V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

milwa
2. únor 2008

Tak to dvanactyho prijdu, potrebuju nekoho zkusenyho, aby mi rekl co delam blbe...

evi3
3. únor 2008

kocky, skusam treti den dostat moje dieta do satky, kriz s kapsou (jedine, co je pre nu momentalne vhodne) a zistujem, ze sa jej tam teda znacne nepaci a po par sekundach, ked zistuje "a toto je co" zacina nesuhlas hlasno prejavovat... doteraz ma zvislu polohu spojenu s tym, ze ma vyhlad. Nemate nejaku fintu? dik

s.arik
3. únor 2008

evi3, co já vím, tak se plno děcek vzteká v šátku i ergu....dokud nezačneš chodit 😀

mě dcerka zdatně protestuje, ale stačí ujít deset kroků a usmívá se. když stojím, šponuje se, tak s ní aspoň třepu nebo se houpu v kolenou 😉

lusinta
3. únor 2008

evi,přesně jak píše šárik..chodit, pohybovat se,do schodů...a někdy to tak dělala,ale přikryla jsem ji tím cípem šátku a hned usla..

Milwa-tak já s tebou teda počítám.je tam omezená kapacita..kdyby se to náhodou přesunulo,dala bych včas vědět..ale platí se teda-60,- Protože to nevedu já a peníze si bere paní právě za lektorování,nemůžu ti ani udělit vyjímku:-/
No ale myslím,že to bude fajn..

mihapiha
3. únor 2008

Další dvou denní úspěch s šátkem, úvaz kolíbka nám jde čím dál lépe a v šátku úspěšně uspávám, Hugi vytuhne tak do 10 min, paráda 🙂

haluskacz
3. únor 2008

miho, super 🙂

mihapiha
3. únor 2008

Halusko,a ni nevíš jakou mám radost,že nám to tak hezky jde 😀

haluskacz
3. únor 2008

a vis, ze mozna i trochu vim? 🙂

lyzenka
3. únor 2008

Stale rozmyslam nad kupou nejakeho nosica.....rozmyslala som nad ERGO a MANDUCA - chcela by som si ich vyskusat.......lenze, tieto nosice sa nedaju nosit chrbtom drobca k maminke. A moj drobec sa tak rad nosi (na rukach)....myslite, ze ked si poriadim nosic, v ktorom sa nebude moct takto nosit.....nebude protestovat? 😕

lyzenka
4. únor 2008

😕 😕

lusinta
4. únor 2008

zádama k nosiči se nosit nemají!!!viz minulé stránky...a otočenému k tobě se mu bude líbit mnohem víc,od půl roku na záda...

evi3
4. únor 2008

s.arik, lusinta dik za radu ignorovat pociatocne protesty, absolvovali sme uz nakup 🙂

milwa
4. únor 2008

Lus, tak ja nakonec na ty satky nemuzu prijit 😒 Presunuli nam Koblizky z pondelka na utery v devet rano, takze to nestihnu. Tak holt priste. Placeni je samozrejmost, prece nas to nebude ucit zadarmo... Kdyby se to presunulo, tak dej vedet...

Miho, ty uspechy ti zavidim. Asi budu muset potrenovat. Ovsem kdyz je Verunka v klidu, tak ted trenujeme otaceni hlavy, dava ji jen na pravou stranu...

Jo a taky jsem zjistila, ze i kdyz pri davani do satku protestuje, tak jakmile se dam do pohybu, tak se dost uklidni, takze asi to plati skoro u vsech deti. Vcera jsme sli na prochazku ve trech a MM mel Verunku v satku. Bylo to fajn a pod bundu se mu vesla lip nez mne 🙂

lyzenka
4. únor 2008

...tak už som dohodnutá na skúšku Erga aj Manducy...tak som zvedavá čo sadne lepšie... 🙂

nasticka
5. únor 2008

Ahoj, nedá mi to a přidám se k těm, co tak velmi vychvalují Ergo...ze začátku jsem byla sice dost skeptická, četla jsem tu jen samou chválu a jak mám zkušenosti, že když je něco "moc super", tak to stojí za prd...manžel se smál, že tady tu diskuzi beztak platí výrobce Erga 😀 no nicméně nosit jsem potřebovala - kočár je prostě v některých situacích k prdu, klokanku jsem sice měla, ale dala jsem ji pryč, nebylo to OK a na šátek bych si s naším půlročním rarachem netroufla..no tak jsem nakonec koupila Ergo...a hle 😵 Andulka si v něm lebedí jak u mámy na zádech, tak u táty na břiše..takže i po počáteční nedůvěře dávám Ergu 1****** a vřele doporučuji, je opravdu SUPER 😎

susik77
5. únor 2008

ahojte, neprotestuju vase deticky, ked ich oblecene davate do erga? moja neznasa obliekanie do bundy a ciapky a straaasne place, kym su ju vobec nasadim do erga...potom, ked sme vonku sa ukludni, ale stale mam strach chodit s nou dlhsie trasy-ako napr. riesite prebalovanie na miestach, kde nie je k dispozic. prebal. miestnost? ked idem s kocikom, mozem ju prebalit v tom...

susik77
5. únor 2008

a este ma trochu sklamal material 😒 pripada mi taky dost neprijemny-tvrdy na dotyk ☹ na obrazku to vypadalo lepsie...myslela som, ze to bude neco podobne, ako mame batoh na hory-ten sa mi ovela lepsie nosi...

lyzenka
5. únor 2008

susi,

ja teda zatial nemam ergo ani manducu ....ale asi si objednam manducu kvoli tomu, ze meriam 162cm...a su tam lepsie tie nastvitelne popruhy....., ale neboj, jar bude cubidup....a supnes ju tam len tak.... :O)

johanda
5. únor 2008

susi, já malou moc neoblíkám - kalhoty+boty+mikina a čepice, mám Mam bundu, pod kterou se Johanka schová a ohřívám ji já. Materiál mi přijde dobrý, docela měkký.
Já v ergu nepřebaluju - malá mi v něm nečůrá a když už, tak třeba v autě, v létě a na podzim, když nemrzlo 😉 jen tak na zemi, ergo jako podložka.

dendisa
5. únor 2008

holky, máte některá jenom MaM kapsu? Vyplatí se ta investice, nebo se to dá obejít? Bunda se mi nevyplatí, nosím jenom občas, preferuju pořád kočárek. Zatím nosím v bundě o pár velikostí větší, ale až budu chtít hodit malou na záda, bude třeba to řešit jinak. Ještě je možnost nosit dítě oblečené do zimy, ale prej v tom je pak jako hadrový panák. A taky se moc nemá kam schovat, když chce spát.

Jinak mě ergo překvapilo příjemně i z hlediska matroše, tvrdý mi nepřijde - je to bavlna a myslím, že až se mi zasviní, bude ještě měkčí na omak 😀. A když malou oblíkám na ven, řve mi vždycky, protože je tlustá a je jí hrozné horko. Všeobecně většina dětí řve při oblíkání, ne? Jakmile ji ale zvednu na ruce, může se rozhlížet a ztichne, takže v ergu neprostestuje - čumí kolem sebe. Zato v kočárku mi oblečená řve, dokud ji neuhoupu ke spánku.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dendisa
5. únor 2008

tak jo, lusinta má teď tu hnědou v akci, tak asi do ní půjdu. díkes 😉

tiki
5. únor 2008

Dendiso, ja mam taky tu hnedou a je super. A nase dite taky rve jak tur pri oblikani... I kdyz ted uz je to lepsi, s vekem se to zlepsuje, zatimco rev pri prebalovani se zhorsuje 🙂

susik77
5. únor 2008

holky, a ake dlhe cesty robite asi v ergu?ja si trufam max 1 hodku vonku...

janamacka
5. únor 2008

ahojte, my mame babyvak, moje obe dcery ho miluju. terezka sa nosila do 1,5 roku a hanicka tiez od narodenia,maju reflux a takto menej vracali...

tiki
5. únor 2008

Susiku, klidne cely den 🙂 . Proste celodenni vylet do prirody je bez problemu, kdyz je prijatelne pocasi...

susik77
5. únor 2008

ja som z nej trochu mimo, ked zacne plakat nekde v meste a neviem,ci sa v tom ergu blbo citi, alebo ma nej. iny problem...inak mi nosenie vyhovuje-mala sa moze pozerat okolo a lahsie sa cestuje mhd

katako
5. únor 2008

Susik, jak to zvládneš fyzicky a podle počasí.

Teď chodíme tak na 1-2 hodiny.

tiki
5. únor 2008

Susi, to je problem, kdyz Ti rve dite v nositku, tak se na Tebe okoli kouka blbe, zatimco kdyz rve v kocaru, tak je to vnimany jako normalni. Ja v ergu i kojim, takze se da dite docela dobre utisit a uspat...

johanda
5. únor 2008

Susi, mi Jo v Ergu pořvávala kolem těch 5,6 měsíců, když se počůrala. Teď občas pobrečí, protože chce ven "polítat"