V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
28. srp 2008

inac baby sa pocvhalim ze tiez som vcera urobila komplet upratko aj s vysavanim aj umyvanim dlazky aj utieranim prachu s malou v satke lenze v koliske 😀 a este sa pritom aj zo zaciatku dojcila potom hajalala 🙂 akurat ze je to riadne posilko kedze niektore pohyby musim robit inac ako bez nej - napr. zohynanie a tak - lenki tusim pisala ze mala na druhy den svalovicu na stehnach - tak to je presne to co som citila - ze posilujem stehna 😀
vidite ake dalsie plus satkovania? 😀 😀

bambusko
28. srp 2008

venonna, virtualne ti podavam ruku 🙂 cely vecer sijem 😀 usila som si 3 satky - jednu kratku sebe a 2 dievcatam pre babiky. a to vsetko ma na svedomi, ze mi blbne net ☹ verulka, duska, nejde mi poslat ip 🙄

bambusko
29. srp 2008

mam prve negativne ohlasy na nosenie ☹ prisla k nam svokra so svojou sestrou, otvorila som im s malym v satke - spal v koliske. obidve hned zacali hulakat, ze zas ho vlacis?!, okamzite ho vyber, pozri aky je tam pokrceny!!! a zacali kukat dnu, jasneze sa maly zobudil a kukal ako vyorana mys. no vidis ako chudak zazera!!! no hej, ked ste ho zobudili... potom som sa ich spytala, co si myslia, ze ako ich nosili vonku - obe maju po 70. povedali, ze si nepametaju a na otazku o kociku povedali, ze ten teda urcite nemali. potom stichli, ale aj tak zazerali. zaujimave, ze ked predtym bola svokra sama, ani necekla, ale teraz, ked boli dve, sa do mna obuli. ale to uz je do inej temy 😒

verulka
29. srp 2008

bambusko, neries 🙄 inak ja som zistila, ze mna sa asi ludia boja 😀 lebp radsej mi na nosenie nic nevravia 😀
ale v chorvatsku sme boli riadna atrakcia 😉 pokukavali turisti aj domaci, niektori s usmevom, ini zhrozene 😉

venonna
29. srp 2008

😀 bambu, takze aj ked nejde net, ma to svoje "vyhody" co? No mne by sa taky vypadok hodil aj na mesiac... 🙄 a so svokrou drzim palce, neboj, ona to casom "prezuje" 😉

bambusko
29. srp 2008

nebojte, sak ja sa nedam 😎 myslite, ze od koho som mala latku 😀 treba minut 30-rocne zasoby 😀

weroni
29. srp 2008

bambusko ako verulka pise - vobec sa tym netrap aj ked je to fakt divne ze svokra by mala byt rada ze je maly spokojny 😠 ta moja bude mat sice "len" 60 ale vemi sa jej to nosenie paci hlavne to ako v satke mala zaspinka :- )a furt mi vravi "keby to existovalo ked som ja mala male deti, juj jak ti to zavidim" 😀
ale zase je pravda aj to ze ona sa mi dost boji povedat nieco do oci zle s cim vie ze nebudem suhlasit lebo po urcitych veciach co sme si preskakali si uz servitku pred usta nedavam... 😉

verul a s tymi pohladmi - niektorymi usmiatymi a inymi zhrozenymi alebo zacudovanymi mam tiez skusenosti ale ber to tak ze ty nosis Ronyho tak ze vsetci vidia ze mas dieta no ja ked mam malu v koliske a je schovana tak sa niektori cuduju ci tam mam fretku alebo co 😀 😀 😀 (aj ked - hovadsky velka fretka 😅 😅 )

bambusko
29. srp 2008

weroni, ale velka fretka aj dost smrdi 😀

weroni
29. srp 2008

no tak to je cudne lebo mala nebola pokakana 😀

katy1979
29. srp 2008

bambusko to chce klud, aj môj svokor občas mal blbé otázky ale nefrflal.

verulka nás celkom v chorvátsku brali aj ked zazerali, ale vacsinou sa na neho usmievali, zeleninári mu aj banán dali, asi im pripomenul opičku zavesenu na rodičoch. To skôr tu ludia zazeraju a majú blbé poznámky. Ale to poznáme asi všetky. Hlavne že na dieta v klokanke sa každý usmieva ešte aj babky, ale dieta ktoré sa nosí zdravo tak na to divne pozerajú. mna stve hlavne to. na mna pozerajú že to to robím svojmu dietatu ale na parašutistu sa rehocu a robia mu tutu mutu

bambusko
29. srp 2008

hej, na ergo sa mi to nikdy nestalo. no co, nasinci maju radi parasutistov, ved nas oslobodili - tym pripominam dnesny sviatok 🙂

bambusko
29. srp 2008

este musim napisat, ze sme vcera objavili dvojity kriz, super uvez 🙂 vzdusnejsi ako kriz s kapsou a maly si moze dat ruky doboku ako v ergu, takze ich nevytahuje zhora a netaha ma za nos a bradu 😀

kuko7
29. srp 2008

Ahojte babulky, dufam, ze mi pomozete....chcem si kupit satku, lebo uz dlhsiu dobu nad tym uvazujem. Malu som doteraz nosila v baby bjorne (klokanka), lenze to nie je az take zdrave a bojim sa v tom pokracovat. Preto chcem kupit satku, lenze neviem pre ktoru sa rozhodnut. Bola som na stranke nosime.sk a zaujala ma ta HOPPEDIZ, neviem ake s nou mate skusenosti, ale prosim vas o pomo pri vybere....dakujeeeeeeeeem....popripade mi poradte aka je najlepsia 😉

certica
29. srp 2008

my sme dnes boli vonku aj s ergom a muz mi hovori, ze: "minule som videl jednu babu s takou dlhou satkou 😀 , len si to tak prehodila cez seba, omotala z jednej, z druhej strany, sup sup, spravila uzol a bolo..." 😀 som sa musela rehotat, lebo uz davno a nie raz som mu spominala babysatku, ked som sa vobec rozhodovala, ze ci a co. samozrejme, ze ma registroval na pol ucha a aj z toho mu to davno vyfucalo 😨 😀

listicka77
29. srp 2008

Kuko: Nejlepší šátek je pro každou maminu jiný, v tom se určitě neshodneme. Ale s hoppedizem určitě nešlápneš vedle, je to dobrý šátek a po zanošení je měkký a hebký. Dřív byly Hoppedizy poměrně tlusté, teď jsou ale tenčí, takže už to není taková "deka". Já si ho jen zkoušela, ale přišel mi moc fajn. Baby, co ho mají, si ho pochvalují. A není drahý. Takže jestli se ti nějaký líbí, tak do něj jdi! Přeju příjemné nošení. 😉

Bambusko, jsem musela chvíli přemýšlet, co je dnes za svátek. 😀 Stačí 15 let, aby člověk pozapomněl. 😵

kuko7
29. srp 2008

listicka: dakujem za radu, urcite si nejaku satku kupim, len si musim spravit prehlad v nazoroch a aj nejake satky vyskusat...ale teraz mi jednu da kamoska, tusim je to tiez hoppediz, takze uvidime ako sa nam bude nosit....jedno je vsak iste, Alicka miluje nosenie viac ako kocik 😉 najradsej je pri mne 😵

Inak najviac mam strach z tych uzlov, ako sa to naucim a ci to budem vediet spravne viazat 😨

listicka77
29. srp 2008

Kuko, co se týče úvazů, tak by ti asi taky každá baba doporučila něco jiného, ale jsi nejistá, tak zkus pro začátek dvojitý kříž. Je to jednoduchý úvaz, který jde velmi snadno dotahovat. Hezly se dá dotáhnout každý lem zvlášť, aby měla malá hezky podsazený zadeček. Uvidíš, že za chvíli ti to půjde tak, že budeš pokukovat po úvazech na záda. 😵

rajka
29. srp 2008

Ahojky holky!
Tak jsem měla na 10 dní půjčenou Manducu a super, malý si zvykl velmi rychle 😉 v kočárku už moc dlouho nevydrží...Bohužel, jsem ji musela vrátit. Teď čekám na vlastní, mám objednanou přírodní a zrovna tahle barva není na skladě ☹ Doufám, že příjde, co nejdříve. Dále mám šátek - nakonec Šanami - trénovala jsem úvazy, ale nějak si nevěřím, zdá se mi, že to není ono. Nicméně malému se líbí i v šátku 😉 problém je, že mě i ze šátku bolí záda!! Na nějaké dlouhé nošení to není. Vydržím max. hodinu, pak ho musím vyndat a záda mě bolí další 2 hodiny ☹ . Jediné z čeho mě záda nebolí, je fakt ta Manduca. Tam je v podstatě největší váha na bedrech. A představte si, že mému muži se šátek vůbec nelíbí! Prý je tam malý moc stísněný....tak jsem mu řekla, že kdyby byl stísněný tak by řval, což neřve.

kuko7
29. srp 2008

No ja zajtra budem mat satku od tej kamosky, takze budem poctivo cvicit a ak by bol nejaky problem, tak vas pridem poprosit or adu ak to teda nevadiii 😉

listicka77
29. srp 2008

Nevadíííííí. 😀

mihapiha
29. srp 2008

zadám dotaz znova, nikdo nereagova,tak snad někdo zareaguje.ahojte, kdo z vás má botičky manymonhts? a jak je to s těma velikostma, uvažuji, že je pořidím malému na zimu,v lednu má rok,tak bych vzala některé od 9 měs. tak by mě zajímalo, jak dlouho vydrží?
anebo máte vlněné botičky, ty chundelaté? mám sice zateplovací kapsu,ale i tak si myslím, že botky jsou třeba, jak H. roste,tak se kapsa zmenšuje...

vikinka27
29. srp 2008

rajka, problem je v satke... ani mne sa sanami dobre neviaze, malemu sice nevadi, ale ja som potom ako dolamana. ani sa nedaju urobit vsetky uvazy co chcem. s inou satkou sa to da.... (takze je problem asi v satke)
ale suhlasim, ze manduca je bezva 😅

rajka
29. srp 2008

mihapiha - je mi líto, s těma botkama nemám zkušenost. V Třbovicích je nově otevřený kamenný obchod "v bavlnce" a tam mají vlněné botky apod. tak se tam zkus podívat a vyzkoušet 😉

vikinka - tak to mě nenapadlo, myslela jsem, že problém je v mých zádech...ještě to zkusím, ale myslím, že zvítězí Manduca 😉

rajka
29. srp 2008

orava - V Třebovicích 😉

rajka
29. srp 2008

teda já jsem marná - oprava tam mělo být 😕

duskaf
29. srp 2008

mihapiha, aj ja som čakala na odpoveď pre teba, lebo takisto zháňam niečo podobné, nejaké vlnené a neviem, kde by som to zohnala.

weroni
30. srp 2008

kuko ja som si tu tiez prisla po rady vo vybere satiek a nakoniec som vybrala Storchenwiege 🙂
Zatial mam pozicanu ale v pondelok posielam naspät a oni mi obratom poslu uz moju 🙂 Je super ze ponukaju moznost pozicat si satku a vyskusat - pokial by ti nesadla tak ti vratia peniazky 🙂

inac Esterke sa aj tak stale najviac lubi v koliske, zajtra chcem vyskusat nejake dalsie typy kolisky a take uväzy kde moze lezat lebo tie zvisle sa jej nejak nepacia - neviem ci preto ze je tam tak hrozne natesno no uvidime co bude dalej 🙂

verulka
30. srp 2008

kuko, uvazov sa vobec neboj...ja som total lajbava na "technicke" veci a uvazujem v pohodke 😉 kriz s kapsou vonku aj vnutri a moj muz ma rad jednoduchy kriz...je to uplna pohodicka 😉
certica, takze ergo zne uspech?

mihapiha
30. srp 2008

Rajka, tak to jsem ani nevěděla, že otevřeli vbavlnce, kamenný obchod, tak bych tam mohla zajet..to je fakt. díky moc.

haluskacz
30. srp 2008

miho, ja bych ty manymonths jeste vyuzila na Vaska, ale on uz je holt spis chodic nez nosenec. Asi zalezi na velikosti ditete a nohy, Vasoun zadnej obr neni.