V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

olinka6226
19. srp 2009

majuska mam mdc aj ergo volne...

klaudia74
19. srp 2009

Súhlasím, že treba vyskúšať všetky - mne tiež nesadlo ani Ergo ani Manduca, tiež mi boli "veľké", až neskôr som prišla prečo, tiež som nízka a mám úzke ramená a tým že sú tie ramenné popruhy dosť tvrdé (aspoň ja som z nich mala taký pocit), tak mi ako keby padali z ramien, hocijako som si zatiahla ten pás na chrbte.
Tak som dlho o žiadnom nosiči ani neuvažovala, no teraz už nosím v Liliputi, lebo ten mi sadol perfektne, možno preto lebo má mäkkšie ramenné popruhy a pekne mi sedia. 🙂
Takže fakt záleží aj od postavy nosiča, komu čo najviac vyhovuje.

matja
19. srp 2009

ahojte, opýtam sa aj v tejto téme, poznáte toto: http://www.branakdetem.cz/mam-ochranna-kapsa-3v... ?
pozdáva sa vám to? Chcela by som niečo na jeseň a zimu na manducu, ale nechcem tie veľké bundy. Prípadne viete poradiť niečo iné?

petal
19. srp 2009

Klaudia a mas ten klasicky liliputi alebo ten mei tai

emjee
19. srp 2009

petal ja nemam ani 160cm - skus si popruhy mdc na chrbte prekrizit

matja mam a pouzivam 🙂

sue
19. srp 2009

Matja, my sme vlaňajšiu aj tohtoročnú zimu obišli bez toho...proste bol normálne v kombinéze a keď bolo veľmi chladno,tak som prehodila ešte tenkú deku cez to...

eriqe
19. srp 2009

vela kamosiek v mojom okoli si nieco ako mamkapsu usili same a vyuzivali hlavne na to prechodne obdobie, ked nechces naobliekat ani seba, ani drobca a ochladi sa, tak mali v taske kapsu a jednoducho nasadili. Asi ako keby si mala deku do kocika. My nemame, ale tiez planujem usit, lebo mi to pripadalo velmi prakticke.

eriqe
19. srp 2009

Petal, ja by som ti odporucala odskusat viacero nosicov, mozno este patapum, alebo aj ten liliputy, mne tiez manduca nesedi nejako super, potrebovala by som viac utiahnut, ale neda sa. Mne teraz pozicala kamoska nejaky anglicky nosic connecta, na styl mei tai a ten mi sedi uplne super a hlavne mi momentalne vyhovuje, ze sa da dat aj vysoko nad brusko, lebo to mi s manducou teraz vobec nejde a tym je manduca nepouzitelna, ale to je moj tehu problem

mauska
19. srp 2009

Ahojte, já mám ergonomický liliputi, sice teprve pár dní, ale jsem nadšená 😵 Malé se v něm líbí, pěkně v něm usíná, prostě pohoda 😎
Jsem taky celkem prcek, mám jen lehce přes 160cm a sedí mi pěkně, nikde nic netlačí 🙂
Malá byla spokojená i v šátku, ale nebavilo mě to vázat, tohle se jen nacvakne a jdeme a taky, když usne, tak se dá vyndat líp ven, než z šátku 🙂

matja
19. srp 2009

baby, teraz taká blbá otázka, ale možno viete nejakú fintu, ako nosiť dieťa v nosiči teraz v lete, aby naňho nesvietilo slnko. Ja malého teraz v manduce moc nenosím, iba keď je zamračené, lebo ho nechcem vystavovať slnku. Viem, že tam je tá prikrývka na hlavičku, ale čo s rukami a nožičkami? V kočíku je predsa len viac chránený pred slnkom.

papajka7
19. srp 2009

na rucicky a nozicky navleky,alebo baby na nosenideti pouzivaju slnecnik 😉

papajka7
19. srp 2009

a ta kapsa je super vec,sila som si zimusnu a teraz rozmyslam,ze usijem aj taku prechodnu 😉

matja
19. srp 2009

papajka a nevieš náhodou link, kde uvidím, ako vyzerá slnečník na manducu?
Lebo keby som mu dala návleky, tak by mu bolo teplo...

sue
19. srp 2009

Matja, prehadzujem plienku cez celé telo 😉

eriqe
19. srp 2009

matja to nie je spesl slnecnik, ale normalne nosili dazdnik ako slnecnik 😉 a ja som tiez prehadzovala plienku, lebo v navlekoch by sa mi Rut asi uvarila a snazila som sa vyhybat slnku tomu najsilnejsiemu cize cez obed a tak

matja
19. srp 2009

a ešte nemám doriešené to, v čom nosiť veci, ktoré potrebujeme na prechádzku. Keď sa nosíme v manduce, ideme zatiaľ vždy dvaja, alebo máme sebou aj kočík, ale už by som šla aj sama s malým. Máte tašku na plece alebo ruksak alebo niečo iné? Neviem si predstaviť, ako by som dala na popruhy ešte aj ruksak a taška cez plece mi pripadá nepohodlná.

sue
19. srp 2009

Matja, ja chodím aj na výlety aj sama a nosím aj Manducu aj ruksak 😅 hamburger 😀 ale dá sa to...len nemôže byť taký úplne vystužený batoh...

papajka7
19. srp 2009

matja tak toto nemam doriesene ani ja 😒 ,vcera som stratila penazenku,kotra sa mi chvalabohu vratila 😵 ,a topanocku ktoru sme uz nenasli ☹ ,ja rozmyslam o neakej priestranej ladvinke,tusim lenki neaku taku ma 😕

klaudia74
19. srp 2009

Petal, používam ergonomický nosič. Malý má už cez 13 kg a pri tejto váhe je už pre mňa nosič pohodlnejší.
Samozrejme nejde o nosnosť, aj mei tai má nosnosť 20 kg aj viac, ale o pohodlnosť nosenia - podľa mojich skúseností sa v mei tai ideálne nosí do cca. 10 kg, lebo ja som ho potom nevedela tak dobre uviazať, ako som chcela...
Ale je to samozrejme individuálne, Eriqe píše že sa jej nosí teraz dobre v mei tai a to máme rovnako staré deti, aj keď predpokladám že Rút má menej kíl. 😅

tanity
19. srp 2009

ahojky,

tak my dnes prvy den manducujeme a som velmi spokojna 🙂 konecne volne ruky a super pocit mat nasho maleho stale "na dosah bozku" 🙂

mneme, stretavame sa aj tu 🙂 brunko ma 5tt a dnes sme teda 1x skusali tu manducu aj s novorodeneckou vlozkou a mas pravdu, ma nozicky velmi nasiroko...neviem, ci to tak ma byt, ale brunko je s tym ok, aspon sa zda...mam ju rozipsovanu a prepla som tu vlozku, aby nebok taky stlaceny a zda sa byt v poriadku...nozky som prekontrolovala stokrat, ci nie su velmi nasilne narvane, ale ma ich prirodzene nasiroko...je to v poriadku dievcata?

majuska, ked som ho tam davala, mala som zipsik zazipsovany, len som brunkovi pridrziavala hlavicku, lebo ked som ho uplne 1x vkladala dnu, zipsi som predtym rozipsovala a sa mu to stranse nepacilo, mrnkal tak, akoze ideme revat...tak som ho hned odtial vybrala...a po chvilke som ho dala naspat s tym, ze som zazipsovala zips..a podopierala hlavicku, takze mohol pozera t von...a necitil sa hned v tej mdc taky stiesneny a "v tme" 😉 po chvilke rozkukavania sa si polozil sam od seba hlavicku na moju hrud a zaspinkal...potom som zips rozzipsovala..fungovala to dnes takto 3x...

...a mneme, ked sa zobudi, tiez zacne plackat...teraz sa zda okej, prebudza sa uz, po 3h spanku, ale nie tak srdcervuco ako doobedu..asi sa citia zrazu stlaceni a mozno sa zlaknu, kde su...kym sa nenaucia 😉 treba rychlo rozopnut a vybrat, nech sa nespaja mdc s niecim neprijemnym 😉 aspon tak pozorujem dnes u brunka.

mali sme aj satku, ale tam to bolo to iste, zaspal v pohode, ale len na maximum hodinku a zobudil sa s revom...a mne sa nepozdavalo to viazanie, treba na to cvik a cas...urcite je to super vec, ja som vsak potrebovala cosi , co mozem pouzit hned...aj manzel..a nechcel satku...takze zatial mdc vyhrava 🙂

pekne nosenie 🙂

majuska0
19. srp 2009

maminky co mate manducu aku mate vysku? Ja mam 156, tak sa obavam ci mi sadne.

sirinka
20. srp 2009

majuska ja 174... 😅

matja
20. srp 2009

majuska, ja 161 - sedí dobre.

mavanka
20. srp 2009

Ahojky, díky za radu, takže už přendavání "usnutého" miminka s úspěchem praktikujeme, občas se sice probudí, když jí položím, ale jen otevře očka a když mě vidí nad sebou, otočí hlavičku ke straně a zas je zavře a spinká, takže fakt super 😀

Ještě máme jeden problém, na svojí výšku 170 - manducu nastavím perfektně - záda vůbec necítím, ale manžel je vysoký 192 (no a ještě k tomu není úplně vyžle), takže musíme všechny popruhy povolit a záda ho z nošení bolely, podle mě je to tím, že ten pásek, co na zádech spojuje popruhy k sobě měl moc vysoko, ne až mezi lopatkama (tuhle chybu jsem udělala při prvním nošení, tak to znám od sebe), ale níž už posunout nejde, je to tam sešité - nosíte někdo i při takovéhle výšce? Ještě to chci pořádně prozkoumat, protože jinak se mu nošení moc líbí...

eriqe
20. srp 2009

klaudia ja nemam klaicke mei tai ale connectu http://nosidla.com.pl/pl,product,359244,connect...
a mas pravdu Rut ma 10 kg
Mavanka, mam kamosov co su takto vysoki obaja a nestazovali si, ze by ich bolel chrbat, ale mozem sa spytat, len teraz su na dovolenke

aleachim
20. srp 2009

to je hrozný, takových různých nosičů. Jak si mezitím vybrat, přeci nemůžu ozkoušet všechno 😒

klaudia74
20. srp 2009

eriqe, to vyzerá dobre. 🙂 Bedrový pás sa viaže na uzol?

eriqe
20. srp 2009

neviaze je tam normalne spona ako na batohu, uzol by mi na tehu bruchu asi vadil

eriqe
20. srp 2009

ja som ani nevedela, ze nieco take existuje, kym mi ho neukazala kamoska 🙂

fibi
20. srp 2009

nejako sa neviem dopátrať, či sú tieto nosítka na predaj a koľko stoja... http://tulikowo.fotolog.pl/ ak to zistíte, dajte pls vedieť