V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenadka
31. bře 2011

@sissik nemas v okoli nejaku kamosku "nosnicu"? najlepsie odskusat 😉

sissik
31. bře 2011

@lenadka nemam ☹ este by som mohla zbehnut do ba do obchodov, ale chcela som pocut nejake vychytene veci od skusenych, na co si dat pozor pri kupe 😉
@taanak poprosim premerat, nemusi byt hned. nejdem kupovat zajtra😉
dakujem

denisocka
1. dub 2011

@lenadka zeby ja?xi

sissik
1. dub 2011

@emjee citala uz asi 3x
z nosicov mi to vychadza na manducu ale stale rozmyslam na satkou. tam sa mi to babo viac paci
mozem aj penvu satku pouzivat od narodenia? ci radsej kupit jednu pruznu a jednu pevnu?
je lepsie kupit zanosenu satku alebo radsej novu?
nevadi, ze mam velku dudy obludy? 😕 😀

sissik
1. dub 2011

malo byt velke dudy obludy 😉

akdarka
1. dub 2011

dievcata,kde kupujete merino oblecko pre drobcov? Alebo nejake „termo” oblecko.budem potrebovat lebo maly sa spoti v satke,nosici a ked ho budem vyberat vonku na prechadzke tak nech neprechladne. Nejake tipy, triky?

peepka
1. dub 2011

ahojte, aku satkuby ste mi doporucili, aky typ, som tehotna a mam dvojrocneho syna, planujem babatko nosit v satke ci uz doma alebo aj na von, satka by teda mala byt hlavne pre male babatko, viem ze aj vacsie deti sa nosia ale mna zaujima aky typ je najvhodnejsi pre tie najmensie baba 🙂 dakujeeem

http://www.littlepossums.co.uk/slings/wrap-slin...

pridavam link kde som nasla asi vsetky druhy co existuju, ktore vybraaaat? 😅

ps. dufam ze link sa tu moze davat 🤐

akdarka
1. dub 2011

@sissik ja satkujem od 6.dna maleho a hned pevnou satkou. Manducu mi akceptoval od 4.mesiaca a dovtedy nechcel byt vo vertikalnom uvaze. Takze dovtedy len koliska (ale mali sme super klbiky). A mam satku z bazaru.

sissik
1. dub 2011

@akdarka dakujem 🙂 ja som mala pri malej chicco, kde sa dalo nosit aj v lahu. tak sa tam nechala nosit. ale v "sede", teda viseni, uz nie. skoda, ze som nezazila rozum pri kupe a nenastudovala toho viac 😔
len mam obavu, ze ked starsia uvidi, ako sa babo nosi, tak aj ona bude chciet

shira_
1. dub 2011

@akdarka akurát mi včera prišla zásielka z nosenideti.cz, merino veci, som spokojná.

akdarka
1. dub 2011

@shira_ tak mrknem, diky 🙂

janette4
1. dub 2011

ahojte.
ja som si nakoniec kúpila nosič Red castle sport,ale malý mi tam moc nechce byť,tak uvažujem aj nad šatkou.ale na trhu ich je toľko,že si neviem vybrať.hlavne,aká dĺžka je pre mňa pri 164cm výške vhodná.pozerala som túto,keďže 60€ za šatku je pre mňa moc,ale zdá sa mi moc dlhá.:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=173925

shira_
1. dub 2011

@emjee ja tiež nosím manducu s prekríženými popruhmi, tak sa mi nosí lepšie ako normálne. a lahšie sa mi samej zapína. ked tie popruhy vzadu prekrížim, tie volné konce mám také nezaistené, plantavé. riešiš to nejako, alebo to mám zle? neviem či vieš čo myslím. ešte jedna otázka, došla mi kapsa mam, bez návodu pre blondíny 😕 spodok stiahnuť, to chápem, potom sú tam také uši a dve šnúrky na viazanie... ja neviem ako to má byť 😕 (vopred sa ospravedlnujem a patrične hanbím)

akdarka
1. dub 2011

@sissik tak ty budes nosit mimco a ocko malu v manduci 😀

zuzanockamt
1. dub 2011

@shira_ tie snurky pretiahnes cez usi a potom na chrbte zaviazes ... a snurky su prekrizene na chrbte ... ja som to tak nosila, nejako som to z toho vydedukovala, ze by to tak malo byt ... a este chces teraz pouzivat kapsu?

zuzanockamt
1. dub 2011

@janette4 no ja by som to nekupovala ... nie je to este overene ... radsej priplatit viac za kvalitnu znacku

bihan
1. dub 2011

@janette4 pentelky sme rozoberali práve tu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/babysatka/... Ani kvalita ani zákaznícky servis nestoja za to 😉 Inak ma dvíha zo stoličky tá zelená šatky - dieťa je v nej absolútne nevhodne 😝
Radšej používanú z bazáru ako toto. 😉

@sissik ešte som chcela k nosičom,že ak sa bojíš obvodu bedrového pásu, tak tie americké majú určite dostatočne dlhé 🙂 (Beco, Boba) ale ja by som sa napr. bez nosiča zaobišla, ale bez šatky ani náhodou.

@peepka moby je elastická šatka, ak plánuš nosiť len prvých pár mesiacov, bude ok 🙂 ale v aj na tej stránke ma dvíha zo stoličky, keď vidím dieťa tvárou dopredu a vyslovene na parašutistu.

shira_
1. dub 2011

@zuzanockamt dakujem, vyskúšam. ked som ju objednávala, bol tu stále vetrisko a kosa, nechcela som malého moc obliekať aby sa na mne nepotil a radšej dať kapsu, ale akurát som sa včera smiala že kým kapsa došla aj sa oteplilo. ale máme ísť v lete do švédska na ryby tak bohvie ako tam bude, kapsa sa zíde. a ked nie, tak na jeseň, však malý má 3,5 mes, ešte vynosíme. ale vlani bola v máji taká zima že sme kúrili hádam celý mesiac a kapsa by nebola vôbec prehnane teplá. uvidíme.

janette4
1. dub 2011

baby,ja mám v tých šatkách hrozný guláš ☹ .nemohli by ste mi spraviť nejaký rebríček 3naj, s ktorými máte skúsenosti?a ešte by som chcela vedieť,z akých stránok si šatky objednávate?Ďakujem.

sissik
1. dub 2011

takze na zaciatok kupit lepsie elasticku satku, kde budem moct uviazat aj do lahu a potom neskor rozmyslat nad nosicom a pevnou satkou?
ako tak citam a rozmyslam, to bude asi najlepsie

peepka
1. dub 2011

@bihan ahoj dakujem, takze elasticku.. dietatko samozrejme iba do lahu chcem v nej davat...ktoru z tych elast.by si mi doporucila? ja ozaj neviem, paci sa mi hned ta prva z tych elastickych kari-me ale ak mas vyskusanu alebo sa vyznas kludne mi povedz rovno ktoru kupit 😀 apreco nemozu byt babatka otocene k telu? koli dychaniu? dik 🙂

jaj teraz citam ze spominas tu moby....ta je myslis naj z tych elastickych?

zuzanockamt
1. dub 2011

@sissik
@peepka ja som na zaciatok tiez za tu elasticku, prve styri mesiace som pouzivala len tu - mala som sleepy wrap, bola uzasna ... potom uz bol maly do nej tazky, tak sme presli na pevnu ... ja som zo zaciatku tiez skusala kolisku, ale nemalo to velmi uspech, tak som nosila a nosim KSK a je spokojny

peepka
1. dub 2011

@zuzanockamt ja lutujem ze som prveho nenosila, vsetko by bolo o tolko jednoduchsie 🙂 a dik, urcite teda elasticku, neskor nosit uz neplanujem no ale to sa uvidi mozno zmenim nazor, hlavne mi teda ide o zaciatok 🙂 a ktoruuuuu si mam vybraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat? 😀 ps. ksk je coo?

zuzanockamt
1. dub 2011

@peepka no ja som mala len tu sleepy wrap, tak s inou nemam skusenost, pevne som mala uz tri znacky 😀 ... KSK je uväz - kriz s kapsou vnutri alebo vonku

peepka
1. dub 2011

@zuzanockamt aha no tak kuknem ako to vyzera ta sleepy 🙂 a ta dokedy asi vydrzala do kolkeho mesiaca?

zuzanockamt
1. dub 2011

@peepka ja ju mam aj v albume naviazanu, tak mozes kuknut ... nam vydrzala cca do 4-teho mesiaca, lebo to uz mal cez 8 kg a uz sa mi zle nosilo, tak som presla na pevnu, zalezi ako rychlo babo pribera ... ak budes mat menise, tak ti moze vydrzat aj po pol roku

bihan
1. dub 2011

@peepka ja som blbá, ja som pozrela len tých pár prvých šatiek a to sú všetko elastiky, tak som myslela, že chceš elastik 😅 Ja osobne by som ho nekupovala, lebo mám dosť skúseností, ale novorodeniatko sa isto ľahšie nosí v elastiku.
Pozri si nejaké na ebay, sú tam väčšinou za pár libier. A ak budeš chcieť nosiť ďalej, kúpiš niečo iné. 😉

@sissik do "ľahu" - kolísky sa dá dať mimi aj v pevnej šatke. 😉 to je o úväze, nie materiále 😀

@janette4 Didymos, Storchenwiege, Hoppediz, Ellevill... to sú značky, pri ktorý sa veľmi nedá "seknúť".. s elastikmi skúsenosti nemám, ale niečo ako top ten šatiek neexistuje, lebo je to všetko o osobných pocitoch a šatka, ktorá mne dokonale vyhovuje, tebe nemusí sedieť vôbec. skús príp. pozrieť na referencie tu www.nosenideti.cz

peepka
1. dub 2011

@zuzanockamt no mam pocit ze male nebude 😀 ale dik 4 mesiace to je celkom fajn....a kebyze si clovek kupi nie strecovu satku tak to je zle pre novorodenca? preco sa odporuca ta strecova?

peepka
1. dub 2011

@bihan 😀 takze si myslis ze na zaciatok je lepsia elasticka ale neskor uz treba inu? ci mozem rovno kupit inu booze baby pomoooc :D