V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

audreyd
22. pro 2008

bambu, som to prešpekulovala, aby si s tými meninami nezávideli 😅 ale dík, odkážem 😵

lucinka7988
23. pro 2008

Ahojky maminky, moc vás všechny zdravím, předem přeji kráááásné svátky 😉 a moc vás prosím o radu 😔
Už nějakou dobu pokukuji po způsobech nošení našich ratolestí ale jelikož jsem měla z nějakého nepochopitelného důvodu zafixováno, že šátky a podobná nosítka jsou jen na léto, tak jsem plánovala koupi až na později.
Mám první dítko - necelé 3měsíce staré a už začínám poznávat nevýhody kočárků- zvláště teď, když je všude tolik lidí a měla bych na Vás zkušené pár dotazů.
Jsem nemehlo a šátek bych asi nezvládla a tak jsem se rozhodla pro některé z nosítek-vím že je tady dlouhá diskuze ale bohužel je tak dlouhá že bych to asi nezvládla přečíst ☹ ☹
Zaujaly mne nosítka - Manduca, která má i tu zmenšovací vložku pro mimča do 4 měsíců a pak také ERGO nosítko a Mei Tai Yokutai - od 2měsíců. Můžete mi prosím napsat výhody či nevýhody některého z nich? Dají se také používat teď v zimě - v kombinaci s těmi zateplovacími kapsami? např. s těmito?:

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

nebo

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

a nebo ještě:

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

která z těch kapes se Vám zdá praktičtější? Mě osobně se "líbí" ty první dvě-nebude v tom prckovi zima?-ta poslední je totiž vysloveně zimní 😒 😒

Děkuju moc za Vaše rady a zkušenosti!!!!! 😵 😵 😵

lucinka7988
23. pro 2008

A nebo ještě ALPINO???

http://www.mimishop.cz/medley/detail.php?zbozi=...

Uff uf, takový výběr 😨 😕 😨 ☹

wanda007
23. pro 2008

ja skusenosti s kapsami nemam, ale ta hoppediz sa mi vidi prakticka z toho dovodu, ze aj nosicka ma krk v teple. Uz som parkrat vybehla s malou v manduce s odopnutou bundou a zabudla si dat sal alebo daku satku na krk - nic moc. Takze preto sa mi paci hoppediz.
A s manducou som spokojna, poznam este babyvak od pecha, ale to je len na take pohojdavanie sa podoma a prechadzky - ziadny iny vykon domacich prac je s pechom nemozny, pretoze v nom dieta nie je pevne nalepene na tele matky a mohlo by vypadnut pri roznych upazeniach, predklonoch a tak. Ale ja som vyhody manducy a satiek objavila dost neskoro, tak preto manduca. Ak by som mala male mimco, tak jednoznacne satka - dietatko by som mohla ulozit do roznych poloh, zatial co v manduce moze byt jedine na stojaka, pripada mi take trochu "zavesene".
Luci, mozno by stalo zato pouvazovat este o tej satke.

bambusko
23. pro 2008

lucinka, pre nemehla tu mame motviacne video 😀 uz tu boli opakovane odkazy, ale davam znovu, mna presvedcilo, ze satku zvladnem 😉

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

huraaa, mame uz doma annu 😅 😅 😅 narychlo som skusala uviazat a staci mi aj na kriz s kapsou 🙂 ma 393cm, som zvedava po oprani. je nadherna a nezda sa mi ani taka tvrda ako inka, ked bola nova 😕 na batohu mam sice vpredu dlhe franforce, ale to mi nejako extra neprekaza, mozem si viazat maslu 😀 ale mozno este nejaku 3m ukoristim 😝

wanda007
23. pro 2008

no sak bambu, prave som na Teba myslela, ze ci ta Anna vie, kde ide byvat. Ale u nas postarka tak okolo obeda, tak som este neprovokovala. Takze by ste nam mohli zapozovat! 🙂

bambusko
23. pro 2008

som si bola na poste 🙂 maleho som ulozila a anna sa ide prat, s dievcatami ideme piect vinove rozky, tak az neskor bude foto 😉 hej wanda a vidim svojim jasnovideckym okom aj teba nieco piect 😀

lucinka7988
23. pro 2008

No to video vypadalo fakt lehce 😕 🙂 to bych asi zvládla ale......
Mě právě že láká to nosítko, protože u něj nemohu nic pokazit- myslím že snad tady se psalo, že špatně uvázaný šátek mimču může uškodit... ☹ Tak nevím nevím. A moje mamča by se to už tuplem nenaučila vázat-nemluvě o mužské části mojí rodiny, kteří jsou rádi že ovládnou kočárek 😀 😀

valka
23. pro 2008

ahojte, ja sa idem postazovat...moja mala si zmyslela, ze ked ju davam na chrbat, tak ma musi vtedy uplne osklbat... 😠 take pekne huste vlasy som mala kedysi... ☹

a este otazocka - mozno som sa to uz pytala, ale nejak vobec neviem, co s tym, tak znovu...lucka na chrbte dava stale nohy dohromady, akoby sa chcela postavit..kapsu ma vcelku velku, ale ona vie tak divne podskakovat aj ked sedi. tak sa proste ponadhadzuje a uz znova "stoji" na mojom zadku.. 😠 asi budem musiet skusat iny uvaz - nieco na sposob kapsy, ale tak, aby bola hore a vela videla...viazete niekto takto vysoko? alebo napr. jordan?

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
venonna
23. pro 2008

luci, Matyasek je este malinky, takze vela spava a prave preto odporucam aj ja satku, kde sa dieta ulozi do najprirodzenejsej polohy. Manducu mame aj my, ale tam spanok myslim ze nie je kovieco, kdezto este teraz, ked nevie zaspat, uspim ju v satke (a to je uz velka hepa). Ked sa naucis viazat Ty, to je hlavne, lebo Ty si s mamcom najviac, ostatni nie su az taki podstatni, hoci mozno sa tiez naucia, ked uvidia Teba a spokojne mimino 😉 Ved satku mozte neskor predat a kupit nositko 🙂
valka, jordan u nas moc nefrci, skor batoh. Mne sa mala nejak nesnazila vyrvat (to skor tolko protestovala, ze som ju pustila na slobodu), ale az teraz som zistila caro ineho nahadzovania na chrbat. Doretaz som vzdy najprv dala malej satku cez chrbat a potom som ju chytila za ruky a tak na chrbat. Traz som skusala dat ju najprv do tej kapsy a az na chrbte si prehodit jeden popruh na druhu stranu. Dosiahla som ovela lepsiu kapsu 😉
dufam, ze opis nahadzovania bol pochopitelny, lebo nemam cas hladat video 😅

sonulah
23. pro 2008

tak mam taky indioooooo 😀 😀

jak jsem se tu ptala na tu dýlku, no je to tak tak, ale stačí to - 3,2 m na batoh - vážu to až na cípech, ale paráda, že to neblembá.... a na úvaz ala Bihan je to taky akorát
je už zanošenej, dohněda, bez příměsí, jsem nadšená! to je dárek k Vánocům!! (šoda, že jsem si ho musela naježit sama 😀 😀 )
ale přibrat nesmim 😅

a tim s šátkama končím... (teda s nákupem) 😎

martina46
23. pro 2008

ahojte.
davam tu link na super uvaz, mnohe asi poznate, ale pre ine zas novinka 😉
prednosti, ktore vidim ja:
vaha je krasne rozlozena (batoh uz neviazem, bolia ma z neho ramena)
nie je zlozity
iba dve vrstvy latky cez chrbatik a drzi pritom super.

jedina nevyhoda je, ze sa viaze s dlhou satkou. minimum asi 5 didymos alebo pre velmi stihle 3,6 storch.
tu je link:
http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-ham...

martina46
23. pro 2008

uvaz sa vola dvojity hammock 😉

vikinka27
23. pro 2008

valka, aj mne to maly na chrbte robi, vacsinou ked chce lepsie vidiet alebo nieco dosiahnut.... ja viazem batoh.
doma je to ok, lebo to ho skludnujem a napravujem. vonku horsie, ale to je vacsinou v mdc.
neviem co s tym, asi iba akceptovat a naucit (vysvetlit) ze sa to v tom momente neda...

ziza, aj nam maly tak spaval prve mesiace, zacal spavat sam az okolo 4-5 mesaicov (skor 4) - teraz ho uz iba uspime a je mozne ho polozit a ist si robit svoje ;)
prve 4 mesaice stravil cely cas (pomaly aj noc kym som nesla spat) u mna v satke alebo babyvaku.
to extenzivne nosenie mu ostalo, doteraz sa rad nosi aj doma.... (nie ako niektore dievcata spominali, ze v takom vceku to deti preslo...)

prijemne sviatky vsetkym
musim ist, synator chce spat...

bambusko
23. pro 2008

martina, vyborny tip 🙂 len oni to viazu s elastickou satkou, vsakze? no a ta nevyhoda je pre mna skor vyhoda 🙂

valka, mne marek robi nieco podobne, on ako ma tie nozky roztiahnute, ohn eich v kolenach a zapiera sa do mna napnutymi spickami, tou vrchnou stranou, ako do kona. mam cele krize doryte 🙄 ale pomaha zacat tancovat - esteze mame vzdy zapnute radio. ked sa spolu natriasame, tak ho to vecsinou prejde a ked je uz toho vela, ide dolu.

martina46
23. pro 2008

bambusko,
viazu s elastickou, ale pevna satka je len vyhodou, je to pevnejsie.
problem so zapieranim sa spickami o moj cgrbat mame aj my, s tym sa asi neda nic robit. ale nam v tomto trochu pomhol tento dvojity hammock, mala sa z toho uvazu nevykope. zapiera sa sice spickami, ale pokojne ju opat napravim a uvaz drzi.
tiez sa mi tento uvaz dari naviazat hodne vysoko a aj ked malicko povoli, stale je mala dostatocne vysoko.
musim viazat naoza j vysoko, lebo sa nosime pod jednou bundou a keby bolsa nizsie, uz nic neuvidi a na chrbte by nevydrzala.

martina46
23. pro 2008
sonulah
23. pro 2008

martino, tomu řikáš jednoduchej úvaz??!?! 😀 😀

ale vypadá to pěkně, na tom prvním videu z toho vzniknou takové pěkné šaty, že 😀 😀

valka
23. pro 2008

tento hammac som skusala...teda mne sa moc paci, len sa musim naucit riadne jej to dat pod zadok...ale chcela by som mat taaaaaaaaaakto kludne dieta pri viazani 😀

bambusko
23. pro 2008

no, skusala som to, fakt riadna makacka to uviazat. ale aj batoh som viazala zo zaciatku 15 min 😒 a teraz je to sup-sup 🙂 pre nosica urcite ovela pohodlnejsie, ale mne sa nedari prehodit tu druhu vrstvu cez chrbat, s tym sa najviac narobim. a maly si aj tak vzdy zo vsetkeho vytiahne ruky

martina46
23. pro 2008

Je to jednoduché v tom, že menej precízne doťahovanie nenarobí takú galibu, ako zle uviazaný batoh. Pruh cez chrbát som mala tiež problém roztiahnuť, ale pomohlo mi práve to francúzke video, kde pani dá ruku so šatkou až nad hlavu a druhou rukou si ten lem uvoľní a to pomôže. Mne to už teraz takto ide. Jedine to podsadenie, ale tam záleží asi od dieťaťa, ak dáva nožičky k sebe, nedá sa s tým veľmi pracovať, ako to je problém každého úväzu 😉

verulka
23. pro 2008

cafte,
ziza, mne Ron vo veku tvojej kasky spal cez den len vsatke..kedykolvek som ho tam dala, tak lomil...takze ja by som to este nechala tak. Teraz mi v stake nechce spat, vsetko ho zaujima a taaak..takze si uzivaj ten cas, ked v satke spi 😉
Lucinka, ja som mala 1x manducu, ked mal krpec 3mes, ale len pozcanu a kupila som satku- pre male mimco je to uzasne, a to viazanie zlozito len vyzera 😉 ja som fakt nesika ale toto sa da...teraz som kupila manducu a odkedy ju mame, staka ma volno 😀 proste ako je vacsi a pevny, krasne sa tam usadi a hlavne na chrbte sa mu paci..(me ergo nesadlo), Takze nateraz odporucam satku a neskor manducu / ergo. s kapsami ti neporadim ,ja som kupila bundu 😉
Bambu, a teraz inku a indio predas?
kocky, letim, krasne sviatky 😵

bambusko
23. pro 2008

no studujem to francuzske video, je tam dobre hudba 🙂 a tej pani na konci ako sa ulavi 😅 asi budem cele sviatky trenovat 😀
verul, inku predam a indio este neviem, ci idem predat alebo vymenit za kratsie na batoh 😨 sa musim naucit toto tu martinino krkolomne a uvidim 😀 a uz mame foto 😉 ale viaze sa s tym zatial na prd, vsak viete, zas si idem tahat satku do postele 😝

sonulah
23. pro 2008

bambu, jseš z tý anny dobře vysmátá 😉 😵

bambusko
23. pro 2008

sonu, to som sa rehotala z maleho 😀

weroni
23. pro 2008

baby vymyslela som si to t sou mojou dlhou satkou a nosenim pocas nakupov - satku som si ako ste mi poradili - predviazala doma na seba a na to bundu, ked som dosla do mesta tak som si este v aute za volantom malu prelozila z vajicka do satky a len ked som vystupila z auta som to dotiahla a zapla bundu 🙂
Potom tak isto aj ked som ju davala dole - sadli sme do auta za volant, odviazala som malu, dala do vajicka a satku nechala na sebe 😀
absolvovali sme toooolke nakupy a mala mi potom zaspala po ceste k autu 🙂
Takze vyriesene 🙂

Aha a este - neuveriiiiiiiiiite - dnes som si malu uviazala na chrbat este na pyzamo - satenove a predstavte si - prvykrat v zivote sa mi podarilo uuuuuuplne spickovo uviazat batoh tak skvele mala nozicky - zadocek uplne vzorne podsadeny - a drzalo to tak asi polhodinu a aj po polhodine to stale drzalo len uz som musela ist do sprchy tak som ju odviazala ale chapete? Smyklavy saten a jak skvele to drzalo - tusim budem to pyzamo na seba obliekat ked budem viazat batoh 😝 😀

bambusko
24. pro 2008

weroni, super 😉

vsetkym vam pekne sviatky 🙂 kuknite si nase darcekove fotky 😵 a budu lepsie 😅 dostala som paradny fotak, len sa musim prestat klepat, ked ho drzim v ruke 😀 a naucit sa co a ako

dnes som dostala tip na leo, vraj to je "naj" satka. co nan hovorite?

venonna
24. pro 2008

bambu, Ty si sa nejako rozbehla s tymi satkami 😀 fotky su paradne 😉

bambusko
24. pro 2008

ven, co zavesne kreslo bolo? nase neoslnilo na prvy dojem ☹ pri tych technickych vynalezoch, ale jeho cas pride 😉