V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
7. říj 2008

na antolskej na odd.patol.novorodencov boli snáď všetky sestričky k deťom veľmi milé 😵

weroni
7. říj 2008

kili tak to je super 🙂

venonna
7. říj 2008

baby, nemozem spat, tak vas citam 😀
valka, nasa mala spi pod stolom v kolicke radsej priecne, ale vtedy to tak uvolnim, ze sa dotyka matraca na zemi, lebo satka je pre nu napriec uz kratka... Intenzivne manzela prehovarat na to zavesne kreslo Brasil 😵 tam by mohla spat s kludom, nie 😕
Ozaj valka, a co tak ku kreslu nejaky stojan, (ked mate nevhodny strop), podla mna nemusi byt origos Amazonas... alebo spravit taku trojnozku, ako robili nase babky, ked sli s detmi na pole... v Baumaxe vraj mavaju take hotove tramy, len nejako zbuchat dokopy, hm?

duskaf
8. říj 2008

Kočky, tak mi sme včera skúsili batoh a malej sa páčilo, len mne to nebolo veľmi pohodlné, boleli ma plecia a potom aj hlava, asi nie som zvyknutá a malá veľmi ťažká, už má asi 11 kíl.
Dnes skúsim Jordán.

venonna
8. říj 2008

duska, skus zakoncit batoh na tibetana, mozno pomoze...

verulka
8. říj 2008

duska, skus aj kapsu na chrbat...ta je megapohodlna..teda aspon mne 😀
weroni, stavim sa o co chces, ze pojdete na chrbat skor 😀 aj ja som planovala, az ked bude sediet, aby sa mi lahko dal na chrbat..teraz uz nahadzujem akokolvek, ani me uz negrcka...zo zaciatku pri tom plakaval, ked bol na chrbte, tak som tomu davala cas..teraz uz ficime v pohodicke 😉
inak to kratke indio je super- konecne viazem aj JK, lebo mam na to vhodnu dlzku a bez problemov ficim pri neustalom vykladani z auta 😀
kocky, inak s tym mam problem- ja ho viem obliect do satky, ale kd napr cestujeme, tak je casto aj 5x mimo satku a to si myslim ze mu je zima 😖

duskaf
8. říj 2008

Ďakujem kočky, dnes vyskúšame, pekný deň Vám prajeme.

valka
8. říj 2008

venonna, skusime porozmyslat 🙂 hadam manzel nieco vymysli 😀 dik za tip...

audreyd
8. říj 2008

tak aj ja idem objednať šatku a mám dvoch favoritov... 😅 😀

http://www.nosime.sk/tovar1678-indio_mandarinko...

alebo http://www.nosime.sk/tovar844-pruhy_aare_42_m

obe veľkosť 4,2 🙂 čo vy na ne? 🙂

bambusko
8. říj 2008

audrey, viem, ze vsetci vzdychaju nad indiom, ale ja som to este nemala v ruke, takze hlasujem za pruhy, su kraaasne 🙂 aj tak si kupis este to indio kratsie, co verul? 😀

weroni, nas na chrbat donutili okolnosti, kedze sme dost velka domacnost, uz sa nedalo maleho len prevlacat a nic nerobit 😒 zuby stale nikde, sople este trosku mame a mrzuty je az-az, ale len ked nie je na mne 😉 vies ako to je na bruchu, si asi taka motorna a sikovna ko 2 dni pred porodom 😀 ja uz aj jem nastojaka a stale som namrvila marekovi na hlavu 😀 ked bol na chrbate aspon som sa v klude najedla, sice zase nastojaka... ale bol zlaty, najprv mi chvilu olizoval chrbat 😝 potom si oprel hlavicku a stale po mne smatral nozkami 😵 ale viazala som ho asi 15 minut 🙄

audreyd
8. říj 2008

bambusko, dík :-

ja len že keď ste tu spomínali tie hojdacie siete, tak my máme doma takéto niečo 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... je to taký závesný kôš, má vlastnú konštrukciu. celkom dobre sa tam sedí a hojdá, ale ležať sa v tom nedá ☹ siete závidím 🙂

josefa
8. říj 2008

ahojky, my právě doma řešíme nošení na zádech a tady koukám se to řeší taky🙂
Doma se nebojím, vážu nad postelí a navíc tu nehrozí žádná omdlévající babka, ale venku si netroufám, a právě proto uvažuju o koupi Manducy nebo Erga.
Když jste venku, a dítě se chce "proběhnout", tak to zvládate dítě sundat a zpátky zase uvázat na záda samy?

verulka
8. říj 2008

audrey, ja hlasujem za indio 😀 inak to mandarinkove som videla live a je uuzuzasne 😉 ..ja vlastne mam doma uz len indio 😅 mne sa s nim najlepsie viaze..dokonca aj batoh uz zvladam za minutku 😀

lubii
8. říj 2008

Venonna,my máme závesné kreslo z Kiky,vo výpredaji stálo asi 690 sk. Choď sa pozrieť, či ešte nemajú 😉 : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

indy
8. říj 2008

Josefa omdlevajici babka 😀 to je vystizne

kili
8. říj 2008

joze fka, ale aj pri dávaní dieťaťa v ergu na chrbát budú babky omdlievať 😀 , mne sa vždy vonku niekto ponúka, či mi nemá pomôcť

venonna
8. říj 2008

josefa, ja so satkou zvladam, je to len cvik a pred okolil "vypnut obraz aj zvuk", kym naviazes 😀
kili, presne, aj mne sa vzdy niekto ponuka a ked mi ktosi asistuje, naviazem horsie ako sama
lubii, ale do BA sa mi kvoli kreslu moc nechce, ked ani nie je zaruka, ci bude, naviac malu nemam komu nechat a cestovat s nou a potom ju vlacit po obchodoch... 😝 ale dik za tip, mozno vyuzije niekto iny 😉
audreyd, mandarinkove indio je ... joj, ani nemam slov 😵 😵 😵

josefa
8. říj 2008

ono se už některé babky(ale i mladice) tvářej výhružně při vázání zepředu, a tam se nebojím, žebych něco nezvládla...
kili a máš zkušenost na zádech s ergem i šátkem? nebo jenom Ergem? Jestli je to s Ergem o hodně rychlejší, jednodušší?

kili
8. říj 2008

josefa, z manducou je to omnoho jednoduchšie a rýchlejšie a pohodlnejšie, lebo váha je na tom bedrovom páse. ale nedá sa uviazať tak vysoko, ako šatka, čo deťom môže vadiť. Ale asi keď sa niekto naučí rýchlo viazať, tak to víde na rovnako, len teda musí sa to učiť.

josefa
8. říj 2008

kili díky, my ještě tedy potrénujém šátek a pak uvidím.... teď se začíná blížit čas bláta a sněhu, tak by to byl další důvod pro Ergo či Manducu (chtěla bych si je nejdřív obě půjčit, než koupím)

weroni
8. říj 2008

audrey hned ako si sa opytala ktoru zo satiek presne som vedela kolko hlasov indio dostane 😀
inac mne sa tiez tie pruhy pacia ale babulky co maju tie india ich hrozne moc vychvaluju 🙂

baby my sme dnes skusali klokana na bok a kym som to uviazala som na tu satku chytila take nervy ze som myslela ze ju rozstriham 😀 😀 😀 no neviem ale chvilu sa to zdalo byt fajn, kym som nezacala nieco robit, potom mi mala nejak padala do boku - smerom ku mne tak neviem ci som to zle uviazala alebo je to pre mensie babenka 😨

weroni
8. říj 2008

jaj a ktomu viazaniu na chrbat - nehadam sa - je to dost mozne ze zacneme kazdu chvilu ked tu tak namotavate 😀
ked ja sa este viac ako toho ci mi mala nespadne bojim toho ze na nu nebudem vidiet 😕

roxxxana
8. říj 2008

Holky, mám dotaz, máte některá zkušenosti s nošením většího miminka? Mám chlapečka, dva měsíce, ještě nedrží hlavičku, tak jsem chtěla zkusit nějaký úvaz s kolébkou, konkrétně tento http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&cln=14&g... ale jak tak koukám na tu kapsu, co jsem vytvořila, tak tam v životě Vendelína nemůžu nacpat. Má 58 cm, od narození je větší miminko, nevejde se mi ani do Manducy s novorozeneckou vložkou. Když teda pominu fakt, že mi v ní i tak řve...
Nebylo by pro mě nějaké řešení? Neexistuje nějaký "méně omezující" úvaz? Nebo budu muset počkat, až bude držet hlavu a vyzkoušet nějaký vertikální?

kili
8. říj 2008

roxxx, vertikálni úväz môžeš už teraz, len treba fixovať hlavičku jedným pruhom látky. Ale do tej kolísky sa musí napchať každé dieťa, len treba nechať dostatočne veľkú tú kapsu a potom zaviazať, reguluješ jej veľkost ty, len treba to dobre odhadnúť, čo je niekedy ťažké.

weroni
8. říj 2008

roxanna no ja som vlastne takmer stale pouzivala tuto kolisku:

https://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4


ja osobne moc nemam rada tie uvazy kde musis najprv uviazat a potom tam vopchat dieta, radsej som ked si malu uviazem na sebe - skus tuto kolisku Esterke tato velmi vyhovovala - akurat ze nevidela von ale ked tu vonkajsiu latku neroztiahnes ponad Vaclavovu hlavicku tak bude vidiet aspon teba 🙂

roxxxana
8. říj 2008

weroni: Díky za tip. Ta paní mě ale děsně frustruje, to má to děťátko nějak hluboce zmrazený nebo co. Já bych Václava udržela v jedné ruce leda tak ve snu. Na šátek reaguje jak býk na červenou (v tomhle případě na zelenou), začne sebou šít a kopat nohama, prohýbat se. A ječí. Je možný, že existuje druh dětí s totálním odporem k nosítkům a šátkům? Já ho asi mám doma. Jinak je totiž celkem hodnej a v pohodě. Zřejmě zhmotnělý sen všech doktorek vyznávajících teorii spiknutí výrobců šátků...kočárek je Vendův nejlepší kamarád. A mně se přesto nechce vzdát se naděje, že to širokorozchodné monstrum nebudu muset všude tahat s sebou...

weroni
8. říj 2008

roxy mozno prave preto ze ty sa necitis dobre v tom uväze to maly vyciti a je tiez nervozny. Ono deticky vycitia totalne vsetko aj ked si myslime ze to zakryjeme... Vyskusaj tuto kolisku - co som ti ten link poslala - ono ju vies uviazat tak aby bola trosicka volnejsia takze mozno ked bude mat maly viac volnosti bude ok🙂 a tiez napriklad skus as s nim hojdat a prechadzat pocas viazania - aspon dookola aby citil pohyb - ja som to tak tiez robievala - postavila som sa pred zrkadlo, sledovala ci dobre viazem a pritom sa hojdala a na Esterku robila rozne grimasy v zrkadle ale to uz bol trosicka vacsia takze to troska vnimala, ja som totiz najprv nosila v babyvaku a tam ona hrozne rada 😵 len keby ma tak plece z neho nebolelo a chrbat, inac bol super na nastartovanie nosenia 🙂
Teraz si satku nevieme vynachvalit 🙂
Tak drzime palce a daj v ediet potom ako ste dopadli s tym uväzom 🙂

bambusko
8. říj 2008

roxxxana, v pohode vopcham do kolisky nasho 70cm junacika. viazem kriz s kapsou vonku a potom ho tam natesnam. mozno tvoj maly nema rad koliskovu polohu, takych deti je dost, skus vertikalny uvez.

weroni, ja som sa kazdu chvilu chodila pozerat do zrkadla, co drobec na chrbate robi, esteze mame hore aj dole obrovskeeee 😀

neviete, kde je to babie leto, co o nom vyspevuju v radiu? lebo u nas veru nie 😕

audreyd
8. říj 2008

baby, no tu je hotový indio club 😀 dík 😵

bambusko, u nás je 😵

bambusko
8. říj 2008

audrey, ty sa mas, u nas su mraky na depku 😠 ale zase celkom prijemnych 14 stupnov 😀 takze sa nemusime az tak babusit