V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
28. říj 2009

tato kanga sa prezentuje ako cvicenie pre mamicky s detmi v satke alebo nositku (pri prezentaciii mala na sebe manducu aj na stranke ponukaju manducu) 😀

diky za tipy

kay
28. říj 2009

no na tom videu ted aněkteré ty děti dost v těch nosítkách visí.. ☹

holky díky za odpovědi, já mám tu kapsu od hoppedizu, ale ta kapucka je tam jako na furt, jen je tam zip na prolezení hlavou.. tzn, že ji nemůžu strčit hlavu do pruhu, protože je schovaný pod tou kapsou.. nebo jsme to nějak blbě pochopila?

mneme
28. říj 2009

kay, my s emjee mame mam kapsu a ta ma odopinatelnu kapucnu. pri tej od hoppendizu neviem 😕

bambusko
28. říj 2009
kay
28. říj 2009

bambusko no moc pěkný, ale velikost teda pro mě malá 🙂 😀

mneme, díky, zkusím to nějak vymyslet.. 😨

lamarika
30. říj 2009

Dneska jsem zažila šok. . . ☹ Byla jsem dnes s malým poprvý v plaváčku (plavání s miminky) a tam na mě instruktorka zděšeně hleděla, že nesu malýho v manduce a obličejem k sobě. Důrazně mi řekla, že toto nošení není pro děti vhodné a vůbec by se tak dítě nosit nemělo. I když je drženo v náručí, tak by se mělo nosit čelem ven. A nenosit v žádných nosítkách. Prý jenom dítěti škodím a ubližuju jeho motorice.

Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Myslím jako jestli je to pravda? Protože jestli to tak je, tak svýmu broučkovi každodenně ubližuju už půl roku. . . ☹ Přitom všude na netu se ale doporučuje nosit dítě směrem k sobě. . . 😖

lamarika
30. říj 2009

Jo a ještě mi naznačila, že jeho motorika není taková jaká by měla být, ale mně se zdá v pořádku. . . Je pohyblivý, ale není akční.

emjee
30. říj 2009

lamarika a pytala si sa jej kde prisla k takemuto nazoru? na predchadzajucej strane dala bambusko odkazy na seriozne vedecke vyskumy, ktore su v rozpore s tym, co ti povedala instruktorka (ano, na rukach by sa malo nosit nie vo vzpriamenej polohe tvarou k sebe ako to vacsina rodicov robi, ale v tzv. klbicku, ale ty ho predsa nenosis na rukach ani v nezdravej klokanke)
co sa tyka motoriky tak nosene deti vraj neskor zacinaju chodit, ale to vobec nevadi

lucia.
30. říj 2009

ňeskor chodit nosene deti??..hm tak to nasa mala bude asi vynimkou.. je nosena od malicka od 2mesiacov a teraz ma 9,5mesiaca a s pomocou prejde niekolko krokov.. a take 2-3aj sama🙂 😵

eriqe
30. říj 2009

nechcem byt zla, Lamarika, ja si myslim, ze teraz instruktorka hlada co by na malom nasla, kedze ho takto tyras. Ja som na plavanie chodila s malou v ring slingu a instruktorka bola nadsena, aka som bola obratna a ovela rychlejsia vo vychystani dietata oproti maminkam co nosili dieta v autosedacke.
A na nasu Rut neplati ani to opozdene chodenie a co ja poznam nosene deti v okoli, tak skor chodia ovela skor ako ostatne deti. Rut zacala v 10m od 11 chodila uplne bez pomoci.

sue
30. říj 2009

Lamarika, posudky na vlastné dieťa od človeka,ktorý dieťa vidí raz za týždeň by som do úvahy nebrala 😉 ty najlepšie vieš,aké je tvoje dieťa 😉
Čo sa týka chôdze a podobne... neviem koľkých detí sa pri zápise do školy pýtajú,kedy začali chodiť,... je to úplne jedno. Každé má svoje tempo a každé sa v inom období života učí iným veciam 😉

lamarika
30. říj 2009

Holky díky. Instinkt mi říkal, že je to blbost, ale rozum zase, že je to instruktorka a že by měla mít nějaký kurz o tom jak se má manipulovat s dětmi. Je pravda, že když malýho někam přenáším jenom v rukách (většinou to je jenom přebalovák postýlka), tak ho nenosím v klubíčku, ale přitulenýho k sobě. Jinak já ho i z bytu do auta nosím v manduce, protože většinou tahám tisíc věcí a k tomu ještě psa, takže je to pro mě takhle lepší.

nevesta
30. říj 2009

Lamarika, kinstruktorkam: nasa nova instruktorka plavania netusi absolutne nic o plavani s detmi 😝 Prvych zopar lekcii som jej radila, co ma robit s detmi. 😔 Tolko k sposobilosti instruktoriek... 😔

emjee
31. říj 2009

baby co davate na nohy nechodiacich deti? my sme doteraz vystacili s kombinaciou ponozky-pancuchy-navleky ale akosi prituhlo a nohy ma ako z chladnicky 😝 rozmyslam nad kupoou vlnenych boticiek bud saling alebo manymonths - mate s nimi nejake skusenosti?
a neviete niektora, ci nosenideti zasiela aj na slovensko? lebo len oni maju tie salingy

verulka
1. lis 2009

lamarika, takyto nazor ti moze dat aj lekar 😝 zavisi od toho nakolko studuje rozne veci 😉 ku chodeniu a rozvoju motoriky..tu v teme su nosene deti, ktore zacali chodit ultra skoro( sami) ze sue, myslim, ze aj ruty zacala skoro, dalsie chodili !knizkovo" aniektore neskor 😉 ale tak isto je to aj u nas v termine( kde sa deti nenosia) cize asi tak..
emjee, ja som min. rok chcela kupit manymoths, ale nemali tu velkost, tak som to potom vyriesila koalou a este mi mama ustrikovala hrube vlnene podkolienky 😉
myslim, ze zaslu v pohode aj sem 😉

musko
1. lis 2009

lamarika, p.inštruktorka nemá potuchy o nosení detí. na Tvojom mieste by som jej vytlačila odkazy od bambusko a pri najbližšej príležitosti jej ich darovala. Aj ortopédi doporučujú nosenie - koli kĺbom. A ako píše sue, od človeka, čo vidí dieťa 1x cca 1 hod týždenne by som vyjadrenia o motorike nebrala v potaz. A ak by aj mala pravdu, tak tým plávaním to hravo dobehnete:o). I keď si myslím, že nemáte čo 😵
emjee, keby si mala problém so zaslaním na SK, alebo vysoké poštovné, tak napíš do IP, kľudne to preberiem a pošlem od rodičov, chystáme na SK cca o 3 týž. 😉

eriqe
1. lis 2009

Verul, ja som malej uhackovala z hrubeho merina nieco na styl tych manymonths boticiek a podosvu som spravila dvojitu a stacilo, len Rut uz minulu zimu chodila, tak sme ich velmi neuzili a kupovali nakoniec zimne topanky 😅

klaudia74
1. lis 2009

emjee, my sme mali minulú zimu čižmy Liliputi, sú teplučké, zvnútra z ovčej vlny - za chvíľu budú v ponuke na liliputi.sk, dúfam že na budúci týždeň 😉

mneme
1. lis 2009

emjee, ja som dnes dala pancusky, ponozky, teplaky a na to prechodny overal s uzatvvorenymi nozkami. v taske som mala aj bebylegsy, ale martina bola dost tepla, tak som ich nedala. lenze som podcenila chodidielka - ked sme prisli domov, boli ladove. do buducna budem riesit pridanim este doma strikovanymi ponozkami z teplejsej vlny

katrin79
2. lis 2009

tak ja som sa dnes vratila uplne znicena z prechadzky s malou, hodinu mi revala v kociari tak sme sa vratili domov, doma zaspala po minute...proste ona ten kociar vobec nema rada 😒 doteraz sme sa nosili v ergo nosici, tam mi vzdy zaspala, tak som ju len prelozila do kociara, lenze teraz ked uz je zima, tak neviem co mam robit...kupila som si mam kapsu a tak vas prosim o radu, tie co sa nosite aj teraz v tejto zime, ako to robite? chodite von aj s kocikom a ked zaspi babo, tak ho date do kociara, alebo mi netreba brat kociar a ked zaspinka, tak proste bude spat v nosici? lebo je dost zdlhave sa vyzliekat z kabata, z kapsy, z nosica, aby som ju mohla supnut do kociara...
a este mam otazku, co mate oblecene vy teraz v zime, ked mate nosic s kapsou? nosite to tak, ze sa da najskor nosic, kapsa a na to si obleciete bundu? tym padom budem musiet mat tu bundu rozopnutu a to asi zamrznem 😒

quika
2. lis 2009

katrin, mne nikdy neprespal prekladanie pocas spanku, ak zalomil v mdc tak v nej bol az kym sa nezobudil, keby som ho prelozila tak sa zobudi a uz nezaspi. preco ju tam vlastne chces prekladat?
my sme mali kapsu ale home-made, a ta sa pripinala na popruhy od mdc, tam som ju mala pripnutu celu zimu, iba ked sme prisli niekde dnu do obchodu som to zhodila dolu. ked som ho davala do mdc tak rovno mal na sebe aj kapsu, mdc sla na mna bez bundy a potom bunda, chvilu (hlavne po vystupeni z auta) som musela vydrzat na mraze ale tym ze som len zapla mdc a nic viac nebolo treba robit tak slo o par sekund.
na nohy sme mali usite z 2 vrstiev flisu take papucky, ale v kapse ich vobec nebolo treba, pouzili sme ich nakoniec iba do kocika.

verulka
2. lis 2009

katrin ja by som v zime isto neprekladala spiace babo do studeneho kocika..ako quika pise, mne ked spal, tak spal, cely cas v satke 😉 ..
uplnu zimu som ja riesila speci bundou a ta bola mega tepla, cize som obliekala fakt malo 😉

katrin79
2. lis 2009

quika: no vidim to aj ja tak, ze budeme chodit teda na prechadzky bez kocika, lebo fakt, ze prekladat babo do studeneho kociara je blbost...a teba sa tvoja bunda potom dala normal zapnut aj cez mdc? alebo si ju potom mala rozopnutu?

katrin79
2. lis 2009

verulka: pozerala som v tvojom albume, ta bunda je super, no ja som si kupila len tu mam kapsu a teraz mam problem, ze ja nezapnem moju zimnu bundu vpredu a dnes mi teda bola pekne zima ked som ju mala rozopnutu

quika
2. lis 2009

ja som mala vpredu rozopnutu, ale hrial ma maly a kapsa, takze som tak vedela aj kojit v mraze na ulici. akurat bolo treba sal, na krk taha.

verulka
2. lis 2009

katrin, babo fakt brutal krasne zahreje 😵 ja som chcela rovno bundu, lebo mi to prislo lepsie ako kapsa..hlavne pre mna pohodlnejsie 😉 ale teraz akurat riesim, a dala som mame navod na tunel, lebo to chcem len na dlhsienosenie a hlavne na hory
inak 4m babo by sa ti mohlo zmestit pod vacsiu(napr manzelovu) bundu..i ked kapsa tiez saci a ty si das sal..alebo sa da aj usit ta vsadka do bundy 😉

kay
2. lis 2009

ahoj holky,

mohla bych vás poprosit o nějaký odkaz na úvaz, který je na záda, ale můžou ho i děti, které ještě samy nesedí? já našla jen takový kd eje napsáno, že je pro samostatně sedící děti..

jinak já koupila kapsu, ale malé se to nějak celé nelíbí, jsem z toho trochu smutná, furt se v ní vrtí, padá jí čepka, teď ta kapuca je zatím na nic, bo má kapucku ještě na bundě a ta jí zase na hlavě skoro nedrží, je v tom prostě taková nacpaná.. a navíc jsem ještě nevyřešila, co když bude chtít spát.. a ještě ke všemu se Stela najednou chce dívat dopředu takže je to úplně naprd.. ☹ omlouvám se.

jaandy
2. lis 2009

kay na nosenideti.cz sa dohovor na stretku v brne, malo by tam byt habadej nosnic 🙂 tie ti uvazy pekne ukazu, na chrbat mozes viazat vsetko, ked nesedi tak s rukami schovanymi v satke 😉

ja som na nohy objednala tieto cizmy
http://stores.shop.ebay.de/THE-RUJIS_BOOTS_W0QQ...

ale nasla som aj tuto celkom lacne
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

kay
3. lis 2009

jaandy díky 🙂

lyongirl
4. lis 2009

Ahojte mamičky, pravdupovediac, nechce sa mi čítať dozadu, resp. nemám toľko času, tak by som vás chcela veľmi pekne poprosiť o radu. Malý bojkotuje kočík, vydrží v ňom len keď spí, ak je hore, tak len výnimočne, no ale von chodiť musíme aj vzhľadom na to, že mám staršie dieťa. Mám African, malého v ňom rada nosím, ale ako to poriešiť v tomto počasí, ak nechcem vyhadzovať veľké € za origoš bundu a ten "zvačšovací predok", alebo ako to nazvať tiež ušiť neviem. Neviem, čo si mám obliecť a už vôbec neviem čo obliecť malému. Budem vďačná za každú radu 😉
Ináč mrkla som link od jaandy a tie čižmičky z druhého linku sú úžasné, ja som také podobné biele kúpila u nás v takom lacnom obchode za 0,98€ 😀