V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

papajka7
2. bře 2009

baby ak mate neaky link na tie vlnene vecicky tak hodte.diki

ivuseta
2. bře 2009

Ahoj, konečně jsem začala nosit malou (je jí 6 týdnů - nosímev Becu), ale už několikrát měla po návratu ledové nožičky. A to jsme dali dvoje ponožky, 2 vrstvy oblečení(overal, dupačky) a pak takové ty botičky Many months.Napadlo mě, jestli to není proto, že jsou jí ty botičky velké. Máte někdo zkušenost s Vlněnými Saling botkami? jestli jsou teplejší? Nebo co dáváte na čouhající nožičky. Nebo se jí upraví termoregulace a bude to lepší...
Díky 🙂

klementina
2. bře 2009

ahojte, tak uz aj ja som "nosnica" 🙂 som dala na vase rady a mesto povodne planovanej manducy som si kupila elasticku satku, dnes mi prisla, aj som ju tam skusila dat podla toho videa co ste tu dali s tym fesakom, ale tak sa jej nepacilo, jej sa tak nepaci ani ked sa tak nosi. skor bola spokojna vi uvaze kriz s kapsou,lebo sa jej paci, ked je hlavickou hore, ale zase neviem co s hlavickou, ju musim drzat jednou rukou, alebo ju moze mat volnu, ked nema este ani mesiac?

kili
2. bře 2009

klementina, hlavičku môžeš fixovať jedným pruhom látky, alebo dať ten horizontálny pruh tak vysoko, aby jej ju tú hlavičku podopieralo a viac pritiahnuť.

kili
2. bře 2009

pred pár dňami ma stretol na ulici nejaký detko, asi 80r a tak sa usmieval, že to mám dobre vymyslené 😀 (jeden v kočíku a druhý na chrbte)

sonulah
2. bře 2009

pap, v čr třeba tady: http://branakdetem.cz/

ke studeným nožičkám nevím - J má na sobě návleky, tenký fusekle a punčocháče (v tom je i doma) - na ven přidam jen pletený ponožky a je oblečenej 😅 a nožky má teplý (teda tak to bylo dneska, je tu asi 8 nad nulou, když bylo pod nulou, dala jsem ještě 1 nadkolenky z merino vlny)
ale nohy mu vůbec nečouhaj z bundy, takže mu je zahřejvam já 😉

zitaje
2. bře 2009

Ano, na nohy je najlepsie, aby boli v jednom prostredi s dospelym, teda pod bundou. Ja mam vsadku na bundu, cize si vlastne malu obleciem (na nohach ma pancuchace a bud flisovy overal aj s nohami, alebo ak je overal bez noh, tak strikovane papucky), dam do satky, a zapnem na nas bundu a pohodicka. Ale jamam uz velke dieta. 🙂
Inak aj ja som raz spadla - nastastie tiez na zadok, to je asi taky pud (seba)zachovy, ze clovek pada na zadok.
😀 A mala bola ticho, ani sa len nezlakla. Zato ja som bola z toho este pod dna na nervy...
A mam este trochu problem so schodami, ked vystupujem zo skolskeho autobusu, a za mnou sa tlaci patnast skolakov...

mracik
2. bře 2009

nosenie detí
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-ma...
27.2 od cca 21. minúty

mracik
2. bře 2009

papajka, vlnené veci majú na .vlneneoblecky.cz
tam si môžeš vybrať a kúpiť sa dajú aj cez nosime.sk

papajka7
2. bře 2009

mracik a ako si to kupim cez nosime ze im napisem na mail?a mas odtial nieco vyskusane?

sonulah
3. bře 2009

mno, mraciku: osvěta dobrá, ale takovej KsK už jsem dlouho neviděla 😝 😀 ta zkroucená kapsa.... a škoda, že ta Zuzka neodpodpovídala trochu přesvědčivějc tý paní po telefonu 😉

fiallinka
3. bře 2009

Díky za rady ohledně Manduky 🙂, popřitahuju 🙂, a hlavně je to možná i mým povoleným svalstvem všude, protože víceméně od začátku těhotenství nedělám vůbec nic...

mracik
3. bře 2009

papajka, hej, treba napísať maila, mám odtiaľ veľa vecí, pre deti aj pre nás, najviac sa asi osvedčili vlnené nátelníky, tielka a spodky.

sonulah, no chúďa maminka asi bola riadne zostresovaná 😅 no ale keď to porovnám s podobnou akciou na sama doma, tak to bolo super
myslím, že najdôležitejši moment bol, že sa to dieťatko do šatky tak tešilo a potom krásne stíchlo. Keby tam malý začal vrešťať, tak to asi veľa mamičiek nepresvedčí

sonulah
3. bře 2009

jojo, mraciku, to bylo nejlepší, jak byl ten klučík spokojenej... no, to známe všechny 😉
(a to Sama doma jsem neviděla.... ☹ )

baca
3. bře 2009

Ahoj holky,

můžu nosit dítě v šátku, i když mám velká prsa a z toho mě bolívají záda? Nebudu si nošeím na břiše ještě přitěžovat?
A jakou značku šátku byste mi doporučili z těch ne úplně top, ale ne šunty, taková zlatá střední cesta. nebudu nosit asi pořád, ale občas. 🙂 Díky za rady!

kili
3. bře 2009

baca, dieťa nosiť budeš, s tým nič nenarobíš, tak keď ťa bolí chrbát, tak šatka je ideálna, lebo dieťa nedržíš len v ruke, ale váha sa rozloží 😉
a veľké prsia nevadia, oni sa uhnú 😀

bambusko
3. bře 2009

baca, prsnata som pocas kojenia bola tiez /100-90cm, postupne to ide dolu 🙂/ a pri noseni mi to nerobilo problem, aspon mal maly kde zlozit hlavku 😀 a bolesti chrbta u mna prave nosenie odstranilo 😅 takze vrele doporucujem. minuly vikend nosil manzel v ergu na chrbate, mne sa nechcelo viazat satku ani prestelovavat ergo, tak som drobca niekolkokrat preniesla po schodoch na rukach a chrbat ma boli este dnes 😒 spravne nosenie odlahcuje chrbticu rozlozenim vahy dietata a nuti ta vyrovnavat sa

zlata stredna cesta a zaroven kvalita je storchenwiege alebo hoppediz, od malinka mozno stoji za zvazenie aj elasticka satka 😉

baca
3. bře 2009

Joj, já mám pres prsa nomálně 120 a možná nějaký cm, natož pak při kojení, doufám, že nebudu jak Dolly Buster 😀
Já si chci koupit tak 5 m šátek (mám konfekt. velikost 48/50), což ty značky vychází tak na 2 - 2,5 tisíc. tak jestli je to střední cena, tak ok, nechci zas šetřit na nepravém místě a třeba se mi to nošení zalíbí. Já jsem to myslela tak, že teď vůbec nevím, jetsli to budu nějak víc využívat, tak nechci "zbytečně" investovat hodně tisíc.

sonulah
3. bře 2009

baco, šátek můžeš koupit z druhý ruky, ono to vyjde o pár stovek míň.... a pak ho i za tu cenu můžeš prodat (sakra, to už tu píšu potolikátý, že už to vypadá, že mam z těch bazarovejch šátků provizi 😀)

např.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14383279&tab=9

nebo na nosenideti.cz je bazar

zanošenej šátek se i líp váže

a souhlas s holkama, teda mě pobolívají záda i při nošení v šátku, ale když jsem nosila jen na rukou (aaach a to měl Jáchym pod 4 kg a ne 9 a půl jako teď), tak to bylo horší

zihu
3. bře 2009

ahoj holky, jaky satek byste doporucily do velkeho horka? (budeme se stehovat do zahranici), nemam prehled.. pevny.. elasticky.. ? 😅

sonulah
3. bře 2009

zihu, otázka pevnosti šátku nesouvisí s hřejivostí....
elastickej je do určitý váhy, vhodnej spíš na mimi, líp se s nim asi váže, ale těžká váha ho prověsí, pevnej ti udrží i 20kilový dítě.... 😉

ale samotná jsem zvědavá, jak holky poradí, jestli lze napsat, že nějakej pevnej šátek je "lehčí", vhodnější do horka (hmmmmmmmm, teď mi napadá, jestli ono to zas nevyhraje indio... s příměsí samozřemě 😀 )

sonulah
3. bře 2009

"j" mi vypadlo.... "samozřejmě"

bambusko
3. bře 2009

baca, hm, ja som si ako dolly buster veru pripadala, kedze som narastla z 84 mimo tehu na 110 po porode 😝 odloz radsej kupu kocika, zariadis sa podla toho, ako sa ti nosenie zapaci a satka je nizsia investicia. dokonca sa aj jednoduchsie predava ako kocik 🙂

lakme
3. bře 2009

Baca mám asi podobnou postavu konfekční velikost také 48/50 a prsa 115cm a šátek mám více jak 5m abych s ním uvázala všechno a pak ještě jeden kratší. Mám slabý pevný amazonas laguna, na malinkou byl ze začátku super, ale teď co má 8kg tak ho musím pečlivě vázat, aby neřezal.

eriqe
3. bře 2009

Baca ja by som po nasej skusenosti uz tiez kocik nekupovala. Stal nas majland a stoji v chodbe a zavadzia 😒
V lete bolo super indio s lanom 😀 tento rok som zvedava na nase konopne a stale ma mata ta vlna, keby bola ale kratka

eriqe
3. bře 2009

jaj a este sa niekto pytal na vlnene oblecko. Tak my mame aj H&M aj Engel. Oba porovnatelne a super. Ja si to uz bez vlneneho oblecka predstavit neviem a uz spekulujeme aj nad oblecenim pre seba aj ked su to teda palky

kili
3. bře 2009

lakme, ty máš veľkosť 48/50? vôbec by som to na teba nepovedala 🙂 . a ináč, máme rovnaký koberec a tuším aj gate 😀

vikinka27
3. bře 2009

kili, ze Ta tu vidim (teda, prave v momente, ked som tu ja ;) Ty si tu teraz castejsie ako ja... ;) )
nosila si nejako oboch chlapcov naraz v satke? ako? kamaratka caka dvojcata, zistuje si moznosti...
dakujem.

v.

sisa.b
3. bře 2009

baby, my mame krasnu novu satku a ja som fest lava do nej malu uviazat ☹

papajka7
3. bře 2009

eriqe aj ja som bola zaskocena tou cenou vlneneho oblecka,ale ak je take super tak je dobre asi investovat,ako sa hovori,ze dufam,ze ma prezije 😀