vrecko tam mam, ale len dost male, dokopy nic sa tam nezmesti, nosim tam len kluc, ked vybehnem niekam z domu na chvilu, pripadne vreckovku 😒 . Ale vsimla som si, ze ponukaju na predaj teraz aj bez vrecka za lacnejsie http://nosime.sk/kategoria300-manduca.

wanda007
15. kvě 2009

vrecko na manduce je na dve veci... klucik a vreckovku 😀

bambusko
15. kvě 2009

viviktorka, dik, ved prave to mi nebolo jasne, ze bez vrecka, ked podla mna to ani vrecko nemalo 😕

viviktorka
15. kvě 2009

no ved to, ale sonulah tu minule pisala ze " k manduce se údajně bude vyrábět/vyrábí ? nějaká přídatná taška, co se na to nějak přidělá... psala Lusinta, že se na bráně (branakdetem.cz) bude asi za měsíc prodávat" , tak uvidime 🙂

bambusko
15. kvě 2009

wanda 😀

kili
15. kvě 2009

wanda, áno, klúčik, ale rozhodne bez krúžku, s ním by to tlačilo 😝
to vrecko je fakt blbosť, keďže to, čo tam človek napchá, tak vypadne hneď po vybratí dieťaťa. Je to úplne zbytočná vrstva látky. vôbec ho nepoužívam

ivuseta
16. kvě 2009

Holky, po delší dobu si jdu pro radu.
Máte někdo tu bundu na nošení Suse´s kinder? Já uvažuji o koupi té starší černé, jde mi o velikost. Sice nejsem žádná drobota(162/64kg), ale dle jejich rozměru bych volila eSko.

Jinak mi nějak doma přibylo hedvábné Indio 😀
Manžel říkál, už zaser šátek? Teprve druhý,říkám, bude jich ještě víííce... 🙂
Takže děkuju, že jste mě tak navnadily...,Beco pužívám akorát na chvíli a nosí v něm manžel. Nějak mě z něj bolí záda. No jo, Majuška už není takový drobeček, má přes šet kilo a když ji mám na sobě více jak 2 hodiny, už to cítím v zádech...Jsem na nošení prostě závislá...

ivuseta
16. kvě 2009

*době
*zase, ale tenhle překlep je docela vtipný, že... 🙂

lenki33
16. kvě 2009

ivuseta ja mam tu staru suse s mam Sko a je dobra, aj ked ked mal cca ten rok, uz mi bola zimna verzia dost kratka, a celkovo som ju mala vzdy nad zadkom, takze zavisi ci ju chces dlhsiu alebo kratsiu
Ja mam 170cm a vtedy som mala nejakych 60kg

pastuska
16. kvě 2009

Ahojte, tak mne malý v šatke nikdy nechcel byť - ani za svet. Tak ju má v postieľke uviazanú ako húpaciu sieť, ani tam veľmi byť nechce. Od malička bol v babyvaku, teraz je v manduce, ja neviem, čo mu tak na tej šatke vadilo 🙂

ivuseta
16. kvě 2009

lenki díky🙂

sasrnka
16. kvě 2009

Kocky, potrebovala by som poradit. Nosime sa v manduce, ale mam problem, ked je chladnejsie. Kedze malu nechcem velmi obliekat, lebo je nam potom teplo, ale zasa sa bojim, ked fuka, ci jej nie je na chrbatik zima. V zime som mala pozicanu velku zimnu bundu od brata, ale teraz nemam nic takeho. A este k tomu som schudla, tak vsetko na mne visi ako na strasiakovi. Videla som kedysi na nete(mimibazar), akoby taky vak, skor pridavnu deku, co ma snurku a pekne sa to okolo dietatka stiahne. Sila to jedna mamina, co tiez nosi. No teraz to neviem najst. Neviete mi niektora poradit? Hodit odkaz na stranku, kde by som nieco nasla? Prosim IP, dakujem.

martina46
16. kvě 2009

predavam ring sling, ak by mal niekto zaujem 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

martina46
16. kvě 2009

sasrnka, myslis asi kapsu na nosenie, viem o com pises, ale neviem si spomenut, kto to predavala, snad si maminky spomenu.
no ja so toto riesila zapinacou flisovou mikinou v tomto pocasi. alebo prechodnou verziou zimnej bundy, mala som stastie a moja mega zimna bunda mala odnimatelne futro.

lenki33
16. kvě 2009

sasrnka ta pani tam uz ten inzerat nema
takze si mozes kupit bud original napr MaM, tu mam ja a som spokojna 🙂
alebo si ju usit, navod je niekde na nosenideti.cz

martina46
16. kvě 2009

ja mam jednu usitu, nepouzila som ju. ale je vhodna na zimu iba, je zateplena vatelinom a na mensie dieta. hoci som urobila zlepsovak aj na vacsie dieta, ale ani som to nevyskusala 😀
sila som podla tohto navodu:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80
snad je link funkcny...
len pozor. treba ju urobit sirsiu, hlavne dole, inac sa tam vacsie dieta nenarve. teda problem su nozicky. aby netrcali.

zitaje
16. kvě 2009

Ta pani sa volala smichalka, tak ju mozno niekde vygooglis...
Ja som mala vsadku k bunde na zips, bolo to super - vlastne bunda rozsirena na bruchu o pas siroky cca. 20cm.
A na jesen, ked som este vsadku nemala, som chodila s malou detskou dekou, spociatku prehnutou na trojuholnik, cipy zahnute v satke. A dole som jej nozky zapla do bundy - to uz teraz nejde...