V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
25. dub 2009

o tom chrcani som citala, udajne je to este nedovyvinutym hrtanom, alebo cim 😅 a byva to, ale ze to nevadi.

matilko
25. dub 2009

Maťka, díky, trochu si ma ukľudnila, ona inak vôbec nechrčí, len v tej kolíbke, ani v KsK nechrčí 😅 teraz ale poriadne vytuhla a už je tichúčko...

viviktorka
25. dub 2009

makinka, ja som tiez nevedela, ktore nositko, pozicali sme manducu a tak sa nam zapacila, ze sme kupili. Asi je najlepie vyskusat, ale moc velke rozdiely v nich asi nie su. Manduca sa da pedlzit o 7 cm, co mi prislo ako dost velka vyhoda. Niektorym sa nepacia popruhy, ze sa tazko nastavuju a dotahuju, ale ja s tym problem nemam. 🙂

martina46
25. dub 2009

prave to byva iba v koliske. tu je o tom aj tema:
http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=366

matilko
25. dub 2009

Maťka, díky, tak som fakt rada, že nerobím nič špatne 🙂

weroni
25. dub 2009

baby keby ste niektorá niekde na nate zbadali dlhú šatku za nejakú dobrú cenu pls dajte mi vedieť do IP, zháňam sesternici, za dva mesiace bude mať druhé bábo. Ďakujem 🙂

matilko
25. dub 2009

weroni, asi o stránku dozadu sem hádzala odkaz sonulah na modrého Lea 🙂 za 1500Kč

makinka.1
25. dub 2009

Vivi,diky. 😉

bambusko
25. dub 2009

matilko, aj nas marek chrcal, ale nielen v satke, aj zo spanku v postielke, vraj je to nedostatocne vyvinutym uzaverom pazeraka, fyziologicky reflux. on aj pogrckaval po jedle, ale v satke nie a to som ho nosila v koliske skoro do 10m, lebo tu polohu mal velmi rad 🙂 ani neviem kedy to preslo, teraz obcas chrape 😨

matilko
26. dub 2009

bambusko, tak to Kajinka nepogrckáva, fakt málokedy a chrčí len v šatke. Keď ju držím v klubíčku, tak nechrčí 😅 😕

danu
26. dub 2009

ahojte, kamaratka predava satku didymos vzor katja dlzka 360cm, v 100% stave, ak by bol zaujem IP 😉

mery.luu
26. dub 2009

Ahoj holky,

uvažuji o koupi šátku, ale napadla mě jedna věc - nepotí se v něm příliš dítě v létě ??? Zatím mám "šátek" domácí výroby z tenkého plátna a malý je v něm spokojený.
Jaký by jste mi doporučily pro již starší dítě ??? Uvažuji o guatamalském ...Popř. nevíte o nějakém šátku z druhé ruky, ale s délkou 5m ???

Předem děkuji za odpovědi 🙂

viviktorka
27. dub 2009

Ahojte, nosite niekto drobcekov aj na tury? Radi by sme isli cez leto na Rohace, len neviem, ci si na to trufnut. 😒 Boli ste niekto s malickymi v Tatrach na ture? A v akom veku? Vdaka

sonulah
27. dub 2009

mery, no, ochlazovací funci šátek opravdu nemá 😀

a doporučujeme tu nejvíc šátky od výrobců Hoppediz, Storchenwiege a Didymos (nejlepší je podle většiny asi Indio od Didymosu, na léto by asi byl fajn nějakej s příměsí lnu/vlny.....?)
a mrkni na diskuzi tady od str. 297, matilko se ptá na šátky a pak jsou tam nějaký rady

vivik, zeptej se eriqe, to jsou "horalové" 😉

angelik
27. dub 2009

viviktorka, kludne, bude to o to lahsie, ze maly este zrejme nebude chodit
ked deti chodie a su este malinke, je to tazsie, lebo sa uz nenechaju prilis dlho nosit, aj denny rezim sme vzdy museli a musime dodrziavat

s malou sme odmalicka chodili na hrady, kopce v okol
v satke, neskor v ergu pospala, kojenim som doplnala cestou tekutiny
ked mala necely rok boli sme v Slovenskom Raji (stupacky, rebriky) vsetko v pohode
na luckach sme se -tam odpocinuli, mala lozila a dalo sa
teraz budeme musiet chvilu s takymi dlhymi vyletmi pockat

viviktorka
27. dub 2009

dakujem angelik, potesila si ma 🙂 , s manzelom sme predtym stale niekde behali, tak mi to uz moc chyba 😢

angelik
27. dub 2009

jedinym problemom pre nas bolo, ze mala, narozdiel od chlapcov, odmalicka neznasa cestovanie autom, bol to stale rev, teraz je to lepsie, ale musim jyu intenzivne zabavat a dlhsie ako hodinu aj tak nevydrzi 😒
ale turistika ok.
vsetky deti sme odmalicka zvykali na chodenie, kedze sme to mali radi

tak drzim palce, nech si uzijete spolocnych vyletov 🙂

viviktorka
27. dub 2009

cesta autom je pre nas jedna z najlepsich veci na svete, len sa obavam troska toho dlhsieho nosenia, ako to zvladne. Vdaka za povzbudenie, tusim nejaky vylet naplanujeme uz teraz na vikend 😀

karenina
27. dub 2009

ahoj, potřebovala bych poradit od zkušených nosiček v manduce ...

1) jak vysoko máte hlavu dítěte, když nosíte na břiše? měřím 169 cm a moje osmiměsíční dcera má 72 cm. možná ji mám posazenou špatně, ale její hlava mi překáží pod bradou (což se mi v šátku nestává) ... znamená to, že už je třeba nosit na zádech?

2) mám verzi s úchytkama na šňůrky od kapucku a ty úchytky dost často po popruzích sjíždí, takže kapucka nedrží hlavičku, jak by měla (zvlášt když nese můj manžel, který má přes 190 cm) - nemáte na to nějaký trik?

sisa.b
27. dub 2009

dnes ma vytocila jedna sestricka v nemocnici. sli viacere a pristavili sa pri malej - bola v manduce - a ked odchadzali a zatvarali dvere, tak mala komentare, ze sa nemoze pozerat, ako mamicky krivia chrbtice svojim detom v tych klokankach!!! 😠 😠 😠 koza, keby nebola za dverami, tak by som jej nieco na to povedala

sisa.b
27. dub 2009

karenina, ja mam 180 cm a mala 74 cm, ale mne vobec nezavadzia 😕 ja mam skor pocit, ze je nizsie ako v satke - jej hlavicku mam na prsiach.

papajka7
27. dub 2009

sisa ja som mala dnes maleho tiez v manduce a on mi tam zaspinkal a ta pani co pri mne cakala v cakarni,sa zacudovala,ze ako moze zaspinkat po stojacky 😨 😠 a ja jej na to,ze preto lebo on krasne sedi a nie stoji 😉

sisa.b
27. dub 2009

njn, niekedy je to az smiesne. to ako ked tu niektora mamicka pisala, ze ju nejake zenske lutovali, ze nema na kocik, tak musi nosit v satke 😝
ale pekne som skripala zubami, ked som tu sestricku pocula 😠 a to sa mi kazdy cuduje, ze nechcem malu davat do choditka 😖 v sobotu sme boli na navsteve a samozrejme som si decko zle naucila, ked sa musi nosit 🙄 bola hrozne unavena a ukludnila sa mi az v manduce...

papajka7
27. dub 2009

moji znamy su uz na mna zvyknuty,ze nosim a robi mi to radost 😵 ale poniektory cudzi to nechapu.a chodak tiez nepouzivam,ked chcem maleho niekam odlozit,tak si ho dam na seba 😀.

papajka7
27. dub 2009

a nacudujem sa ze ta ta sestricka nastvala,naviac reci okolo toho maju prave ty co o tom nic nevedia 😝

kili
27. dub 2009

sisa, fu, tak to by ma teda vytočilo, že ja by som na tie dvere aj zabúchala. ja to neznášam, keď niekto mdc nazve klokankou, normálne pením 😠

kili
27. dub 2009

sisa, tvoja má 74cm? fu, tak to je riadna, A. má teraz 78cm 😅

sisa.b
27. dub 2009

kili, aj ja som penila. teda najskor som ostala ako obarena, ani som sa nezmohla na slovu a potom uz bolo neskoro nieco povedat. bola tam aj dalsia mamicka so 7-mesacnym dievcatkom v kociku - nejaka znama tych sestriciek a ta ako sa na mna pozrela 🙄 🙄 🙄
aj som sa vnutri pekne rozculila, lebo klokanka sa da kupit za par supov a my sme malej kupili desatnasobne drahsi nosic, aby bolo vsetko tak, ako ma. a nejaka koza to nevie rozoznat 🙄 😠

sisa.b
27. dub 2009

kili, je dost dlha, pyzamka uz ma 12-18m 😀 uz na 3D uzv v 22tt mi doktor povedal, ze budeme mat dlhoruke dlhonohe dievcatko 😵

josefa
27. dub 2009

sisa to fakt nastve, kdyz nekdo nerozezna klokanku od manducy. Ja mam dnes opacnou zkusenost, v tramvaji si dve pani povidaly naproti, ja mela malyho v ergu a ony si mezi sebou rikaly neco jako ze je asi dobre na kycle, jak ma ty nohy v tom od sebe a ze mu je fajn u mamy 😵