V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

pumuckl
27. črc 2012

BECO BUTTERFLY II. a nedám na něj dopustit! Občas jsem ho použila ještě ve dvou letech a teď už čeká na bejby číslo dvě. 😉

numerenka
30. črc 2012

Ahojky holky, všechny moc zdravím a chci se zeptat, zda některá nosíte mimi v šátku a nepoužíváte kočárek? Kočárek mám po holkách, tak by zůstal pro babi a dědu v případě hlídání.
Já naše dvě holčičky nosila v Ergu asi od 6měsíců do 1,5roku, potom jsme pořídili turistickou krosničku od Ferrina.

bubina76
30. črc 2012

@numerenka Ja 😉 Moja babulka mi absolutne bojkotuje kocik od zaciatku. Cca v 3 mesiacoch som ju teda zacala nosit v satke (lebo ruky a krize mi uz nevladali) a tak to zostalo dodnes - ma 8 mes., inde ako v satke sa cez den nevyspi 🙂 Kocik nam stoji ako inventar v obyvke,na jej obcasne ulozenie,ked potrebujem starsej nieco spravit,podat - ale babula tam vydrzi len cca 10 min., potom hrozne vrieska. Nejako vazne ten kocik momentalne neriesim. Tesim sa aspon zo vzajomnej blizkosti v satocke,lebo tu ma ozaj rada a je v nej spokojna.

zz134
1. srp 2012

Ahojte kocky, pls doporucujete pre 2 mesacne babo nosic Boba? Alebo radsej manduca? da sa boba zapnut aj beu pomoci druhej osoby? dakujem

monr
1. srp 2012

@zz134 pre dvojmesačné bábo Bobu isto nie, tú by som skôr odporučila na staršie dietko, tak od 6 mesiacov, ak už veľmi nosič, tak radšej na také malé manducu, aj keď ja osobne by som uprednostnila šatku minimálne na prvé mesiace.
každý nosič zapneš bez pomoci druhej osoby, potrénuješ a bez problémov 😉

ivula7
3. srp 2012

@numerenka Hoci nikomu neprajem nič zlého, človek mieni a pánboh mení, ako sa hovorí, a hoci sú mamičky, ktoré vedia celé obdobie prenosiť svoje detičky: jeden deň môžete byť vo výbornej fyzickej kondícii a na druhý deň sa môže stať, že si to svoje dieťatko nebudete môcť jednoducho uviazať, pretože to zdravíčko nedovolí. Vtedy je kočiar záchrana a ak je, kde ho uskladniť, určite nie je na škodu si ho minimálne nechať ako zadné dvierka, obzvlášť ak kočiar je už vo výbave a nie je potreba do neho investovať.

ivanka.7
18. srp 2012

Boli sme na tyzdnovej dovolenke a kedze mame velke auto, vzali sme pre malu absolutne vsetko (vratane neposkladaneho kocika). Vysledok dovolenky bol, ze v kociku bola presne raz asi polhodinu, zvysok obstarali satka (didymos indio), manduca a ruky :D

jarkalada
13. zář 2012

ahoj. jdu k vám pro radu - za pár týdnů sestra čeká druhé dítko, první jsou teprv 2 roky. Co byste doporučuli na občasné nošení? Bude potřebovat občas dojít na úřad atd. Co je nejvhodnější pro novorozeně? Nevyznám se v tom, a přiznám se, že 479stránek se mi tu nechce číst 😎
A bude to vlastně na zimu-je vhodnější šátek? nebo nějaké to nosítko, koukala, jsem, že např. od Chicca jsou nějaké. Manduca je asi dobrá, ale shání něco levnějšího.
Díky za jakékoliv tipy 🙂

jarkalada
13. zář 2012

nikdo sem už nechodí? nikdo nenosí? 😉 😎

masinka
13. zář 2012

@jarkalada Chicco nech sestra nekupuje, to je klokanka, a tie su nafigu, dieta v tom visi ako parasutista... nech si kupi hocijaky ergonomicky nosic - Manduca, Ergo, Patapum...tie su z tych drahsich , ale daju sa kupit aj z druhej ruky vo vybornom stave a ked nebude potrebovat, este ho za celkom slusnu sumu preda....a potom su aj aj trochu lacnejsie ergonosice - africky nosic, liliputti, mei tai....

romcovaklarka
13. zář 2012

@jarkalada Pro novorozeně je určo lepší šátek, do erg. nosítek jsou sice novorozenecké vložky, ale já bych jim moc nevěřila. A jestli chce mít vázání jednodušší, tak ať si ten šátek koupí elastický, jde to s ním líp. Akorát je tam nevýhoda, že není dobrý na těžší mimi (až poporoste), takže by pak musela zas přikoupit i to nosítko. Já jsem koupila ergo použité za 1500. Anebo se to vázání naučit pořádně (já jsem se k tomu neporpracovala 😀) a koupit pevný šátek, ten jí vydrží na celou nosičskou "kariéru".

loralo
18. zář 2012

baby prosim vas, co je toto za nosic? je z mothercare. je to klasicka klokanka? http://www.mothercare.com/Mothercare-3-Position...

kammka
18. zář 2012

mám šátek i babyvak.. obojí dar při narození dcery...ona v tom ale nebyla spokojená,vlastně jsem šátek ani nezkusila,jen vak a byla už kosa a tak jí v tom bylo vedro..doma jsem nosit nepotřebovala, krásně mi spala..
teď máme kluka a toho nosím v šátku v křížovém úvazu a je to super, když mám triko s výstřihem, tak v tom můžu i kojit za pochodu..on přes den spí mizerně, ani v tom šátku nevydrží bůhvíjak dlouho, ale na vyřízení úřadu a na nákup to stačí..a nemusím se nikam do schodů štrachat s kočárem..až bude sedět,zkusím i vak, je to asi praktičtější. s tím šátkem bude asi problém v zimě nebo za deště,nedovedu si představit, jak to na sebe motám, to s tím vytřu půl parkoviště.. 😢

lojzina
18. zář 2012

v srdci

namarie
27. zář 2012

http://www.babydoo.cz/sk/catalogue-satka-babie-... čo poviete? chcem začať malú nosiť v šatke (viem, že si trochu neskoro)

ivula7
29. zář 2012

@namarie na nosenie nikdy nie je neskoro 😉 a referencie na šatku nájdeš na nasledujúcej linke: http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

namarie
29. zář 2012

@ivula7 no, už som ju aj chcela objedať, ale stránka vyhadzuje chybu pri potvrdení objednávky ☹

ivula7
29. zář 2012

@namarie tak ich skús nakontaktovať cez mail, majú ho uvedený v kontaktných informáciách

namarie
29. zář 2012

@ivula7 skúsim, potrebovala by som ju čo najskôr, budem musieť s malou behať vybavovať školu a úrady a nikam sa s kocikom nedostanem a šatka ma predtým ani nenapadla, keďže klokanku predtým nezniesla a teraz chce by len v nej, ale do klokanky je už veľká...

vera_vila
29. zář 2012

já jsem před lety pro svého prvorozeného pořídila šátek ŠaNaMi¨(www.sanami.cz), dostala jsem ho tehdy včetně návodu na různé druhy úvazů dle věku dítěte a nedala jsem na něj dopustit... Ideální při vaření, kdy jsem měla obě ruce volné, na procházky do míst, kde byl problém projet s kočárem, nebo do města po obchodech, protože do většiny obchodů se s kočárem nesmělo... A nebo prostě jen tak, když jsem potřebovala něco dělat a dítko vyžadovalo moji přítomnost a blízkost...

mamminna
13. říj 2012

co doporucujete na leto?aku satku? mate skusenosti? viem ze ideme zima,ale uz rozmyslam nad letom 🙂 na zimu som vybavena

zlilly
14. říj 2012

Jestli někdo váháte v čem nosit, tak přidám jeden svůj dnešní postřeh: zkusila sem dat mladšího synka do Erga abych zjistila, jestli už do něj dorostl. a ve srovnání s šátkem mě to nosítko přišlo tak nepohodlný, ale TÁÁÁK nepohodlný, že ještě zůstanu nějakou dobu u šátku i když už se do nosítka vleze. zkrátka: v šátku se ta váha daleko líp rozloží, dá se o mnoho líp podotahovat než nosítko. Blbý je, že zateplení, pláštěnku a další doplňky máme právě na Ergo 😒 Protože ono Ergo je jinak fajn, staršího sem v něm nosila ráda. ale asi od 6m do 1,5roku. takže za mě - na miminko jedině šátek.

gabina23
14. říj 2012

Ahojte dievčatá chcem sa vás opýtať..čítala som že nevyhoda manduci je v tom, ze ma vela praciek, takze si clovek musi najst system v nastavovani ale ja mám tento nosič doma a tie pracky som nastavila iba raz na začiatku a teraz už nič nenastavujem.... reku či robím dobre 🙂

zfidorka
14. říj 2012

@gabina23 aj ja som mala nastavene pracky od zaciatku, pocas nosenia som neprestavovala 🙂

ivanka.7
14. říj 2012

@gabina23 dobre robis, len sa to neda praktizovat, ked su doma nosici dvaja - 36tka velkost mama a xy velkost otec :D preto je u nas manduca nastavena na manzela a ja nosim v satke, lebo sa nam to nechce prestavovat 🙂

gabina23
15. říj 2012

tak fajn :D dakujem za odpoveď

henushka
25. říj 2012

Ahojte, prisla mi nova satka 🙂 Treba ju na zaciatok oprat? Vopred dik za odpoved!

zlilly
25. říj 2012

@henushka Spíše ano. Změkne, povolí atd. A já teda před použitím peru všechno, snad kromě vlny.

mamminna
30. říj 2012

ahojte, mate nejaky typ na kupu zimnej bundy urobenu na nosenie deti na slovensku? dakujem 😉