V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
26. srp 2010

ahojte, neviete, ci hneda manduca pusta farbu podobne ako cervena? dik

klaudis
26. srp 2010

ahojte maminky asi sa tu vela popisalo o nosicoch maduce a ergu ale predsa mam dilemu ktori si vybrat. mam 3,5 mesacneho synceka vaziaceho 8 kilo a jeho vyska je 70 cm, tak neviem ktori nosic by bol prenho ten pravy.ak mozete poradte mi.je dost namahave ho nosit na rukach uz sa ozyva aj moja chrbtica.dakujem
klaudia

zdeniii
26. srp 2010

@valka ahojky mám hnedou a zatím nic nepustila

valka
26. srp 2010

@zdeniii, dakujem 🙂 ja mam hnede ergo, farba drzi, ale nesedi mi tvarom...manducu sme mali svetlu, tak sa k nej idem vratit, ale chcem tmavsiu farbu...

denisocka
26. srp 2010

tak, reflex ste pozerali? 😵

prsky
26. srp 2010

@denisocka nestihla som a este neni online...volala som prave vtedy s mamou a ta to ockom pozerala a hovorila ze jej, tam nosia v satke tvarou dopredu - bolo tam nieco take? 😕

monr
26. srp 2010

@prsky olga tam ukazovala malého čelom vpred v klokanke a hovorila o tom, že to nie je správne.
inak to bola fajn reportáž
ale človek, čo si nepustil zvuk, tak to môže zle pochopiť. ☹

prsky
26. srp 2010

@monr fu, tak to som si vydychla 😀 dik za info. od maminy som dalej nepatrala, ze co presne, len mi prislo divnô, ze v reportazi o satkach v smere jazdy nosia 😅

monr
26. srp 2010

@prsky kukni potom v archíve, potešíš sa

monr
26. srp 2010

aj ortopéd tam hovoril, že je to ok.

prsky
26. srp 2010

@monr sak tu na to cakam jak kura na sopel a furt nic 😀 takze super reportaz - vcera v latkovkach tiez lekar potvrdil, ze je to fajn, teraz aj nosenie - no tesim sa 😉

monr
26. srp 2010

ved aj ja som vytešená, konečne trošku reportáží o dobrých veciach.

denisocka
26. srp 2010

@monr cafe sa natiahlo,som spokojna.nastastie

monr
26. srp 2010

@denisocka super správa.

mimusa4
27. srp 2010

ahojte..pozerala som si šatky na nete a našla som tak aj vás...
chcem sa opýtať či sa mi ešte oplatí zadovážiť si takú šatku na al. pre skoro 11mes. chlapca, už asi neskoro čo? 😒

emjee
28. srp 2010

@mimusa4 nikdy nie je neskoro 😉 ale pri takom velkacovi uz by som skor zobrala ergonomicke nositko (ergo, manduca, beco, bondolino, liliputi, african carrier, meitai, ...)
resp. kratsiu satku a viazat hned na chrbat

quaxi
28. srp 2010

@mimusa4 ja myslim ze satka sa v takom veku uz neoplati, ale nejake nositko urcite ano. Akonahle dieta zacne chodit, potrebujes ho casto nakladat a vykladat, a na to satka nie je prilis dobra, mnohe satkarky prave v tomto veku prechadzaju na nositka. A dieta, ktore nie je zvyknute pockat kym naviazes si uz v tomto veku tazko zvyka, hlavne ak je take zivsie. Ale nemusis sa bat ze by si nositko nevyuzila - na nosenie si dieta rychlo zvykne a hlavne ked uz co-to prejde, mozno zistis ze ti je pohodlnejsie chodit s nositkom nez s kocikom. My sme prave po roku manducu vyuzili uplne najviac.

janulka04
29. srp 2010

Ahojte,mamicky
velmi sa mi zapacilo Mei Tai, doslova som sa zamilovala. Na internete som ale nasla x-druhov, viac menej ¨rovnake, ale predsalen sa odlisovali. vy sa tu urcite vyznate...kuknite mi tieto linky prosim a poradte, ktory ano a ktory radsej nie 😔
som z toho trosku zmatena. Dakujem 😵

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

alebo je rozdiel naozaj len viac menej v cene? Mamicky, ktore ste aj napr. mei tai sili...alebo je touplne jedno? 😕
prosim, pomozte. 😔
dakujem vopred za kazdy nazor 😉

lucik106
30. srp 2010

ahojte, mám možnosť kúpiť šatku s dĺžkou 5m a šírkou 50cm, nie je tá šírka malá? používate niekto niečo s takými rozmermi? ste spokojný?

divoska
30. srp 2010

chcem sa spytat na to uzlovanie satky na zanosenie - ma sa to urobit par krat na zaciatku? alebo priebezne ako sa zacina pouzivat aj? pripadne mam to tak oprat? dik

emjee
30. srp 2010

@divoska ja ju stale skladujem uzlovanu, periem neuzlovanu; niekto odporuca pre rychlejsie zanosenie aj pouzivat ako prehoz na sedacku, spat na nej a pod. 😀

divoska
30. srp 2010

@emjee to su mi veci 🙂 tvoja metoda mi zas raz zneje velice rozumne tak teda idem po tebe zase opakovat 😀

janulka04
30. srp 2010

Kocky, naozaj mi neviete niektora poradit s tymi Mei tai? 😕 😔

emjee
30. srp 2010

@janulka04 nemam mei tai ale osobne by som si nevybrala ani jedno z tychto 😝 skusila by som liliputi alebo didytai

janulka04
30. srp 2010

@emjee preco? Naozaj ma kazdy nazor zaujima 😕

emjee
30. srp 2010

@janulka04 na tom prvom obrazku sa mi nepaci ta vycpavka za krkom dietatko - akoze mozno je to prakticke na drzanie hlavicky, ale ked si ju uz dietatko bude vediet udrzat samo, tak sa mu to nemusi pacit mat za hlavou take cosi
to druhe vyzera najlepsie z nich, ale ma to len jeden obrazok a z popisu mi nie je jasne, co vsetko to ma / nema
to tretie mi prijde hrozne rozgajdane 😝 😀

ale vo vseobecnosti by som sa nehrnula do znaciek, ktore su nezname - a tie ceny nie su najnizsie k tym mei taiom co si dala, napr. novy liliputi stoji okolo 50 eur (a kuk do bazaru, je tam jeden za 35 malo pouzivany)

janulka04
30. srp 2010

@emjee dakujem...vidis, teraz to uz vidim inac 😵 ,
len ja moc nechcem tieto typy...lilliputi a manduca mi pridu take sportove, mei tai sa mi zapacilo tym,ze sa da vybrat,kde sa bude baby nosit 😅 a navyse je tak bliiizulinko pri maminke
😵
a aj sposoby upevnovania su püplne jednoduche...
ale dakujem,budem teda este hladat.Problem je v tom, ze tu v Nemecku som zatial naslalen jeden internetovy obchod... 😒

monr
30. srp 2010

@janulka04 liliputi má aj mei tai 😉
@lucik106 do tej šatky by som osobne nešla, na dĺžku je to moc dlhé, a veľmi úzke, bežne sú šatky široké skoro 70 cm, ak sa nemýlim.
@emjee stíhaš ju mať zauzlenú? u nás je v permanencii momentálne minimálne raz denne, tak sa ani nestíha uzlovať, 😀 😀 😀
@divoska veru uzlovať, spať na nej, ležať na gauči, spraviť si z nej hojdačku

monr
30. srp 2010

@emjee je odborník 🙂

divoska
30. srp 2010

sak vim, preto sa pytam 😉