V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

listicka77
19. dub 2009

snehulienka: osobně si myslím, že pro útlé je lepší manduca. mám ji, jsem spokojená. ergo mi přišlo na ramenou moc masivní.

matilko
20. dub 2009

wien, tak tak riešilo sa to tu so mnou , no a vybrala som si nakoniec Storcha Leo červeného 4,1m 🙂 vraj mi to bude stačiť 😀 tak som zvedavá (164cm/64kg, konf. veľkosť 38). Už ho mám krásavca na ceste z brány, holky, ja to ani nevydržím tak dlho čakať 😀 hneď ho vyskúšam, predpokladám, že malá bude v kolíske zase revať, no nevadí... blíži sa leto a tak budeme chodiť na hory, jupíííí 😀

angelik
21. dub 2009

mala dostala kocik, a chvilu sa s nim hrala, ale teraz presedlala na nosenie 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... to bol neuspesny pokus, tak som jej pomohla problem vyriesit s hodvabnym salom:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
deti su uzasne, vsetko opakuju 😀

venonna
21. dub 2009

kocky, ktore indio sa skor zanosi a zmakne - s primesou vlny alebo lanu?

martina46
21. dub 2009

angelik, super 😉 😵

shupolienka
21. dub 2009

ahojte, tak som tu opät. Chcem sa opytat, ako je to s pouzitou baby satkou kupenou na inzerat? oplati sa? alebo je dobre ak je nova? Chcela by som usetrit 😵

lu777
21. dub 2009

ahoj holky, prosím poradíte mi co by bylo dobrý na občasné nošení staršího dítka??
malej chodí čím dál tím víc venku, kousek od baráku máme dvě hřiště, tak se mi nechce tam tahat kočárek (kolikrát jdeme k večeru jen na hodinku)...

přemýšlela jsem nad Manducou... nebo taková ta polonosítka pro větší děti jako je Third Hand, Hip Seat, kdy se dítě přidržuje jednou rukou.... nevím nakolik je to pak praktický, viděla jsem i něco z takové šusťákoviny okolo pasu, taky se tam dítě přidržovalo... zase je dobrý, že bych neměla dilema jestli to s sebou "tahat" ještě i navíc ke kočáru nebo odrážedlu, prostě je to malý, takže se to všude vejde....

co byste doporučily?? DIKY MOC !!!

kili
21. dub 2009

wien, aká si postava? myslím, že na DH 4m nestačí ani útlemu, ale to som si neni istá. ja som trochu dosť objemnejšia, ale za to krpatá a do 4,5m uviažem taktak

dudinka21
21. dub 2009

Ahoj lu777 my sme tiež rozmýšlali, čo kúpit, lebo vela beháme po prírode a kúpili sme mamducu.. Je super velmi nám vyhovuje.. Je úplne lahka, lahko sa skaduje a ani malý sa mi v nej nezdá ťažký a to má 10 kilov.. A dá sa využiť dost dlho..My s nou dokonca chodíme aj do mesta a ked niekam ideme nemusíme trepat kočík iba to hodíme do auta.. malý tam aj spinká je tam super opierka na hlavičku..
to je naša skúsenost s manducou..

josefa
21. dub 2009

Lu, ja bych Ti asi doporucila Ergo 😀 😉 Ty ostatni nositka, co jsi vyjmenovala vubec neznam, ale budou asi pres jedno rameno a tizit zada?

kili
21. dub 2009

lu777, keď máš prázdnu mdc, tak je to dosť otrava, teda nie že by to nejak výrazne vadilo, ale proste máš na sebe akoby prázdny ruksak, ale keď na ihrisko, tak si to môžeš aj niekam položiť (prípadne pripnúť, aby to neukradli), no ale čo sa mi zdá, skús sa na to spýtať predajcu, tak patapum sa dá zložiť a je z toho ladvinka, čo mi príde super výhoda tohoto nosiča, hlavne keď to niekto chce fakt len pri chodiacom dieťati. Ale ako je to s nosením v ňom, tak to neporadím. Ale tiež rozhodne odporúčam nosítko typu ergo, mdc a patapum. 😉

sonulah
21. dub 2009

shupo, když narazíš na "dobrej kauf" z druhý ruky, tak to určitě ber - jedna je šátek zanošenej, líp se vážně,navíc je levnější a jinak je "jako nová" (pokud neni roztržená/zatržená/vytahaná v případě elastiku)

josefa
21. dub 2009

kili, ten patapum vypada dobre, jak se da slozit🙂 Pak me jeste napada Mei Tai, ale nevidela jsem nazivo

martina46
21. dub 2009

ja mam 4,2 + nejaky cip a DH uvizem na koncoch. som tak 36-38, podla toho, ako silno sa stiahnem pri uvazovani uzlu 😀

venonna,
mam indio s lanoma vzdy po oprati opat trochu stvrdne, ale to asi kazda satka, ale mala som pocit, ze bola jemna pomerne rychlo. no nemozem zial s vlnou porovnat, nemala som (zial 😢 )

lu777,
ak len polonosiko, tak odporucam ring sling.

zitaje
21. dub 2009

Venonna, ja mam tiez Indio s lanom a bolo hned super, ako som z neho vyprala avivaz, v ktorej ho zrejme mala predosla majitelka 😠 . Po vyprati sa mi vzdy trochu skrati a stvrdne, ale hned po prvom noseni je super, a nemam pocit, ze ho bolo treba zanasat, ako napr. Annu. Ale uz aj ta je super makka... Shupolienka, inak to moje Indio je na inzerat, bolo vlastne nenosene, len naavivazovane, sama by som si bola vybrala zrejme inu farbu, ale cena ma presvedcila. 😒 🙂 Ale uz ju lubim velmi. 🙂 A co predavam svoju Annu, ta je fakt lepsia ako nova, novy Storch byva ako plazove lehatko 😀, ale ked zmakne, tak parada.
lu, ja riesim podobnu dilemu, akurat ja to chcem vyriesit nejak lacno, zatial stale este uvazujem nad Mei Taiom (uz asi rok sa neviem dokopat usit ho 😝 ), ktory by mal byt podla mojej predstavy super skladny. Ale este nemam, takze to su iba dohady.

kili
21. dub 2009

josefa, netuším, len som niečo také počula, alebo čítala na nosime?, no fakt už neviem, nie som na 100% istá

kili
21. dub 2009

tak na nosime píšu Patapum je skladný – dá sa zložiť na šírku bedrového pásu.
http://nosime.sk/kategoria34-patapum

venonna
21. dub 2009

matka, zitaje, diky 😉

kili
21. dub 2009

RS je zbytočne veľké, nie? existuje taká sieťka, sakra, zas neviem, ako sa to volá 🙄 . ale je to fakt len na také poponášanie väčšieho dieťaťa, keďže to nemá vôbec nijaké rozloženie váhy.
fakt odporúčam nejaké nosítko, pri ročnom dieťati sa to fakt využije, to ešte nevládze moc dlho chodiť.

zitaje
21. dub 2009

Nasla som novu satku, teda taku som este nevidela a straaaasne sa mi paci http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
Zara Ellevill, ta Fresh, hm, hlavne ze som chcela kratku satku... Nemate niekto nejake referencie? Lebo teda krasa je to nesmierna, len ako sa v nej bude nosit? Este aj ta Curry sa mi paci. Len skoda ze nemaju 3,6m ☹

kili
21. dub 2009

zitaje, no vyzerá parádne a popis tiež

bambusko
21. dub 2009

zitaje, to je krasa 😅 ochkam nad cokoladovou 😵 😵 😵 osobne skandinavcom dost doverujem, pozerala si referencie tu?

http://www.ellevill.mystore.no/extra_info_pages...

kili
21. dub 2009

ja by som jej tiež dôverovala. moc sa mi páči, že má také dlhé cípi, príde mi to praktické

zitaje
21. dub 2009

Ja som sa asi zamilovala... Pomooooc! A to nie som nejaky prelietavy typ, ale tato Zara... Len neviem kde zoberim na nu peniaze. ☹

kili
21. dub 2009

zitaje, no ja som sa tiež práve zamilovala 😀 , no už sa teším na ďalšie dieťa 😝 😀

bambusko
21. dub 2009

zita, ved to 🙄 kazdym dnom ocakavm lanove indio a ty mi toto robis 😢

sisa.b
21. dub 2009

baby, tak hlasim, ze sme sa so satkou definitivne skamaratili 😵 😵 😵 moby som sice predala, ale indio si nedam. a uz sa velmi tesim na mdc. to bude nosit aj tato. hlavne na nakupy sa mi zda praktickejsia ako satka, lebo si neviem predstavit, ako by som si ju niekde na parkovisku pred tescom omotavala 😕 ale na prechadzky rozhodne bravam satku - v poslednej dobe castejsie ako kocik 😝

kili
21. dub 2009

sisa, ja som si šatku omotala už doma a do auta išla tak, potom som tam už len dieťa šupla, dotiahla a bolo

bambusko
21. dub 2009

sisa, ak si uviazes dvojity kriz, nemusis nikde nic omotavat, len vlozis dieta a dotiahnes. mne to vyhovuje viac ako ergo, lebo sa nemusim vyzliekat kvoli popruhom pri nasadzovani a vyberani - teraz nosim rozopnuty tenky sveter, maly ma 2 vrstvy satky 🙂

zitaje
21. dub 2009

Ja bezne omotavam pred Tescom. 😎 Ale mas pravdu sisa, nic moc to nie je... Potom musim prat. 🙄
A preto potrebujem kratku satku. 😀 Inak pozeram na madarskej stranke a zda sa, ze tam sa moja nova laska predava lacnejsie. A dokonca sa da objednat aj v dlzke 3,7m, vyzera to tak, ze pomaly nebude dovod si ju nekupit. 😀