V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

barica
16. únor 2010

emjee, no me to tedy vadi, protoze jsem si puvodne myslela, ze to jsou opruzeniny a tak jsem to zacala lecit🙂... coz nebyl dobry napad, ted uz vim, ze je to ze satku, tak jen nechapu proc, na tesno je tam urcite, je malinka, tak se bojim, aby mela dostatecnou oporu🙂...

johanka.
16. únor 2010

myzma: moja sa tiez vykruca do strany, vzdy dolava, aj hlavu vacsinou otaca len nalavo. Doktora som sa na to pytala (len na tu hlavu, vtedy som si hlavne tu vsimla. Tak vraj ona moze byt este z maternce tak stuhnuta, ze tam bola tak skrutena. Tak mi ukazal, ako jej mam hlavku otacat, par dni som to robila a pomohlo. A v satke to robim tak, ze jej nechavam rucicky von z tej kapsy vnutri, aby som jej popod tie zvisle pruhy dociahla pod pazusky a tak ju cas od casu narovnavam. Ona sa strasne vrti, stale ju treba narovnavat, ked zaspi, tak uvaz doutahujem.

johanka.
16. únor 2010

aha, myzma, a este sa ju snazim nosit na rukach vzdy tak, aby jej to chrbatik vytacalo opacne, napriklad "na tigrika" na lavej ruke a tak. Snad to pomoze, ak nie, zas sa opytam pediatra,co s tym, nech mi poradi nejake "strecingove" cviky, ako aj na tu hlavku.

myzma
16. únor 2010

vdaka, johanka a emjee, uvidme s dalsim pokusom, co a ako.... pekny vecer prajem,

J

katka.carska
17. únor 2010

Vedeli by ste poradit dobry uvaz v ktorom sa da kojit ? Najlepsie aj s navodom. Velka vdaka

bihan
17. únor 2010

mesačné mimi asi najlepšie v kolíske z vnútornej kapsy s krížom, väčšie dieťa sa dá aj v zvislej polohe napr. v kríži.. len spustíš šatku nižšie.
Ide to napr takto

https://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4


alebo potom v kolíske z dvojitého kríža.. všetko je možné 🙂

saraaa
17. únor 2010

Ahoj babenky, vedeli by ste mi poradit ako sa babo nosi v nosici (Patapum) na boku? Pripadne vase skusenosti..vdaka

katka.carska
18. únor 2010

Bihan dakujem 🙂

saraaa
18. únor 2010

Pre lepsiu orientaciu, Patapum ma presne ten isty system uchopu 🙂 ako Liliputi, naopak pri Manduce som videla na youtube, ze vzadu na pleciach ma tiez rozopinacie spony, ktore sa prekrizia pri noseni na boku.. to vsak Patapum a Liliputi nema, preto som zatial neprisla nato, ci sa na tychto nosicoch da nosit aj na boku 😕

emjee
18. únor 2010

saraa podla tohoto http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/vyhody_... mi vyplyva, ze v patapume sa neda nosit na boku

simlenka
18. únor 2010

Ahoj holky,nemate nejake stranky s obrazky a navody vazani? ne videa,jen foto s popisem - nemam net,jen z mobilu a tam se na video nekouknu a i to vyhledavani je obtizne,nemate nejaky tip? diky moc,staci nejaky zakladni uvazy,chtela bych to natrenovat pred porodem,mam v planu satkovat uz v porodnici.

blka
18. únor 2010
klaudia74
18. únor 2010

saraaa, v Liliputi sa dá nosiť na boku, tu je návod: http://www.liliputi.sk/download/liliputi-ergo-n...

simlenka
18. únor 2010

Blka - perfektni! to je to co hledam! moc moc dekuju!

simlenka
18. únor 2010

Jeste se chci zeptat,myslite ze muzu zkouset vazat uz ted se starsi dcerkou,kdyz uz mam dost velke tehubrisko nebo radsi ne? samozrejme bych ji nosila na boku a zadech,ne na brise,ale i tak se radsi informuju,diky moc za odpovedi 😉 moc me mrzi,ze dcerka byla o satek ochuzena,tenkrat me to ani nenapadlo,nosila jsem na rukach.

bambusko
18. únor 2010

simlenka, precitaj si na str. 384 prispevok eriqe 😉 😅

saraaa
18. únor 2010

emjee..dik za tip, pozrela som si, aspon mam väcsi prehlad 😉

dakujem klaudia74, je to tam super rozpisane, no zda sa, ze liliputi ma na ramennych pruhoch rozopinatelne pracky, patapum ma len roztahovacie, poznas aj patapum nosic?

simlenka
18. únor 2010

Bambusko dekuju 😉 tady je toho napsano tolik,ze zkratka nejde precist vsechno

saraaa
18. únor 2010

Beriem spät, ma tam tie pracky 😕 este som v tom lava 😒 musim len skusat, nech ziskam v tom upinani prax 😉

blka
19. únor 2010

Simlenko, nemáš zač 😉

maco
22. únor 2010

Ahojte, nema niekto na predaj organic Ergo cierne s vysivkou? dakujem.

lul
23. únor 2010

prosim vas, odporucte mi, co bude najlepsie - manduca, ergo, liliputi...

mam 160 cm a 58 kg, krpcek sa chce stale nosit, ma uz ale 6,5 kg a zacina to byt strasne namahave. chce sa nosit tvarou ku mne, aj tvarou odo mna, ktory z nosicov by bol naj? na moju vysku a vahu.

lul
23. únor 2010

alebo aj patapum pozeram... ale nevyznam sa, ake su v tom rozdiely. satku nechcem, a klokanka asi nie je pre dieta vhodna zo zdrav. dovodov... poradte mi prosim...

mneme
23. únor 2010

lul, ja mam vacsieho drobca, ktoreho nosim asi od mesiaca, podobne miery a manducu, s ktorou som spokojna a mozem odporucit. z toho, co som priebezne citala v tejto diskusii, su vsetky nosice, ktore zvazujes, dobre, takze zrejme budu rozdiely v prevedeni a detailoch v zavislosti od ceny. liliputi si myslim chvalia najma utlejsie baby, vraj im lepsie sadne. mna vyzorom velmi neoslovil a nepaci sa mi, ze nema kapucku. jeho prednostou oproti inym je ale sympaticka cena. na manduce je fajn, ze sa da rozzipsovat chrbatova cast a prisposobit tak nosic velkosti dietatka, da sa nosit vpredu, na chrbate, na boku, ma novorodenecku vlozku (pre vas uz pase), kapucku (vyborna ked babo spi), popruhy polohovatelne na stihlejsie aj silnejsie postavy. v podstate mi max. vyhovuje. ergo mozno bude namakanejsie, z toho co viem, je funkcnostou velmi podobne mdc. patapum velmi nepoznam, z fotiek vyzera ako premakanejsi liliputi, dost vyhodny je v tom, ze sa da zlozit do velkosti ladvinky.
takze asi treba zvazit, nakolko "seriozne" chces nosit - ako casto, ci doma alebo aj vonku, pripadne ci bude nosit aj niekto iny okrem teba - a podla toho sa rozhodnut

mneme
23. únor 2010

tak pardon, aj liliputi ma kapucku 😉

lamarika
23. únor 2010

mneme: používáš někdy tu kapucku když malý spí? Já už mám manducu skoro rok, ale zatím jsem ji využila jen jednou a málem jsem se objesila 😀 Když byl prcek malej, tak když usnul, tak jsem mu zvětšila zádička a měl hlaviču pěkně zafixovanou. Teď když mi malej usne, tak mu ji zase pro změnu fixuji pytle. Na jaře už ale patel nebude, tak budu muset používat kapucku. Taky se ti stává, že se na ní škrtíš a nebo mám jen špatně naštelovaný popruhy a nebo je ten fígl ještě v něčem jiným? 😕

mneme
23. únor 2010

kapucku davam vzdy ked zaspi. nerozumiem co tvojmu malemu fixuje hlavu - pytle/patel? 😕

lamarika
23. únor 2010

pytel, já se překlepla. . . 😅

lamarika
23. únor 2010

a neškrtí tě?
Zapínáš ji na ty háčky na popruhách?

bambusko
23. únor 2010

lul, najlepsie asi vyskusat, co ti sadne, nosenie dietata tvarou od rodica sa zo zdravotnych dovodov nedoporucuje 😉

lamarika, nemas maleho vysoko, ked ti vadi kapucna? nosievala som do 1,5r v ergu, s kapucnou casto, vzdy ked zaspal a bez problemov. skus si pripnut bedrovy pas nizsie 🙂