V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zitaje
23. srp 2009

Terqa, urcite! Mne prisla satka ked mala mala asi 6 tyzdnov, ale poriadne sme sa rozsatkovali az v takych 3 mesiacoch. Hned mozes viazat zvislo. 🙂

bambusko
23. srp 2009

terqa, v satke nosim od 6m, predtym v babyvaku, od 4,5m v ergu 🙂

mexx
23. srp 2009

K tej velkosti este - sama neviem, aku mam konfekcnu velkost, nakolko skoro vsetky haby mam inej velkosti. 😅 Ale tetusa co mi sila svadobne saty povedala, ze 50-tka to nie je ani zdaleka, ze to som mensia, tak snad by sme sa narvali aj do tej sestky. 🙂 Ale ja som skor opatrny typ, radsej nech mam rezervu. Vyckam na nejake fajnovejsie indijko velkosti 7 (a ci nahodou medzitym nevyhram hnusne vela prachov niekde). 😀

Ja som sa tiez bala, ci sa bude nase dieta chciet nosit (lebo nase dieta vlastne nie je nase, som profesionalna mama). 😉 Ked k nam prisiel, mal 4 mesiace, nosit sme sa zacali skusat okolo 5 mesiacov, a skusali sme po troske, lebo prilis dlhe nosenie pre neho nebolo. On je celkove taky typ, ze je rad na rukach, ale potrebuje mat svoj odstup, aby videl na svet. 🙂 Takze v tych prvych pokusoch napriklad by sa mi ho tam uspat vobec nepodarilo... 😅 Teraz ma 8 mesiacov, je na nas viac zvyknuty a naviazany, momentalne sa velmi potrebuje nosit na rukach, takze sme rozbehli nosenie v satke, co sa mu velmi paci. A co mna velmi tesi, uz sa mu podarilo v satke aj zaspat. 🙂 Tak sa teraz vytesujem, ako sa budeme vela nosit...a predbezne tiez zacinam riesit, ako nosit v zime, resp. v chladnejsom pocasi... 😕

emjee
23. srp 2009

mexx potom odporucam si najprv vyskusat - alebo sa pomeraj prsia-pas-boky a pohladaj na webe aka si velkost 😉

kili
23. srp 2009

na stránkach quelle by mali byť veľkostné tabulky

mneme
23. srp 2009

zita, ako ti ta deka drzala na tele?

zitaje
23. srp 2009

mneme, cipy som si bud zahla pod satku (spociatku som davala stvorcovu deku prehnutu na trojuholnik) alebo som potom nosila taky detsky zapinaci spendlik, ale to uz som potrebovala asistenciu, lebo na chrbte som si ho dokazala zapnut len s pomocou. Ale deka je menej esteticky posob zateplenia. 😉 Vsadka je rozhodne lepsia, teplejsia aj pohodlnejsia.

mneme
23. srp 2009

bambu, to sa ale da asi iba s elastickou satkou? 😕
zita, jasne, len ked ja neviem sit 😔 a vlastne ani nemam ziadnu bundu, len kabaty 😖 mam kapsa sa mi zda po prve draha, po druhe na tuhu zimu nepostacujuca. no nic, budem musiet nalomit maminu, nech vykouma nejaku vlozku. alebo sa bude musiet mm zaobist uz druhu zimu bez kabata, ktory som nosila v tehu 😅

emjee
23. srp 2009

mneme ta mam kapsa je to iste ako vsadka, len to nema zipsy ale snurky na zaviazanie okolo tela, sikovne ruky si mozu aj kapsu prisitim zipsov premenit na vsadku (aj ked sikovne ruky si rovno urobia vsadku 😀)

bambu v tom linku ma ta baba tu satku uviazanu nejako divne okolo zadku 😀 ci to len kvoli demonstracii s dekou? 😀

bambusko
23. srp 2009

emjee, ked si pozries dalsie videa, tak tam maju megadlhu elasticku satku a robia si z nej saty 😀 sonulah si z toho vzdy robila srandu, ze "ta francouzka v satech"

emjee
23. srp 2009

takze dalsie vyuzitie satky 😀 hmm, musim porozmyslat, ci tu moju megadlhu predat alebo si z nej ukrutit saty 😀

kili
24. srp 2009

mneme, ja som takto nosila deku s pevnou šatkou. len teda som ju nedávala na uviazané mimčo, ale dieťa zobrala už s dekou a tak ho zašatkovala a bolo to super, fakt bol teplučký aj v príšernej fujavici 😎 . Keď sme tak prišli k dr. tak sestrička mala reči (nie v zlom), že je vonku zima a keď ho zbadala aký je červený, tak že aký je chudák premrznutý a potom zistila, že je tak prehriaty 😀

lenki33
24. srp 2009

Mam kapsu mam a na tuhu zimu uplne v pohode 😉 je fakt tepla, aj ked dieta do nej treba obliect viac ako pod bundu, ale mm nosil s MaM kapsou v tych najvacsich zimach uplne bez problemov, malemu nebola zima 😉

mneme
24. srp 2009

baby, dakujem za tipy 🙂 pri mojich dvoch lavych rukach mi teda z toho vychadza bud nemsabat pod kabat dieta v satke, alebo nemsabat pod satku deku alebo ak chcem byt elegantna, tak mam kapsa. skusim pohladat tu kapsu v nejakych schopnych farbach, lebo zeleno-hneda z (ne)menovanej stranky nie je prave moja vysnivana farebna kombinacia 😒

verulka
24. srp 2009

emjee, este ma napadla jedna vec- v sekcii bazar je podkategoria ze autosedacky a klokanky 😝 ako spravna nosicka a admin v 1osobe by si to mala dat do poriadku 😀 😀 😀

mexx
25. srp 2009

Ja tu budem este chvilu strasit s tym Indiom. 😅 Ale od skusenych by som potrebovala poradit - lebo ja sa v tych latkach az tak nevyznam - ci je velky rozdiel medzi obycajnym bavlnenym Indiom a tym s lanom alebo konope, pripadne ktore je lepsie. 😕 A inak, povodne som bola uplne zmotana na vsetky tie natur farby, som ho tu uz postrehla na par foto a je kraaasne, ale momentalne sa mi celkom paci aj to cierno-biele, nemate niekto na foto? Ze ako to vyzera v skutocnosti, take "strakatejsie" ma podla mna lahsiu udrzbu, ja mam vzdy fobiu, aby som to nemala potom moc ufulane, a prat sa mi to dvakrat do tyzdna tiez nechce. 😅 😝

eriqe
25. srp 2009

Mexx, ja mam indio s konope v tej natur farbe a indio s lanom tis, take zelene a teda nevsimla som si, ze by sa to konopne spinilo viac. Oni su obe v pohode na udrzbu, len to konopne mam dlheee, tak mam obcas ufulane konce, ale inak ozaj pohoda a to ja nie som nejaka citotna, satku pouzivam aj ako deku. Inak primesove india su velmi fajn, ja uz nic ine na nosenie nechcem, aj ked teda na pohlad sa mi paci veeela satiek, ale vzdy ked sa potom vratim k indiu, tak sa citim ako keby som mala na pleciach vankuse. Teraz som pozicala tisa kamoske co ma hoppa a ked mi ho vracala, tak mi vravela, ze rozmysla nad predajom svojho hoppa a kupou nejakeho india a to uz je 3 v mojom okoli 😀 indio je nakazlive, kto si ho odskusa, tak sa uz tazko vrati k niecomu inemu

mexx
25. srp 2009

Mne sa uplne najviac paci (zatial) Indio natur hneda - teda aspon podla foto, lebo nazivo som ho tusim nikde nevidela - len sa trochu obavam bledej satky (hoci teraz mame elasticku Hoppku v takej bleducko sivej a nie je to zle). 🙂 Uz som vycihala jednu foto toho ciernobieleho, ale nevyzera to tusim tak dobre, ako som cakala... 😒
Len ma zaujima ten material teda, ci je nejaky podstatny/poznatelny rozdiel medzi obycajnym bavlnenym alebo tym s lanom alebo s konope... 😕 Sa mi mari, ze niekde som o tom citala, nejaka mamka opisovala, co sa jej viac pacilo a preco, ale netusim, kde to bolo... 😅

verulka
25. srp 2009

mexx, mne sa ciernobiele strasne paci 😵 ja som mala tmavomodrobiele a tiez spokojnost 😉

mexx
25. srp 2009

Verulka, ta krasna makkulinka satka v tvojom albume, co sa k Ronkovi tak hodi, je Indio? 😕 Bo teda vyzera, a to sa mi moooc paci... 🙂 Asi by som to mala ist omrknut niekam nazivo, lebo sa nerozhodnem ani do skonania sveta, s mojou chorobnou nerozhodnostou... 😀

lenki33
25. srp 2009

mexx primesove india /ja mam s lanom/ viac unesu, cim tazsie dieta, alebo cim dlhsie nosenie tym viac citit rozdiel
uz som napr rozmyslala aj nad tym ked tu baby pisali ze ich reze batoh a mna nikdy, ci to nie je tym, ze nosim hlavne v indiach (ako aj celobavlnene je dobre, ale s lanom je moja top satka)
a ako tu raz kili napisala tak spina je bezova 😀 takze zafulania sa nemusis bat, najviac sa prave spinia tmave satky

pri tom natur indiu do hneda, si treba uvedomit ze tym ze to nie je klasicky farbene, kazde jedno ma iny odtien, takze vsetky su do hneda ale tie odtiene a intenzita su rozne

verulka
25. srp 2009

mexx, to je ciste indio, je neuveritelne makke 😵 hnedobiele, to je kratka satka tusim po merani mala 3,4m- akurat na batoh a pod..uz som ju chcela predat (kedze ficime v mdc) ale nejako nemam srdce 😅

bambusko
25. srp 2009

veu emjee, o tom premenovani inzercie v bazari som uz aspon pred polrokom otravovala kohosi 😝

mexx, mne cisto bavlnene indio nevyhovovalo, viac mi sedia storchy, mam rada pevnejsiu satku, bavlnene indio sa mi zdalo, ze vzdy povoli. ale indio s lanom, co mam teraz je ozaj ine, to nosim velmi rada 🙂 ma taku maslovu farbu a obcas sa na nom zjavil flak z jahodovej zmrzky alebo od travy, ale vzdy vyslo a satky periem len v slize 😅

mexx
25. srp 2009

Asi by som fakt mala zistit, kde sa to da ohmatat nazivo. Podla vasich rad by som zvolila to lanove, ale zda sa mi velmi blede - aspon na tej foto na nosime.sk, inde som ho zatial nevidela. Farebne by mi najviac vyhovovalo natur hnede, ale ked ma byt lanove lepsie, tak preco nie lepsie, ze jo... Nejak to vymyslim. 🙂

lenki33
25. srp 2009

mexx lanove byvaju rozne farby v limitovanych ediciach, lenze teraz na zimu sa vacsinou lan nerobi, az na jar zase 😅
na zimu sa robia vlnene, a stale sa robia limitky s kasmirom a hodvabom, ale to su ine palky 😝

emjee
25. srp 2009

verul, bambu aj mna to hrozne rozculuje, ale ... mam na to len slabu paku 😝 😀 snad v novej verzii (a nepytajte sa kedy bude, lebo to netusim 😝)

baby dokedy ste nosili detusiky na bruchu? lebo ako som v noci rozmyslala o tej vsadke do bundy mi napadlo, ze matej ma uz skoro 8 kil, zatial este vladzem ho vlacit na bruchu ale ktovie dokedy 😔

bambusko
25. srp 2009

emjee, ja stale vlacim na bruchu 😝 skoro 11kg. len ked nieco robim alebo viem, ze zaspi a bude to na dlhsie, tak ho davam na chrbat

verulka
25. srp 2009

emjee, ron mal 8kg v 4mes 😔 teraz ma 12 a stale nosim na bruchu..len ked ide spat, alebo potrebujem obe ruky, tak ho davam na chrbat..on sa chce tulkat 😵 a k tomu bazaru..to ja len tak 😉
no v zime som nosila na boku a na chrbte v suses a spokojnost bola obojstranna 😵
normlane mi bude luto, ked sa uz nosit nebudeme 😢 ale snad este chvilku ponosime 😀

kili
25. srp 2009

emjee, on ti už tak rýchlo naberať nebude, takže hádam zimu zvládnete do tých 10kg.