V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

ivika18
18. zář 2010

@dajna11 určitě šátek 😉

dajna11
18. zář 2010

dakujem žienky.....idem ju objednať. je lepšia elastická či pevnejšia?aby elastická sa nevyťhala 😀 😀

roo
18. zář 2010

@dajna11 Najlepsia je samozrejme pevna satka. Vyuzijes ju na mnoho sposobov a dlhu dobu. Od malinkeho miminka az pokym to Tvoja chrbtica zvladne 😉
Mei tai je skor len doplnok, a naozaj az pre vacsie babatko. Ja som ho nosievala na take kratke vylety, do skolky, obchodu a pod. Na dlhsie nosenie a na doma satku. Ja som si teraz usila aj babyvak pre malinke mimi (na sposob ring sling).

dajna11
19. zář 2010

@roo lebo ja sa v tom nevyznám,niekde som čítala že pre začiatočničky a s malým mimi je lepšia elastická lebo netreba ju doťahovať všade,ta neviem...aby som sa neoklamala.

monr
19. zář 2010

@dajna11 je to individuálne, ja som mala elastik, a bola som spokojná, na pevnú som prešla neskôr.
ale sú kočky, čo v pohode naviažu s pevnou, a je to super, len to chce trošku cviku.
takže je to len na tebe, či sa ti oplatí investovať na 2x, ak budeš chcieť nosiť.

dajna11
19. zář 2010

@monr no neviem,možno tam malý ani nebude chcieť byť,ktovie....len sa bojím že či sa vobec naučím to viazať....či budem mať trpezlivosť

nesetrilek
19. zář 2010

Ahoj baby, chtela bych se poradit 🙂 . Syna (9 mes) nosim v satku (preferuji zada) a ted s blizici se zimou resim problem jak s cepici? Kdyz Jenikovi nasadim cepici predtim, nez ho dam do satku, tak mu ji stahnu pri pretahovani bundy pres hlavu (Susse´s kinder). Dalo by se to vyresit zavazovaci cepici pod bradou, ale to krajne nesnasi 😒.Jak to delate vy? predem dekuji za rady 😉

nika
19. zář 2010

@nesetrilek my nosíme kukličku, nejlépe z merinovlny, nebo sloní čepici, je jich spousta a jsou příjemné, jiná čepice se nám neosvědčila (i v létě nosíme bavlněnou tenkou když zrovna nepálí slunko, sice zimu odnosíme na břiše, neb jsem nesehnala nosičskou bundu na mou velikost, takže to řeší jen vsadka do mé bundy (a tak šikovná abych si ji udělala i na záda nejsem)

roo
20. zář 2010

@dajna11 100% naučís chce to len cvik a zvyk (u Teba aj u dietatka)

emjee
20. zář 2010

@dajna11 urcite pevnu satku

emjee
20. zář 2010

@nesetrilek aj my mame kuklicku - sloni cepici; zavazovaciu ciapku sme nikdy nemali, lebo ju neznasa

zzuzca
20. zář 2010

ahoj holky, rozhodujem sa ktore Beco kupit... teraz je na trhu nejaka asi nova edicia Beco Gemini, sestra ma tu starsiu Beco Butterfly II a nevie si vynachvalit...len neviem, to nove Gemini, je len do 16 kg ale zas ma vraj nastavitelny sedak do sirky. Butterfly to nema, ale nepocula som nikoho sa nan stazovat 😉 a je zas az do 20 kg....no a dost ma matie fakt, ze ta novinka je dokonca o 300 KC lacnejsia ako starsie modely.... idem si zavolat do jedneho obchodu kde ich predavaju a myslim ze tam maju fundovanych zamestanancov. Ale ak mate niekto osobnu skusenost a poradite,budem rada 😉

majdula
20. zář 2010

@zzuzca Mame Beco Butterfly a je fajn, nestezujem si (teda nosi v nem spis manzel).

Beco Gemini na me naopak pusobi hodne spatne, nevim proc z toho vyrobci udelali krizence mezi klokankou a nositkem, dokonce to propaguji s ditetem v "klokankove" pozici celem dopredu 😠 Fuj!

http://paxbaby.com/zen/structured-carriers-beco...

A oproti puvodni verzi ma teda vyrezne uzsi pruh mezi nozickama, takze u starsiho ditka to rozhodne neni "od kolinka ke kolinku", spis tam dost za ten rozkrok visi. Jak rikam, lepsi klokanka 🙄

Jak rikam, mne na prvni pohled hodne zklamalo.

monr
21. zář 2010

@zzuzca presne ako píše @majdula , aj my máme beco butterfly, a gemini sa mi tiež nepozdáva. tiež ma naštvali tou fotkou čelom vpred.

denisocka
21. zář 2010

čaute ,mam zalusk na beco,len potrebujem radu kde v UK sa da zahnať najlacnejšie - poprosim link ak mate

zdeniii
22. zář 2010

Ahojky, copak dáváte při nošení dětem na nožky? At je nabalená jak je a mám přes malou i kapsu tak nožky má přeci jen studené...

majdula
22. zář 2010

@zdeniii Ja jsem jeste v breznu, kdy mel malej 7 mesicu a nechodil, davala na zatepleni tyhle srandovni kozene "boticky" s koziskem...

http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_3/#268b.jpg
http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_3/#263.JPG

Ale vubec uz si nepamatuju, co jsem mu davala driv pres zimu, kdyz byl jeste mensi 😲 Mam ale dojem, ze jsem ho i do kapsy davala v kombinezce se zavrenyma nozickama... anebo mel puncochacky a pres to jeste pretazene navleky.

denisocka
22. zář 2010

baby, viete mi niekto poradit, chce kupiť nosič, ergo asi nie / iba ak by sa tam dalo dať aj 2mesačne bez tej vložky .... manducu skor nie ,ako hej .. ale zvažujem patapum -ale aj ten baby je asi len od 5mes že ? tam by asi 2mesačne zle sedelo ? alebo teda liliputi, a tiež zvažujem či farebnejšia dtrahšia verzia s vložkou,či by uplne stačila jednofarebna bez vložky ? či by tam 2mesačne mohlo byť?

emjee
22. zář 2010

@zdeniii MaM vlnene boticky http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
este sa mi pacia aj saling vlnene boticky http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

@majdula tie su krasne 🙂

zdeniii
23. zář 2010

@majdula jéé ty botičky jsou parádní! :_)

@emjee a máš s nějakými zkušenost, že opravdu hřejoua jsou k užitku??

nesetrilek
23. zář 2010

@nika @emjee diky za odpovedi, to memnenapadlo, nejakou kuklicku musim sehnat! 😉

emjee
23. zář 2010

@zdeniii ja mam tie MaM a v pohode

denisocka
24. zář 2010

@monr tak mam objednany liliputi flower child, pol augusta sme ho už objednali,tak som neodolala ani ja 😀

monr
24. zář 2010

@denisocka super

denisocka
24. zář 2010

@monr dufam že neolutujem,vraj je ako kopia beca,tak aspon to ma potešilo a ked je ovela lacnejšie ako beco,ale aj 85€ je dost

ikarkulka
24. zář 2010

ahoj holky, možná už to tady někde zaznělo, ale ráda bych se vás zeptala, kolik času denně nosíte (zejména v šátku).
jsou na to rozdílné názory.
náš eliáš je vyloženě nosící. o tom, že bych ho položila do postýlky a on tam usnul, si můžu nechat zdát. vyřvat ho samozřejmě nenechám ani náhodou.
když ho nosím na ruce, kde tvrdě usne, a pak ho položím (třeba i do hacky), tak je taky za chvíli vzhůru. jedině v šátku usne a spí, případně pokud se vrtí a má tendenci se budit, tak ho mám hned při ruce, pohoupu a je zase klid.
takže nosím denně docela dost.

emjee
24. zář 2010

@ikarkulka ja som nosila tiez vela, je to uplne v pohode, ked je v spravnej polohe, tak sa moze nosit, kolko sa mu paci (a kolko ty vladzes 😀)

ikarkulka
24. zář 2010

@emjee díky 🙂 já vládzem celkem dost a jemu sa páči eště viacej 😀
tak já jdu zkoušet beco, ještě jsem ho nevytáhla, zítra ho chceme prvně vyzkoušet na vinobraní, tak si musím poštelovat popruhy.

ivika18
24. zář 2010

@ikarkulka my nosíme taky skoro pořád, občas se podaří, že mi malý usne přes den u kojení nebo když někam jedeme, tak v autě, ale většinou spí přes den jenom v šátku 😉, taky myslím, že by to neměl být problém

dugyna
27. zář 2010

@emjee diky za radu 😉

inak nas drobec uz tolko nehaja v satke..uz ked ideme von tak kuka 😉 ma dobry vyhlad..takze ani sa necudujem ze nechce byt 😉 v kociku