V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

terrestriss
2. únor 2009

děkuju za rady, asi to bude fakt tim nezanosenim (doufam), je pravda, ze je to uplne jinej matros nez elastik. tak jsem satek slozila, dala do povlaku na polstar a budu na nem sedet u pc a u kojeni a v noci si ho dam pod polstar. nebo je efektivnejsi to uzlovani? to mi ale prijde takovy "pasivni"...
taky teda chci rict ze mala je v 3mesicich hrozne ziva a to je asi dost negativni predpoklad pro satkovani, protoze i v KsK se zmita a toci ze strany na strany, ze by v tom usnula to ani omylem... ach jo, snad neskoncime na manduce, kdyz uz jsem koupila to indio 🙂

lenki33
2. únor 2009

terres, uzlovanie je dobre, ale pre mna bolo hlavne namahave, resp nebavilo ma to
myslim ze v KsK nezaspi, lebo je zvyknuta a radsej spi v koliskach
Ak ti v indiu KsK ide tak ju tam nos, ked vies/si myslis ze nebude spat
to ze je ziva so satkovanim podla mna nic nema, len jej nedovol vytahovat ruky, ked jej satku povedies ponad ramena tak bude kludnesia, ja to tak robim doteraz
inak baby ked ste sa tu niekto pytali na to ze vam v ksk nejde ten stredny pruh vytiahnut, tak viazte KsK s kapsou vonku, tam to u malych babtiek vytiahnut nad hlavu ide. Ale v kazdom ksk sa da zafixovat hlava ked dieta spi pruhom latky z boku a ked nespi tak ju nefixujte, ak si ju uz vie samo drzat, casom si ju polozi samo na hrud

terrestriss
2. únor 2009

lenki, a to se to uzlovani dela tak ze zauzluju - rozvazu - zauzluju - rozvazu - zauzluju atak porad dokola?
ja myslela ze zauzluju a necham zauzlovane 🙂
to by me teda taky nebavilo, to je lepsi na tom sedet/lezet

lenki33
2. únor 2009

no terres teraz si ma zaskocila 😕 😀
ale podla mna ked potrebujes strukturu tej latky zjemnit, tak by si mala zauzlovat a rozuzlovat a tak dookola

sonulah
2. únor 2009

tak rychle pryč z týhle stránky....

tahle váže fakt v pohodě (ale s čím? 😕 )

https://www.youtube.com/watch?v=qBs_WoEXMII


to vypadá taaak jednoduše, ale nevim, esi s tim leošem by to šlo.... 😉

sonulah
2. únor 2009

jé, vy už jste pokročily..... 🤐 😀

kili
2. únor 2009

sonu, no tym z videí to vždy tak pekne ide, im ale tie deti tak krásne ležia. to S. sa mi vždy na mne posadí jak na koňa a potom viaž 🙄
vám deti tiež tak ležia?

sonulah
2. únor 2009

kili, neeee, navíc J při vázání dělá mosty, kopy, skoky a já nevim, co všechno 😠 😉

martina46
2. únor 2009

Táňka mala obdobie, keď mi na chrbte tiež koňovala, to šlo ale celkom dobre spacifikovať, stihla som ju pruhom , konce medzi kolená a už sa nepohla 😉 horšie bolo, keď som si ju pekne podsadila a ona na záver zrazu vystrela nožičky 🙄

jana3
2. únor 2009

Ahojte,
uz som sa tu par krat ukazala, ale stale som zaciatocnik, ktory ma vela otazok.
Pokusam sa malu zaviazat si na chrbat, ale som z toho dost sklamana ☹ . Z batohu ma boli chrbat, a kapsu na chrbat fakt nezvladam, to je na mna straaasne tazke...
Viete mi poradit nieco jednoduchsie?

Dakujem

kili
2. únor 2009

jana, ten odkaz, čo dala sonulah (neviem ako sa volá), tak to je asi jednoduchšie ako kapsa, tak vyskúšaj 😒

jana3
2. únor 2009

kili: Dakujem, vyskusam...
Inak vas z batohu neboli chrbat? Mna teda riadne...
Kapsu mi par krat pomohol manzel zaviazat a bolo to trochu lepsie.

kili
2. únor 2009

ani mne batoh moc nesadol.
ale ja som aj vymyslela taký úväz, z ktorým sa nosí dobre, ale neviem, že či sa dá dať dieťa tak vysoko.
jeden pruh ide cez rameno, druhý popod pazuchu (tak ako na tom, čo je ten link), ibaže v predu to nazvájom pretočím a ide to dozadu ako pri batohu pomedzi nôžky a späť dopredu. ale dlho som tak nemala ale necítila som nič.

weroni
2. únor 2009

kili to co vyvadza Esterka ked ju viazem ma od lezania fakt daleko 😅
Ale uz je to podstatne lepsie ako ked sme zacinali 😀
Najhorsie pri viazani na chrbte je, ze ja jej uuplne nadherne podsadim, uplen stopro krasny uväz a potom zbada babku zacne skakat hore dole a uz je po podsadeni.

Ako sa da dieta uviazat tak aby nijakym pohybom neznicilo podsadeny zadocek? 😕 😅

lenki33
3. únor 2009

jana aku mas satku?? chrbat ma bolieval z nezanosenej satky alebo nekvalitnej 😅
a podla mna to chce len cvik,ale najlepsie by bolo kontaktovat poradkynu nosenia,nech ti pomoze 😉

jana3
3. únor 2009

mam Storchenwiege Anna, 4,1 m, myslim, ze to je dobra satka...

lenki33
3. únor 2009

aj ja ju mam 🙂 a mozem ti povedat, ze minule som mala pozicanu tiez annu a nie moc zanosenu /aj ked nebola nova/ a skoro mi ramena odpadli 😅
a este si spominam ze naozaj dobre sa mi zacalo nosit na chrbte az neskor ale uz presne neviem kedy v 8-9m???
takze nezufaj a skusaj, a kaspu som tiez nevedela, to som sa ucila dllllho, a satku skus viac zanasat 😉

bezaz
3. únor 2009

babule a do coho obliekate deti, ked idete v takomto uzo pocasi von? potrebujem ist na postu a v tomto lejaku kociar urcite nevytiahnem.. bundu nemam taku velku, aby som malu v satke do nej zmestila 😅

lenki33
3. únor 2009

no ja som tiez vcera musela na postu, tak som ho supla tak ako bol doma len v pancuchach a body, dala mu flisovu bundu a ciapku, ale dala som ho pod bundu 😅
na tvojom mieste /ked sa ti nezmesti pod bundu/ by som to asi sprvila tak ze by som ho obliekla asi tak ako som pisala vyssie ale dala este teplaky, natelnik a nieco teple na nohy a proste ho prekryla nejakou dekou, a na chrbte by som si ju zopla, na to dala bundu 😉

bezaz
3. únor 2009

lenki dik, nakoniec sa mozno nastvem a dam si muzovu bundu 🙂 budem sice vyzerat ako dieta v maminej vetrovke, ale neva..

lenki33
3. únor 2009

bez to je v pohode, ja som niekedy vyzerala ako bezdomovec 😀

jana3
3. únor 2009

Inak, este sa chcem spytat, len tak mimochodom...
Vonku chodievate aj na nejake dlhsie prechadzky, alebo len ked potrebujete volaco vybavit...
nechcem byt kacir, ale predsalen sa mi kocik zda pohodlnejsi...
Dakujem

jana3
3. únor 2009

Teda ja som sa este vonku ani neodhodlala, ale ani som zatial nemala nejaky prilis dovod... Co potrebujem vybavit, vybavujem bez malej a inde sa s kocikom dostanem...
A nejako sa neviem zzit s tym, ze by som sa len tak v parku prechadzala hodinu a pol s malou pod bundou 😔
Prosim, neberte ma ako provokujucu

lenki33
3. únor 2009

jana ja som s nim od malicka chodila len v satke, kociar mi liezol na nervy,mne teda vobec nepride pohodlnejsi 😝 takze sme dali aj 3hodinove prechadzky, okrem toho na turach a vyletoch to bolo aj dlhsie

verulka
3. únor 2009

bez. prave ma to napadlo, ze zober muzovu 😀 inak ja obliekam podla toho, ci budem len nosit alebo aj prekladat do auta a pod. ale ja mam suses a ta je velmi teplucka, tak obliekam menej 😉 asi ako lenki 😉

bambusko
3. únor 2009

jani, mne nosenie na chrbate tiez neslo a bolel ma chrbat, asi az od 9 mesiacov to bolo ok. co sa tyka prechadzok, preco kacir, ak ti vyhovuje kocikovanie, tak kocikuj. mne to prave ide na nervy, pripada mi to take bezduche. ked som kocikovala dievcata, vecsinou som mala so sebou psa 😝 a najviac mi vadilo, ze trasu urcovali schody, jamy, mlaky, odhrnuty sneh ap. chodim s malym aj na prechadzky len tak , ale nie dookola po parku, ale vyberiem si nejaky ciel, tam ideme a potom nazad. no v 90% potrebujem pri venceni aj daco vybavit. s jednym dietatom som napr. nezvladala nakupovat, robil to manzel a teraz s 3 je to pohodicka 🙂

v nedelu som po polroku - to som zistila podla obsahu kocikovej tasky - zobrala vvyvetrat kocik, zvysok rodiny sa siel korculovat na rybnik, tak som si povedala, ze budem ako normalny rodic kocikovat 😀 marek sa najprv tesil a obzeral, ale asi po 15 min zacal natahovat rucky smerom ku mne a nadhadzovat zadkom, asi mu chybal ten
pocit jazdca na koni 😀 musela som ho uplatit marina keksom. vybrala som si taku cestu do kopca, sla som obzriet jeden rozostavany dom, a kym som sa tam vystverala, bola som riadne zadychcana, veru tlacit tu karu, to je ina fuska ako si len tak vykracovat. a to sa ma ludia vypytuju, ci mi nie je maly tazky a ci vladzem 😨

bambusko
3. únor 2009

bezaz, manzelove bundy nosim aj ja. si ma este nevidela v jeho perovke, ale to si trufam len do zahrady. zas maleho nemusim vobec obliekat, len mu dam ciapku a kapce 😉

nelinkav
3. únor 2009

Ahoj holky, promiňte, že vám sem lezu, ale chci poprosit o radu a zkušenosti - ptám se všude, a tady by mohla být zvlášť úrodná půda 🙂
Takže mám téměř třítýdenní mimčo, nosit jsem ho chtěla v Becu, s tím, že je tam novor.vložka. Nakonec jsem ale byla přesvědčena, že pro takovýho prcka bude lepší šátek...jenže nevím, jakej pořídit. Četla jsem si tuhle diskuzi, nevím jak později, ale ze začátku se řeší víceméně jen nosítka, takže z toho moudrá nejsem. Ráda bych něco objednala opravdu co nejdřív, protože je mi strašně nepříjemný, když mám doma něco dělat a mimčo je vzhůru v košíku. Nevím ale, jestli vzít něco elastickýho nebo pevnýho, jak moc dlouhou, kterou značku... Info je strašně moc a nemám ani tolik času to všechno studovat...
Jestli byste mi mohly poradit, byla bych vám moc vděčná 😉 Takže nosit v šátku bych chtěla tak do léta, pak bych ráda přešla spíš na to beco (malá už pravděpodobně bude sedět, páč je strašně akční, už teď zvedá hlavičku a přetáčí se na bok), mám 168cm a nejsem žádný tintítko, mm má kousek přes 180cm a docela velkej břuch - nosit chcem oba.

nelinkav
3. únor 2009

Jo a příp. odkud nejlíp objednávat? Děkujuuuuuu.

lenki33
3. únor 2009

nelinka ked chces nosit len do leta a potom beco tak si kup nejaky elasticky satek, najlacnejsie su moby a myslim ze su celkom OK, ale rataj s tym ze pohodlne sa v nom nosi tak do max 8kg, aj ked myslim ze udavana nosnost je 15kg
alebo s i kup satku pevnu napr storchenwiege alebo didymos a budes mat nositko aj satku, satku mozes predsa vyuzivat dalej 😉