V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
21. pro 2008

weroni, ja som to myslela len v dobrom...mylsim, ze budes mat aspon 3 dietky 😉 ja nepoznam vela ludi, ktorych materstvo takto naplna 😉 jasne, ze pridu aj zle dni, ale to v konecnom dosledku nic nezmeni..chapes ako som to myslela, ze? 😅

wanda007
21. pro 2008

chcem, aby ste mi poradili, chcela by som kupit satku pre kamosku. Co najskor, uz uz ide rodit. Ona ale nevie nic o noseni, pamatam si dakedy tu spominala Lenki, ze pre novorodeniatko a mamicku, ktora toho o viazani vela nevie, ze je vhodna elasticka satka. Videla som na bocianik.sk Hoppediz. Chcela by som nejaky neutralny design, novu alebo pouzivanu, max. 4 m, do 2000 SK. Kamoska je nizsia, asi tak 160 cm. Potrebovala by som jej ju surne dorucit, byva v BA. Ak o niecom viete, tak mi napiste do IP.

Schvalujete tu Hoppku?

bambusko
21. pro 2008

wanda, myslim, ze do 4m neuviaze ksk na kolisku pre novorodenca. pozri na nosime.sk, mne sa pacia mam earth, je k nim aj ciapka 🙂 mne osobne sa zda neutralna pieskova farba

fibi
21. pro 2008

mne sa zdá neutrálna aj napr. červená alebo zelená (ak je to v tom zmysle, že aj pre chlapca aj pre dievča) 🙂 A tiež som zvedavá, ktorá elastická šatka je najlepšia...

wanda007
21. pro 2008

idem kuknut, akurat, ze z nosime to ido do BA az od Presova...

wanda007
21. pro 2008

uz vidim, je to ta sand. vidi sa mi. tak vravite, ze treba aj 5 metrov? Ale ona fakt malicka, vravim, 160 cm je moc... 😀

bambusko
21. pro 2008

wandi, skus tam zajtra zavolat. mne sa praveze zda, ze maju nejaky medzisklad alebo daco podobne v ba.

fibi, zelenu by som nechcela 😒 asi neexistuje univerzalna neutralna farba 😝

wanda007
21. pro 2008

bambu, napis este, tak ok tych 5 metrov?

bambusko
21. pro 2008

wandi, no po porode, neviem ako ty, ja som bola hruba 😲 s inkou 4,6m - realne ma 503cm - som uviazala vsetko, teraz mi je uz pridlha. takze 5m urcite bude stacit

a prave mi dosiel mail, ze moja anna ide zajtra na postu, tak drzte palce, nech pride ryyyychlo 🙂 vraj maju v presove kopec roboty

wanda007
21. pro 2008

z tych mam earth tam vsak nie je ani na vyber, co sa tyka dlzky, takze uvidim, kto bude rychlejsi, ci bocianik alebo nosime.

bambu, tak nech si na tej poste pohnu, dufam, ze ti to poslu prvou triedou!
sme sibnute, fakt, ja ked vidim, ako sa tu vytesujeme, zavislacky, nadryane na satky a vsetky tie nosicske perepeticky... 😀 😀 😀 ja osobne som dobre namotana, len mi je luto, ze to moje ditko, sa uz akosi moc nechce nosit. Musim dalsie poriesit dajako... neviem ako.

bambusko
21. pro 2008

wandi, ja ked annu zanosim, obe satky, co mam predam. no, marek na to, ze ma pomaly rok sa nosi stale rad. hlavne tento posledny tyzden malo spi cez den, bojujeme a dost neuspesne, tak to vyriesi vecerna prechadzka, tie svetielka v domoch a na nich su krasne a uz som videla v par domoch aj stromceky svietit. my az 24. zdobime

bambusko
21. pro 2008

wanda a este som pozerala, ze elasticke moby a hoppediz su dokonca dlhsie - 5,4 a 5,5m. ale tych 5m musi byt dost, ked ma len 160cm 😉

wanda007
22. pro 2008

a my pravdepodobne stromcek ani nebudeme mat. ani vlani sme nemali. hadam buduci rok, kvoli verkovi. a u rodicov, tiez az 24teho.

ved to, ma len 160cm, aby sa nezuzlila, a neodradilo ju to. Ved ked upazi, tak sa satke budu cipy furt valat este meter po zemi.

valka
22. pro 2008

wandi, ja som mala /mam ako prvu satku hoppediz a je super....je pevna a pruzna zaroven...a ani cena nie je uplne na zahodenie...takze ak nie indio, tak odporucam hoppediz 😉
myslim, ze 4m stacia...ja som tiez nizka a mam 4,7...lenze ona sa tak casom natiahne, ze som ju mala po dvojitom krizi az takmer po zem oba cipy...
😉

wanda007
22. pro 2008

takze hopp, lille:
http://nosime.sk/tovar604-lille_46_m
dakujeeeem vam, a drzte palce, aby sa ujala a toto este nenarodene dietko bude mat svoje prve obdobie zivota na susi stastnejsie ako malo to moje.

bambusko
22. pro 2008

wanda, ta je krasna 🙂 ale to je pevna satka, nie? si nakoniec prehodnotila?

eriqe
22. pro 2008

cavte, to je pevna satka, ale hoppy su riadne pruzne, aspon co som ja zatial skusala tak boli. Ked som spravila kolisku na postielku, tak sa mi mala az stratila 😅

bambusko
22. pro 2008

takze to bude dobra volba 😉 eriqe, kedy bude mat rut narodky? uz sa to blizi, nie?

valka
22. pro 2008

wanda, ale ta satka je na objednavku - dodanie zhruba 2 tyzdne 😨 ale podla mojho nazoru je to jedno, kedy dojde...hlavne, ze potesi...si myslim, ze ak nie je naucena nosit a sama nie je riadne namotivovana, tak sa zo zaciatku bude dost bat 😕

wanda007
22. pro 2008

uz to je zaplatene, vyberala som z toho, co mali k dispozicii - som telefonovala s nosime.sk. dnes-zajtra pre nu pojde MM mojej kamosky. Len ma davate do obrazu, ze to nie je elasticka satka? Tak to ma trosku mrzi, dufam, ze si na nu zvykne. Aj to je trochu na prd, ze je 4,6 m. Ale aspon moze vyskusat aj jej drahy.

Valka, k satke dostane aj Koncept kontinua, dufam, ze ho bude citat, aby bola dost motivovana, ty mas skusenost s tou vasou sesternicou, co? Je to tazke asi niekoho presvedcit. Budem sa snazit.

wanda007
22. pro 2008

a teraz sa chystame do jednoty, mam uz teraz hrozu, idem len ja a verko. mam "pekny" zoznam, dufam, ze este nieco z toho tam budu mat. 😖 uz je velka, bude sediet v nakupnom kosi, ale ze by som predsa zobrala manducu? asi hej.

valka
22. pro 2008

wandi, aspon ti nebude brat veci z regalov 😀

no ten koncept je super...a ta satka sice nie je elasticka, ale ako pisala eriqe - velmi dobre pruzi, takze sa aj super viaze...a vyuzije az kym babo nebude velke...a ked bude moc dlha, tak preda alebo smykne 😉 😀

kkaattkkaa
22. pro 2008

Nedavno sa kamaratom narodilo stvrte mimi, na krst mu dali usit lanovu kosielku a mamicka sa rozhodla, ze ho bude nosit v satke. Najstarsia dcera to okomentovala : esteze pri mne ste boli normalny.

verulka
22. pro 2008

kati, aj ja nosimaz 4.te mimi, nastastie moja dcera sa rozhodla, ze aj ona bude nosit..to ze nie sme normalni vie o nas uz davno 😀

wanda007
22. pro 2008

na nakup som si zavolala na pomoc mladsiu sestru, sla celkom rada s nami, fakt na nezaplatenie. Ja som v jednom strese, ked nakupujem s vero, striedame manducu s kosom, lebo kvili (neviem, ake i) neustale, stracam zoznam po vreckach, pri pokladni nestiham vykladat, balit, platit, a toboz nie kontrolovat, ci mi dobre blokuju... zabudnem dat flasky, zabudnem dat jednota kartu, alebo si ju zabudnem zobrat, hladam cele hodiny penazenku, vydavok, to vobec nekontrolujem, len tak podvedome, proste hroza. dnes nam vydali o 50 Sk viac, sestra si to vsimla, tak sme vratili, ale aj tak sme ukradli rozok, co vero zula v kosiku. ☹

wanda007
22. pro 2008

ja ked som videla dake maminy so satkou, tiez mi pripadali cudne, ako take deti kvetov, ci ako sa to volala ta generacia sestdesiatych rokov. Uz sa na to divam inac... Je to zle, satky maju velmi malu osvetu.

audreyd
22. pro 2008

wandi, pobavila si ma 🙂 teda, ten rožok vám asi nikto neodpustí 😠
ja som bola naposledy v tescu s adamom aj s adeli naraz! uff, riadny zaberák! a to sme zvládli ešte aj iné obchody! pravda, že neboli tak plné, ale aj tak si potriasam pravicou 😀 jediné, na čo som alergická, je keď sa adeli snaží olízať rúčku od košíka (grcajúci smajlík) bléééééééé, už aj ju šikujem na chrbát aj za cenu ošklbanej frizúry 😖

wanda007
22. pro 2008

audreyd, to ta fakt obdivujem, s dvomi detmi do obchodu! Ked ideme len tak do obchodu si daco kupit pod zub, v ramci prechadzky to je ok, ale dnes sme robili velky nakup, kopu vod a kopu piva, vsetko velmi tazke.

decka, ja nemam cas na seba vobec, ani na vas, az ked dieta zaspi o 11tej, v lepsom pripade o 10tej. Starigan ma kopu roboty so sebou, osprchovat, najest, poprepinat telku, pivko, a kym sa venuje dcere, tak ja riady, poriadok... ale dneska aj trochu elektriku prepajal ci co, lebo prerabame kuchynu - vsetko je teda jasne... nie ste niektora jasnovidka, co by ste mi povedali, ci ma vidite tohoto roku aj nieco varit alebo piect na vianoce?

Mna vazne drbne, to dieta v jednom kuse mrnci, este aj v spanku, musim si ist k nej lahnut, starigan uz isto vyzuruje, urcite nespi, isiel teraz na zachod, takze isto nespi, idem kamosky moje...

audreyd
22. pro 2008

wandi 😅 ty sa tak dobre čítaš 😅 sorry 😀 😀 😀

bambusko
22. pro 2008

wanda, no neviem, ci sa smiat, ci plakat 😒 som zvedava ako kamoska prijme satku 😕

audrey, este stiham, vsetko naj adelke k meninam 🙂 si si to riadne premakane vymyslela, meniny oboch krpcov aj vianoce dokopy a vybavene 😎