V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bihan
1. dub 2011

a ešte som zabudla na MaM Eco - to je niečo medzi pevnou a elastickou šatkou..môže byť výborná voľba na začiatok ;)

zuzanockamt
1. dub 2011

@peepka no mozes mat aj pevnu, tak ako bihan pise, ale ja som volila elastik preto, ze soom nemala s viazanim skusenosti a s pevnou som si nevedela rady, na elastiku som sa naucila a ked som presla na pevnu uz nebol problem

bihan
1. dub 2011

@peepka jasné, že môžeš rovno kúpiť inú 😀 Na malinké drobčiatko to vyžaduje trošku viac skúšania, trošku lepší uzol, ale to je len otázka praxe 😉

peepka
1. dub 2011

@bihan no tak mi povedz z tvojej skusenosti aku si mam zadovazit? normalne takto nasurovku 🙂 naucit sa hadam naucim, ked ine zvladli zvladnem hadam aj ja 😀 hmm ale sice mozno ozaj s takym mini babatkom by to bolo asi lahsie co s tou elastikou...hmmm a teraz zase neviem..radte radte co mam robit 😀

peepka
1. dub 2011

skor by mi povedzte pre babatka aka satka si myslite ze je najlepsia, najpohodlnejsia ci tak..o mna ani tak nejde.

emjee
1. dub 2011

@sissik @peepka ja som zastanca pevnych satiek 😀 mozu sa pouzivat od narodenia, zvisle aj vodorovne (mne sa krpec nechcel nosit vodorovne)

@akdarka merino veci napr. v latkoveplienky, branakdetem

@janette4 red castle je klokanka - necudujem sa, ze sa nepaci, lebo tam dieta visi za genitalie 😝 😝 😝 satka ti bude stacit 4,5m ak mas konfekcnu velkost 38-48, a ovela vacsi vyber satiek je na nosenideti alebo branakdetem 😉

@shira_ volne konce - na popruhoch na polstrovani mas take gumicky - za ne treba volne konce zalozit (to iste na bedernom pase), co sa tyka kapsy - prekryt dieta, popruhy si hodit na chrbat, prekrizit, popod svoje pazuchy tahat smerom ku kapse a prestrcit cez ucho kapsy (jeden popruh cez jedno ucho) a zaviazat na chrbte 😉 snad si pochopila 😀

peepka
1. dub 2011

@emjee a zvisle sa moze novorodenec nosit? neni tam v podstate ako v takom sede? nevadi to na chrbatik? sorry ze mam tolko otazok 😅

lenadka
1. dub 2011

@sissik myslim ze ked kupis z bazaru nic sa nestane, tie pevne satky vacsinou nestracaju /elasticke neviem co po case robia tie elasticke vlakna/ pouzivanim, skor mam pocit ze su lepsie ked su zanosene 😉 aj cerstvo oprata nie je tak fajn ako par krat uz viazana 😉 ja malu viazem od 2 tyzdna do pevnej 😉

emjee
1. dub 2011

@peepka ak ho spravne uviazes, podsadis zadocek, zafixujes hlavicku, tak aj novorodenca mozes nosit zvislo, chrbatik musi byt zagulateny, pozri tu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

zuzanockamt
1. dub 2011

@bihan
@emjee myslite, ze bambusova satka je vhodna aj pre tazsie dieta?

peepka
1. dub 2011

@emjee aha dakujem link si ukladam, boze to znie vsetko tak zlozito ☹ na tej stranke ta baba mala asi pevnu satku ci sa mylim? ja si asi teda kupim tu elasticku nejaku jednoduchsiu 😅

prsky
1. dub 2011

cafte, tak mame za sebou prvykrat ulozenie do satky, vobec neplakal, hned zaspal 😵 len sa chcem uistit, ci ho tam mam dobre

emjee
1. dub 2011

@prsky neviem, v koliskach sa nevyznam, ale vyzera to celkom dobre 🙂
@zuzanockamt myslim, ze ano

shira_
1. dub 2011

@emjee dakujem, kapsa odskúšaná, super 😀 počkáme kým bude zase chladno. tie popruhy na manduce mi k tým gumičkám práve nedojdú 😒 ked si ich skrátim tak, aby sa dali dať za tie gumičky, musím si predĺžiť ostatné diely a potom sa mi posúva pracka smerom na chrbát a popruh je dosť nadoraz, a neviem si to sama zapnúť a zároveň držať malého 😕 taká šikovná ešte nie som, porebujem mať tie popruhy dlhé a voľné, a potom zatiahnuť, ked už mám dieťa vnútri. ked sú zatiahnuté, už by mi došli až k tým gumičkám ale to už tam nemá kto dať. možno to robím nejak zle, neviem. alebo si prirobím dalšie gumičky nižšie. bedrový bás mám na bokoch, tam mi je to pohodlnejšie, možno som nejaká dlhá (?)fakt neviem.

shira_
1. dub 2011

možno trošku mimo témy..baby čo máte oblečko merino, impregnujete ho nejako? došli mi takéto vecičky prvý krát, píšu že impregnovať 8 hod pred prvým použitím..hľadám už hodinu nejaké témy k tomu na nete a nenašla som ☹

zfidorka
1. dub 2011

@shira_ na merino oblecenie sa dava lanolinova kura... mas ju k tomu? ak nie, tak mozes kupit na nete, napr. toto http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/lan...
lanolinova kura je dobra na to, ze osetruje vlakna a dlhsie vydrzia... ale nie je nevyhnutna 😉

zfidorka
1. dub 2011

@prsky jeeej, blahozelam k drobcovi 🙂

prsky
1. dub 2011

@zfidorka kujem 😉

shira_
1. dub 2011

@zfidorka dakujem, nemám také, dokúpim..
@prsky blahoželám aj ja 🙂

sjuzocka
1. dub 2011

ahojte... maminy ktore ani nemate kocik a len nosite, ako to robite, ked chcete ist trebars skoro na cely den do terenu, ja napriklad akoze dieta dam do satky a ideme von ale kebyze chcem ist na ihrisko,,, alebo na kofolu s kamoskami... kam to dieta polozit ked nemam kocik pri sebe... mate ho cely den na sebe to dietatko alebo ako? lebo trebars rada by som sla aj bez kocika von, ale neviem ako to spravit ked chcem byt od rana do vecera prec mimo domu....

denisocka
1. dub 2011

@prsky ahoj,gratulujem,krasa !!!!!

emjee
2. dub 2011

@sjuzocka presne tak ako pises - bud ho mam na sebe cely cas, na prebalovanie sa da vzdy najst miestecko, a ked ides s kamoskami oni ti ho na chvilu podrzia a pozabavaju 😀 kym budes riesit napr. odmotanie alebo zamotanie do satky 😉

@shira_ tie gumicky sa daju posuvat, mas ich uz na doraz? jeden tip ako nosit v mdc s prekrizenymi pruhmi

https://www.youtube.com/watch?v=j9dyyz6_bqo

pozri hlavne druhu cast navodu
a mne prave pri krizovani popruhov neostavalo tak vela "zvyskov"
k tomu merinu - ja som nelanolinovala, ale krpec sa teraz zacal branit jednemu merino body, tak ho planujem supnut do slabej lanolinovej kury ako robim aj na vlnene nohavicky k latkovkam - lanolin dostanes v lekarni (len v takej kde miesaju maste, treba pytat bezvodovy), rozmiesas za kavovu lyzicku (pre slabsiu kuru polovicu) s par kvapkami samponu a trochou horucej vody (aby sa lanolin rozpustil), dolejes studenou vodou, aby celkovy vysledok mal menej ako 30 stupnov, vyvratis oblecenie naopak a nechas to v tejto kure namocene aspon 6-12 hodin, potom len vyzmykas (nemusis preplachovat, ale mozes) a nechas vyschnut

lili_k
3. dub 2011

Ahoj 🙂

tak jsem zase tady pro rady 😉 🙂 Pred nejakym casem jsem vybirala satek pro nase druhe zlaticko a uz jsem byla rozhodnuta pro elasticky hoppediz, no a ted kdyz bych ho uz pomalu mela koupit zase nejak nevim zda to byla spravna volba ☹ Nejak se v tom zase placam, tolik nazoru, tolik satku... ach jo 😅
Je nejaka univerzalni rada? Satek pro novorozence, vazat zatim neumim... a az bude vetsi a tezsi tak planuju nosit zase v Manduce. Poradite nektera? 🙂 Dekuji 😵

sissik
4. dub 2011

@lili_k ja som sa rozhodla pre elasticku satku, akurat dnes som poslala prasule, dufam, ze coskoro pride. a manducu pojdem skusat vo stvrtok. a potom v oktobri - novembri uvidim, ci dokupim.
ale ako poznam starsiu, tak ked bude vidiet babetko nosit sa, bude sa chciet nosit aj ona a nejaky nosic navyse sa doma zide. manduca je do 20kg, daju sa kupit aj cez bazar aj cez net-obchody v pohode a pomerne rychlo

shira_
4. dub 2011

@emjee no tak to dobre dávam, tiež tam visia tie chvostíky pod pazuchami., mne visia dlhšie ale v princípe to isté. to prekríženie pred použitím je tiež zaujímavé, to som neskúšala. dnes som objednala lanolín v lekárni, vraj kilo toho bude 😲 že tak im to dodávajú, rozpustiť v horúcej vode, ako píšeš. inak dalšia skúsenosť s manducou- spadla som ( darí sa mi toho roku) normálne dopredu, koleno rozbité, chytila som sa rukami o zem, malého som niesla vpredu, aj s tou kapuckou aby mal upevnenú hlavičku. nie len že bol v bezpečí a nič sa mu nestalo, on sa ani nezobudil pri tom 😀 včera sme boli vonku 5 hodín, ponosili sme sa aj poležali na deke... tváričku som sa snažila chrániť pred slnkom ale aj tak bol večer trochu červený, tak sme šli do lekárne objednať aj krém proti slnku. a bacha - už som zabila prvého kliešťa, liezol po mne 😠 stále dumám nad šatkou na leto, nejakú bledú farbu.. nakoniec sa asi pustím aj do toho, uvidíme, neviem prečo mám z tých šatiek také obavy. každý píše že je to veľmi praktické len ja ked to vidím, sa mi to zdá práve naopak 😨

emjee
4. dub 2011

@shira_ co budes robit s kilom lanolinu 😀 😀 😀
co sa tyka satky - ked sa naucis viazat (a naucis sa len tak, ze natrenujes), tak je to super; na rychle vkladanie a vyberanie vacsieho dietata je vsak praktickejsi nosic

michaela80
4. dub 2011

@emjee potrebujem poradit..kociar mam od dnes v servise takze mi ostava nosenie na dlhsie prechadzky...
no neviam ako ju obliekat ked je 18 stupnov.... 😉

shira_
4. dub 2011

@emjee však aj ja som sa smiala, ale že to im ako surovina príde v kilovom balení 😀 netuším..

denisocka
4. dub 2011

a moj maly jak naschavl,take dobre deculko, tak rad je v kočiku,že si možem zo šatkami zatial tak akurat hojdačky robit