V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bihan
21. únor 2011

@zrzuska na tvojom mieste by som to možno skúsila s elastikom z bazáru. Je to malá investícia na začiatok a keby ti nesadla šatka, presedláš zase na MDC a s maličkou stratou zase elastik predáš ďalej...alebo prípadne kúpiš pevnú. 😀
Ja som nosila v Becu od narodenia, ale moja bambula bola taká veľká, že som skoro nepotrebovala novorodeneckú vložku 😝 ale nosila som v ňom len výnimočne. Šatka je určite vhodnejšia.

@lili_k šatka nie je len kus látky, to je člen rodiny 😀

lili_k
21. únor 2011

@zrzuska jsme ve stejne situaci 🙂 Taky mam doma manducu po prvnim synovi ale ted bych rada on narozeni satkovala 🙂
Uz jsem byla rozhodnuta pro elastickej satek, pry je to s nim jednodussi a je vhodnejsi lepsi pro novorozene... ale na nosenideti.cz a tady taky vetsina preferuje pevne satky, tak ted nevim 😅

zrzuska
21. únor 2011

@bihan dakujem za nazor. kukam na bazaroch ale nasla som cenu taku ze 40eur tak taku kupim aj novu. alebo o kusok drahsiu. pride mi draha na to ze z bazara.

@lili_k no ja som z tych satiek jelen. vobec neviem aka je ktora. je ich tolko hrozne vela druhov. netusim v com sa lisia. 😝

no a na leto ake satky odporucate? viem ze su hrubsie a su tensie. elasticke a neelasticke 😅

paula_1
22. únor 2011

asi pred 10 stranami som sa pytala aku dlzku kupit. a uz som si aj objednala 4,7 didymos jastericky. sa tesim ako mala!!! budem viazat plysoveho sobika 😀 😀

majdula
22. únor 2011

@paula_1 A jakou barvu? 😵 Mne se desne libi vlastne skoro vsichni gekonci...

paula_1
22. únor 2011

@majdula tu hnedo zelenu ci ako by som ju nazvala. ta sa mi hodi farebne k vacsine oblecenia 😝

monr
22. únor 2011

mne sa zas gekončíci až tak nepáčia, ale také alpakové rybky by sa mi náramne hodili 😀

paula_1
22. únor 2011

kazdemu nieco ine. ale som si vsimla ze tych jasteric je menej v obehu ako inych. mozno sa mi to len zda...

livia333
22. únor 2011

baby potrebujem poradit 😀 asi ako vacsina novacikov 🙂 Mam doma 3,5 mes. synceka, kt. neoblubuje kocik 😅 a tak som si uz zadovazila manducu (summer wave), lebo nosenie na rukach bolo uz obtiazne, nakolko vazi vyse 8kil...na manducu si celkom pekne zvykol, ale povodne som chcela satkovat...no neodvazila som sa a teraz by som si k manduce rada zaobstarala aj satku...pacia sa mi didymos...len neviem aku presne...rada by som satkovala urcite aj v lete...vlastne cely rok, nakolko kocik vyuzivame minimalne a myslim, ze do buducna tomu inak nebude, pretoze mame dvoch psikov, kt. treba vencit a s kocikom sa niekam dostat je problem. Do akeho veku sa da satkovat? Oplati sa mi do satky investovat? Ci na starsie deticky je lepsi ergonomicky nosic? Trosku mam obavy z uvazov..ale snad sa to naucim...budem vdacna za kazdu radu. Aj ked sa otazky podobneho typu urcite opakuju 😅

majdula
22. únor 2011

@paula_1 Takze Macchia? Mne se desne libi ti cerni se lnem a stribrni 🙂 A tyrkysovi... a ted ti novi cerveni... a o rybkach nemluvim 😵 jedno jakych!

paula_1
22. únor 2011

@majdula ano ta. ja som si nevedela nijakovsky vybrat. ale vzdy ked som si daku satku pozerala som si predstavovala ake doplnky by som si musela dokupit 😀 😀 😀 a ako vravim k tejto sa mi najviac veci hodi. aj manzelovi. 😉

shira_
22. únor 2011

@livia333 ahoj, mám podobný problém, dvaja psi, kočík nie je pre malého žiadne terno... kúpila som manducu a pomaly skúšame, len ešte je podľa mňa zima... v mraze a vetre je mu lepšie vo fusaku a kočíku. chystám sa využiť ju viacej ked sa oteplí. zaujímalo by ma však, ako dlho možem v manduce nosiť dieťa, ktoré ešte nesedí, aby to nijak neškodilo jeho chrbátiku. čítala som názor, že dieťa, ktoré nesedí, by sa nemalo nosiť vo vertikálnej polohe dlhší čas...

zuzanockamt
22. únor 2011

@shira_ ja nosim aj teraz v tomto pocasi a v poho 🙂 ... ziadne prechladnutie, absolutne zdravy 🙂

emjee
23. únor 2011

@shira_ v mraze a vetre je mu lepsie pri mamicke, ktora ho zohrieva vlastnym telom 😉 aj vo vertikalnej polohe mozes nosit kolko vladzes a kolko sa malemu paci (ved budes mat prestavky na prebalovanie, dojcenie)

shira_
23. únor 2011

@emjee aj ked má len 2 mesiace? ale skor sa bojím tej zimy ako tej polohy, nachystala som si aj poriadny teplý overal a vyskúšam....

nadja11
23. únor 2011

@emjee
@zuzanockamt
@bihan baby poprosila by som vas o radu: mala ma 2 tyzdne a kedze ju doma viac menej nosime na rukach takmer cele dni( lebo kojim kazdu pol hodinu- hodinu) a ma koliky, rozmyslam nad tym ze kupime manducu...alebo mam radsej najprv satku? elasticku alebo pevnu? doma nosime zavinutu v muzkovych teplakoch a tak omotanu na tele, ale ruky z toho bolia aj tak ako ju istim zospodu... 🙂 dakujem za odpovede

emjee
24. únor 2011

@shira_ ano, ked ho mas pri sebe lahsie skontrolujes, ci mu nie je zima; zohrievas ho vlastnym telom - ked sa zapnete spolu do bundy (ci uz tehotenskej, velkej manzelovej alebo specialnej nosicskej) staci ho obliect ako seba plus maximalne jednu tenku vrstvu naviac, treba poriadne zateplit nozicky a hlavicku a ides, v nejakom extra zimnom overale sa ani nepokusaj ho uvazovat, bude vam obom zbytocne teplo

@nadja11 podla mna na zaciatok je lepsia satka ako nosic, ja som zastancom pevnej satky od prveho dna nosenia 😉 je variabilnejsia ako nosic, mozes v nej nosit aj vodorovne, da sa v nej krasne dojcit

emjee
24. únor 2011
tea333
24. únor 2011

vidim ze sme viaceri psickari co nosime 🙂
ja mam manducu, bohuzial uz sa v nej nemozme nosit.Je prilis hruba, maly sa v nej poti, a ja tiez.
To nejde dohromady s nasou diagnozou AE.Musela som s nosenim prestat.strasne rada by som sa k nemu ale vratila.
Premyslam o Mei Tai.Vyzera, ze je to lahsi material..poradite?

shira_
24. únor 2011

@emjee výborná stránka, moc pomohlo. ďakujem 🙂

livia333
24. únor 2011

@shira_ , @tea333 ani neviete ako ste ma utesili, ze nie som sama taka slahnuta, co ma doma dvoch psikov 😀 a babo. Vonku na mna pozeraju ako na blbu...a to aj mamicky s detmi...ci uz ked idem s kocikom a psami a to nevravim ako skaredo pozeraju, ked ideme v manduce a so psami... ☹ tak radsej nikoho nevnimam...Ale zbieranie hovienok v manduce je trosku obtiaznejsie 😀

@emjee ty si v satkovani a manducovani taky maly expert...aj na oblecenie...idem si este na zimu objednat tu mam kapsu...ale neviem sa rozhodnut ci celorocnu, zimnu al. deluxe? mam tie dve flisove..jednu tensiu a jednu hrubsiu, co mi sila jedna baba....ale do zimi sa v tom neodvazim ist von... :( kt. by bola vhodnejsia? odhliadnuc teraz od ceny...

@shira_ obliekania von sa obavam aj ja....mam z toho strach, aby maly neprechladol...ale uz si idem objednat kuklovu ciapocku aj boticky merino....a rukavicky...este musim doriesit tu kapsu a snad potom uz budem vo velkom ficat na manduce 🙂

tea333
24. únor 2011

@livia333 ja mam Ridgebacka a Maltezaka - obe slecny 🙂 Do novembra som Manducu vyuzivala takmer kazdy den.Za domom mame velke luky, takze som chodila tiez tak, dvaja psi a dieta 🙂
Inak manduca bola v tomto super pomocnicka, mala som ruky volne na voditko, odmeny, maly spinkal a ja som mohla kludne trenovat psov 😵

ale teda zber hovienok, to musi byt sranda..ale ja uz som sa v manduce aj obuvala, alebo utierala zem 🙂
u nas sa nezbiera.vsak priroda 😀
ja som si na temu psi a deti vypocula dost.Pred porodom som pocuvala, ako moji psi zacnu ziarlit a napadnu moje dieta.Pritom moji psi by nenapadli ani muchu..teraz ich maly bije rukami,ridgebacka si to uziva 😎 a maltezacku obcas potaha za kozu, ked mu neustrazime ruky (chudatko 😅 ) Moje baby ale maleho zboznuju a nechaju si vsetko 😝
Stale si ho chrania a kontroluju, ked je pri nom niekto cudzi 🙂
a to nehovorim o nasom ekzeme, to je kapitola sama o sebe..mame to v rodine, ale nikto nie je alergicky na psov, ani maly (dobre sme to otestovali, boli sme par dni prec z domu od psov, potierali sme malemu nozicku pri psoch,.a maly jednoducho na psov nereaguje, a kazdy den vysavame, upratujeme, takze ani bordel doma nemame, prave naopak...) Samozrejme, to ze mame doma psov je pre ludi soookujuce 😅

K nosicom- ja mam MaM kapsu celorocnu..bola dobra este v oktobri..zas tu v BA tej zimy az tolko nie je..ja som si neskor maleho zapla kludne do velkej bundy.Nie je to esteticke, ale na vencenie to bolo fajn 🙂

lili_k
24. únor 2011

Ahoj 🙂 nedavno jsem se vas tu ptala jaky satek koupit pro novorozence 🙂 Dost jsem to ted studovala 😉 a procitala vse mozne... a rozhoduji se mezi Storch Leo a Dolcino. Neporadite mi nektera co je lepsi? Dolcino by melo byt tenci, jemnejsi? A Storch bytelnejsi? Chapu to dobre? Libili se mi i satky od Hoppediz ale pry jsou moc tvrde, tezke...

.... jeste ale zvazuju koupit na ty prvni tydny elasticky Hoppediz z biobavlny a pak az prejit na pevny satek. Myslite, ze v elastiku bude novorozenci prijemneji? Musime koupit neco z ciste bavlny, idealne bio, bezbarvy... Jakub mel sileny ekzem jako miminko tak to mozna ceka i Adamka ☹ tak aby mu satek nedrazdil tvaricku 🙂

Diky moc!! 🙂

leishmania
24. únor 2011

mozete mi prosim poradit, bude mi pri pevnej satke ellevill stacit velkost 4,2m na vsetky uvazy ak som konf, velkost 36-38?

werunka21
24. únor 2011

Ahoj holky, taky bych chtěla poradit. Zvažuju přechod z elastického šátku na pevný. Koukala jsem na šátky Šanami a Storchenwiege. Který byste mi doporučili, když se nebudu řídit cenou. Popř. je nějaký jiný/lepší? Díky moc 🙂

shira_
24. únor 2011

@livia333
@tea333 ja mám dve dobermanky.. k malému sú úžasné, vedia že on je to najcennejšie, čo máme. dnes som pozerala tú kapsu a to termooblečko, hlavne potrebujem tú gulovú čapicu, lebo stále som nevedla dobre vyriešiť holý krk. lenže zlé správy... dnes som bola kočíkovať, dva psi k tomu, šla som po polnej ceste. predné kolečko sa mi niekde zadrhlo, ja som sa potkla o vlastné nohy a ako som mala obe ruky na kočíku,nestihla som sa zachrániť a capla som ako svieca na bok a zlomila som si v lakti lavú ruku. takže manduca sa odkladá. keby som ju mala dnes, toto sa mi nestane. kojím, nemožem nijaké lieky, pri všetkom mi asistuje manžel. bojím sa čo bude v noci......

michaela80
24. únor 2011

@leishmania ja som 36 a mam ellevillku 6 .... 🙂 🙂

michaela80
24. únor 2011

@lili_k ja som viazala prve tri mesiace iba do elastickej, mala som pocit ze ju to tak velmi nestahuje,ci netlaci ako v pevnej, ze sa to lepsie poda...

leishmania
24. únor 2011

@michaela80 dik, tak zoberem teda 6 🙂

majdula
24. únor 2011

@nadja11 Ahojky, to me dostalo a dojalo, ze nosis miminecko na tele v manzelovych teplacich 😵 krasne, jak si maminky dokazi poradit, aby mely miminko u sebe...
Ja bych doporucila pevny kvalitni satek, muze v nem nosit i manzel a vydrzi dlouho... ale na rychle domaci poponaseni a na uspavani by nebyl mozna spatny ani vak, konkretne se mi hodne zamlouva tento Haipa Daipa http://haipa-daipa.com/product/baby-vak-bio/
Moc drzim palce s nosenim!

@werunka21 Z tech dvou urcite Storch, tim nemuzes nic zkazit 🙂