V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

blka
5. říj 2009

Liliputi je podle mě od té doby, co miminko udrží hlavičku, proto tak jsou ty 3,5 měsíce. Ale pro našeho malého chlapečka to nosítko není. Budu si na něho muset počkat min. 2 měsíce. Mu byla velká i manduca. Nedokázal tak moc roztáhnout nožičky.

Wali, a co kolébka? Taky mám pocit, že v kříži s kapsou je Mareček hodně umáčklej. Ale to v té kolíbce taky 😅 . Kříž s kapsou vevnitř je lepší na vkládání miminka.

martina46
5. říj 2009

predavam doma situ kapsu na nosenie - zahriatie baba. ak mate zaujem, kuknite do bazaru 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

mneme
5. říj 2009

martina, kapsa vyzera super, si sikulka 🙂 ale my uz mame krasnu ciernu od mam

verulka
5. říj 2009

emjee, skus iny uvaz na chrbat 😉 batoh nesadne kazdemu 😉
wali, ja som sice zacinala s uvazom, kam sa babo vkladalo, ale rychlo sme presli na uvazy, ktore viazes s uz vlozenym babatkom- lepsie a coskoro aj ovela rychlejsie dotiahnes a mate pokoj. Ron bol tiez vacsi a satku miloval- u nas bol cely cas absolutny top KsK vnutri 😉

kay
5. říj 2009

ahojte holky prosím můžete mi někdo říct vaše zkušenosti nebo názory jestli mám koupit bundu http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
nebo kapsu hoppeditz http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

díky za názory..

emjee
5. říj 2009

kay ta kapsa je super 😀 ja mam kapsu od mam, je fajn, ale tato je dokonala 🙂 ale ako pisu na tej stranke, starsia verzia hoppediz kapsy je ina - blbo sa navlieka

verulka a co odporucas?

kay
5. říj 2009

emjee, díky, myslíš teda že je lepší ta kapsa než bunda? jo píšou tam že je rozepínací a nerozepínací od části pro dospěláka. takže asi tu rozepínací, aby se líp nandával.. osobně moc nevím jak moc budu nosit v zimě, ale teď jsme byla dvakrát venku a poprvé měla S. zmrzlý i nosík.. podruhé jsemk jí dala pod tepláky ještě návleky, teplé ponožky, a teplekší mikinku.. a čepicu a přes to ješt kapucku od té mikinky a dobrý.. nemám ani žádnou bundu tak bych při jejím nákupu mohla zohlednit tu kapsu.. takže bych asi koupila větší..

emjee
5. říj 2009

kay to co si dala link ako bundu nie je bunda ale mikina 😉 to si moc neviem predstavit nosit v uplnej zime

ja nosim kapsu, kedze som schudla, tak svoju bundu "dopnem" tak do polovicky, este riesim svoj krk, aby mi nefukalo, ale v tej hoppediz kapse je to fajn vyriesene

ked bundu, tak susses alebo MaM bundu - to je vsak uz vacsia financna palka, alebo potom ak si sikulka tak si usit vsadku do bundy, ktoru bezne nosis

kay
5. říj 2009

nene, já myslela bundu jako obyč.. nekupovala bych si ty spešl na nošení, ty jsou fakt drahý.. ale koupím teda asi tu kapsu a trochu větší bundu.. abych ji dopla aspoň trochu, nebo stačí jen ta kapsa pro mimčo? nepotřebuju ji dávat už pod bundu svoji?

emjee
5. říj 2009

kay babu to staci, ale ide o to, aby tebe nefukalo ci uz na krk alebo na brucho 😀 takze aspon trochu zapnut svoju bundu cez kapsu by to chcelo 😉

emjee
5. říj 2009

aaa teraz to citam podrobnejsie - to je len fleesove ☹ ta MaM kapsa ma flees zvnutra a zvonku mikrovlakno (take, co moze trosku aj orpsat 😀)

verulka
5. říj 2009

emjee, ja osm na chrbte nosila eln doma, ked som potrebovala porobit..inak som vyslovene bruchonosic 😀
skus ten duoble hammock a etse som uviazal nieco ako KsK na chrbte..ale a chrbat sa mne osvedcila najviac mdc 😉
co sa bundy tyka, tak ja som ju min.rok vyuzila a velmi dobre teraz predala..cize mi to pride ako so satkou, dobre veci sa v pohode predaju dalej a to pohodlie stoji za to..teda mne, kedze ja sit nviem 😔
mala som aj tu mikinu/ponco..bolo uzasne, nadherne, teplucke, ideal na jesen a jar..na zimu akurat pod bundu..
jo niekto sa pytal ako s rukami- v zime ich deti zvyknu mat dobrovolne schovane 😀

kay
5. říj 2009

emjee, jo je to jen fleesové.. tak na tu bundu kašlu a koupím tu kapsu a mrknu po bazaru na nějakou větší bundu.. 🙂 nebo spíš asi kabátek..

verul, škoda, že už jsi prodala.. 🙂

s tma rukama, malá je zvyklá je mít pořád na mě, jako při pasení, tak snad to v té kapse půjde.. 😅

martina46
5. říj 2009

Emjee, na krk v tvojom pripade je super dvojšál, dá sa ušiť za pár korún, niekde v diskusii na nosenideti.cz je taká téma a je tam aj ministrih, ja som si taký ušila a super je spraviť v strede rozopínací, zíde sa 😉
Dvojšál bol v mojom prípade 2.najvynález po šatke 🙂

wali
6. říj 2009

blka, verulka - dakujem moc za tip - myslela som, ze kriz s kapsou vnutri je skorej pre dieta, ktore uz udrzi hlavicku, teda aspom tak som to nasla na jednej stranke. a kolisku moc nemam rada, lebo ta klasicka jednoducha je na jedno rameno a moc nevladzem nosit dlhsiu dobu, to ma uz boli chrbat. a tu zlozitejsiu kolisku neviem este uviazat 😅 tak dik holky, vytrenujem ten KsK vnutri a snad nam to pojde lepsie 🙂

mneme
6. říj 2009

wali, KsK vnutri je ozaj uplne najsuper, hlavicku mozes poistit jednym z bocnych pruhov. ked je teplo, mas kriz zhrnuty, ked sa ochladi, zatiahnes a mas babo v 3 vrstvach latky. dotahuje sa na babatku, takze sedi perfektne aj bez vacsieho cviku ako KsK vonku - tam musis odhadnut volu uvazu dopredu.

lenki33
7. říj 2009

emjee, batoh napriek tomu ze vyzera jednoducho sa tazko viaze a clovek musi ziskat urcity grif, potom to uviazes za pol minuty
ked viazes predklon sa a vystrc zadok, tak ti dieta najlepsie dosadne na chrbte, nechaj si dostatocne velku kapsu pod zadockom /to vysmykovanie spod zadocka sa robi, hlavne ked nie je satka ste dobre zanosena)
na ramenach mozes len zatocit, ale zase ked nie je zanosena, alebo to nie je indio 😅 tak ta moze rezat, niekoho reze vsetko takze musi skladat
pripadne si mozes tu kapsu pod zadockom zafixovat popruhmi, ale to sa ti nepodari ked tam ta kapsa nie je poriadne spravena, a ked je poriadne tak aj tak nevysmykuje
ked si vo faze ze ides na bruchu urobit uzol tak sa vystri a dieta si podhod, potom dotiahni a uviaz
dieta musis mat tak vysoko aby ti videlo ponad plece a tak ze ked zaspi, tak si hlavu moze pohodlne polozit na tvoje rameno, na zaciatok urcite odporucam viazat s rukami schovanymi dnu
vrchny lem musis mat pritiahnuty dost a spodny pod zadockom moc nie, inak ti zase bude vyklzavat!!!
mne trvalo kym som dosiahla dobru techniku hadam aj 3mesiace, viazala som do neho od 3m dietata
double hammock je super, ale bude ti trvat podstatne dlhsie ako batoh a neuviazes dost vysoko podla mna 😉

bay
7. říj 2009

Ahojte, tak my sme sa s malym od vikendu dali tiez na nosenie v satke. Velmi sa nam to obom paci, len trafit to spravne oblecenie, aby malemu nebola zima a aby z neho nelialo 😅 Teraz riesim ci kupit navleky na nozky a ak ano tak ake su najlepsie (a zas aby ma jeden par nezrujnoval). Tak keby ste mi vedeli poradit, budem vdacna. Vdaka 😵

verulka
7. říj 2009

wali, su deti, ktore vyslovene neznasaju koliskove uvazy- aj moj je taky..a je ich tu viac, treba pekne dotiahnut, zafixovat hlavicku a mozete sa nosit 😉

loren
7. říj 2009

ahojte tak brat mi nakoniec vydrazil na ebay baby bjorn 16 eur zatial to postaci hadam mate na to niekto referencie?

emjee
7. říj 2009

lenki dakujem, pokusim sa to takto 🙂 mam indio

loren nemame - v tejto teme sa nenosia klokanky 😉

kafulienka
7. říj 2009

ahojte,

nemam "sancu" precitat celu diskusiu - ale mam otazku: aj vase deticky pri noseni v satke "pradu"? Nasa mala, ked ju dam do satky, tak v spanku si normalne pradie - ako macka...tak hmka si...
poznate to? 😕

blka
7. říj 2009

Kafulienko, nedělá, ale musí to být krásné 😵

verulka
7. říj 2009

kafu, anooo, robil to uplne vela..ja osm to aj na mobil nahravala 😵
loren, babybjorn je absolutne nevyhovujuca klokanka, ktora nema nic spolocne zo zdravym a prijemnym nosenim 😉 tot k tomu 😉

mneme
7. říj 2009

loren, posun baby bjorn radsej do dalsej drazby, i ked obcas mam pocit, ze sirit nosenie v klokanke je ako sirit nebezpecny virus. vsetky mamicky hovoria, ako sa tam ich babatkam ohromne paci, najma ked ich maju otocene od seba 😝 😠

dnes som mala dva pekne zazitky s nosenim
- volala mi kamoska, ktora sa chysta na dovolenku do egypta so 4-rocnym synom a rocnou dcerkou, spokojnym kocikovym dietatom. no ale do lietadla a na letisku sa jej kocik zdal neprakticky, tak ma poprosila, ci by som jej na dovolenku nepozicala manducu. s tazkym srdcom som povedala, ze ano, hned som si ale od brata pozicala mdc po jeho synovi, ktory sa uz nenosi 🙂 babenka k nam prisla, skusila si dat 11,5 kg dieta do mdc na brucho a skonstatovala, ze je to uplne super, ze je to pohodlne, ze ta klokanka, ktoru ma doma ju vzdy priserne tahala. ze ak budu mat tretie dieta, urcite si cosi take zadovazi 🙂
- v lekarni sa ma magistra pytala, ci mi v mdc dietatko vydrzi (bola schovana, kapucku natiahnutu, spokojne spala). tak som jej vysvetlila, ze jasne, ze hej, ze v kociku su revy, ale v mdc uplna pohoda. no a ona ze ma vnuka mesacneho, ktory stale v kociariku place. tak som do nej nahustila, ze nech nekupuju klokanku, ale nech si vyberu satku alebo nejake ergonomicke nositko a "nazorne" jej ukazala zasady spravneho nosenia. vsetko si zapisala, tak dufam, ze som aspon troskou prispela k sireniu nosicskeho evanjelia 😵

kafulienka, ta moja nepradie, to musi byt krasne. moja chrape 😀 😀 😀

emjee
7. říj 2009

mneme krasne zazitky 🙂 ja furt dokola len - schvalila vam to doktorka? nekazi mu to chrbticu? nie je tazky? on vam takto aj zaspi?

emjee
7. říj 2009

vraj "batoh pre neposedne deti"

https://www.youtube.com/watch?v=DK7iVFUzjxQ

sa mi to paci, asi skusim, aj ked M. sa teda takto nedrzi pri viazani 😀

emjee
7. říj 2009

tak uz mi zase neda spavat suses bunda 😀 len sa mi nezdaju tie velkosti, resp. mi to prijde vsetko hrozne velke - na dlzku by mi stacilo aj S, ale na sirku neviem, su tam rozdiely len par cm 😅 verulka ake velke bolo to tvoje Mko?

mneme
8. říj 2009

emjee, tak ja som sa doteraz stretla vis a vis len s pozitivnymi reakciami, dokonca aj v starsich vekovych kategoriach. este aj moja mama by rada nosila, pretoze ked sa minule vybrala na prechadzku s kocikom, vratila sa tak, ze kocik hodny kus tlacila prazdny a dietatko niesla zabalene v deke na rukach. dost casto stretavam aj mamicky manducarky a satkarky, v susednom vchode mame tata, ktory nosi v satke. najlepsie su mlade pariky, kde babenka ukazuje tomu svojmu ze jeeej, ake je to zlate a chlapik sa tvari akoze nezaujem ale v skutocnosti zacina byt trochu nervozny 😀
batoh pre neposedne deti vyzera dost pevne a aj v poho na viazanie, az na to, ze to dietatko teda vobec nevyzera neposedne - ved tam visi ako nafetene. ja si este krpatu netrufam davat na chrbat, este stale nie som ziaden expert na viazanie (moje slubne pokroky dost rychlo zabrzdila skvela mdc) a ona teda nie je z tych deti, ktore by hocico len tak pardonovali 😅

verulka
8. říj 2009

emjee, v pohode by mi stacilo aj Sko 😉 ako vpohode mi bolo Mko, dlzka pod rit, rukavy som zuzila suchym zipsom. PRiestoru pre dieta bolo akurat aj s rezervou. Ja som brala Mko aj pre muza, aby mohol nosit 😉