V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
6. led 2009

bashka ja mam upravenu flisovu bundu na chrbat v albume, ale tak nejako sa da urobit aj tepla bunda 😉 (teda ja sa na to uz dlhsiu domu chystam)

bambusko
6. led 2009

bashka, na chrbte nosim len doma, vonku viba vpredu. mam flisove ponco kupene a usite 2 zimne bundy

dorotka
6. led 2009

lenki dakujem som vedela ze som to tu videla ale nejak som to na nete nevedela najst
a chcem sa spytat ze co tie indicke a quatemalske satky pripadne brazilske?
no ale prisla som na jeden problem nasla som ze deti ktore maju problemy s klbikmi nemozu byt nosene v koliskach my zatial nevieme ci to mame ok ale hlavny problem je ze pata ma nozicku skrutene dovnutra a neviem ktora poloha by jej mohla skodit tak neviem ci sa vobec odhodlam ju nosit aj ked neviem ako budeme potom fungovat a budem mi to luto lebo v babyvaku sa jej paci aj ked nosit sa chystam teraz v zime urcite len doma sa mi zda kocik pre taketo malicke babo lepsi v zime

lenki33
6. led 2009

dorotka ak Patu nasiroko balis, tak ju mozes podla mna nosit vertikalne v KsK, myslim ze by jej to skor malo pomoct na tu nozicku 😉
a co sa tyka zimy, tak pre mna je aj v tomto satka super, ze maleho skoro vobec nemusim obliekat, lebo to je u nas vzdy horor ked sa ma obliekat, takze mne to pride skor naopak ze v zime je babatku teplejsie pri mame ako v kocari, samozrejme pod bundou

venonna
6. led 2009

dorotka su tu maminy, co kvoli refluxu nosili babo vo zvislych uvazoch uz od narodenia, ked dobre uviazes a zafixujes hlavku, niet sa coho bat.
Ja som donedavna fungovala len s guatemalskou satkou (Girasol), kym je babo mensie a viazes dopredu, nie je to take zle, ale pri viazani na chrbat, ked dieta podrastie, to uz je zaberak. Mam doma cerstvo didi pistaciove indio z druhej ruky a to sa neda porovnat.
Len teda ten pasovy opar mi teraz nedovoli nosit ☹ Takze baby, foto dam az neskor.

bambusko
6. led 2009

hej, ven, takto skromne sa priznavas 😀 ziadne waw, huraaaa, mam indioooo!!! 😨

venonna
6. led 2009

bambu, sak to este len uvidis, ked budem fit!!! 😉 teraz nad nim len slintam 😖

sayast
6. led 2009

ahojky holky,
chtela bych poradit, zkousela jsem procitat diskuzi, ale je to na dlouho...
Chtela bych a budeme muset poridit nositko pro malou, budu to potrebovat od narozeni (kvuli venceni pejska) a jsem trosku ztracena 😅 . Co byste mi doporucili? Zatim se rozhoduju mezi alpinem a manducou. Rada bych vase rady,tipy, vychytavky.
Moc dekuji
Sandra

venonna
6. led 2009

sayast, na male mimco Ti tu asi vsetky poradime satku, ta zaisti najlepsiu polohu, kedze male babo vela spinka. Ak sa bojis viazania, kup elasticku a neskor sa rozhodnes, ci pevnu satku alebo nositko. Plati, ze ak vlozis do kvality, po case este celkom vyhodne predas 😉

sayast
6. led 2009

a je neco co bych mohla koupit uz od malinka a pouzivat celou dobu? ono nez bych satek uvazala, tak aby pejsek vydrzel, je to jeste stene...

lenki33
6. led 2009

sayast celu dobu nosenia ti vydrzi pevna satka, ja odporucam didymos indio, viazat sa naucis rychlo, takze steniatko to urcite vydrzi
ako som pisala vyssie oblecenie dietata do kociara trva podstatne dlhsie ako uviazanie dietata do satky a zapnutie pod bundu
aby si si to vedela predstavit, mne trva momentalne naviazanie cca do 1 minuty, ako zaciatocnikovi ti to bude trvat mozno 10-15min, ale po mesiaci uz budes profik 😉

sonulah
6. led 2009

teoreticky ta manduca, má zabudovanou novo-vložku, ale než dáš do toho dítě, tak ti to vyjde nastejno, jako vázat šátek 😉
navíc, když bys chtěla dítě oblíct....

sonulah
6. led 2009

jo, lenki mě předběhla.... (a to se mi tady stává furt 😠 😠 😀 😀 )

lenki33
6. led 2009

sonu tak naschval som sayi neodpovedala hned, ale som pockala 21!!!!! minut a ty nic
si sa urcite flakala niekde na AP 😀

sayast
6. led 2009

moc dekuju 🙂

sonulah
6. led 2009

lenki 😀

kili
6. led 2009

dorotka, myslím, že zvislo môžeš nosiť v pohode, keď si predstavím, že ako dieťatko má nožičky vo zvyslej polohe, tak ho to práveže núti vytáčať von, teda tak akurát. Ale kôli širokému baleniu kolísku zavrhovať nemusíš, ,ja som S. nosila (široké balenie síce nemal, jemu stačila jedna klasická plienka na to, že mal nožičky jak žabička 😀 ), tak bol ku mne brucho na brucho, teda jednu nohu pod prsom, druhú nad prsom, jednu ruku pod prsom a hlavu na prse 😵 a rozčapeným nožičkám to nijak nevadilo.
a tiež mi príde v zime nosenie lepšie, dieťa fakt perfektne zohreješ a pokiaľ máš bundu, čo si nosila ako tehotná, tak fakt nemáš čo riešiť, vyksúšaj a uvidíš 😵

dorotka
6. led 2009

kocky no prave to viem ze ked treba balit na siroku su dobre zvisle polohy ale toto je iny ortopedicky problem ide skor o spodok noziciek a prave preto neviem co je lepsie ale skusim sa s ortopedom porozpravat ked pojdeme kvoli klbikom mne sa ta koliska paci prave najviac
a amelia mala reflux aj pata ma obe ale v babyvaku mi negrcala amelia ani raz a pata zatial tiez nie takze si myslim ze aj koliska je na reflux dobra nejak im ta prirodzena poloha vyhovovala
a kocik mi popravde trosku aj vyhovuje amelia mi prave najlepsie spavala tam a pati asi tiez celkom vyhovuje
na doma chcem hlavne preto ze ked budem potrebovat varit a patka sa bude potrebovat prave vtedy nosit aby som ameliu nedrzala hladnu a ak budem naozaj proficka tak budem aj vonku vyuzivat keby bola mrzuta ked sa zobudi

sonulah
6. led 2009

já myslim, že při svislý poloze v KsK se nemůže nožce, co visí dolů, stát nic.... 😉

terrestriss
7. led 2009

ahoj holky, dík za názor na dýlku... já si právě myslela že čím kratší tím lepší ale teď už chápu že si ce ano: čím kratší tím lepší na manipulaci, ale nesmí být krátký na úvaz... no potěš - tak asi vezmu ten 4,7 🙂

sonulah
7. led 2009

vennon, to je černej sen každý nosičky: dostat domů novej šátek a mít pásovej opar...

držim palce, ať je co nejdřív líp a můžeš se pochlubit s fotkama 😉

petusaaa
7. led 2009

ahojte, tak ja pouzivam KsK, kriz vonku. maly je tam fakt uzasny. akurat teraz stale spinka. je chorucky, ma nasadene ATB. ma zapalene ocko. takze je taky nijaky. dufam, ze mu to coskoro prejde ☹
sakta je uzasna, nosi aj tatino 😀

sueanek
7. led 2009

terrestriss: Presne tak 🙂 Jakoze moje satky jsou prima na kriz s kapsou, ale kdyz zkusim neco jednodussiho, tak se s tema metrama latky navic malem prizabiju...

sueanek
7. led 2009

Devcata, od kdy jste zacala nosit ditko na zadech? Je to o hmotnosti, nebo spis o delce ditete, kdy vepredu o sebe bimba jeho celo a vase brada?

lenki33
7. led 2009

sue ja som zacala nosit na chrbte od 4mesiacov, ale tak od 3m som to zacala skusat

sueanek
7. led 2009

lenki33: A vazala jsi batoh ci neco onacejsiho?

lenki33
7. led 2009

uplne prve som skusila uviazat na chrbat KsK a samozrejme ze mi to vobec neslo
tak som skusila batoh, ten mi sice isiel, ale uviazany moc dobre nebol 😅
ale casom sa to zlepsilo 😀
takze ja odporucam zacat batohom

sueanek
7. led 2009

K batohu mam dotaz - jak moc ma byt dite odklonene od zad nosice, aby mu to nekazilo pater, pripadne neco jineho? Pri mych nesmelych batohovitych pokusech tam ditko temer lezelo, a kdyz jsem chtela vrsek pritahnout, tak se branilo...

lenki33
7. led 2009

predpokladam ze Sonicka uz sedi, takze teoreticky moze mat ruky vonku, ale ja to moc neodporucam (ak sa da 😉 ) lebo ja mam pocit ze ked ma ruky vonku tak sa viac odklana a je "tazsi"
inak ten horny lem by mal byt pritiahnuty dost, ma mat trochu gulaty chrbatik, aj ked samozrejme ze s vekom sa bude ten chrbat skor vyrovnavat

sueanek
7. led 2009

lenki33: Nesedi. Leze a stoupa si 🙂 Dik za radu, zkusim to priste jinak...