V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

baca
3. čer 2009

já mám velikost tak 48/50 a všude uvádí právě tu délu 5,2, kamarádka, má 4,1 (nebo tak nějak) a je jak vyžlátko, říkala, že by jí jratší určitě nestačil. Asi si budu muset spojit nějaké šály a zkusit to na sebe navázat 😀

lenki33
3. čer 2009

no najlepsie by to bolo skusit s original satkou
ja teda som taka normalna velkost asi 40, najidealnejsia je pre mna 4,1m ale uviazem KsK aj 3,6m a ma to tak viac bab, takze najlepsie by to bolo vyskusat, alebo risknut a potom predat

mikulka
3. čer 2009

Holky, co říkáte an toto:

http://mimi-vyskov.com/2309-chicco-go-2009/515/

pro mého 8.měsíčního klučinu? Má necelých 8 kg. Myslíte, že by to bylo vhodné. Líbí se mi, že může být otočený jak čelem ven, tak ke mně. To u manducy, tuším, nejde?

aerin
3. čer 2009

mikul, nejde to u ni proto, ze to neni pro mimi dobry, ma neprirozene prohnuty zadicka🙂 navic tyhle klokanky (at uz tam das dite celem k sobe nebo od sebe) nezabezpecujou spravny postaveni nozicek, podsazeni zadecku, dite tam jako by visi nezavisle na nosici. nehlede na to, ze z toho svinsky boli ramena a zada 😅 (sice zatim nejsem mama, ale nosila jsem v podobne kamaradcinu osmimesicni holcicku)

holky, doufam, ze nevadi, ze vam fusujiu do remesla 😕 😅

lenki33
3. čer 2009

aerin to napisala super a este dodam ze visi za genitalie na ktore tlaci celou vahou, nozicky plandaju, hlavicka tlaci celou svojou vahou na chrbticu (aj ked u 8mes uz to tak nevadi) nehovoriac o tom ze tam dieta nedajboze zaspi, to mu fakt planda cele telo
ja sa priznam ze celkom nerozumiem preco chcu ludia otacat dieta od seba, to uz je lepsie si ho dat na chrbat a dietko sa kuka ponad plece nosica 😉

quika
3. čer 2009

mikul, klokanka na 8mesacne dieta nie je prilis dobry napad. klokanky su robene primarne na mensie deti, bolo by to nepohodlne aj pre dieta aj pre teba - niest 8kg len na pleciach je dost namahave, asi by si po chvili uz celkom slusne nadavala 🙂 okrem toho klokanky vsobecne nie su prilis zdrave - ako uz spominala aerin. aj ked v takomto veku to uz az tak nevadi - podsadenie zadocku a nohy nasiroko su uz uplne zbytocne, a kedze dieta uz vie sediet tak aj neprirodzene ohnuty chrbat uz nevadi - dieta uz vie aktivne zabranit tejto nespravnej polohe (a asi to aj bude robit a nebude prilis nadsene z takeho nosenia). takze neodporucam 😉

susik77
3. čer 2009

Ahojte baby, sorry ze vam sem skacem. Rada by som si kupila z druhej ruky satku-Didymos indio bud rubin. cervenu al. rubin-mandarinka 4.7 metra v CR. Uz som si dala inzerat na noseni det.cz, ale vyzera to, ze tych inzer. tam je dost malo, tak rozhadzujem siete. Kebyu ste naaahodou niekto chceli predat tuto satku, tak mi pls. napiste IP. Diky moc. Prip. ak poznate nejaky dobry intern. bazar so satkami okrem na tej str. noseni deti, tiez privitam🙂

mikulka
3. čer 2009

Díky za rady, holky.

emjee
3. čer 2009

baca ja mam hoppediz 5,4m a je to straaasne dlhe 😀 ja som bola pred tehu velkost 48, teraz som 46 a ta satka je naozaj riadne dlha, pri krizi s kapsou, co je uvaz kde sa spotrebuje asi najviac dlzky mi este zostava na 1x omotanie okolo pasa 😉
inak som to kupovala na nosime sk a tento najdlhsi stoji 73€ co je necelych 2000 Kč, ale podla mna by ti kludne stacil hoppediz kratsi 😉

pemar
3. čer 2009

baby,
prosim vas, v manduce sa da aj dojcit? lebo v tom porovnani nosicov som nasla ze v ergu sa da, tak asi aj v manduce, len si to neviem predstavit. to len sa nejako povolim popruhy a nadojcim alebo ako? dakujem

bambusko
3. čer 2009

pemar, presne tak 😉 spustis dieta nizsie a ides 😀 kojila som pocas nakupu v baumaxe v ergu a nik si nic nevsimol 🙂

emjee
3. čer 2009

pemar ja som este neskusala, tiez ma to zaujima
dojcite niekto s velkymi prsiami v manduce alebo satke v zvislej polohe?

bambusko
3. čer 2009

emjee, ta spinkacia fotka v satke je prekrasna 😵 😵 😵

emjee
3. čer 2009

vdaka 🙂

poradte mi ako viazat ksk ked sa krpec mrvi len co ho vlozim do kapsy a okamzite zacne revat, neviem poriadne podotahovat, lebo sa trepe akoby ho mucili 😝 vacsinou pouzivam dvojity kriz alebo ksk kde je kapsa von, lebo to viem uviazat aj bez mateja a potom ho len vtrepem dovnutra, to vydrzi sa na mna pozerat ako viazem aj sa necha upravit ked ho tam vopcham, ale viazanie ksk mi moc nejde 😝

bambusko
3. čer 2009

emjee, ak sa trepe, tak asi nijako, len sa nejako natriasat s nim alebo tancovat 😝 no vtedy to dotahovanie nic moc 😀 a naco chces viazat ksk? hlavicku uz drzi pekne, nie? a ide leto, dk je vzdusnejsi uvez a nemusis rozvezovat, ked dieta vyberas a zase nakladas, napr. z/do auta. u nas je dk najpouzivanejsi 😎

emjee
3. čer 2009

co je dk?

emjee
3. čer 2009

boze blba som takto vecer 😀 dk je dvojity kriz ze?

bambusko
3. čer 2009

hej, dvojity kriz 😉 alebo dreveny konik 😀

emjee
3. čer 2009

no ja som tiez doteraz ficala na dk, ale mam moc dlhu satku a tak som zacala skusat aj ine uvazy 😀 a ked ten ksk vsetci co poznam velmi chvalia

dokyna
3. čer 2009

🙂 Ahoj, jsem tu poprvé a hrozně tu bloudím. Chtěla jsem dát holkám tip na poruchu štítné žlázy, protože to v diskusi řešily, úplůně jsem se zamotala a už to nemůžu zpětně nakít. Nevím, jak hledají ony, třeba to najde adresáta. Ta adresa je: http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=200...
Dokča

bambusko
3. čer 2009

emjee, no ano, ksk je pevny uvez, aj zahreje a dlha satka je ostara 😒 preto som po 3 mesiacoch nosenia predala 5m inku a kupila kratsiu satku. alebo ju strihni 😕

zitaje
3. čer 2009

No mne napr. DK moc nevyhovuje - bud malu reze a vecne sa potom mrvi, alebo to ma prilis nizko a ked sa prehyba dozadu, mam pocit ze vyskoci. A navyse to ani dotiahnut nejde tak pekne, ako KsK. Teda mne. To uz mi pride lepsi aj KsK von, i ked moj favorit je stale KsK dnu, a to mam velke dieta. To patri asi do videovej temy, ale nemate nejake video na dotiahnutie DK?
Inak ja som obcas behala aj po ihrisku s uvolnenym KsK (dieta na ihrisku), len ten uzol mi neustale padal zo zadku ku kolenam. 😒

emjee
3. čer 2009

no moj dalsi problem je, ze matej je strasne haklivy na hlavu a on si proste nechce nechat dat satku tak, aby mu hlavicku podopierala - ked je hore mi to az tak nevadi, hlavicku krasne drzi a ja davam pozor, aby som nerobila pohyby, kde by mu mohla hlavicka kvacnut dozadu, ale ked zaspi tak maturujem ako mu to natiahnut na hlavu a nezobudit ho 😝

zitaje
3. čer 2009

Emjee, ale ved v tom pripade je praveze lepsi KsK nez DK, nie? Lebo tam su tie popruhy samostatne, nezavisle od nosnej casti, lepsie sa nimi manipuluje. Ci nie?

bambusko
3. čer 2009

zitaje, krasne sa to da dotiahnut potahovanim za lemy, ked to mas len prevlecene cez pruh na pase 😨 a nemusis dokonca ani uzol robit, staci este raz pretiahnut konce cez ten pasovy pruh. tu to dobre vidiet

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

bambusko
3. čer 2009

mne ked v dk zaspi, len pretiahnem jeden pruh cez hlavu a staci to

zitaje
3. čer 2009

Bambu, musim to este niekedy skusit, uprimne povediac DK som neviazala uz dlllllhoooo. Mne sa tam vzdy cosi plance, ale to je asi vec cviku. Take to mavam nevyrovnane nejake.

emjee
3. čer 2009

jej bambusko dik za navod ako dotahovat dk 😀 to mi chybalo, nebudem sa ja natahovat s ksk

pemar
4. čer 2009

baby a ktora mate skusenost s nosenim novorodencov v ergu alebo manduce? niekde v tejto diskusii som citala ze by deticky mali mat par mesiacov, ze od narodenia to moc neni aj ked to tam pisu. tak teraz neviem.
uvazujem ze kupim najprv elasticku satku a potom kupime manducu, myslite ze takto to bude lepsie riesenie? lebo ja by som potrebovala nosit naozaj od zaciatku, tak hladam co najlepsie riesenie... dakujem

lenki33
4. čer 2009

pemar, najlepsie riesenie, a najlacnejsie je pevna satka
ale ked chces nosit viac v manduce, tak na male mimi elasticku a od cca tych 3m manducu
ale pevna satka je asi naj 😅