V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
30. kvě 2008

valka, nie je to klasicka elasticka satka, ale pruzi podla mna dost. Ja ju predavam len preto ze mi proste nesedi, neviem skratka ju nenosim. Je pravda ze tato satka nie je tak benevolentna k nepresnostiam v uvazoch ako napr storch, ale myslim ze sa na to da zvyknut, ja som mala prvu satku obycku z kanafasu medley a viazalo sa mi s nou v pohode. Inak tato satka je fakt krasna, dlho som rozmyslala ci ju mam predat, ale aj tak v nej moc nenosim, takze kvoli prachom, inak cakam na indio, takze budem nosit v lete v tom 😉

bambusko
30. kvě 2008

lu777, v polohe chrbtom k nosicovi sa da nosit v babyvaku, poloha klokancek/klokanek

http://www.babyvak.sk//obr.php?obr=obrazky/foto...
http://www.babyvak.sk/?jazyk=sk&kateg=4&PHPSESS...

nie je s nim narocna manipulacia, akurat nie je chrbtica zatazovana rovnomerne, kedze je to prevesene len cez jedno rameno

kili
30. kvě 2008

baby, toto chápete? to akože ona vymyslela šatku? 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

lu777
31. kvě 2008

Halusko: díky, mrknu na to s mužem.. nosit bude teď už hlavně on, takže to musí být něco co si zvládne na sebe lehce nandat a vyndat malého, aniž by ho upustil.. šátek nějak nezvládá

Natama: jj, šátek se mu docela líbil.. ale už ho musím taky nosit v poloze tak, aby viděl.. břichem na břicho už nechce skoro nikdy.. já to chápu.. už není malý miminko, chce všechno už vidět..
kdybych ho unesla bez potíží na boku v šátku, tak by to bylo nejlepší.. ale mě z toho bolí páteř (měla jsem úraz) 😠 😒

lu777
31. kvě 2008

Bambusko: o tom babyvaku mi někdo říkal, ale právě když na to kouknu, tak si myslím, že to by mě ty záda bolely taky 😒

chjo, je to síla, najít něco co vyhovuje jak mimču, tak co by zvládl muž 😅

martina46
31. kvě 2008

kili, to fakt nechapem........... 😀

denisocka
31. kvě 2008

kili ja sa z nej pocikám,ona nema šatku ale latku- s modreo bielymi pasikami a ručne kreslenom navode,asi jej napíšem nech mi o tom povie viac 😀

denisocka
31. kvě 2008

a zabudla som,je to "slina" 😀 😀 😀 nie šatka

martina46
31. kvě 2008

slina????

denisocka
31. kvě 2008

som zle prečítala v tom vytržení-má tam že sling a nie slina 😀 😀 😀 😀 ,už som jej písala

kili
31. kvě 2008

no ale je to možno dobrý marketingový ťah, keď napíše, že je to klokanka, na to sa možno niekto chytí 😀

bambusko
2. čer 2008

vcera sme na mestskej akcii mdd boli jedinou atrakciou s nositkom, najcastejsie sme poculi komentar ako sa maly pekne drzi 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

petpet
2. čer 2008

Ahoj, my nosili syna v satku, ale je divoch a brzy se mu nelibilo, ze nevidi "na svet" a kouka mi na hrud. V te dobe uvaz, aby koukal dopredu, jeste nepripadal v uvahu...tak jsme meli dobu prodlevy. Nastesti jak uz sedel, jsme poridili klasickou krosnu, Salewa Koala a nemuzu si ji vynachvalit. V satku je clovek i pri beznem teplem pocasi kolem 20 st. zpoceny hned, marne, telo na tele hreje. Krosna v pohode, ma i strisku, plastenku, tak ostre slunce ani dest ci vitr nevadi. Nosim syna /pres 10kg tipuji) stale, i pres opetovny pozehnany stav. Pravda, do kocaru krosnu nezbalite. Ale ja casteji chodim s ni nez s kocarem. Po meste, na nakupy, do mhd, na plavani a o vikendech i na hory. Syn ma prehled a vyhled, tak se mu tam libi, dokoce si noseni zada i doma, at mi midi na ruce kdyz pracuji na lince apod. 😎 Za krosnu fakt vdecim, vyuzijem ji mnohem vic nez kocar.
A jinak lidi koukali vzdy i na satek i na krosnu, s krosnou mi prijde ohlas "priznivejsi", u satkovani mi nektere pohledy pripadaly ve stylu "Chudak dite..." 😢

kili
2. čer 2008

bola som teraz vonku (teda len vyniesť smeti a v mäsiarstve) s Adamkom v šatke v predu a so Samkom v MDC v zadu 😀 . Adamko bol v dvojtom kríži, je to fakt super úväz, robila som ho prvýkrát, takže trošku nebol dotiahnutý, ale na tú chvíľku v pohode. No a robila som ho trošku inak, ako takého tibetana, namiesto uzla na bruchu som dala zrolovanú látku cez Adamkov chrbát a uzol vedľa neho (teda v tom priestore, čo je moja ruka a jeho chrbát) a dvojtý kríž mal len tak pod zadočkom, čiže s toho bol takú super zvdušný úväz 🙂 . S tenšou šatkou by to teda bolo ešte lepšie, ja mám hoppa starého a ten je dosť hrubý.

denisocka
2. čer 2008

no my sme včera boli na MDD v ergu a tiež sme počuvali chváli a take tiež že -drží sa jak klliešť 😀 a že čo si ten rupsak nedám na chrbát a tak 😀 ,no a po dedine zas v šatke,to si už zvykli,dnes sa aj obecny spiťáci zastavili a chválili nás /v delíriu/

denisocka
2. čer 2008

bambusko,aj my sa tak nosime aj držíme 😀

denisocka
2. čer 2008

kili,daj mi mail na teba,pošlem ti odhalenie tej "výmyselíčky šatky " 😀

s.arik
2. čer 2008

kili,
to je dobré, děcko v předu i vzadu 😵 já na delší výlety nosím velký batoh na hory na zádech a Mirku v ergu vpředu 😀

lidi ale jak mám v hicu krátké trika, tak se mě bederní pás erga trochu nepříjemně tře o kůži.....asi fakt koupím mei tai....vypadá tak vzdušně a hlavně celé látkové...

kaaja
2. čer 2008

kili, jsem unešená! 😀 jaké byly reakce okolí? budeš nosit oba častěji?

ad teplo - nosíte někdo v tibeťanovi? Ď

denisocka
2. čer 2008

baby,čo máte ergo

malemu sa zarez´áva do nožičie,asi potrebujeme kus dorasť aby mu nôžky z toho viseli.rabilo to aj vám?

kaaja
2. čer 2008

denisocko, ergo tam má taky polstry, ne? jako manduca a beco...

denisocka
2. čer 2008

hej má,ale ta nodra latka trichu na konci prechádza do tých mäkkých "polstrov" a tam to tlačí-reže

kili
2. čer 2008

kaaja, no to asi nie, lebo aj teraz ako som išla, tak som zle našlapla, ale v pohode, ja nepadám, ani keď ma v škole chalani podkýňali, proste vždy to viem vyrovnať, ale taký nejaký rešpekt tam je. Teraz som išla, lebo sa mi na tú chvíľku nechcelo trepať kočík do výťahu, totiž sa nám tam moc nezmestí a je to také komplikované ho tam dostať a dosť sa tým aj ničí. Reakcie okolia nič moc, asi moc teplo a nikoho nikde a v mäsiarstve sú už u mňa zvyknutý na všetko 😀

martina46
2. čer 2008

denisocka,
som pocula, ze ergo ma take hluche obdobie medzi 5-6 mesiacom, kedy v nom dieta uplne dobre nesedi - nieco tam nepasuje. to je mozno ten vas problem.... 😒

kili,
nemas fotku, ked ste boli takto v trojici nakupovat? 🙂

kili
2. čer 2008

marti, nemám, sa mi nejak nechcelo

denisocka
2. čer 2008

vie niekto viac o tom ERGO KRIZOVOM OBDOBI ?

bambusko
2. čer 2008

deni, tlaci ho to tam, kde su nasite take trojuholnicky? u nas je to zatial ok. akurat sa malemu nepacilo, ked si ho nasadil drahy, ale on je odo mna o dost vecsi a maly si nedokazal ulozit nozicky, proste taku roznozku na jeho pas neurobi 😀 tak budeme musiet pockat az podrastie, zatial ho budem nosit len ja

s.arik
2. čer 2008

o tom krizovém období jsem nikdy nečetla... 😕

denisocka
2. čer 2008

babusko,hej tie trojúholníčky režu 😖

s.arik
2. čer 2008

prodávám indický šátek a ještě jeden krátký...
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=99909

jestli si někdo tu indii koupí, hned si obědnám mei tai 😵