V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sonulah
3. únor 2009

uffff, tak jsem zkoušela double ham. a zjistila, že i blbě uvázanej dh se nosí líp než dobře uvázanej batoh 😕

jsem to na první pokus měla pěkně přehozený (ten druhej cíp), ale zjistila jsem, že mi nevyjdou cípy a musela to poupravit - sundat dítě a položit ho kus od středu šátku, to už jsem se tolik nesoustředila a J už to nebavilo....
ale první pokus dítě krásně drželo a celkem se to dalo, podsazeno hezky, škoda, že jsem to takhle nemohla dovázat

takže zejtra zas (nebo už večer? 😉) a vážu to s leošem a je to taktak - vážu úplně na konci cípů...

petusaaa
3. únor 2009

http://www.babysatky.cz/index.php?option=com_co... baby, co hovorite na toho budhu??? 😕
vcera som prvy krat skusala uvaz na chrbat-ruksak 😎 ale teda nic moc. malemu sa pacilo, akurat sa po 10 minutach pokakal, tak som ho musela rozbalit, potom bol hladny a potom zaspal. ale aj tak tam bol moc navolno, takze dnes bude repete 😉

kili
3. únor 2009

petusaaa, a nemohlo sa mu páčiť práve preto, že chcel kakať a na mamu sa to nerobí? 😕

etka
3. únor 2009

Ahojte babenky, mate prosim niektora skusenosti s nosicmi znacky BabyBjorn? So satkou by som si ja veru nevedela rady... 😖 dakujem
http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/products/Mob...

petusaaa
3. únor 2009

kili, no ze by bol taky inteligentny? 🙂 no neviem, kazdopadne dnes vyskusame opat 😉
len som chcela vyskusat aj nejaky iny uvaz, lebo ma maly tahal dost dozadu. ale to bolo asi preto, ze bol zle utiahnuty, ze? 😅

kili
3. únor 2009

petu, to nie je inteligencia, ale základný inštinkt 😉 si prečítaj úvodný príspevok v diskusii bezplenková komunikační metoda 🙂

kili
3. únor 2009

etka, to je klokanka, to nie, dieťa tam visí za rozkrok 😝
skús radšej manducu www.nosime.sk
😉

musko
3. únor 2009

etka, kili má pravdu, je to len trochu lepšia klokanka - nefyziologická. To radšej - manduca, ergo, beco 😉

lenki33
3. únor 2009

etka a ako to vies ze so satkou by si si nevedela rady?? myslim ze sa to casom kazda naucila, chce to len cvik, satka je pre male mimi najlepsia, alebo tie ergonomicke nosice, ale podla mna skor na vacsie babo
babybjorn urcite nie
http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

petusaaa
3. únor 2009

kili, mi beries iluzie 😠 😀 😀 😀

kili
3. únor 2009

sorry 😀

bezaz
3. únor 2009

hojte, tak sme vyskusali satku vonku.. mala najprv rucala ako tur, ale rychle tempo ju znicilo a pekne pospinkala skoro hodku.. sice som si dala do tela, nejake 3kilaky, ale clovek je na vzduchu, este aj chudne a domov som doniesla spokojne dieta 😀
nakoniec som ju dala pod tenku bundicku a kabat sa mi podarilo na take haciky zapnut, takze nam bolo teplucko obom, ked som ju vyzliekla, tak bola teplejsia, ako z kociara, kde je v overale a prikryta dekou 🙂

etka
3. únor 2009

aha, fiha, dakujem za rady kili, musko 😉 zvazim teda aj tu satku lenki a kukam na tie nosice, no a terazky sa neviem rozhodnut co 😖 😉 ...lebo lacne nie su... 😅 no snad sa tam bude malej pacit, ked aj ostatnym detickam... 🙂

venonna
3. únor 2009

etka, tiez sa prihovaram za satku, ked si malu uviazes, uvidis ten krasny pocit, to v nosici nedosiahnes 😵
a my tu mame jedno oblubene "motivacne video", ktore presvedcilo viacere maminy, ze viazanie zvladnu

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

🙂
inak baby, my sa uz skoro vooobec nenosime a mne je za tym strasne smutno ☹ esteze bude druhe 😵

evicka1
3. únor 2009

etka: doporucujem manducu...teda ja ju nemam dlho len tri tyzdne... ale ja som mala doma certa a ked ho do toho dam tak je klud a mozem robit co chcem 😀
klokanku urcite nie... to mi zakazal aj ortoped lebo tam mimo vysi za rozkrok co nieje dobre
kocky som z toho debil... som pozerala na tie satky.. a docela sa mi paci to indiro ale teda z toho som nepochopila od kolko do kolko je to kg ☹

kulicka
3. únor 2009

juj! to video je uzasny 😕 Takovy malilinkaty mimi 😕 😵

ale ma tu elastickou satku. To by s indiem asi neslo, takle to utahnout predem 😅
Evicko : myslis indio nebo jeste neco jinyho? India jsou od kolika do kolika chces 😀 bych teda rekla 😅

verulka
3. únor 2009

etka, da sa pozicat satka aj ergo aj manduca a vyberies si...netreba sa viazania bat 😉
evi, satky su o dlzke- podla tvojej postavy a uvazov si vyberies spravnu dlzku...Mne najviac vyhovovali 4,7m na vsetko a na chrbat- batoh a klokan som ficala s kratkou 3,5m indiom 😉

lenki33
3. únor 2009

uviazat kolisku v KsK je v elastickej satke jednoduchsie,ale da sa to aj v pevnej, len to chce dobre zanosenu satku, najlepsie indio 😀 a skusenosti, kolko nechat volnej satky a tak
indio netusim do kolko je kg ale myslim ze vacsina satiek v pohode dlhodobo unesie 30kg, len take velke dieta asi uz nikto nenosi 😅

verulka
3. únor 2009

lenki, ani jedno z mojich deti este nema 30kg 😀

sonulah
3. únor 2009

jé, venonn, gratulace 😵 tak alespoň to indio unosíš, když už se Helenka nechce nosit 😉

bambusko
3. únor 2009

kulicka, zo zaciatku som nosila len v koliske ksk a viazala som s pevnou satkou. uplne prvykrat sa mi to podarilo nastelovat na 3.krat, aby to bolo ok a potom to uz bola prax, presne som vedela kolko latky mi musi zvysit na cipoch, aby som tam maleho napchala. zdalo sa to nemozne, no po chvili sa tam uvelebil, satka sa prisposobila 🙂

ven, tak uz to mas aj v pase 😵 ja som dnes tiez rozmyslala, ze zanedlho uz nebudem nosit a bude mi za tym smutno, vecna skoda, ze som nesatkovala pri dievcatach ☹ a planujeme dovolenku, manzel uz mudruje ako sa najefektivnejsie zbalit do lietadla a vcera rozhodol, ze kocik nepotrebujeme a nebudeme ho tahat, staci satka 😉 😅

audreyd
3. únor 2009

dnes som zažila šok! v katalógu quelle pre deti sú šatky didymos!!! 😲 😲 😲

bambusko
3. únor 2009

aud, to sme tu preberali 😉 asi predvcerom. a hned vedla klokanka pre robocopa 😨 😒

kulicka
3. únor 2009

jo ta klokanka je fakt "bozi" 😀

venonna
3. únor 2009

sonu, dik, mas pravdu, lebo teraz mi to indio od smutku az zelenie na pistaciovo 😀

angelik
4. únor 2009

venon, my sa tiez preklapame do nenosiveho obdobia... vcera sa mala doma poriadne tresla, vzala som ju na ruky utisit, a potom som vytiahla satku, ze si ju troska ponosim, pozrela na satku , a ze nie... a zacala blbnut na gauci a vsetko ju preslo
este sem-tam ergo, aj sama ho donesie, ale pochvili mi dava popruhy s pliec, ze chce ist dolu
a to iste mame vonku, chvilu vydrzi aj v kociku (teraz, ked bol lad, tak som velmi nenosila, len na kratsie vzdialenosti) ale potom sa meta, uz chce chodit po vlastnych... co je dobre, len to dlho trva, lebo zasadne ide inam ako potrebujeme 😀

rozmyslam, ze by som kupila od ruky nejaku kratku satku k viazaniu len tak na rychlo na bok

poradte pls., ak s tym mate skusenosti, ze aku, aby som neprisla o plece 🙂 , pop. aku dlzku
a riesili ste nejak (navleky a pod.), ak dieta pobehalo a potom ste ho brali k sebe?

etka
4. únor 2009

dakujem dievcata za rady, asi bude dobre najskor pozicat a potom sa rozhodnut, je to take zlate tie male skvrnata v tych satkach 😀 ozaj, taka otazka, nie je v tom moc teplo, ked to je take narazene na telo jak elastaky 😀 😅

jana3
4. únor 2009

Viete ako skomentoval moj manzel to video na zaciatku strany?
... ze tyranie deti 😠

sonulah
4. únor 2009

tak dh opět vyzkoušen, je to fakt pohodlný, ale bojuju s tim podsazenim zadečku ☹ dítě je v tom dost připláclý ke mě (asi proto se to tak dobře nese), ale tim pádem je logický, že se ty záda tak neohnou a nožky nezvednou....
ještě musim pilovat (elasťák ani dlouhý indio kvůli tomu kupovat nebudu)

mmch, vázal jste někdo ten dh s jinym šátkem než indio/elastik?

lenki33
4. únor 2009

jana ake video mas na mysli??? 😕

sonu, tak ja som uz dh viazala aj so storchom annou, ja ale som z toho uvazu taka rozpacita:
-na doma, napr pri upratovani sa mi ho nechce viazat,lebo to dlho trva, batoh mam hned
- okrem toho Danu ma vzdy aspon jednu ruku volnu a zachytava sa o rozne predmeta a zarubne, niekedy mam pocit ze ma zhodi dozadu alebo tak 😀
-von nosim len kratku satku, takze zase nic
z vyssie uvedeneho vyplyva ze ho ani moc viazat neviem, ale myslim ze je to jedno ci mas elasticku alebo nejaku inu, aj ked s medley by to bol asi problem 😅
ale je fakt pohodlny, len v nom Danuska neviem ulozit na spanok 😒