V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
5. zář 2009

emjee, ja som tak v baumaxe kedysi a tiez som sa divila, ze nikto nic nevidi 😎

emjee
5. zář 2009

este som chcela sem napisat: v kike maju didymos a v rakuskej aj ergo - ak nahodou niekto potrebujete "okuknut" a nemate kde 😉

monr
5. zář 2009

na to kojenie sa aj ja chystám, keď dorazí nosítko, tak vyskúšam, v šatke sa mi moc nedarí, nakoľko je elastická, a neviem ju moc dotiahnuť pri kojení.
emjee, díky za tip, keď pôjdem do BA, určite omrknem.

emjee
5. zář 2009

ja mam sice indio, ale tiez v satke dojcit neviem, musim totiz kvoli velkosti prsnika ho malemu neustale pridrziavat a v satke mi to nejde

fibi
6. zář 2009

tak kolíska v dvojitom kríži je super, dobre sa doťahuje a dá sa tam aj dojčiť 🙂 Bábo sa odtiaľ dá vytiahnuť a vložiť zvislo bez toho, aby som preväzovala šatku a vláčila cípy po zemi 😵

monr
6. zář 2009

fibi, tak na tú kolísku sa pozriem.

bambusko
6. zář 2009

uviazala som dk, ze to idem vyskusat, marek sa hned zacal tesit do satky 😅 vydrzal, kym som ho tam napchala a hovel si akoby nic. takmer 20m dieta 😕 asi po 10min sa zacal hrabat von, tak som ho vybrala a uz je zase havo 😀

no vyzera nespokojne?

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

martina46
6. zář 2009

bambu, no parada 😀

brinzulka
8. zář 2009

ahojte
aky "obal" budete mat na zimu na manducu?
a kojenie v nej je fakt super...minule som hnala svokra, lebo chcel obzerat maleho a sme sa kojili, ze az taky zaujem nepotrebujeme 😀 😀

emjee
8. zář 2009

brinzulka str. 355 tejto temy a dalej - sme to riesili 😀

brinzulka
8. zář 2009

dak. 😉

verulka
8. zář 2009

baby, mdc je vyuzitelna aj pre velke deti 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
niesol sa uzasne vpohode, len trochu mi zavadzali tie nohy 😉

kili
8. zář 2009

verul, a ako dlho si ho tak mala?

verulka
8. zář 2009

asi pol hodku, potom to zbadal Ron a chytil hysak, ze mdc je jeho..ale netlacil ma vobec 😉

kili
8. zář 2009

a kde ste to boli?

verulka
8. zář 2009

to sme boli v prahe v ZOO, radko behal a dost neprijemne padol.Ron vtedy akurat fical s drham niekde vpredu na pipinkach( obzeral kacky). Tak som radka vzala na chrbat- bol uplne nadseny, hned prestal plakat..

emjee
8. zář 2009

verul to je super 🙂

monr
9. zář 2009

verul, paráda
to by som mohla moju 7-ročnú skúsiť napchať do beca, má 19 kg. 😀
ale stále mi neprišlo, už som normálne zúfalá ☹

minniee
9. zář 2009

Ak by mal n ekto záujem, predám úplne novú novorodeneckú vložku ERGO v béžovej farbe za super cenu. Ak máte záujem, pošlite mi mail.

bertica.h
9. zář 2009

baby,my už máme sling🙂
je to super,zatiaľ sme skusili len po byte,večer pojdeme von ,trocha sa bojím čo malá..ked tak s budeme motat len okolo baráku.🙂
vibec to nieje tažké na uvazovanie,najpr som skúšala s bábikou..aj manžel si už ponosil.

blka
9. zář 2009

Holky, prosím vás, když bych chtěla beco, tak bych měla látku na mém břiše a pak miminko na zádech? A u manducy to je jak? Tam je jenom látka na zádech miminka? Aspoň tak jsem to pochopila z toho, co píšou na netu. Beco se mi líbí víc, ale vadí mi tam ta látka. Chtěla bych mít mimčo přímo na sobě. Zatím bych si chtěla nosítko jenom půjčit.

verulka
9. zář 2009

blka, mdc ma latku len na chrbte miminka..teda ak nepouzivas tu novo vlozku, ale tu som ja nepouzila ani raz 😉
baby, ak by ste mali nahodou zaujem:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

petal
9. zář 2009

Ahojte. Neviete mi prosim vas povedat, ci je meidzi satkami storch a didymos nejaky vyrazny rozdiel. Mam storch a ked sa pozeram na obrazky nosiacich sa deti, tak sa mi zda, ze tie didymos satky su nejake poddajnejsie. Nemala som didymos este v rukach a neviem, ci to nie je len mojou nesikovnostou, ze ked si uviazem storch, tak to mam na ramenach a chrbte vselijako pokrutene a hrube.

sue
9. zář 2009

Verul, za koľko predávaš bundu?

blka
9. zář 2009

Verulko, a ta novorozenecká vložka se nemusí použít? Mareček ještě nemá 4kg.

A je nějaký nosící rozdíl mezi manducou a becem?

verulka
9. zář 2009

sue, pisnem ip 😉 je to dohodou, cize realny kompromis medzi predavajucou a kupujucou + ak niekto vezme aj satku, tak aj tam sa da 😉
blka, no ja som mala mdc,ked mal necele 3mes a ron bol velky, jemu to nebolo pohodlne..ale potom som mdc vratila, lebo som sa rozhodla pre satku a k mdc sme sa naplno vratili, ked mal krpec 8mes 😉 ale su tu maminky, co nosili v mdc od 2-3mes, mozno lepsie poradia 😉

blka
9. zář 2009

Verulko, děkuji. Mareček sice bude mít za chvilku 3 měsíce, ale narodil se maličký. Ale zas, kyž to budu mít půjčené, tak o nic nejde, že.
A dá se v těch nosítkách zafixovat hlavička stejně jako v šátku?

blka
9. zář 2009

Jde mi o to, jestli se v tom nosítku líp třeba uklízí. Já, když sundávám prádlo ze šňůry, tak se musím dost předklánět a Mareček vždycky vyhodí hlavičku z toho fixačního popruhu. Asi ho to najednou víc táhne, tak mu to vadí.

mneme
9. zář 2009

blka, nam sa nosenie s novo vlozkou v mdc neosvedcilo, tak sme chvilku pockali. v instrukciach pisu, ze bez vlozky sa odporuca nosit od 6 kg, myslim, ze martina mohla mat tak 5,5 ked sa jej v mdc zacalo pacit. pokial ide o upratovanie (aj vesanie pradla) je mdc fajn, hlavicka neprepadava, ale na doma mi viacej vyhovuje satka - viazem KsK vo vnutri a cez hlavicku pretiahnem jeden z bocnych pruhov

baby co dojcite v mdc, mohli by ste mi dat nejaky presnejsi navod?