V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

duskaf
27. bře 2008

Tak to sa teším, že manduca je tak dobrá, lebo zatiaľ s ńou veľa skúsenosti nemám, keďže malá uprednostňuje šatku, ale má zatiaľ 7 kíl, takže môj chrbát zatiaľ nebolí.

johanda
27. bře 2008

rajka - ty šátky jsou docela fajn, šanami je čeké výroby a za tu cenu dost kvalitní. Já jsem měla šátek Storchenwiege - velmi kvalitní hrubší, můžeš v něm nosit novorozence i dvouleté dítě -je to jeden z nellépe hodnocených šátků. Pokud bych se ovšem měla rozhodovat nyní - koupím si nějaký pružný šátek na novoška (třeba Moby) - lehce se uvazuje a na starší dítko od cca 5m ergo nebo manducu (s tou nemám zkusšenost)- Ergo má velkou výhodu v tom, že z něj lze velmi jednoduše vyklopit spící mrně (nevím, jak z manduky). Šátek můžeš lehce sehnat i z druhé ruky, ergo a manduku hůře - jsou to docela novinky. Já uvažuju ještě o nějakém jednoduchém a skladném meitai na léto, na takové zo poponášení.

eliade
27. bře 2008

Z manducy jde dítě taky vyklopit,ale to moje tam chce rychle zpátky🙂

liluska
27. bře 2008

My sme tiež "mandukáčky" ale malej sa tam moc nepáči. Máme ju už vyše dvoch týždnov ale ešte stále si na nu malá nezvykla a ako ju tam dám tak ju aj o 5 minút musím vybrať ako strašne plačká. Dúfam, že si na nu rýchlo zvykne lebo sa mi manduca strašne páči a už by som s nou chcela aj začať chodiť von, ale keď tak plače tak to nie je možné. ☹
Je to normálna reakcia? Robili to zo začiatku aj vaše bábetká? Zvykne si na to vôbec?

duskaf
27. bře 2008

liluska, moja malá je skoro tak stará ako Tvoja, Veronka sa narodila 17.12 a mám s manducou podobnú skúsenosť, tiež tam plačká, lebo chce naspäť do šatky. Ja mám pocit, že jej ťahá nožičky naširoko, viac ako šatka a do tej vložky sa už nevojde, má 7300g.

liluska
27. bře 2008

duskaf ja už tiež nepoužívam tú novorodeneckú vložku. Máme 5800g a tiež som mala pocit že v tej vložke bola moc stiahnutá. keď ju mám v takej polohe bez manduky tak sa jej páči ale akonáhle ju dám do manduky tak sa začne celá krútiť 😒
Ale keď mala dobrý deň tak tam zaspinkala, ale to bola asi len náhoda 😉

johanda
27. bře 2008

liluska, duskaf - a v šátku jste nosily? Jinak - některá malá mimča zprvu nošení bojkotují, později naopak - je problém dostat je do kočáru

liluska
27. bře 2008

johanda no dúfam, že to bojkotovanie rýchlo zmizne, lebo už mám strach že ju budem musieť predať ☹
Ja som v šatke ani v ničom inom ešte nenosila. Chcela som obyčajnú klokanku ale potom vďaka tejto téme som sa dozvedela že to nie je moc zdravé tak som sa rozhodla pre manduku. Dúfam, že aj malá sa rozhodne pre manduku 😉

duskaf
27. bře 2008

johanda, my šatkujeme od asi mesiaca, aj teraz mi spinká v šatke, u nás kočiar nehrozí, hrooooozne tam plače.

liluska
27. bře 2008

duskaf a chodíte už aj v šatke von?

duskaf
27. bře 2008

Áno aj vonku, stále v šatke.

johanda
27. bře 2008

Já jsem s malou taky chodila jenom v šátku nabo v Ergu. Kočár na ukradli, tak jsem neměla ani jinou možnost. 😅

kulicka
27. bře 2008

Ahojte holky,

Jak resite noseni deti ted v zime? Mate ponca? Kabaty? A nefouka jim na prdylky? Mezi ktery vrstvy obleceni je davate? A nebo je proste nabalite a pak na sebe navazete pres kabat?
Diky moc

duskaf
27. bře 2008

liluska, ja stále verím, že ešte manducku využijeme, kúpila som si ju preto, lebo som si myslela, že bude na niektoré príležitosti lepšia ako šatka, ktorá sa mi často pri viazaní , ked sme vystúpili z auta a išla som ju zaviazať váľala koncami po zemi, namočila sa mi, musela som ju stále prať a čakať, kým vyschne, ale potom ma naučili to, že vlastne drobca nemusím rozväzovať zo šatky, len ju vytiahnem a šatka zostane na mne zaviazaná, tak teraz využívam skoro len šatku, hlavne aj preto, že kým je ešte chladno, tak sa mi v šatke zdá oveľa viac chránená, ale čas manduci príde, verím tomu, nepredávaj ju.

duskaf
27. bře 2008

Ja malú oblečiem do viac vrstiev, posledná je overal, zaviažem si ju do šatky, úväz kríž s kapsou, kapsu je dám cez hlavičku, na ktorej má čiapočku a celé toto si zazipsujem do flisovej bundy, takže nič jej skoro netrčí.

haluskacz
27. bře 2008

kulicko, neni treba miminko do satku moc nabalit, hreje se o tebe a satek je taky par vrstev navic. Ja mam vsechny deti zimni a uplne staci dat tricko s dlouhym rukavem, kalhoty (kdyz je hodne velka zima, tak klidne dve vrstvy na nozicky - ja pouzivam navleky), pres tricko nejaky svetrik ci kabatek. Pres to omotas satek (kdyz nosis v kolibce, ma nozicky taky schovany, v krizi s kapsou (coz je taky nejteplejsi uvaz) se daji nozicky taky schovat pod latku. Pak si vezmes nejaky siroky svetr, co zapnes i pres dite a doporucuju nosici bundu (vyuzila jsem hodne) nebo nejakou XXXL, ale ta nosici je fakt lepsi. Kdyz fouka/snezi/prsi, muzes miminko schovat uplne. Cepicku jsem davala jen lehkou bavlnenou, pac jinak v tom nabaleni bylo desne vedro. Kdyz ditko trosku vyroste, tak to pak upravujes podle situace - treba vic nabalit nozky, kdyz uz mu bimbaj ven ze satku nebo kdyz treba budes pouzivat jine nositko, kde se nozicky schovat nedaji. Taky cim vic vrstev mezi tebou a ditetem, tim lip se budete vzajemne hrat. Taky jsem obcas delala to, ze jsem jeste ve vetsi zime mezi dite a satek (jen na zada) dala ten kabatek a mezi mnou a ditetem (vepredu) bylo jen moje a jeho tricko).

duskaf
27. bře 2008

haluska- čo myslíš pod nosici bundu- myslíš MaM kapsu?

haluskacz
27. bře 2008

nee MaM bundu. Kapsu pouzivam az ted na vetsi dite, co uz ho nosim v ergu pres bundu.

haluskacz
27. bře 2008

ted si to po sobe ctu a musim se opravit - cim min vrstev mezi ditetem a tebou, tim vic se budete hrat.

kulicka
27. bře 2008

Halusko - tak nejak mi to docvaklo, ze cim min tim lip 🙂
A kdepak se da sehnad MaM bunda? Co to je vlastne MaM? To je znacka nebo nejakej typ obleceni pro "klokanice" 😅 Diky moc

gabou
27. bře 2008

holky, poradíte mně, jaký je rozdíl mezi Manducou a Ergem?? Chtěli bychom malé něco pořídit, ale nevím co je lepší..děkuju za odpověď..

rajka
27. bře 2008

Ahojky! Johando díky za radu 😉 Mám ještě jeden dotaz. Nějak si nemůžu ujasnit jestli je nějaký rozdíl mezi ergem tímto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5197674&tab=1
a tímto : http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12261939&tab=1
to druhé jsem našla i pod názvem Ergo baby carrier Red castle, takže by to mělo být na stejné úrovni, ale zaráží mě i ten cenový rozdíl.

johanda
27. bře 2008

rajko - to druhé není ergo, ale obyčejná klokanka, teda mírně vylepšená -myslím, že je to typ, ve kterém můžeš miminko nosit i naležato, ale bez fyzického kontaktu. Nebrala bych to. Navíc ergo můžeš využít i u staršího děcka, klokanka red castle uvádí vhodnost pouze do roku.

johanda
27. bře 2008

jo ještě - nenech se zmást tím "baby carrier" - to znamená dětské nosítko a používá se jako označení pro ledasjakou příšernost 😉

rajka
27. bře 2008

Díky za názor 😉

haluskacz
27. bře 2008

kulicko,
MaM je znacka, mrkni na www.branakdetem.cz - tam najdes bundu i kapsu. Jo a pisu ti IP

rajka
27. bře 2008

Díky moc, asi půjdu do toho erga (teda do toho prvního, drahého 😉 ) je mi takové sympatické 😉 snad se bude líbit i mimískovi

haluskacz
27. bře 2008

rajko, ergo je dle meho nazoru dobra volba. Ted se teda hodne diskutuje, jestli ergo nebo manducu, mam zkusenost jen s prvnim a muzu doporucit.

cazadora
28. bře 2008

koukám a klokanku od red castlu moc nedoporučuju já ji měla a ačkoliv je naše holčička hubeňour(v půli roce 5,2kg) tak se strašně pronese je jen na jedno rameno!!!!

duskaf
28. bře 2008

Ja som si vyhliadla ergo, ale potom ma zlákala manduca.