V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dugyna
1. srp 2010

@dugyna asi si take retro usijem 😀 😀 😀 😀

dugyna
1. srp 2010

@emjee ten predposleny link sa mi paci najviaz hodonin 1947 🙂
emjee mala by si napisat knizku s takymoto retro obrazkami...

emjee
1. srp 2010

no prave pri tychto konfrontaciach "my mame tiez taku klokanku" neviem co povedat 😅 lebo veci znaly urcite nevypusti z ust klokanka, ked vidi, ze je to ergonomicky nosic 😅 a neznalemu tazko na ulici vysvetlovat

bambusko
1. srp 2010

@dugyna casom sa aj ku kalichu prepracujes 😀 a 2. dieta budes rodit ambulantne 😝

dugyna
1. srp 2010

@bambusko kalich si tiez planujem objadnat ten je na zozname 😉
s porodom doma sice nesuhlasim nie som jeho zastanca....ale porod ambulatny so schvalujem ..len pochybujem ze kym budeme mat druhe babatko bude mozny aj na SVK.... ☹

prsky
1. srp 2010

@dugyna mne by stacil Koch a za rozumnu cenu (ne, ze si vypytaju 3000€, aj ked aj 1000€ je dost 😉 )

prsky
1. srp 2010

ozaj a mna sa minule pani v chovprodukte pytala, ci je nosenie zdrave a ci sa nebojim, ze rozpucim pri pripadnom pade dieta 😕 tak nad tym som sa nikdy nezamyslala, ale som jej povedala, ze nie som 90rocna babicka, tak padat celkom viem (raz som spadla s malou v manduce tak to mam odskusane - nepripucila som ju, ale som sa zachytila rukami a dopadla som na bok)

@emjee super fotogaleria. mne sa casto stava, ze mi nosenie schvaluju starucke babicky (take, co este kroje nosia) a vzdy si zaspominaju, ako nosili deti v nosiach 😉

dugyna
1. srp 2010

@prsky tak skus BS ..tam to je supe..boli sme to pozriet

prsky
1. srp 2010

@dugyna juuj, tak to je trochu daleko, neviem, ci by som pri druhom stihla do BS prifrcat 😉

dugyna
1. srp 2010

@prsky prsky to padanie ma napadlo dnes tiez.,.alebo ze keby ma napadol nejaky pes..

dugyna
1. srp 2010

@prsky mas IP..bo to do temy tejto nepatri 🙂

emjee
1. srp 2010

ja som sa len v zime bala chodit von, kvoli snehu a ladu, ale rozmyslam, ze si kupim taketo navleky na topanky http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

bambusko
1. srp 2010

mne sa nestalo, zeby som s malym spadla, parkrat sa mi smyklo v zime, ale ustali sme to

dugyna
1. srp 2010

@emjee dobra vecicka ..to by sa aj starsim ludom hodilo hned by bolo v zime menej zlomenin...

mneme
1. srp 2010

@emjee ja mam cosi podobne, je to naprd - sluzbu urobi len na klasickom snehu. na zladovatelom to je ovela horsie

dugyna
1. srp 2010

a este taka otazka aj vase deticky maju potom na ritke otlacenu plienocku?

mneme
1. srp 2010

moje ma

dugyna
1. srp 2010

@mneme dik mneme 🙂 za odpoved

lucik106
3. srp 2010

ahojte. niečo mám trošku počítané o babyšatkách a babyvakoch, ale nevieme sa rozhodnúť čo kúpiť, šatky sa trochu bojím, či to budem vedieť dobre uviazať, aby malá nemala problém s chrbátikom. neviete mi prosím povedať čo je výhodnejšie kúpiť,aby sme to využili? je to viazanie šatky náročné?teraz ju nosím na rukách, len expert stále sa chce nosiť vo zvislej polohe a doktorka mi hovorila,že to tiež nie je veľmi dobre na chrbát, ale akonáhle ju dám do polohy ako kolíska, tak dostanem veľký krik od nej...

ivika18
3. srp 2010

@lucik106, právě proto bych šla do šátku, tam můžeš nosit na vertikál úplně bez problémů a bez obav o zádíčka i malé mimi, nebo možná nějaké ergonomické nosítko, ale s těma nemám zkušenosti a určitě nejsou všechny vhodné pro malinká mimča. No a vak je jen na chvilku a pokud jak píšeš není malá kolíbková, tak ti v něm asi moc nebude chtít být 😉

prsky
3. srp 2010

@lucik106 ja som pred narodenim dcerky strasne chcela ist do satky, ale prave kvoli viazaniu som rada, ze som sa nakoniec rozhodla pre manducu. pri dalsom chcem na prve 3-4m kratsiu satku na kolisky a potom prejdeme zas na manducu.

ivika18
3. srp 2010

no jo, to vázání chce sice cvik, ale je to v pohodě. I když ta manduca bude asi nasazená rychleji. Ale já jsem se zamilovala do šátků, takže na ně nedám dopustit 😅

prsky
3. srp 2010

@ivika18 ja suhlasim, ze ked sa chce, tak sa to nauci, ale za manducu (alebo hocijaky ergonomicky nosic) hovori aj to, ze su jej muzi naklonenejsi pre jej jednoduchu "instalaciu" 😉 ono teraz by som sla mozno aj do satky, mala uz je zvyknuta na dlhsiu manipulaciu, ale ako prvorodicka s uplakanym novorodencom som mala problem ju dat aj do babyvaku - zo zaciatku som mala riadne pocuchane nervy 😀

ivika18
3. srp 2010

@prsky no jo, s babyvakem jsem měla problém i jako druhorodička 😉 , do toho bych určitě nešla. Faktr je, že ze začátku se vázání malému moc nelíbilo, takže jsem dotahovala až usnul, ale teď vidí, že beru šátek a už se očividně těší, jenom když už je přetáhlý, tak brečí než uvážu, Ono se obecně miminkám nelíbí to omezování prostoru 😕 , ale pak se zklidní a naopak jsou spokojené 😵 .

lucik106
3. srp 2010

@prsky pozerala som manducu na nete, dobre to vyzerá asi to bude pre nás najschodnejšia cesta, šatka je síce praktická a skladná ale mám pred tým viazaním rešpekt ,takže poriešime manducu, resp. podobné ergo. Ďíky moc za radu 🙂 🙂 nevieš prosím poradiť,kde by som kúpila na webe za dobrú cenu?

prsky
3. srp 2010

@lucik106 za dobru cenu jedine v bazaroch (aj tu na MK). inak je vsade velmi podobna cena (okolo 95 eur, limitovane edicie okolo 112eur)

dugyna
3. srp 2010

tak nam zatial teda najviac vyhovuje kriz s kapsou vonku.. 😉

malu len pokladam do satky a uz zaspinkava..dokonca dnes ako mrnkala a chcela na ruky kukala ze viazem satku tak uz bola tisko a kukala na mna 🙂

vcera som testovala ..ze ked zaspnikala cez den s take tak som ju prelozila do postielky a behom 15min bola hore....aj vase detticky to robia?

prsky
3. srp 2010

@dugyna u malych babatiek je to normalne...ved doteraz boli zvyknute na naustaly pohyb v brusku maminy, tak sa niet comu divit, ze ich zmena budi 😉 postupne to odznie. nam pomohlo zaspavanie na prsniku.

dugyna
3. srp 2010

@prsky prsky to viem..sak v brusku...len proste ze ci to aj ine deticky robia 😉 som chcela vediet...
no nasa malinka zaspi v satke hned...a vecer zaspinka pri papani na prsniku..potom sa ja dam prec a miesto mna tam ma kojaci vankusik sa s nim mojka...a az ked uz naozaj spinka tvrdo prelozim ju do postielky 😉
takze mi takto fungujeme 😉 a je spokojna

prsky
3. srp 2010

@dugyna ved hej, sak pisem, ze sme to aj my mali. len ja som nemohla prelozit ani do postielky v tuhom spanku, lebo sa do 5min zobudila 😀 ale uz mame pokrok - v postielke jej spinkaju nohy 😀