V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

izy
25. říj 2007

aha...no ale stejne to nedoporucuju 😀 😀 😀

katako
25. říj 2007

Ivulinko, navíc šátek bude určitě lehčí a skladnější, to carryme má 0,6 kg!

tiki
30. říj 2007

Holky, mate nektera Ergo Organic? Ja o nem zacinam uvazovat. Ono je sice drahy jak pes, ale ty barvy 😲 . Moje dve nejoblibenejsi - hneda a zelena 😕 . To bezove je sice taky hezke, ale moc svetle, myslim, ze prvni raseliniste by ho uplne oddelalo. A na modre ani bordo moc nedrzim ☹ .

ronie
30. říj 2007

mám ergo cm a vřele doporučuju-je naprosto suprový a nelituju peněz. Zatim nosim jen na kratší vzdálenosti pač Oli ještě nesedí, ale nemáme výtah a Ergo je velkým pomocníkem 😉

lusinta
1. lis 2007

ahojky...pokud je tady nějaká šátkařka z Brna, která by byla ochotná udělat nám na prodejně jednou za měsíc kurz vázání šátků (samozřejmě za peníze), tak se mi prosím ozvěte do IP.

johanda
1. lis 2007

Holky, kdysi jsem se tady ptala, jaké má kdo zkušenosti s bundou MaM a s takovou tou kapsou, tak si sama odpovím 😉 . Teda jen na tu MaM bundu. Zatím jsem na ní nenašla jedinou chybu. Hlavně oceňuju vymakanost zapínání vepředu i vzadu, člověk nepotřebuje žádného pomahače, aby se i s prckem obléknul. Takže na zimu doporučuju. Pravda, v šeru při pohledu zepředu vypadám, jako bych měla tak o 100kg víc, ale co na tom 😉 .
Jo vlastně jedna minivada se objevila - můj chlap není 2x nadšen, minule zahlásil, že vypadám jak bezdomovkyně 😕 , ale beru to s rezervou. Kdybych se řídila jeho vkusem v ženské móde, nosím za každých okolností a za každého počasí vysoké kozačky, elegantní kabátky a kabelečky a sexy šaty na tělo. Což teda moc na lítání v parku s jedním děckem v Ergu a druhým lezoucím kdesi po stromě není zrovna praktické.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
katako
13. lis 2007

Kapsu nám šije sestra, maskáčovou. Už se na ni těším. I když nevím, jak budu potom nosit, zatím mi vyhovuje mít Ondru pod kabátem. Tak kdyžtak to bude řešení pro tatínka a dědečka.

Dostali jsme se do fáze, kdy je Ondra už velký kluk - kolem 8,5 kg určitě a přestává nám vyhovovat elastický šátek, tak budem pořizovat pevnější. Ergo mě moc nenadchlo - nosím na břiše a tak jsem ho i zkoušela a šátek je lepší, ale na záda by bylo asi dobré. Mei tai předpokládám na zimu nic moc, tak zůstanem u šátku. Tímto vyzývám, pokud byste měla některá zájem o elastický Moby barva nefrit, (Lištičko?), ozvěte se přes IP, nebo ho pak zkusím hodit do bazaru.

tlapicka
14. lis 2007

gedren, umite tu kapsu nasadit ci uvazat tak, aby jeí helenka nemela pod rameny a ruce venku? at to utahnu a naraficim jak chci, eli se vysape. nicmene mam poznatek, ze jak vymrzla, tak se pak zachumlat nechala, ale na muj vkuz to je uz trochu pozde...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
listicka77
14. lis 2007

Katako, to je zajímavá nabídka. Moby nefrit je jeden z mých favoritů. Ještě zvažuju Moby indigo (ale to spíš asi ne) a MaM earth modrý. Jen se musím rychle rozmyslet, jestli chci "jetý" nebo zainvestuju do nového. (to je zajímavý, zrovna tuhle jsem se téměř hádala s tchánovcema, že mimi opravdu nemusí mít nový kočárek, ale o novém šátku přemýšlím). No proberu ještě s manžílkem... 😉

tlapicka
14. lis 2007

listicko, ja bych si po zkusenostech klido koupila jety. muj strasne moc pouzivany babysatek vypada porad, jak kdyz jsem ho vyndala z rabice!!! ani nebylo treba zadny zanosovani. sama bych se urcite jeteho kvalitniho nebala 😎

kili
14. lis 2007

to je nová téma o nošení 🙂
tak ja sa tu pochválim, už keď som na vás natrafila 😀
Dnes som Samka mala na chrbte v batohu (fotka v albumu II.). Je to super, mohla som kludne robiť a vôbec nezavadzal. Umyla som podlahu, a keď som išla variť, tak už bol unavený a mrnčal, tak som ho dala spať. Bol fakt zlatý, tak si to zas zopakujeme. Len ma strašne škrabal a ťahal za vlasy, tak drápi som mu už obrúsila a ja si dám cop 🙂

listicka77
14. lis 2007

Tlapi, u tkaných šátků je to něco jiného. Ty elastické, to je bavlněný úplet, takže to stárne určitě rychleji (ale předpokládám, že je zatím v slušném stavu, jinak by ho Katako určo nenabízela 😉).

xsipm04
14. lis 2007

kili: pročítám si tu diskuzi a nemohla jsem odolat a nemrknout ti do alba. To je naprosto úžasný jaký mrňousci se vám to narodili a jací jsou z nich krásní klucí 🙂 Krásně vám to uklízení jde 😀

Jinak jsem se zase dozvěděla něco nového. My máme teda už skoro 8 kg ale ještě mě nenapadlo, začít přemýšlet o jiné variantě než o klasickém šátku. Pořád nosíme v úvazu kříž s kapsou v poloze bočního klubíčka. Já holt nevím, ale paní, která ke mě chodila na plavání a je fyzioterapeutka mi nedoporučovala svislé polohy až do okamžiku, kdy malá sama nezačne sedět. Dneska jsem to zrovna rozebírala s kamarádkou, které se tenhle názor nelíbí, protože podle ní je i malé dítě v té poloze s podraženým zadečkem jakoby v klubíčku. Ta fyzioterapeutka zase ale byla toho názoru, že maminky většinou do svislé polohy mimčo uvážou tak, že ho nepodsadí dostatečně a ono tam vlastně sedí. Tak nevím, už bych na tu svislou polohu docela přešla, ale nosíme hodně, takže bych Nellíkovi nerada pokřivila zádíčka.

Jinak já teda pořád taky řeším nošení v zimě ale spíš z toho důvodu, že se bojím, že až to začně přimrzat, abych s malou v šátku někde neuklouzla. Tak si říkam, že v tom mrazivém počasí budu muset asi i MHD s kočárem ☹

ladunka
14. lis 2007

Taky hlásím velikou spokojenost s kapsou MaM! Rozhodli jsme se pro zimní (= promokavou) variantou. Na chvíli jsme zalitovali, protože hned z první procházky se manžel vrátil zapršený, ale už jsme zase v klidu - jednak dítě nepromoklo, a pak stejně většinou nosím já a když prší, mám k šátku obrovský deštník, ať už je dítě v kapse nebo ne, no a na horách doufáme že se nám šátek, dítě i kapsa vejdou pod pončovou pláštěnku stejně jako letos. Pod bundu mi fouká, ale zatím zvládám - a až bude hůř, obléknu si pod bundu něco víc než jedno tričko.

Tlapi, když se Karolka rozhodne, že kapsa bude podpažní, tak taky je, není síla jak ji přesvěčit o opaku. Ruce si nechá schovat až když je unavená na spaní. Mrazy asi zatím nebyly, tak nevím co udělají.

tlapicka
15. lis 2007

kili: nejsem v obraze, proto se zeptam, co vas tatka a noseni? uz se polepsil?

ladu, jsem rada, ze nejsem divna, uprimne muzu, ale rict, ze me to trochu stve, pocitala jsem s mensim oblikanim, takhle ji tu bundicku musim dat stejne ☹ nicmene mam tu kapsu i misto fusaku, takze urcite poslouzi.

Umite si nekdo nasadit tu kapsu na zada sami? jestli jo, poradte jak, na to,prosim....

xsipm04: loni v zime jsem koupila ze strachu pred klouzajdou kocarek, takze rozumym tvym obavam. Nastesti nebyl potreba a kdyz bude nejhur, tak se holt mimi nalozi, no.

kili
15. lis 2007

tlapicka, ani nie, stále so mnou odmieta chodiť von, keď chcem ísť so šatkou ☹
a ja som chcela kúpiť ergo, aby mohol nosiť aj on, teda na jar, by som tak chcela chodiť do lesa. On by bol schopný ísť s naším kočíkom aj do lesa, že to je v pohode, a pri tom máme úplne nevhodné kolieska aj na bratislavské chodníky 🙄

tlapicka
15. lis 2007

kili, nevim, co rict. Je to ohromna skoda ☹

kili
15. lis 2007

dúfam, žo do jari názor zmení 😔 , zatiaľ aj tak nikam chodiť nebudeme.

tlapicka
15. lis 2007

co do argumentu z me strany: nas nosenec je strasne hodny, klidny, zdravy, ma secko vzorne, chodi od deseti mesicu...bez satku by urcite tak hodna nebyla a tak rychle nechodila. Dokonce i svagrovou jsem tak zblbla, ze chce nosit a i muj velky o 8 let starsi bracha mi vyjadril uznani a chteji se opicit, ze to pohodovy dite za to stoji... skoda, ze nemate nekoho takovyho kolem sebe, to pak i ty chlapi pochopi... ale ten tvuj je asi proti noseni obecne, vid?

kili
15. lis 2007

tlapicka, nie, jemu klokanka nevadí 😠
jemu skôr vadí, že by mal ísť vedľa takej indiánskej babičky 😠

xsipm04, k tomu noseniu zvisle. V pôrodnici, kde malí ležali sme tiež mali staničnú sestru, ktorá bola za nosenie v šatke, ale jednoznačne zvisle, nepýtala som sa do kedy, ale mám pocit, že asi do troch rokov 😀 . Stále chodila a dávala deti na ležato a sestri ich zas zdvíhali viac na šikmo 😀 . Ale doktorky mi povedali, že nevadí, že furt ležia v lehátkach, alebo že musia mať postielku v 45st. uhle (toľko ale nemajú), že chrbtica sa plne narovná až keď dieťa začne chodiť a nevadí tá sila gravitácie. Samka som začala nosiť, keď mal mesiac (od termínu pôrodu), vtedy mal v šatke gulatý chrbátik, teraz už ho tak guľatý nemá, od vrchu sa mu postupne narovnáva.
Niekto tu napísal perfektný príklad, čo mi fakt stačí na to, že viem, že im to neubližuje. Deti v afrike sa nosia nonstop do jedného roku a to zvisle, nemajú tak vymakané úvazi a keď odkvecne hlavička, vôbec si s tým nič nerobia a tie deti sú zdravé a čo viac, černoši sú výborný v športe. Takže sa neboj a kludne nos malú zvisle 😉

tlapicka
15. lis 2007

ja taky nosila od narozeni porad jen svisle🙂, taky jsem se uklidnovala afrikou 🙂

johanda
15. lis 2007

No, já jsem svou rodinu kromě manžela nošením nenadchla, ségry, zejména ta mladší, jsou kočárkové maminy.To, že je Johanka klidné a pohodové dítě přičítají její povaze (částečně určitě).Bohužel nezažily, jak "klidná a pohodová" byla v kočáru, ten řev by vzbudil i mrtvolu. V šátku a teď v Ergu ani nepípne. Já nejsem až na výjimky bůhvíjaký agitátor, každý si musí srovnat sám, co dělat. Ségra své mimčo vozila v kočáru, řvalo jak tur, vyndat nešlo, protože bylo zimní a zababušené, prostě děcko i mamka na prášky. Nakonec skoro rok seděla doma, páč déle než půl hodiny ji holka v kočáru nevydržela. Teď pracují na dalším mrněti, ale šátek nechce, prý je to takové nezvyklé a určitě by ji bolela záda.
Zato můj manžel - jinak konzervativec a člověk nevýstřední, je nosící nadšenec (a látkový a bezplenkový a vůbec att. parrenting je jeho, ač o tom nikdy nečet), Dokonce radil i známým, co maji měsíční mimi s brutálními kolikami, ať si pořídí šátek, číňák a strčí ho do společné postele . Ti čučeli. 😉

kili
15. lis 2007

johanda, no tak máš doma toho pravého a na ostatných môžeš... 😀

v téme Máme dvojičky všetky píšu, ako ich mali 3mesačné koliky a aj dlhšie, to sa musí proste len prečkať... mňa tam nikto nepočúva, pritom mojim nič nie je 🙄
Ja som rodinu na šátkovanie nenadchla, jediný, kto by bol možno prístupný je moja nevlastná sestra, ale to je jedno, tá už má 3 deti, a viac chcieť asi nebude.

kalo
15. lis 2007

Holky! Možná blbý dotat, ALE....budete nosit děti v šátku i v zimě??? Já malou občas beru do města v klokance (šátek nemáme), ale to bude muset být navlečená jak balík 🙂 V kočárku je přece jen v kombinéze v v teplém fusaku...ale když ji nesu, tak je venku..a když mrzne?? Co dětem v šátku oblékáte????

kili
15. lis 2007

kalo, v šatke je obvikle teplejšie ako v klokanke, je priamo na tvojom tele a to zohrieva dosť. Baby majú dosť často špeciálnu bundu na nosenie, alebo je dieťa na bunde a cez neho špeciánly pytel, ktorý ho drží v teple.
Ja v zime nenosím, 2 naraz nemôžem a mať jedného v šatke a druhého v kočíku je vážne vopruz, takže sa mi neoplatí kupovať niečo špeciálne, ale keby som mala jedno mimi, tak do toho určite idem.

s.arik
15. lis 2007

nestíhám to moc číst, ale taky nosím od narození svisle...a to několikrát denně
nejdříve sice v úvazu kolíbka s křížem na boku, protože je to rychlý úvaz s kratším šátkem a vyhovoval mi, ale stejně jsem tam malou dávala svisle, jako do kříže s kapsou teď 😉
souhlasím s kili a johandou, že tzv. koliky se dají řešit šátkem a společným spaním, Mirka prdí o 106, kaká pěnu, ale břico jí nebolí a pláče jenom když ji nechám samotnou - to bohužel někdy musím, třeba takhle ořve každé moje sprchování 🙄 😠 ☹ 😀
no jo, ani šátek není univerzál - leda mít jeden koupací a sprchovat se s Mirkou 😀 že bych to zkusila? 😕

s.arik
15. lis 2007

kalo, naopak, Mirka má v šátku jen návleky, ponožky a body 😉 i když sněží, hřeju ji já a šátek a kabát, mám to v albu 🙂

tlapicka
15. lis 2007

johanda: to je teda smula, na nase koliky ani satek nezabiral... jak jsem eli od 4 odpoledne nedavala k mlicku sab simplex, tak se trapila i kdyby nevim co.

kalo, jasne, ze se nosi i v zimne.Nase Eli se odnosila celou zimu loni. (zadna teda nebyla, ale zato ja nemuzu)
Nabalit nohy, a nahoru jen slabej kabatek,a zapnout pres mimi tvoji bundu. v obchode rozepnout bundu a mimiskovi je porad dobre narozdil od kocarkovych dedi, co se pari. zadny baleni!!! v klokance, ale mozna mimi neni tak tesne, tak ho treba nezahrivas, nevim. satek je v pohode, dokud to neklouze.