V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lamarika
12. zář 2009

erinka: záleží spíš na tobě co preferuješ 😉 Jak v šátku, tak třeba v manduce můžeš nosit od narození. Je fakt, že v šátku je ta poloha miminka podle mě lepší, ale já si na šátek netroufla (kvůli zavazování) a zvolila radši manducu 😉

bambusko
12. zář 2009

erinka, urcite satku 😅 a pozri si prve video tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

hned si budes verit, ze aj ty to zvladnes 😝 😀

verulka
12. zář 2009

em, ako pise kili, je to ozvyku, i ked ja nosim stale zvacsa na bruchu..i ked na chrbte je mi to pohodlnejsie 😉
erinka, satka, staka satka 😵 na nosic pride cas neskor 😉

erinka83
13. zář 2009

No jo holky, ale jakej šátek?? Je jich strašně moc druhů 😀

bambusko
13. zář 2009

erinka - didymos, storchenwiege, hoppediz 🙂 citaj diskusiu na nosenideti.cz 😉

erinka83
13. zář 2009

A co elastický Moby?

lenki33
13. zář 2009

erinka, elasticky moby je dobra satka, aj napriek tomu ze som kedysi vsetkym odporucala na novorodencov elasticke satky, casom zistujem ze pevne satky su vyuzitelnejsie, nebyva problem s dotahovanim /co ma pri elastikoch dost ludi/ a mozes viazat aj jednovrstve uvazy co s elastikom tiez nejde, tam je skratka ten pocet uvazov obmedzeny
okrem toho ak mas tazsie dieta, tak elasti vyuzijes fakt kratucko niekto len do cca 3mesiacov 😒
pre mna je top didymos indio, ale vsetko co napisala bambu je dobre aj v takom poradi 😉

erinka83
13. zář 2009

No tak jsem to trochu pročetla na nosenideti.cz a právě že elastické šátky cesměs doporučují ze začátku, když si člověk netroufne na pevný...Ale asi to risknu a ještě pořádně prozkoumám ten didymos a storch🙂 Věřím, že uvázat bych to nějak zvládla a nechce se mi po pár měsících kupovat další... I když vypadá to dost návykově😀 Něco jak látkovky😉
Jo a myslíte, že neudělám chybu, když zkusím koupit nějaký z druhé ruky? Prý ty zajeté jsou dobré....

zitaje
13. zář 2009

Satka z druhej ruky je ok. A nie je zle mat viac nez jednu satku hlavne na to obdobie, kym budes nosit denne viackrat. 😉

verulka
13. zář 2009

erinka, ja som pre dpar dnami viazal 3t babo do india a slo to kraaasne 😉 kupit z 2.rky je podla mna pri satke skor vyhoda- uz je aspon ciastocne zanoseny, makksi a celkovo prijemnejsi, cize isto neurobis chybu 😉
navykove to teda je,,poriadne 😀

emjee
13. zář 2009

mate niekto - videli ste ergo bundu? http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

emjee
13. zář 2009

uff prave to citam, ze pre osoby nad 165cm, tak niiiic 😝

martina46
13. zář 2009

My sme napríklad príklad toho, že v elastiku sa niekedy naozaj nedá nosiť dlho. Ja som môj predala asi, keď mala malá 4 mesiace. Proste bola vrtivý tip a z úväzu sa mi vykopávala. Je to preto veľmi individuálne. Viaže sa s ním síce fajn, ale ako lenki napísala, môže sa stať, že po 3-4 mesiacoch už nebude dobrý.

angelik
14. zář 2009

tiez by som od zaciatku volila pevnu satku, nie je to take tazke, ako sa zda, viezat sa naucis hned, ja som nosila od 3t

a ta ergo bunda vyzera dobre, priestranna, dost dlha, lahka, akurat, ze pre nas uz neaktualna... aspon usetrim 😀

erinka83
14. zář 2009

No po tom, co jsem načetla, tak se připravuju na to, že 1 asi bude málo🙂 I když já bych ráda i ergo... Ale až jak nám to půjde, dřív mi manža další nákup neschválí 😀

mneme
14. zář 2009

erinka, ja som tiez uvazovala najprv o elastike, ale nakoniec som rada, ze som sa rozhodla pre pevnu. viazanie ozaj nie je nic tazke, zdokonalujes sa aj tak len praxou. hoci som v elastickej nenosila, po skusenosti s pevnou by som sa bala, ze nebude dost dobre podopierat babo plus ako nevyhodu vidim - kedze mam letne dieta, to sa teba ale netyka - ze v elastickej musis vrstvit latku. osobne by som na nosicskej vybave nesetrila, to by som radsej menej investovala do kocika, v ktorom nam nasa pistalka stale vypiskuje. v ergu asi budes nosit trosku neskor, ale napr.nasej sa uz cca. 3 tyzdne v manduce paci a mne vyhovuje, ze ked ideme niekam autom, nemusim znova uvazovat satku. takze nosic + satka urcite nie je zbytocnost. navyse chlapi povacsinou preferuju nosice pred satkami 😉

erinka83
14. zář 2009

mneme, přesně tak si to taky myslím, ergo až bude větší a hlavně kvůli tomu, že ji v tom může vzít každý a nemusí umět vázat...
Jo, myslíte, že délka 4,1 m je optimální? Mám 167 cm, normálně kolem 50 kg 🙂

mneme
14. zář 2009

erinka, najdi si tabulku velkosti pri konkretnej satke, ktoru si vyberies, ale 4,1 by ti na konfekcnu velkost 36 /38 urcite mala stacit. ja mam velkost 38/40 a pre istotu som kupila 4,6, kedze budem nosit aj naobliekana. ale podla toho, ake dlhe cipy mi zostavaju vidim, ze by mi spoko stacila aj 4,1

elule
14. zář 2009

Ahojte baby čo mate mei tai nemohli by ste mi zmerať popruhy velmi pekne dakujem

erinka83
14. zář 2009

A nebudete některá prodávat Dydi nebo Storch?? 🙂

blka
14. zář 2009

Erinko, zkus mrknout na nošení na bazárek 🙂

kacenka83
14. zář 2009

viete mi poradit ako obliekat 4-mesacne babo do satky? co na nozicky? dakujem...

erinka83
14. zář 2009

No právě že bazárek na nošení, tu na MK i na MMB mám projitý☹

erinka83
14. zář 2009

Nemám zatím moc představu o úvazech, myslíte, že 4,6 m je už moc dlouhé? Mám velikost 36/38....

blka
14. zář 2009

Eri, aha ☹

mneme
14. zář 2009

kacenka, ja davam teraz ponozky a papucky + ked je chladnejsie este aj babylegsy. ked bude kosa, asi budem davat doma pletene vlnene ponozky

verulka
14. zář 2009

kacenka, ja so mmin. rok davala len pancusky a na nozky nejake capacky alebo tak. V tomto vekusom ho krasne zabalila celeho do satky a pripadne na vrch mikinu( tie vacsie ho v pohode zakryli) na telo len bodynko sa dlh. rukavom..ale babylegs som mla a mam doteraz v batohu vzdy 😉
eri, myslim ,ze ti mega v poho bude stacit 4.1m..ja som kupila 4,7m indio, mala v pohode rezervu a to som mala konf. velkost 40/42 a vyse 70kg..ako som pozerala fotky, ty si superstihly typ, takze sac ita 4.1

erinka83
15. zář 2009

Holky díky za rady🙂 Nakonec budu mít jen 3,6m, dívala jsem se na bavlnku, jde z toho uvázat spousta věcí, takže do začátku dobré...Na miminko určitě si myslím, ty kolíbky z toho vázali bez problémů...No a už jsem manžu připravila na to, že 1 šátek asi stačit nebude😀

jana3
15. zář 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s elastickou satkou od Liliputi.... Inak ja mam prave normalnu satku, ale nejako som sa s nou nezzila, preto pre druhe mimco planujem elasticku... a potom mam nosic Liliputi... a ten je super
Dakujem

zdenallicka
15. zář 2009

Jj, Liliputi me zajimaji taky..🙂